Бебета родени в чужбина - тема 13

  • 27 923
  • 712
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 369
ееее кен ли го знам:) ако така беше казала се сещах хахаах

# 106
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Flufffy, не можах да се сдържа #Cussing out тия са много зле наистина. Пиша набързо, че отивам на работа. Аз не бих им давала инфо, защото това си е моето дете и аз решавам по колко и какво да яде, тях това не ги вълнува. Следователно ако кажа един литър мляко, значи това трябва да пие. Моето чаве още не е заместил ядене, той ако ипие две шишета вода, значи да не куса нищо друго. Освен това бих попрегледала документите които са ти дали при записването. Тук изрично казват че и за най-малката контузия звънят и те уведомяват.

# 107
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Флъфи, тея са за разстрел,все пак се "грижат" за малки дечица,а не за предмети,кои са те,че ще държат сметка как да си гледаш детето  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 108
  • Мнения: 2 369
аз в друга чужбина не съм живяла,но тук наиситна се месят в отношенията на хората.нямаш братче никакъв личен живот.даже кога да серем  с голямо извинение и кога да се къпем ни казват! ето точно за тези неща негодувам тук.иначе другото го приемам,ама такава малоумщина няма сигурно на друго място.и ексик да не кажеш нещо преко-напреки. оле пак яхнах метлата.

# 109
  • Мнения: 13
Ох ох,
Хич ме няма напоследък, но все нещо се случва и така. Аз нали много я хвалих и нашата детска, та си напатихме. В петък набързо тръгнахме на работа и съм си забравила телефона. От детската звънят на мъжа ми и той на мен. Ралф бил с разстройство. Абе викам я да им се обадя да го видя какво е това спешно разстройство. И мацката ми казва, ами той си счупи крака. Абе как така едно бебе на 10 м. ще си счупи краченцето #2gunfire. Ами нещо ровил в някакво чекмедже и изтървал нещо тежко върху крачето. Звъня на съпруга и му казвам, че определено му куца немския и детето е със счупено краче. Да ама на ангийски нали има разлика между ходило, крак и тн, но не че на български няма де, ама нямаме навик да се ползва. Тъй де. Пристигам аз и съпруга и той там. Човекът съвсем се е шашнал. Ходихме на рентген и тн, няма нищо слава богу, само натъртено.
Мисълта ми беше за флъфито да не мисли, че само при тях са не толкова добре нещата.
Та така. Иначе четох всички, но докато ви изредя, ще ми свърши сесията.
До скоро и стискаме палци

# 110
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
флъфие това е луда работа,дано да има някакаъв шанс да смените яслата че така няма да си спокойна и ще има само да се претисняваш дали всичко е наред и дали му дават да яде и да пие мляко.че ние дето не пием никаква вода ,те сигурно с нас ще дигнат ръце .ако не става с друга ясла пробвай с детегледачка ако има такива при вас.
аз нещо настинах в тази жега,боли ме гърлото зверски,дано ми се размине че ако почна и кашлицата няма оправия.
тези дни Вики е ужасен само мрънка по цял ден и не се издържа,днеска дори повиших тон,ама не издържах голямо тръшкане беше.
cartyох и вие доста сте се стреснали

# 111
  • Мнения: 686
  Здравейте и от мен. Ние сме по-добре, има температура, но е около 38, хвърчи и не се спира. Вчера беше кошмарно, изкарах си акълите, ама да не ви разправям, че дори не ми се връща назад...
  Флъфи много гадно. Незнам въобще как ще го водиш повече там. Търси други варианти, щом им нямаш доверие няма да стане. Най-много да почнат да те лъжат за да не се занимават с тебе. Тука поне като им се каже нещо се изпълнява и са много любезни. Малката е синичка отвреме навреме, но аз не се сърдя и обвинявам, тя и у нас се удря. Аз на Маритка гледах едни снимки, едни дървени столчета, маси, едни дървени играчки, то как да не се претрепе детето, как може да сложат такива. Тука са на земята на един килим, отстрани е меко отвсякъде и много меки и подходящи играчки. Няма столчета, няма маси, ръбове и тн. Когато ги хранят ги слагат на столчета бебешки, който после прибират някъде. Дет се вика то няма къде да падне и да се удари.
  Карти, представям си пък на теб какво ти е било  Hug Ужас, надявам се да е добре малкия.
 Клипчето кърти, големи идиоти има на тази планета, ужас, народа съвсем изчатка...
 Светле и аз на малката и викам понякога, не се обвинявай, не че на мен не ми е гадно де. Тормози ги тия баби малко, стига ги жали  Grinning
 

# 112
  • Мнения: 170
Ние днес си бяхме вкъщи, обадиха се, че Ник не е добре и да си го вземем. Кашля и носа тече, друго му няма.
Благодаря ви за подкрепата, знаех си, че ще ме разберете. Hug Аз им казах, че за мен е важно да получава много мляко, но те казват, че пробвали от време на време и той не искал да пие. Той е наистина труден малко на яденето, но ако не му предлагат толкова вода със сигурност щеше да си утолява жаждата и с мляко. Иначе явно предпочита водата пред моето мляко Sick Те ми излизат с аргумента, че такива са нормативите и не можели да го оставят да се обезводни. Абе как като си го гледахме вкъщи не се обезводни нито веднъж. Аз като казах на директора, че първите 6 месеца е бил изключително кърмен и той се опули.
Успях да се свържа с моята тукашна консултантка от ЛЛЛ и тя обеща да ми потърси материали и да ми помогне. То току освен с аргументи с друго не можеш да ги обориш. Така, че ми трябват много сериозни аргументи за това, че детето се нуждае от мляко и водата не може да го замества. Тука нямаме никакви права общо взето, ако много се сдърпам с тях могат да го отпишат от градината и тогава вече става сложно, особено ако нямам друга алтернатива. Мъжа ми няма доверие на бавачките, така че единствената ми алтернатива е частната градина, но и за там се чака дълго. Засега смятам да изчакам да видя как ще мине в Петък и ако съм крайно недоволна ще се обадя в другата градина. Лошото е, че мъжа ми смята, че яслата е едва ли не идеална и аз съм фанатичка, ей сега преди малко пак се скарахме по този повод.
Като бяхме днес на лекар претеглихме Ник, ами откакто е тръгнал на градина е отслабнал, ей това ако не е признак, че детето не получава нужното му не знам кое е, да, ама мъжа ми отново намери оправдание, било защото е болен сега. Абе ужас, между нас нещата май няма да се оправят.
Sterretje, честита месечинка със закъснение, още помня как те питахме всеки ден дали ще е днес Simple Smile
Mimkis, разчувства ме тази мацка, страхотно изпълнение.
MissFine, и на тебе не ти е лесно, имам чувството, обаче и че при вас е заради градината. На МИшелка по колко вода й дават? Изобщо какво е препоръчителното количество вода и мляко дневно?
Carty, леле, ужас, добре, че не е счупено. Явно всички градини тук са един дол дренки. Нашата градина е също супер необезопасена, столчетата са дървени, настилката е паркет и играчките са стари и дървени.

# 113
  • Мнения: 686
Флъфи много гадно, че със съпруга ти не сте на едно мнение. Е как може на тия да им има доверие, а на бавачка не  Shocked За Мишелка не мисля, че е от градината, то ако е вирус какъв ще е този вирус за 10-ти път да ни хваща и все с една температура тридневна да минава. Незнам и аз вече. Тя Мишелка преди да тръгне на ясла не пиеше грам вода, ако успея с лъжицата да я излъжа изпиваше 3 лъжички и ме плюеше, та не се и сещах да и давам много. В градината казаха, че пие, но незнам колко, тя нали е ненаядна и 2 литра да изпие изобщо няма да и развали яденето. Мляко там пие 300 грама и яде твърда храна основно и десерт по 3 пъти. Аз пък се разправям да не и дават да яде толкова много, ама като я гледам какво е кюфте май не ме слушат. Защо не му пасират на малкия месото, на малката и пасират.Ще попитам утре, ако имат таблици нещо да ми дадат за водата или да ми кажат къде да чета, само да се оправи и да е на яслата, че тези дни не е ходила.

# 114
  • Мнения: 490
   Флъфи, мъжа ти е против кърменето по принцип ли? Да не би за това да се е заинатил така Thinking Ако толкова не вярва на бавачката,сложете камера в къщи. Тук в последно време са хит детските градини с камери, Биг Брадър отвсякъде, но пък хората могат да видят какво се случва по всяко време с децата им. Според мен бавачка не е лош вариант, но дано успееш да убедиш мъжа си Peace
   Цвети, една майка тук ми обясняваше, че Т е редовно по 1-2 дни при тях, откато ходи на градина щерка и, според педиатъра е нормално, защото си обменят вируси и бактерии хлапетатата, а имунитета им се изгражда до 5г. възраст, не има дават нищо за температурата, ако е до 39 и не се задържа дълго. Ако преминава за един два-дни, значи имунитета се справя Peace
     

# 115
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Вчера сутринта се събуждам с една болка ниско долу в корема- в матката , все едно много болезнен цикъл, но няма кръв и си ме боля два часа-цириках си заедно с детето. После съм заспала, но като се събудих пак си боли, като се движа. Следобед се обадих на гинеколога по касата, но беше в операция и се наложи да идем в дежурна болница с таткото. Заедно с детето в кенгуруто - незнаех колко ще се забавим, а и то много не е свикнало да стои с роднините на мъжа ми. Но друг път вече ще го оставям де. Та отидохме, прегледа ме един млад доктор, много неприятно, болеше ме на прегледа, гледа и на видеозона. Установи инфекция (от бактерия) на матката - ендометриоза, правих изследване и не е толкова тежко (слава Богу иначе щяха да ме приемат да лежа там) и ще пия антибиотик. Изписа ми Аугментин- безопасен за кърменето. То незнам колко е безопасен, но искам да си го кърмя детенце, къде да забърквам АМ - дано не греша. Още сме си така с неакането(от седмица) - снощи се разбуди, тъкмо го приспах, с писъци, рева, рева, викам на мъжа ми да му сложим свещичка - не искаше, но накрая склони, е не го и напълни толкова много памперса и продължи да писка. Такива работи от мен, просто вчерашния ден беше толкова наситен, от сутринта че до вечерта.
Много кофти и съчувствам за градините, направо си е за завиждане на тези, които имат винаги на разположение някоя баба.
И аз се надявах моите родители малко на гости да дойдат, ама няма - дано да е за добро!
 Hug за всички!

# 116
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Нелинка,ти още ли си в Бг или се прибра?Да попитам колко км е разстоянието Солун-Пловдив,пътувала съм го,но не помня  Hug

# 117
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Прибрах се, отдавна ми се струва вече, то това време лети! Около 400 км, с кола е някъде 6-7 часа, а с автобус - 9. Сори за спама гърлс! Simple Smile

# 118
  • Мнения: 628
Аз чела-недочела да дам "идейка" на Флъфи (че нали се излагам на Био изложението и съм мортус вече...не се сърдете, че не пиша тия дни - Леа е ок, лиги, зъби, Т, но се справяме , хили се и копира всяяяяко нещо - от телефона до "give me five" - страшен модел си отглеждам, ще ме купи и продаде на 3 г, а също мисля, че ще проговори преди да проходи...)
Та Флъфи, аргумент - във френакото карне ду санте (здравния картон на беба) пише, че поне до 3 годишна възраст ТРЯБВА да пие минимум 500 мл АМ освен ако не е на кърма!!!! Прати ми мейл на лични да ти пратя линк, това е официалния документ на френакото здравно министерство! Тук в бг, за жалост, ние сме единствените с толкова мляко на тази възраст (близо 14 месеца), децата на приятелките ми (там имам наблюдения НЕ пият АМ и консумират прясно и кисело мляко...туй е положението!
Мимкис, и ние така - яслата носи вируси, ние си ги борим и е ок, не давам лекарства. Цвети, играе ли и хвърчи ли лато фурия - ок е Мишелката!
А биг-брадъра в яслите ме изкефи Joy

ПП. Вчера на изложението една баба тича като хуна към мен и крещи "защо това бебе на слънце сте го оставили????" и аз "ми то е мостра" (кукла бебе за щанда си имама) Joy

# 119
  • Мнения: 154
Флъфи, не се ядосвай на мъжа ти. Казват, че много двойки минават през такива периоди, напълно те разбирам какво ти е и искрено ти съчувствам. И аз много пъти се чувствам абсоюлтно безсилна и в капан, докато се караме с моя мъж. Казват обаче, че това скоро ще отмине, но първата година с бебе било така. Една моя приятелка така с нейния мъж, нон стоп скандали, сега са мир и любов, така че търпение, стискай зъби  Hug Успех ти желая с детската градина, дано всичко се подреди   bouquet
Да ви разкажа за мъжа ми и опита му с бавачките, като е бил малък "умната" му майка все по бавачки го е оставяла, първата му е връзвала проходилката с колан към бравата на вратата, сменили я. Втората.....е една година след като си прибрали мъжа ми, била осъдена за убийство на едно от бебетата, за които се е грижела. Мъжът ми, ми е разказвал как ги е заключвала в някакви бараки (явно е гледала по няколко деца наведнъж) в Тексас на жега над 35 градуса и страхотна влажност. Това ви го казвам, не за да ви стресирам, а за да си опичате акъла.

Общи условия

Активация на акаунт