Кому е нужно това???

  • 13 380
  • 299
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 405
Като ще следваме традицията, начееее, требе и белия чаршаф с червеното цветенце да покажем....на съкварталците!
Е там кво прайм?

Правим сватбена агенция и изпълняваме всякакви прищявки на клиентите. Кеф ти традиционна сватба, кеф ти жартиер между зъбите.

Само дето  въпроса не е точно в сватбата, а в "защо, по дяволите, тия не ни оставят да спим в 8:30 сутрунта?" Поне на мен така ми звучи темата.

# 46
  • София
  • Мнения: 10 825
Голяма раздразнителност е налегнала народа - като се почне от виртуалните почерпки,ама пък и реалните са дразнещи, децата играят току пред балконите, а комшийката слиза с токчета по стълбите.... мани - мани.... само ние сме бели и добри, ходим на пръсти и пазим рахата на несъобразителните селяци

# 47
  • Мнения: 2 200
Цитат
Кому е нужно - три въпросителни. Нужно е на конкретните сватбари.

Ами в тоз ранен час в съботния ден не се бях събудила добре явно
и съм заспала върху клавиша "?"!
Това почти в кръга на шегата, но наистина като чух джангъра по това време много странно ми се стори. От една страна - ранния час, второ - що държат всички да научат, че подписваш с някого и че ще напиеш родата в същия ден. То, хубаво, ще почерпят роднините и приятелите, ами онез хорица, дето в 8.30 часа наизскачаха по терасите, само със зрелището ще си останат. Ни ще ги почерпят с ракия, ни с кафе!

# 48
  • Мнения: 17 546
Ами ще ме прощавате, ама защо  е нужно още 1000 души, да речем, да разберат звуково, че 'щерка се с мама прощава'?

Защо?
Ти сега не си паднала от Марс и като се обичаш толкоз, и се остави да си походиш, да си полудуваш, па чак тогава да се зажениш Wink когато вече времената не са толкоз диво селски, а не по онова време когато аз се жених и си беше още дива първобитна селяния, няма да говориш!
Преди 22 години на вчерашната дата когато се ожених и дойдоха де ме вземат в 10 часа в събота(часа устройва ли ви или още сте щели да спите, принцеси? Laughing ), а беха дошли без музика, а целия блок и половината квартал беха решили, че младоженеца не идва баш с такъв мерак какъвто подобава и се очаква да има, предвид това, че си взима млада и хубава булка, която отгоре на всичкото е ясно, че и с наследник ще го дари. Още тогава не ми беше най-прекрасно усещането да ме извеждат като мечка под звуците на зурни и тъпани, ама на - така повелява БЪЛГАРСКАТА традиция за БЪЛГАРСКА сватба. А тия простотии да ми свалят жартиерите със зъби или да имам нещо синьо, нещо ново и нещо на заем, за да съм фина и изтънчена по ново му, да си ги заврат... нали знаете къде. Колкото мразя излишества от миналото, толкова са ми неприятни и нововъведения от Околосвета. 
Та в днешно време, ако хората са избрали да си направят традиционна българска сватба, взимането на булката с музика е част от тази традиция и ще трябва да го понесете, това е положението. Предпочитам сватбена фолклорна музика веднъж годишно пред блока, пред дивата чалга на комшията, която без никакъв повод ме буди всяка сутрин, а не него му е празнично, защото не е изтрезнял от снощи! Crossing Arms


Ааа, Анджелина, тъкмо публикувах и те зачетох! Joy Hug

# 49
  • Мнения: 3 405
Ни ще ги почерпят с ракия, ни с кафе!

Ние ще ги почерпим, Краси, давай ги насам  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 12 675
Правим сватбена агенция и изпълняваме всякакви прищявки на клиентите. Кеф ти традиционна сватба, кеф ти жартиер между зъбите.

Напротив, обясняваме на клиента какъв селяк е и колко не е изтънчено.  И препоръчваме лека музика - например Шопен.

# 51
  • Мнения: 170
Боже, вече и сватбите ли ви дразнят. Rolling Eyes
Какво толкова е станало, малко шум, веселба, хората са щастливи, натъкмени...
Ами, вдигат шум, радват се, на сватба са, не на погребение..
Станали били в 04.00часа, не спали, кога се облякли, кога се гримирали...
Кога шум завдигали....На мен пък този шум ми липсва. Преди в квартала, често се вдигаше тупурдия по повод на сватба и никога, ама никога не ми е пречело, напротив, ставаше ми едно приповдигнато(нищо, че не намазвах от почерпката Whistling Laughing)....сега народа явно се изпожени и вече не вдигат шумотевица, сега само слушам караници вечер късно от близки и далечни съседи, обиди, пиянски свади и писъци породени от побой...не ме рабирайте погрешно, не живея в някакво гето, напротив, но народа стана много, ама много агресивен и неконтролируем, не е всяка вечер разбира се, нооо е достатъчно често, за да ми направи впечатление... ooooh!
На 18г и аз исках шумна сватба, ама не се престраших да се омъжа Laughing , сега май предпочитам по тиха и скромна церемония, без много показност...но показността у другите не ме дразни....и винаги се разчувствам и не знам защо, ама все ме избива на рев, някой като се зажени...

# 52
  • Мнения: 3 405
Та така Simple Smile
Много по-лесно и хубаво се живее, ако успеем да не се дразним чак толкова от нещата наоколо. Животът си минава и от толкова роптаене остава само лошо чувство.
А не е трудно нещата да се видят от хубавата им страна  Grinning

# 53
  • Мнения: 2 931
     Аз уважавам традициите, но и развитието им. Иначе все още булките трябваше да "даруват" цялата рода - жените с жарсени комбинезони, мъжете с потници на дупки и хавлии  Grinning. С интерес си спомням как в ранното ми детство се заговори за "комсомолски сватби", разбирай - без дарове. И как бабите се възмущаваха от новата мода.
     Музиката не ми пречи, и такъв начин на събуждане не може да ме раздразни. Но след три поредни сватби, на всяка от които женската рода пее "Ела се вие превива, мома се с мама прощава" и последващ масов рев на целокупното женско войнство, не съм убедена, че пеенето е непременно добра идея в този момент. Може би ако младоженците не са чувствителни, става.
    Денонощница, ти разплака ли се, докато ти пееха?

# 54
  • Мнения: 170
Да, тия песни много са ревливи наистина...аз и без това ревЪ само пръст като ми покажат ooooh! и точно тия жални песни не са ми по вкуса...единствено тоя момент ми разваля веселото по сватбите, ама..какво да се прави-традиции... Peace

# 55
  • Мнения: 17 546
     Денонощница, ти разплака ли се, докато ти пееха?
Какво да са ми пяли? Rolling Eyes За Елата ли? Не, пари събирах от гостите Mr. Green С "родата се прощавах" с други думи. Joy Реве ли се на такова нещо?! Рева на чужди сватби и то на гражданския ритуал, представяш ли си! После не рева - веселя се, пия и ям, и танцувам!

ПП. Освен това при обстоятелствата в моя живот това, че се прощавах с майка си и се омъжвах, беше божи дар... Може и да съм проронила някоя сълза от радост, ама не на сватбата, а вечерта.

# 56
  • Мнения: 2 931
     Останах с убеждение, че докато са те извеждали, са пели песни за прощаване с момата. И трите булки, на чиито сватби присъствах, се разплакаха в този момент.
      ПП Не видях, че си дописала  Peace

# 57
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 695
Оф, хайде затворете се под едни стъклени похлупаци и живейте обградени само спрямо собствените си възприятия... Все едно всеки ден са забили тъпани и запищели зурни около вас.
Такова пък чувство на превъзходство и стил в поведението, чак лъха на евтин одеколон.  

# 58
  • Мнения: 17 546
    Останах с убеждение, че докато са те извеждали, са пели песни за прощаване с момата.
Докато ме извеждаха, трима музиканти - тъпан, кларнет и още нещо, свиреха хорца. Опнахме едно кръшно хоро пред блока. Аз го водех(така трябвало) приятелките ми до мен, роднини(лели разни) че и комшийките се накацаха... Толкова колоритно беше! Laughing А останалите наредени със скръстени ръце, гледаха с умиление и оценяваха, че се женя по всички правила. Тате мина с бутилка ракиица накичена с китка да почерпи с по глътка чичовците от блока, които зяпаха, майка ми с кутия бонбони лелите и децата, и така. Всичко беше спазено. Ами така се правеше едно време.
И пак казвам, не, не ме дразни сватбената музика за взимане на булка. колко да е, 10 минути най-много!
Дразнят ме всички останали изгъзици по време на сватбата, привнесени от чужди ритуали и стоящи смешно и нелепо на фона на кръшните нашенски кючеци, които обикновено се дънят по цял ден на повечето сватби.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 957
Не ме устройва 8.30, защото дечицата спят докъм 9 - 9.30, да са ми живи и здрави, но ще го преживея, ако е спорадично.  10 - 10.30 бива.
Аз да участвам в таквоз нещо, няма начин. Но знам ли, щерките докато се заженят може да е модна екзотика.
И двата пъти срещата на сватбарите бе пред гражданското/църквата.
Пък и откъде да ме вземат? Да се върна нощта срещу сватбата да спя при мама ли?

Денонощница, да сте живи, здрави, щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт