Сега ли да пробвам или като поотрасне?

  • 1 316
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 210
Имам си аз една болка и все за нея си говоря - смученето на пръстче на детенце:?
Та към въпроса ми - чудя се дали сега да не я намажа с гелчето(горчивото) или да я оставя да си  смуче палеца и ако не спре самичка да се пробвам в по-голяма възраст?
Благодаря предварително

Не го тормози бебчето. Просто се гушкайте повече и ако я кърмиш прави го по-често. Така ще си задоволи инстинкта за сукане и ще се чуства по-спокойна.
Моят син не искаше въобще биберон  - смук смук 2 пъти и после така го изплюваше, че едвам го намирах.  Повече на гърда и дундуркане и ще се разминете с биберон. Въобще не си е смукал и пръстите.

Но както се казва - едно за сметка на друго. Или ръката/биберон или дундуркане.
Сега е още малка, за да си правиш такъв експеримент с горчивото. Добре е все пак да е малко по-осъзната, за да разбере.
Сега има нужда от сучене и гушкане - просто й го дай. Сигурно ще получиш и други съвети, но се вслушай в инстинкта си (едва ли ти говори да й дадеш горчивото гелче).


Успех.

# 16
  • Мнения: 6 472
Пипи, не чак толкова страшно смукането на палеца Grinning Наистина в някои случаи се превръща в проблем, но те са рядко. Вероника е още мъничка и е много вероятно да се откаже съвсем скоро сама. Тя те първа ще почне да се занимава и да проучва играчки. Туко виж почнала да се залисва и да изостави палчето Wink

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Филип си смуче пръста и отказва всякакви залъгалки. Леля му си е смукала пръста до 3 клас и е деформиран (по-тънък от другия). Мъжът е много притеснен, но аз още не се шашкам.
Мисля, че разбирането идва след годинката, а дотогава може и да го е отказал
Аз не бих слагала горчиви неща и не слагам. Още повече, че забраната води до увеличен интерес към обекта. Напоследък го забелязвам (а дали не си и въобразявам  Mr. Green), като че намалява интереса.
Всички, с които съм коментирала проблема и са имали такава ситуация твърдят, че до годинката няма никаква файда от мерки срещу пръста. Педиатърката е на друго мнение, но някак си не се виждам по цял ден да му дърпам пръста от устата.  Party

# 18
  • София
  • Мнения: 6 182
и ние сме така и аз съм се побъркала вече!!!притеснявам се ,защото тоткото си е смукал палеца до 6 клас!!! #Cussing outняможа ли на майка си да се метне!!! Laughing baby_neutral

Ние да не сме омъжени за един и същи мъж Mr. Green
Майтапа настрана, моята си смучеше прилежно бибата до 6-тия месец, после аз се разсеях и тя тихомълком започна пръста. Малко се успокоявам, защото освен 2-та палеца, понякога си смуче безименните или малките пръсти. Абе само със средните не е пробвала Wink И ги смуче само когато и се спи или и е скучно. Притеснява ме по-скоро да не си деформира захапката. Ще поизчакам още 4-5 месеца и ако не се подобри положението ще пробвам с този немския гел, с който проблема се решавал за 2 седмици.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 271
Изчакай да стане на 9-10 месеца, за да почне да разбира  и тогава предприемай възпитателни мерки. Иначе само ще тормозиш детето, без особен ефект.
На 4 мес. слагах на сина си ръкавички, за да не си лапа пръстите и резултата беше подгизнали ръкавички и рев. Детето не разбра, че не може да си лапа палеца и само се изнерви от това.

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз никога не съм давала на сина си да си смуче пръста. Винаги го вадих като го виждах да го смуче. На моя приятелка сина и е на година и половина и още го смуче. А мой познат си е смучел пръста да 8годишен.  Shocked По добре да не свиква, по трудно е ще я отвикнеш от колкото от сега да прекратиш лошия навик, не казвам да и мажеш пръста с горчилки, а вади пръста всеки път като го лапне.

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз вадех палеца всеки път...упорито и слагах бибата и успях да я откажа от палеца ...после, наскоро отказахме и бибата Laughing...не знам, за мен по-удачно  е навреме да се прекъсне смученето на палеца Stop

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Горчивото гелче няма да помогне, малко е бебето, няма да осъзнае. Слагай ръкавички и не се размеквай, пробвай с друга марка биба, при нас това помогна (частично - кара и с двете). Палчето кога го смуче - на заспиване ли или по всяко време? Ако се успокоява с него- лошо, защото няма просто да й мине мерака и да почне нещо друго. Sad Аз сега вадя палеца, слагам бибата, бибата се смуче, но като падне веднага налапва пръста. Tired

Общи условия

Активация на акаунт