Търся съмишленици

  • 4 219
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 694
Аз живея в малък град и тук инфото за кърменето е повече от оскъдна.Нито педиатрите са подготвени,нито мамите са наясно.Ако измислите нещо ,кажете как и аз да се включа като не съм от София.Мисля,че мога да оставя на моето джи пи,на педиатърката на сина ми-в поликлиниката.
Мисля,че в града ми съветите на докторите за кърменето става за бисерите в темата. #Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 1 254
Ехххххххххххх че ме е ядддддд, че сега не съм на работа вече.... В къщи нямам принтер, пък там можех да разпечатвам с килограми...
Аз съм много за кърменето и за тази идея, само че както написа ЕМЕМ - как ще ги накараме тия педиатри да раздават....  newsm78 ми че тя мойта педиатърка ми повтори 100 пъти детето да го храня с режим, щото на поискване е вредно  Shocked
И в болницата като родих пак така обесняваха акушерките...
Е аз не че кърмя на поискване де, но в никакъв случай не смятам, че е вредно
Подкрепям ви напълно и ако направите брошури ще намеря начин да ги разпечатам и да ги пробутам в 24та поликлиника в Надежда Simple Smile

Последна редакция: пн, 26 дек 2005, 01:26 от ma_nda_rinka

# 17
  • Мнения: 435
Мисля , че ако накараме педиатрите си да я раздават много "компетентни " майки ще се вслушат ....
А за парите ... мисля , че щом лекар им ги иска ще ги дадат , а ако не искат... да им я подаряват

# 18
  • София
  • Мнения: 897
И преди бях писала - според мен тези листовки трябва да се раздават и в женските консултации и в гинекологичните кабинети. Така бъдещите майчета ще имат време да "смелят" информацията и да потърсят още, ако решат. По време на раждането и веднага след това едва ли ще им е до четене на брошури и осмисляне на това, което пише в тях. Laughing

# 19
  • Мнения: 435
Става ! Прва си . Нека всеки я остави на когото мисли  че може и че ще има смисъл .
Прочетох брошурата , но на мен ми се иска да е нещо по-насочено към майките , които са започнали да кърмят . Иска ми се някак да им се обясни , че когато гърдите омекнат това не значи че нямат кърма !

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 1 735
Може пък да разпечатаме на Бу брошурката , и този първия линк ,който предлагаш,Цвети и Яна.Ето този:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1171.msg9408#msg9408
А пък ,в крайна сметка който колкото иска да разпечатва допълнително.Само ще е от полза!
Аз например,още докато ходех на консултации дадох адреса на бг-мамма на гинеколожката си(много интелигентна и отворена отвсякъде жена).Дала го е на дъщеря си,и на девойчета от консултациите го давала от време на време!  Sunglasses
Със сигурност няма да има нищо против да й дам малко брушури! Wink

# 23
  • Мнения: 694
Когато бях бременна и споделях на моя гинеколог,че чета от интрнет и влизам във форумите-той просто се усмихна.И все пак ми даде една брошура на "Биберон"-точно за кърменето.Разказваше ми,че когато кумицата му била бременна се побъркала на този въпрос и тя му оставяла тези брушури.И все пак -информацията е много лаконична.
Знам,че тук не е мястото ,но искам да споделя на дипломирането си какво чух-значи аз родих това лято,а още едно момиче щеше да ражда.На дипломите се видяхме-аз бързах ,защото трябваше по възможно най-бързия начин да накърмя бебто.Викам и-абе ти не кърмиш ли,а тя-о,не-аз бях секцио и кърмата ми спря още след първия месец.
Трябва да се обясни и това,че мамите родили секцио също имат еднакъв шанс да кърмят с тези родили нормално.
А и още нещо ,което ме шокира от друга мама-и какво ,ако кърмя детето ми няма да боледува от рак,спин,пневмония и всички болести по света-глупости.
Та за кого е гарантирано това???

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Идеята ви е много хубава, но и според мен главното е първо педиатрите ни да проумеят за какво става въпрос. Повечето са настроени на съвсем друга вълна. Какво от това, че майката ще прочете една брошура, като всеки път когато посети лекаря в главата ще й се набиват съвсем различни неща. При нас е друго. Всеки ден сме в нета и четем и обсъждаме едни и същи неща по сто пъти. Ако някой се атчая и се осъмни, че не е на прав път, веднага получава подкрепата на останалите. Едва ли някой ще си държи брошурката на нощното шкафче и ще си я препрочита непрекъснато.

# 25
  • Мнения: 435
Ох и тази глупост за секциото толова пъти съм я чувала . Даже лекарката от банката за кърма ги дрънка такива . А аз съм с две операции . От дъщеря ми дарявах 7-8 месеца , сега от сина нося от два  , но всеки път като ме види тази жена ме сочи и обяснява , че в книгите пишело ..... секцио = на няма кърма , така и  не се научи тази жена ! Със сигурност ще се сблъскваме с такива дървени кратуни , но те пак ще са ни от полза - ще говорят за нас . Хората трябва да знаят , че има и такива "животни" нахални да кърмят  !
shoshi може и така да стане , но все пак си струва да опитаме !
Аз си мислех на края на брошурата да напиша адреса на сайта , за да могат да ни намерят !
Тази статия ми се струва най-лесно смилаема като за начало
след някои друг месец още  Twisted Evil
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7162.msg106659#msg106659

# 26
  • Мнения: 435
Няма ли сред вас такива които за малко и да се откажат ?
Споделете вашия опит !
Какво действа , какво помага ?
Включете се ! Praynig

# 27
  • Мнения: 219
Мдаааа и аз като Зъхи съм пишман консултант, явно. Аз не само материали, но и помпи и достъп до интернет осигурявах и по два пъти на ден звънях да питам как се храни бебе и пак "не му достигна кърмата" кво да прайш. Пак си права, душа  Laughing
Може да го пробвам с брошури моят педиатър, но се съмнявам да ги носи да ги раздава. А безценните съвети за режима и водичката човек ги получава още на първото посещение у дома. Но съм съгласна да пробвам, пък току-виж нейде станало

# 28
  • Мнения: 3 926
И аз съм скептична за педиатрите newsm78 Но виж в Женската консултация... там е друга работа. Разбира се и аз си задавам въпроса дали изобщо лекарите ще ги раздават и с какви думи? Защото нали се сещаш ако ти подаде брошурката и каже "Абе тука имам нещо от едни мами, ама ти нали ще се запишеш при д-р Х на консултация, там всичко, каквото трябва ще ти го кажат"... Sad
Аз имам друга "схема на работа" Wink Вървя из квартала, застигам разни мами и ги заговарям. Оставям си телефона, обяснявам това-онова... и
ЗЪХИ Е ПРАВА - просто на повечето хора не им се занмава Cry

Не искам да звуча пораженчески... Мога да се пробвам при бившата ми докторица от консултацията Rolling Eyes А мога и в частния кабинет на д-ра, при когото раждах да оставя... Мисля обаче, че ще е добре да има някакъв телефон, на който мамите да могат да звъннат. Ей затова ни трябва Ла Лече да стартира... Grinning

# 29
  • София
  • Мнения: 2 019
Това с популяризирането на форума ми се струва по-удачно. Ако не беше форума сигурно вече да съм се предала, още повече че и мъжът ми не ме подкрепя особено, дори напротив. С първото ми дете беше някакси лесно. Сега с второто имам повече проблеми и някой от тях отдавам на кърменето (главно под влияние на мъжа ми). То не бяха колики, нарушена флора на стомаха, трудно заспиване, непрекъснато будене през нощта и т.н. Даже за седмица бях почнала да давам адапте, абе големи глупости са ми минавали през главата. Обаче редовно си чета темичките във форума за това как се справят кърмещите мами и виждам, че не само аз съм с такива проблеми, че и другите се борят и това ми дава сили. Особено пък Зъхи много ме развеселява по някога.
И действително Ла Лече е едно от решенията.

Общи условия

Активация на акаунт