На излизане от училище - Франция 29

  • 46 074
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 241
Да, къде е Мария?

Ние се държим (дано няма проблем с тока).
Ох, сутринта ми стана много студено на гарата Sad
А в офиса е супер жега, защото сме на юг и пече едно слънце...

# 706
  • Мнения: 1
Здравейте  bouquet
Мария трябва да си е в БГ и да е кацнала по живо по здраво.Гледах й полета на сайта на аерогара София.Пьк защо не пише не знам,как ли се мьчи на зьбаря горката newsm78
Една спешна питанка-колко струва колет не много тежьк до милата татковина-купих дебело яке на мойта хубавица и сега се чудя как да го изпратя.И задьлжително ли рябва да купувам от пощенските кутии или може с моя.
При нас студ няма парното думка,денонощно е на 21градуса,затова не обичам аз тези колективни отопления,друго си е индивидуалното

И Иве теб кога ще те видим   newsm78:с Мон естествено

# 707
  • Мнения: 1 909
Gogko, последното ми пращане на по-обемист колет до БГ беше доста голяма авантюра - пращах бебешки дрехи за племенницата, в собствена кутия - беше някъде 20тина евро май, а пратката не   беше особено тежка, но въпреки проследяването в интернет, колета не пристигаше. Оказа се, че бил заминал  за Швейцария вместо за БГ. Та ми го върнаха и трябваше да отида да го взема, и пак да го пратя.  На втори опит вече се класира - но с две седмици закъснение. Добре че поне не ме караха пак да плащам

Стискам палци на Мария да се върне чисто нова и не прекалено замръзнала и заслабнала.

И нещо забавно http://www.youtube.com/watch?v=DHPuU9w5iQo

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 16:23 от Чумби

# 708
  • Мнения: 1
Охх Чумби,закьде ще отслабва Мария вече не знам.Много е отслабнала горката,дано сега да я позасилят малко,да я поглезят.
Малее в Бьлгария е страшно,особенно в нашия край-няма пьтища целия регион е абсолютен блокаж.
В южна Бьлгария пьк ги удави от наводнения.

# 709
  • Мнения: 165
Здравейте! По въпроса за колета... Аз през септември изпращах колет по пощата до бг, беше 10 кг и ми излезе 47-48 евро, с моя кутия. Казаха ми, че ще пристигне за седмица и на 6-тия ден беше вече вкъщи  Peace

# 710
  • Мнения: 273
В БГ наистина е ужас с това време. Дано Мария успее да свърши това за което си е отишла!
То не, че и тук е за завиждане времето, но поне няма виелици. 
Не са евтини тези колети  Shocked И ние чакаме тези дни едно бебче да се роди в БГ, на един от братовчедите ми и съм решила и аз колетче да изпратя, че едва ли скоро ще се прибера да ги видя. То и от БГ за насам не са много евтини колетите, ама такова е.

# 711
  • Мнения: 44
Привет на всички, ние си търсим  нова квартира- необзаведена, заради по-ниската цена. Имаме си разни неща като диван, маса, хладилник и печка, но доста други ни липсват. Аз знам един сайт, където хората подаряват ненужните си вещи (recupere.fr)  но там рядко има обяви за нашия департамент. Знаете ли други такива?

# 712
  • Мнения: 1 194
Здравейте девойки! Много мило ми стана , че ме мислите! В България ситуацията наистина е критична, такова чудо не е имало от десетки години. Аз изчезнах защото ме подслони една приятелка в Пловдив за да избегна ежедневните пътувания,които са си чиста лотария. Много съм и благодарна, защото имаче нямаше да се справя. Та стреса при мен е голям, и психологически как ще се оправя в това време и физически. За два дни ми изпилиха зсички зъби, без упойка, защото са умъртвени, носи беше зор. Сега съм с едни восъчни зъби за два дни, утре пак заминавам за Пловдив следобяд за да ми сложат временните пластмасови коронки за две седмици. Наистина ще заслабна защото не мога абсолиутно да дъвча и съм на кисело мляко и супи, станах под 55 кила #Crazy. Та такива ми ти работи, не знам какъв е този мой късмет такова време да избера да се прибирам. Стискайте палци в събота успешно да пристигна в София  и после успешно да излетя!
Кураж на всички в тези студени времена! Hug

# 713
  • Мнения: 26
Дръж се Мария, с теб сме !  Peace

pianoto, можеш да погледнеш и http://donnons.org/

# 714
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мария, стискам палци всичко да мине наред и успешно да се приземиш в събота  Peace Наистина в твоя случай освен супи, пюрета и френcки компоти, не виждам какво друго би могла да ядеш, кураж  Hug

pianoto, има още един сайт с подарявани неща - www.donnons.org А иначе в www.leboncoin.fr  можеш да намериш много неща на страшно изгодни цени.

Преди 2-3 години поръчах от Ла редут подаръци и в адрес за получаване писах българския. Стигнаха без проблем и дори имаше някаква отстъпка защото напускаха Франция. Това е идея за тези, които искат да пращат, още повече че има и намаления в момента.

# 715
  • Мнения: 44
Благодаря ви за бързите отговори, сядам да разгледам какво предлагат. От Троковете също изпадат много евтини неща, но ми харесва идеята за 2 живот на вещи, които по принцип биха изхвърлили. Така хем щадим природата, хем подкрепяме идеята, хем по някакъв начин се противопоставяме на консуматорството ( което във Франция е в огромни размери)   Hug

# 716
  • Мнения: 273
Мария, стискам ти палци всичко да е наред!
Пианото, съгласна съм с теб за консуматосрството  Peace А и когато човек живее по наем и е с ограничени финансови възможности, споре мен е по-разумно да се възползва от употребявани мебели, има в доста запазено състояние. Преди  2 години като сменихме квартирата се наложи да купуваме всичко, че апартамента беше съвсем празен. Бяхме във вашата ситуация, чакахме бебе сле 1 месец. Купихме нови мебели, но евтини. Качеството им се оказа под всякъква критика, ако решим да се местим, не знам как ще ги съхраним  Laughing  Успех ти желая и да се похвалиш!

# 717
  • Мнения: 1
Е аз благополучно изпратих днес колета и за пьрви пьт виждам такова чудо-купих готова кутия от пощата,платих я,натьпках якето на мойта хубосница,надписах я и я занесох на гишето.Взеха я и казаха,че всичко е наред-нищо не ми дадоха нито квитанция нищо newsm78
И сега остава да сьхна и вехна докато стигне.Трябваше направо за БГ да го порьчам както казва мама Щтрумф но за следващия пьт ще зная.
Радвам се,че Мария писа, само не е добре че не може да яде,ама после ще трябва да наваксва и то доста.Дано си е купила ботуши и яке като за БГ,че там е ужас в момента -20.

# 718
  • Мнения: 273
Да ви кажа, че доколкото знам, миналата година от Ла Редут са променили начина на доставка до БГ, относно таксите, станали са не особенно изгодни. Но пък може и да се окаже, че  излиза едно и също дали ще се достави на френски адрес и после по пощата до БГ.

Gogko , а не ти ли дадоха поне номер, та да можеш да проследяваш колета? Наистина е много странно.

# 719
  • Мнения: 405
Няма проблем с колета.
Аз съм изпращала и препоръчан и без разписка и двата стигната.

Общи условия

Активация на акаунт