На излизане от училище - Франция 29

  • 46 037
  • 758
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Привет моми4ета Hug
Роца благодаря за новата тема   bouquet
Боби успех  Hug
cutty дано ве4е си по добре
Аз не съм писала цяла година,но Ви 4ета най редовно
Бяхме си по4ти 2 месеца лятото в БГ ходихме на море и малката пипна един вирус ,даже и в инфекциозна болница успяхме да влезем , а там е не6то стра6но #Crazy  
Покрай нас новото е,4е ве4е тръгна на градина( у4или6те ) Валето и сега всяка сутрин сме с уговорка да слу6а,да не пла4е,да я 4акам пред вратата Grinning , сигурно пове4ето ве4е сте минали по Тоя път. това от нас ,и 6те се постарая да съм по редовна в писането   Blush
Лек ден на вси4ки  bouquet

# 16
  • Франция
  • Мнения: 117
Момичета, извинявам се, но имам един въпрос относно захранването. Все пак повечето сте с опит, а имам нужда от съвет точно от вас  Embarassed Знаете ли защо тук не се дават каши при захранването на бебетата ? Аз даже не знаех как е каша на френски (céréales ? farine infantile ?), но питах педито за сереал и той ми каза, че няма нужда да се дава. Притеснява ме това, че в Бг, а и в други държави, май всички дават каши  newsm78

Иначе като гледам как в Бг хващат вируси редовно децата  Sick ми се иска да извадя едно ЕГН на малкия, поне да съм спокойна. Има ли някакъв срок за ваденето му ?

Извинявайте, ако се е дискутирало вече по въпроса  Blush
Леки оставащи дни от седмицата   bouquet

# 17
  • Мнения: 26
loriane, не мога да ти кажа защо не се дават каши... А ти защо искаш да даваш  newsm78
Доколкото си спомням, тук слагат сереали във вечерното мляко за да може детето да е по-наситено, та дано така да спи по-дълго... Ама нали се сещаш че става въпрос за тези които са на изкуствено хранене !
Ти ако кърмиш и детето ти наддава добре е нормално да ти кажат че няма нужда. Но при всички случаи - ти си предценяваш и ако искаш да даваш каши, дори само за да е както в БГ, ами давай  supermama  Супер-мама = тя решава  Wink

Лично, съм ползвала бебешките брашна само за да правя кремчета, но по-късно. На 6 месеца започнах захранването с плодови пюрета - дотогава само кърма, въпреки очудването от БГ...
А към 2 години (след 2еме аge) децата ми пиеха само краве мляко, а не lait de croissance : така че шокирани имаше от всякъде  Laughing

dari7, кураж за матернела, ще свикнете  Simple Smile  Обикновено бебките преди майките, ама... няма начин да се избегне този момент !

chumbi, какви опашки ?!

Дръж се Боби, не е лесно връщането към безредието, ама ти няма да им се дадеш ! Дано освен работа и доходите започнат да идват  Peace Peace

Бързо въстановяване на натъртените кости и по-полека момичета   bouquet

# 18
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Хи,хи,хи...нашите опашки Юлия Mr. Green

Вече съм определено по-добре...Gogko и ти яко си паднала...айде да не се случват вече такива инциденти Stop
Лориан - аз захраних също с плод, но можеш да пробвайш каша от оризово брашно /по био магазините има на Holle/. Иначе поди се по детето - Луи прояде така да се каже преди около 3седмици...преди това хич и не ме поглеждаше като давах нещо...още си иска мама Blush
Аз си взех малък кукър и всичко правя - каквото ми скимне...и кърмене преди всичко Peace
ако искаш намини и в другата темичка където се подвизавам:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=607832.105;topicseen
много мами сме с бебета до 1г. там...все чужбински мамета Hug

Браво на всички за активитетите...аз трябва да започна курс по френски, вече не мога да се измъкна...
за сега с нунуто сме до никъде ooooh!
Боби, кураж и много успех...да кажеш как е минало "излагането" Crazy
Дари - успешно начало на училището Hug

# 19
  • Франция
  • Мнения: 117
Julia, никак не държа да давам каши Confused Просто питах специално във Франция защо не се дават така масово както е в Бг например... newsm78 Да, педиатърът ми също спомена за сереали във вечерното мляко, но не ми се иска да го тъпча все още.
Кюти, мерси за линка. Въпросът ми беше за Франция специално, но ще посетя и вашата тема  Peace Успех с нунуто , дано намерите скоро.

# 20
  • Мнения: 3 241
Loriane, такава е практиката, не знам и аз защо.
Аз съм много доволна от сереалите в млякото, Моника така добре си спеше на вашата възраст. Имай предвид, че от сереали не се дебелее, това са доста остарели разбирания Simple Smile

Ох, аз пък бях болна последните 2 дни, та не ходих на работа.
Някакъв вирус имах, и бях "принудена" да лежа по цял ден и да гледам филмчета Simple Smile

# 21
  • Мнения: 628
Loriane, не се безпокой - те момичетата са споделили вече де, ама и аз като мара подробната Wink каши има във Франция - бананова на Нестле, оризови, сереали, но като ти е казал доки "няма нужда", не се безпокой. Аз от БГ земя да ти споделя - не само, че се тъпчат с каши и попара бебетата, но и АМ не пият след годинка - праскат прясно мляко и то в кашата...а по "другите" стандарти, поне до 3 години трябва по 500 мл да пият (освен ако не са на кърма) бебетата и то специалното АМ (кроасанс), което си е за бебета и деца. За нас да споделя - млякото с бисквитки не я засищаше Леа до 9,5 месеца - будеше се и си пиеше АМ. После се промени (баща и падна по стълбите, отивайки да прави биберон в 3:30 през нощта, та бяхме в Пирогов тримцата). После прояде на 11 месеца и супа за вечеря, дотогава - само мляко, спеше си 12 часа. Дребна е,  о и ние не сме едри. Не се стряскай и си се води по бебето Wink то си знае кога какво Wink на 5,5 месеца Леа ядеше елда (sarrasin) с плод в 10ч, все още не съм дала какао - има перфектен заместител и то 1000 пъти по-полезен - брашно от рошкови дървета (в био магазините го има), сок не давам - яде си плод истински ... и всичко това е в "разрез" с Бг "правила" -попара на закуска, плодов сок, прясно и кисело мляко вместо АМ (тъпотата е, че в бГ има lait de croissance , но е супер скъпо ...).
Надух ви главите, но че е пернала сачмата ма тази тема, днес на изложението сума ти майки и бременни...та се правя на "мисионерка" да обяснявам разни работи... А една баба вчера тича с викове "защо на слънце държите бебето", аз и казвам, че е кукла (мостра), ама то като истинако отдалече Wink излагането на Био&Еко експото не върви много, българска организация ... Хайде, оплаках се Wink
Целувки на всички натъртени! И на ненатъртените също Joy

# 22
  • Мнения: 1 194
Боби, сигурна съм, че е имало полза от изложението, макар че може би си доста изтощена! Успех ти желая!

Аз не пиша много напоследък, подгони ме служба, няма как!
Току що направих резервация за едно ваканционно селище до Мон Сен Мишел за уикенда на Тoussain, тосет "моста " на 1 ноември, края на октомврийската ваканция. Да имам цел и да броя дните, че рутината ме измъчва! Laughing
Препоръчаха ми го колежки, ето линк, да го знаете нали имам репутацията на "туроператор" тук Wink

http://www.ansedemoidrey.com/index.htm
 Иначе в неделя ще правя РД на Гого (той е роден края на юли, да не се стреснете Laughing). Сестра му му наду главата, че трябва да си покани гостенчета от класа и не се разминах, но ще са само 3. Останалите не можеха да дойдат, и не протестирам Wink

Хайде лек край на седмицата Sunglasses

# 23
  • Мнения: 1
Лориан,и аз да взема отношение по храненето на бебета като майка с най-дьльг опит hahaha
Преди години храненията на бебетата в БГ беше както казва Боби с попари и т.н.Но сега не е така и педиатрите го казват и дават препорьки ама кой ги спазва при безпаричието което цари там.Бебетата се захранват задьлжително с безглутенови продукти,например картофено пюре или по лесно безглутенова каша.Не мога да то помогна с марки тук,ще кажат майките с по-малки дечица.Това за което питаш Séreale означава ,че кашатаа се сьтои от зьрнени житни култури.Но има зьрнени които сьдьржат глутен има и такива като ориза,царевицата които не сьдьржат.Така,че трябва да се чете на опаковката,предполагам че тук кашите за малки бебета не сьдьрцат глутен,все пак е Франция не Дьржавата Абсурдистан в каквато се е превьрнала БГ.
В БГ например има каши марката е Сльнчо на чиито опаковки пише,че може да се дават на деца от 4 месеца а са с глутени и цяло а не адаптирано мляко.Иначе са супер ама за по-големи бебета.

Боби защо казваш че няма адаптирани млека бе скьпа newsm78няма като тук готови,иначе има сухи които се приготвят.Има и готови ама наистина са на безбожни цени.Аз моят хубосник го отгледах с Фризо 3.Пи до четвьртата си година докато се преместихме тук.Сега е козе мляко,няма отбиване това дете Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 1 262
Здравейте мацки.
По повод захранването искам да споделя , че вече минахме деветия месец и сме все още само почти само на кърма.Педиатрите ми, в бг и френската изпадат в ужас.Всичките ни шест хранения за ден са кърмене.Успявам да набутам малко пресни плодове , като малката сама си ги смуче и това е!Не иска и не иска да яде друго.Приемам всякакви съвети.
Глутен въведох в продължение на няколко седмици към осми месец , с по една лъжичка на ден, набутана на сила.
Между другото съм срещала пюрета или каши на чужди производители, които се дават от 4ти месец и съдържат глутен, трябва добре да се чете съдържанието.

# 25
  • Мнения: 31
Loariane, и аз да се вмъкна за българското ЕГН имаш една година след раждането на детето с френския акт за раждане преведен, отиваш в общината "по местоживеене на майката в бг' и изваждаш бг акт за раждане с ЕГН. Аз го направих защото не знаем какво ни очаква в бъдеще.

А за кашите и аз като четях във форума майки дето живеят в бг да дават каши попари се постреснах малко , а тук такива  неща не давахме. Педиатърката ни каза че към 5 месеца може да слагаме малко céréales без глутен във биберона вечер но при нас нямаше особен ефект до 10 месеца правихме по един биберон през нощта. Сега сутрин слагам в биберена малко céréales бледина или нестле) в биберона и Лилиан много обича.
 Вярно е .че lait de croissance първо има само на една марка и то супер скъпо и май не е практика да се пие. Една моя приятелка с 2 деца дори не знаеше какво е това, Друг е въпроса , че не задължително след 1 год , но аз предпочитам да му давам от това (твърде вероятно е да съм жертва на маркетинг аргументите Simple Smile)

# 26
  • Мнения: 26
Изпращам ви текста на поканата, която получих преди малко. Ако някой се интересува, да ми пише на лични за да му изпратя поканата ен .pdf

pour la fкte de l'indйpendance en Bulgarie un concert est donnй aux Invalides а Paris, on peut encore rйserver jusqu'а lundi 19/09/2011!
RSVP au : culture@amb-bulgarie.fr ou 01.45.51.85.90


A l’occasion de la Fкte officielle de l’Indйpendance
Sous le haut patronage de S. E. M. Boyko Borissov,
Premier ministre de la Rйpublique de Bulgarie
et en la prйsence de S. E. M. Vezhdi Rashidov
Ministre de la Culture de Bulgarie
S. E. M. Marin Raykov, Ambassadeur de Bulgarie
vous prie de bien vouloir assister au concert
de l’Orchestre de la Radio FM Classique
Le mercredi 21 septembre 2011, а 19h30
а l’Hфtel des Invalides, Salle Turenne
Hфtel des Invalides, 129 rue de Grenelle, 75700 Paris 07 SP

Sous la direction de Grigor Palikarov
Solistes
Georgi Cherkin, piano
Galina Koicheva, violon
Programme
JEAN-PHILIPPE RAMEAU
Extrait des «Indes galantes»
JOHANN SEBASTIAN BACH
Concerto pour clavecin, n° 5 en fa mineur, BWV 1056
EDVARD GRIEG
Suite: «Au temps de Holberg», op. 40
Entracte
PANTCHO VLADIGUEROV
Extrait de: «Classique et romantique», op. 24
GEORGI ZLATEV – CHERKIN
«Sevdana» pour violon et orchestre а cordes
PIOTR ILITCH TCHAПKOVSKI
Extrait des «Saisons», op. 37, (arrangement pour orchestre а cordes: Georgi Cherkin)
l’Orchestre de la Radio FM Classique a йtй crйe en 2002. Dans les annйes qui ont suivi, marquйes par de nombreux concerts, l’orchestre s’est forgй une solide renommйe d’ensemble de musique classique auprиs duquel sont venus s’illustrer de grands solistes internationaux, tels que: Nigel Kennedy, Richard Clayderman, Pinchas Zuckerman, Midori, Shlomo Mintz, Pepe Romero, Los Romeros, Vanessa Mae, Ian Anderson, ainsi que des musiciens bulgares de renommйe internationale tels que Svetlin Roussev, Vesko Panteleev-Eschkenazy, Ludmil Angelov, etc.

# 27
  • Мнения: 628
Да вметна - Георги Черкин е страхотен пианист!!!Идете го вижте Wink

Донка, ами за мен Фризо 3, с дата на изтичане след 2 седмици си е като да няма...понеже не се купува (мятат ги на обикновено прясно и кисело мляко), си седи и прашасва по рафтовете, а и кал се съхраняват по складовете не е ясно. Видях някои неща и съм потресена. Сега гледам, заредено с нови, обаче ние сме си на Галя3, френската от супера (на прах) и няма проблем, за сега се снабдяваме-или някой носи, сега се надявам мъжа ми като ходи до Ница, да домъкне. Че сме с една кутия останали Wink

# 28
  • Мнения: 3 241
Боби, аз на Моника в БГ й давах НАН 3. Навсякъде го има, не съм имала проблеми да го купя.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 194
Здравейте! Да драсна набързо два реда, да ви пожелая лека седмица! Hug
Нашия уикенд беше натоварен със задачки-тренировки, организация, ...детски рожденд ден!Доста си усложних живота, но важно е децата да се радват, нали Laughing Мъжът ми все пак не разбра идеята с този Рд на Гого и още се цупи Joy
Явно имаме доста домашни на излизане от училище, темата едва крета!  Wink
Юлия, благодаря за линка, но нямаме време , за съжаление, да ходим по концерти в сряда вечер....дано някой по-организиран се възползва!

Общи условия

Активация на акаунт