Избор на екип при раждане

  • 21 376
  • 118
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 481
mimi_ch, и аз съм чувала истории за Шейново, дори се отказах да раждам там, защото ми искаха пари на ръка, а аз исках фонд да поеме раждането. Но  Майчин дом смърди от поне 300 метра, не знам каква хигиена има там, миризмата е ужасна. Моя приятелка ражда при Дяволов там, с избор и т.н.- резултат- стафилококи, неизчистена отдолу и кръвоизлив- за какво говорим, егати специалистите. Мисълта ми е, че във всяка болница има алчни и некадърни лекари, но има и добри специалисти, просто човек трябва да проучи нещата.

# 46
  • Мнения: 4
Aз още не знам какво е в Майчин дом, тепърва ще проучвам да ми препоръчат някой. Съгласна съм, че навсякъде има и съвестни и не толкова съвестни лекари. Исках само да си кажа мнението и с какво лично аз съм се сблъскала, какво съм научила, ясно е, че всеки има своя собствена лично преживяна история и впечатления. Не съм искала да засегна никой, въпреки че получих някои остри коментари, няма да споделям никакво мнение повече. Мислех, че форумът е за да сподели всеки своя опит и впечатления и бъдещите майки да добият някаква представа къде как стоят нещата, а не място за заяждане или да защитаваме тази и онази болница и да се напада различното мнение. Мисля че казах съвсем конкретни неща, които съм научила за тази болница и лекарите там и смятах, че може да са от полза за някого, а ме обвиняват, че говоря общи генерализации... Всеки да мисли каквото иска. Няма да пиша повече по темата, това не е форум, а място за заяждане, където ако мнението на някой се различава от това на другите веднага го нападат. Защо никой не каза етично ли е да се постъпва така с хората? Лекарите да изнудват бременните по този начин, че ако не платиш, няма да те поеме, ама да платиш и на касата и на него, при положение, че отговорността за живота на майката и детето е споделена между всички членове на екипа?! Дали е етично да развиват частна дейност в държавни болници? От всичко това страдаме всички ние обикновените хора в крайна сметка, всички, дето си плащаме осигуровките. Иначе всичко дето казвам е "неточно, некоректно и т. н." Благодарна съм, че успях да науча някои неща от мои близки за Шейново, неща, които няма кой да ви каже ако нямате познат вътре и за това ги споделих.  Няма да ви обезпокоявам повече, успех на всички бъдещи майчета, все пак посъбрах някаква информация за различните болници.  

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 12:31 от mimi_ch

# 47
  • Мнения: 6
аз раждах без избор на екип в Майчин Дом, преди месец. Доволна съм от лекари, отношение и новичките родилни зали Wink Стаите не ми се сториха толкова лоши, бях на 12 етаж в двойна стая.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 456
 mimi_ch, не мисля, че някой те напада, ти изказваш мнение, аз- също. Защо твоят пост да е изказване и споделяне, а моят например- заяждане  Wink 
 Желая ти късмет, много положителни емоции и едно прекрасно и здраво бебче   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 44 122
mimi_ch  - аз лично от шейново се отказа още в момента, в който разбрах, че бебетата не са с майките...от там насетне повече нищо не ме е интересувало за тази болница.
Моят приятелка си роди 2-те деца там, без да плти ни легално, ни под масата и стотинка. На второто беше получила кравоизлив след раждането.... погрижиха се хората, в крайна сметка тя си е доволна от ражданията там.

Аз пък раждах в Св. София и без 1 лв, пак бих отишла там, ако трябва някой ден пак да раждам...

Колкото до стафилококите...от майчин дом аз почти не познавам някоя излязла без(тя или бебето)... но всъщност най-добре за да се избегнат, да се роди в най-скоро ремонтираната болница....което е променливо....

Иначе истории ужасяващи за всяка болница и всеки доктор има безброй, също толкова и положителни такива и то без особенно значение платили или не са родилките.

# 50
  • UK
  • Мнения: 4 308
Аз бях абсолютно против избора на екип. Отидох във Втора градска, защото знаех, че след раждането бебетата стоят при майката, а не ги носят под час. Страшно доволна съм от всички грижи, от целия персонал, от материалната база и най-вече от лекаря, който ме оперира - спешно секцио в 4 сутринта. За следващото секцио, обаче, вече съм почти категорична, че този път ще е с избор - същата болница, същия лекар. Ей така, за всеки случай. Поне като избирам, знам какво избирам от личен опит. Тъй като сигурно ще е планово, не се страхувам от пийнал или отсъстващ в отпуск доктор. Почерпката беше от мъжа ми минути след раждането - 1 кутия бонбони и 2 бутилки безалкохолно за екипа.

# 51
  • Мнения: 79
Здравейте момичета,аз също съм мислила по тоя въпрос дали да си платя на избран лекар от мен или не......не знам но мисля,че и да си платиш и да не си платиш нищо не ти гарантира отношение,освен може би ако лекаря не е някой семеен приятел,аз също знам за много случаи на майки плати ли си на лекар който или го няма на раждането или ако е там все едно го няма,така че........това с избирането на лекар според мен е само а наше лично успокоение но ние не купуваме и не си гарантираме нищо с това.На мен единственото ми притеснение е че съм от Шумен и както доста от вас ще се досетят ме е страх да не лежа повечко в болницата с циганките това ме ужасява и ще направя всичко да го предотвратя

# 52
  • варна
  • Мнения: 1 228
вече мога да кажа ,че раждах без избор на екип в аг Варна и съм много доволна.
И акушерките и доктора много ми помогнаха  Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 2 217
А и дали ще си платиш или не гаранции за добро отношение няма.

Има и такъв момент. Аз хем си платих, хем гинекологът ни е приятел и пак мина тежко и с грешки от негова страна....Е, живи и здрави сме, но олекнахме с доста пари....

# 54
  • Мнения: 405
Аз ако имах смелост щях да отида без уговорка с избор на екип.
Обаче бях умряла от страх и си платих един вид за добро отношение.
Такова не получих и да ви кажа ме е яд.

# 55
  • Мнения: 150
Искам само да кажа, че плащането в никакъв случай не означава без грешки или осигуряване на добро отношение. Специално аз не искам някакъв си лицемер, който ще се държи с мен добре само защото му плащам. Мисля,че е адски тъпо. Аз родих в Майчин дом София, с избор на екип и при това доста високопоставен човек, но грешките са на лице. Не обвинявам него, той попринцип си е мил, виждала съм го при всяко ходене там. И да имаше грешки, смея да твърдя,че докторът, който си избрах не е виновен, но в крайна сметка това все пак е неговия екип и по един или друг начин той си залага името. Не са ми искали пари под масата, но говорейки си с много жени, разбирам, че  си е редовна практика. В крайна сметка обаче важното е бебе и мама да са добре, за което съм благодарна. Акушерките (за бебетата) са под всяка критика. Не може да си пиеш, когато си на смяна и при повикване да отговориш, че часа за визитация е след 15 мин и тогава ще се явиш. За престоя си там видях само 2 мили акушерки (става въпрос за бебетата) и едната я гоних 10 мин, защото наистина исках да я почерпя от сърце, а тя отказваше. Накрая просто и пъхнах парите в престилката и побягнах, крещейки БЛАГОДАРЯ ВИ! Остава въпроса (за мен), ако раждам втори път къде? В МД за мен са най-добрите неоанатолози, а и новата родилна зала е повече от прекрасна, но все пак си е факт, че именно на 12 етаж, във вип стаите, за които все пак плащаш по 40 лв. на вечер има мравки по пода. Не знам, но все си мисля, че не бих платила повече за избор, особенно при новите цени Sad ВАжното е, да сме добре Simple Smile)))

# 56
  • Мнения: 79
Господ ако е рекъл че детето ще се роди живо и здраво без усложнения,ще е така със или без избран от нас екип!!!!!Ако съдбата е друга всеки знае,че парите нямат стойност ..................

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте, аз лично мисля че полза от екип има сам ако имаш познат лекар или рискова бременност .Защото това са излишни разходи в момент когато ще са ти най нужни.Не се знае къде и в какво състояние ще е този екип когато дойде чакания момент мъничето да реши да се появи на бял свят,все пак всички сме хора и си имаме собствен живот !
На мен ми е първа бременност и определено съм адски притеснена как ще протече всичко по време на раждането а и не само то де,но мисля че да се дават излишни пари при положение че всичко   с бебчето и майката е нормално.

Господ ако е рекъл че детето ще се роди живо и здраво без усложнения,ще е така със или без избран от нас екип!!!!!Ако съдбата е друга всеки знае,че парите нямат стойност ..................

  Подкрепям те напълно ако е писано всичко да е добре така ще  само от Бог зависи дали ще е така или ще има усложнение ...

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам малко глупав въпрос - какво точно значи "избор на екип" 10 доктори застават пред мен и казвам тоя ми е симпатичен, тоя не???!!! Аз реално съм избрала доктора, при който ще раждам, д-р Велев от Шейново ако Ви говори нещо . Ще очаквам отговор Simple Smile

# 59
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Здравейте, искам да попитам малко глупав въпрос - какво точно значи "избор на екип" 10 доктори застават пред мен и казвам тоя ми е симпатичен, тоя не???!!! Аз реално съм избрала доктора, при който ще раждам, д-р Велев от Шейново ако Ви говори нещо . Ще очаквам отговор Simple Smile
Ами просто ако си чувала добри отзиви за някой или някой ти го препоръча ще си избереш той да ти е лекаря. Аз лично, там където смятам да раждам, мисля че лекарите са на едно ниво горе-долу и за всички съм чувала и положителни и отрицателни мнения, което прави избора доста труден.

Общи условия

Активация на акаунт