Мами помагайте, няма кърма!

  • 5 620
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 570
Анна 2, благодаря за мнението. Мисля, че гърдите ми се урегулираха отдавна, но знам ли  newsm78 Сега вече няма момент, в който да ги усещам пълни, а пък да протекат не се е случвало от дни. Не е ли късно за урегулиране? Бебето ми е на 3 месеца и 10 дни.

# 16
  • Мнения: 2 837
Да, видях, че бебето е връстниче на моето  Hug
Да, млякото започва да се урегулира след първия месец - при някои майки по-бързо, други доста време не могат да се отърват от хиперлактацията. Освен че ти усещаш гърдите си по-меки, нещо по-различно в поведението на бебето има ли?
Това, че бебчо яде начесто и по малко, е чудесно - и Явор е така - това даже е здравословно - нали в края на краищата за денонощие изпива достатъчно количество мляко. Освен това тази честа стимулация си е полезна за лактацията. Ако бебето се чувства добре, наддава, аз не бих се подложила въобще на процедура като пробно кърмене и т.н.
Това с пъхането на ръцете в устата ми е до болка познато - съпроводено с ужасна нервност - и е поголовно при връстничетата на децата ни - ако надникваш из отчетните теми, ще се убедиш - виждам го и навън сред майките, с които се разхождаме.

# 17
  • Мнения: 232
Оооох, това с признаците за рахита не да ме стряска, ами направо си изтръпнах. Всичките са ни налице, без фонтанелата май, включително бързо израстване и наддаване на тегло. На следващата консултация ще попитам. Така или иначе ще ни пращат вече на ортопед.

Не слушай докито като ти изпише АМ. Ти продължавай да си пробваш и да предлагаш гърда. Ние в момента само през нощта можем да се кърмим или когато е много сънен. През другото време е точно така, както и ти описваш. Сукне малко и пусне,отделно се дърпа, пищи и врещи, размахва ръце и рита с крака, като го взема на поза люлка и усеща и почва да реве. Бе с две думи, не иска. Аз обаче съм си говедо  Laughing и продължавам да го мъча да хапне. А ако съвсем не иска се цедя и давам с шише. Това вече като не ми остане въображение с пози и залъгалки.

Ти му проверявай памперса, добре ли е напишан, колко на ден, колко пъти ака, как наддава. Ако нещо от тези неща не е наред тогава чак има повод за притеснение. За кърмата не съм токова голяма специалистка още. Виж тук в тази тема специалистката е Ана, тя да каже. Но според мен ако суче често не би трябвало да спира, напротив, би трябвало да се увеличава. А това че яде за по кратко може и да има друго обяснение. Например се е усъвършенствал в сукането и успява за по кратко време да изсуче повече. Ние бяхме така преди около 3 седмици, което май съвпада с вашата възраст. Малкият ми звяр ядеше по има няма 5 мин. И аз се бях притеснила и бях пуснала тема, но той си наддаваше нормално. След това нещата се оправиха от само себе си.

Знам че стана много дълъг поста, но дано съм помогнала. Най- важното е да не си самовнушаваш, че ти намаля кърмата. За мен това е най- големият враг. Бъди позитивна и не се отчайвай. Всичко ще се нареди.  Hug Hug  Hug 

# 18
  • Мнения: 570
Ами...мен не ме притеснява, че суче често. През нощта е малко изморително на 2 часа. Въобще не успявам да спя. Притеснява ме, че от няколко дни иска да суче прекалено често според мен. Изглежда ми гладен. Днес например...станахме към 7 (яде докъм 7.30), баба му го взе, за да мога аз да поспя, в 8.10 дойдоха с рев. На гърдата млъква и започва да суче със засилка. Яде 10 мин и после ми се хили и си бута ръцете в устата, след 5 мин пак почва да мрънка, пак давам гърда, пак почва със засилка. Поспа до 10, после пак ядене, в 12, в 13, в 14, 14,30 и в 15. Заспива трудно - с рев. Гърдите ми - като ги стисна не тръгва на струйка, ами на капки  Confused а до скоро като започваше да суче и ако изпуснеше зърното, хвърчеше кърма навсякъде  Flutter Сега го усещам, че суче само няколко минутки, пез останалото време не преглъща. Не ми се иска да започвам със сухо мляко, но ако е гладен? Иначе, до сега наддаваше доста добре, на 2-ри, на консултацията за 3-ти месец беше 6,5кг. Днес предполагам, че пак ще го изтеглят.
Анна2, знам те от юнската отчетна. Преди ви четях редовно, писала съм 1-2 пъти, но нещо не ми стига времето да ви следя.   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 837
Това е типично поведение за "скок в растежа" - би трябвало скоро да отшуми - когато бебето си изработи нужното му по-голямо количество. Ако дадеш АМ, няма да има стимулация на гърдите и съответно няма да се произведе повече мляко. А теглото е перфектно  Peace
Йоана, пробвала ли си да кърмиш на тъмно, спокойно и тихо място? На тази възраст стават и много любопитни и затова лесно се разсейват и не искат да сучат. Не ми каза за струята - как ти се струва - потича ли силна в началото на кърменето, или не?

# 20
  • Мнения: 232
Ана, пробвала съм какво ли не. По спокойно и тъмно от това трябва да е бункер без прозорци, да сваля полюлея или да махна завесите. smile3532  Ако ще и всичко да махна от стаята и да останат само голи стени, тогава ще гледа стените. Ето на, пак трябваше да дам от шише, защото просто се дърпаше и ревеше като полудял, а от шишето няма проблеми. Сега и двамата сме изнервени и не можем да заспим от 3 часа вече. newsm61

# 21
  • Мнения: 2 837
Пак ще питам за струята - защото и твърде силната, и твърде слабата са най-честата причина за такова дърпане от гърда. Виж това и това - надявам се да намериш работещ при вас вариант.

# 22
  • Мнения: 232
Оп, извинявай, мислех че съм писала, но явно съм забравила. Струята е нормална, предвид това че почти нямах никаква кърма, но той обича по-силна струя и може би затова. Мисля също, че не му е достатъчно и иска още. Но пък днес специално, още не го бях сложила да засуче и почна да се дърпа. При това положение какво правя? Днес просто се видях в чудо. Верно не ми е много кърмата, но като отказва да суче и се тръшка аз как да я стимулирам? smile3506  smile3518

# 23
  • Мнения: 2 837
Прочете ли статиите от предишния ми пост? Там има идеи - погледни ги. Ти сама си открила, че в просъница бебетата сучат най-добре, както и на тъмно и спокойно място. Освен това чудеса прави контактът кожа до кога -  и бебето да е разсъблечено,и ти самата, можеш да легнеш до него, да се гушкате, остави го сам да намери гърдата...И пробвай с компресията - ако го дразни не толкова силната струя, това е много добър вариант. Дано се похвалиш съвсем скоро  Hug

# 24
  • Мнения: 931
Ние лягахме двамата, натисках го на леглото до мен, пускахме музика, пеех песнички. Рев, рев, като огладнееше се отказваше и засукваше и после заспиваше. Упорито отказвах да дам шише.
Сега вече не приема шише дори и да опитам  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 837
Лулу, аз те помня  Hug Преди една година се засякохме в подобна тема   Peace Тооолкова се радвам за вас  Laughing Laughing Laughing

# 26
  • Мнения: 931
Ана Hug Точно преди една година, когато моят юнак беше на 3м и няколко дни Simple Smile Наистина е прекрасно, че го има форума и че ви има вас, консултантите по кърмене. Аз да съм се отказала сто пъти в тези кризи. Тогава ми звучеше невероятно, че ще преминат.... затова и сега искам да дам кураж на момичетата. Някой път си трябва битка и упоритост Simple Smile

# 27
  • Мнения: 232
Лулу, пробвала съм и легнали. Вече не става и така. А не мога да го слушам как се дере. Мека Гана съм. То по този случай съвети приемам всякакви  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 837
Не е добре да даваш гърда, като се дере, наистина. По-добре да се опиташ да го утешиш, за да се успокои и задреме, и тогава да се опиташ да нахраниш. Същото предлагам и за контакта кожа до кожа - когато не е още много гладен, просто се гушкайте и нека сам намери гърдата  Hug

# 29
  • Мнения: 570
Ние вчера бяхме на консултация при педиатърката. От 02.юни до вчера не е надал изобщо, измери го 6,510 с бодито, а на консултацичта беше 6,5 гол. Тъкмо му беше време за кърмене, накърмих го и пак го претегли - 6, 630. Според педито трябва да изяжда 100+по 10гр на месец, т.е. 130-140. Не му стигало малко и всичко, което поемел го изразходвал. Изписа сухо мляко за дохранване, като думите и бяха,кърмиш,после правиш по 50мл, той ще си дояде и останалото ще го изхвърлиш. Аз принципно хич не искам да почвам АМ, но ако е гладен, май нямам избор. Снощи след банята го накърмих и той заспа. Вечер се кърмим легнали и така се успиваме. Реших, че няма да давам АМ след като си заспа, но точно след 15мин се събуди с вик, пак дадох гърда, с настървление се впуска, обаче нищо не потече и му направих АМ  Confused 50мл, както каза педито. Дадох ги с шише и ги излапа за секунди - всичките  Rolling Eyes После заспа и определено имахме по-спокойна нощ. Стана в 1.30 и после в 5.
Не знам какво да правя  Rolling Eyes Мисля да наблегна на кромид, мюсли и жито. Днес ще си купя и чай. Може ли да съм се прецакала необратимо с ментовия чай, може ли да е защото последната седмица съм спала много малко  Confused Преди няколко дни имах и лека нервна криза, която беше породена от това, че много реве. Обаче не съм сигурна дали не е ревял точно защото е гладен. Чувствам се виновна, че ми спира кърмата  Tired Моля ви за мнение. Какво да правя? Да давам ли АМ?

Общи условия

Активация на акаунт