ЮЛЧЕТО гука, усмивки раздава и с помощ от мама света опознава!

  • 28 853
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 49
Запис да ви следя  Hug
ние общо взето по цял ден сме по разходки и влизам само да ви прегледам набързо Simple Smile
Да се похваля Мария вече една седмица си прави нощна пауза от 8 часа и успявам да си почина идеално,те и преди спеше нощем но сега се събужда чак в 6, яде и пак до към 9-10 спи Simple Smile)
=Изчезвам че ме вика за папане  Hug  bouquet Hug

# 16
  • Мнения: 140
Запис, за да следя Simple Smile Честито на всички по поводите които имате Simple Smile Ние днес цял ден бяхме навън. Супер си искарахме, обаче сега не спим. Днес голямо акане падна. Толкова памперси отидоха, че нямам думи Simple Smile

Танче, мерси за темата. Много е хубава   bouquet

За обличането: и аз се чудя как да обличам. За зимата мисля и ескимос да купя. За есента- боди без ръкав, панталон и блуза с дълъг ръкав, може би яке, не знам... Пишете и вие какво мислите Simple Smile

# 17
  • Мнения: 314
Цитат
Здражейте!Въпрос към ЛЛЛ, кърмя Белослава на поискване и е изцяло на кърма, много се надявам да е така още дълго време, но забелязвам от няколко дена, че иска да яде от двете гърди. Преди ядеше само от една и й беше достатъчно, тя самата си искаше горе-долу на 3 часа, като изключим моментите с бума на растежа, тогава можеше и на всеки час да яде. Сега когато й предложа едната гърда, суче известно време и започва да я дърпа, местя я на другата и си дояжда спокойно. Възможно ли е кърмата ми да намалява?

Здравей Djudje!
Чудесно е, че кърмиш Белослава на поискване. Кърмените бебета на поискване в повечето случаи добре успяват сами да определят от колко точно кърма имат нужда в определен момент. Те растът и имат нужда от още повече мляко.
Удобно ли е да те попитам Белослава освен кърма поема ли и други течности?
Би било добре опиташ детенцето ти да изпразни добре гърдата, за да успее да достигне до задното, по-калорично и засищащо мляко. За да и помогнеш може да опиташ да приложиш компресия на гърдата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683  Много често дори повдигането на гърдата отдолу ще помогне на бебето да я изпразни по-ефикасно. На следващото кърмене би могла да започнеш от гърдата, която е сукала последна и така да ги редуваш.
След като Белосава пусне гърдата, може да опиташ да я оригнеш и да и смениш памперса, както и да и предложиш отново същата гърда, за да доизсуче още от задното мляко и ако откаже, но ти прецениш, че е все още гладна да и предложиш другата гърда.
За много майки да кърмят и от двете гърди на всяко кърмене е важно, за да поддържат добра лактация, но е желаелно бебето да е приключило с първата гърда, преди да му се даде втората.
Важно е да се увериш, че Белослава не поема само предното богато на лактоза мляко от двете гърди, а достига и до задното мляко, защото ако бебето не поема от задното калорично мляко то е вероятно да иска да се храни по-често.
Щом се кърмите на поискване и имате достатъчно кърмения за денонощие и ако бебето изсуква ефективно гърдите и е здраво и сито бебе, значи вероятно всичко е наред.  Simple Smile

# 18
  • Варна/Сливен
  • Мнения: 26
  bouquet

# 19
  • Мнения: 4
Поредна вечер след кърменето в 21:00 Виктория отказва да заспи  newsm61 и си нямам на идея защо така (преди си спеше) . Дано утрото е по-добро от вечерта.

# 20
  • Мнения: 21
Запис и от мен Simple Smile
Танче   bouquet, когато имаш време и си в настроение можеш да смениш на заглавната страничка, че моя юнак е роден на 24.06 - секцио Simple Smile
Аз сега ще се възползвам от това че бебока спи и ще последвам примера му че едва гледам.
Лека нощ Simple Smile

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 1 609
Записвам се в темата Simple Smile

Танче, прекрасна е!   bouquet

Честито на всички, които имат повод да празнуват днес!

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Да се запиша и аз .... Mr. Green
Танче  Hug
Честито на всички с поводи за празнуване   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 348
MocaQueen
Имам един въпрос към консултантите на ЛЛЛ:
Струва ми се ,че през последните седмици кърмата ми се регулира добре според нуждите на бебик.Но напоследък той често прави големи нощни паузи(не всяка нощ,но все по-често)Снощи заспа в 12 и се събуди чак в 6:30.Знам колко е важно нощното кърмене за поддържане на лактацията и затова се чудя дали няма да ми намалее кърмата,ако Коко сам си направи режим с по-голяма нощна пауза.Не ми се иска да си будя детето и да го храня насила.Той през останалото време добре си похапва и дори преяжда.Дали е нужно да ставам и да се цедя по някое време?


Ако детето самО си прави тази пауза(без даване на вода или залъгалка), ако ака/пишка задоволително и наддава добре, наслади се на почивката, преди да е започнал зъбоника  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 114
Добро утро!
Благодаря на всички за подкрепата Hug Аз все още поддържам кръвно, но поне е около 140/90. Днес отново съм на лекар. Малката свиква с новото мляко, повръща от време на време. Когато бебетата са на АМ акат по-рядко, нали? Вчера имахме 2 пълни памперса, нормално ли е незнам.
Приятен слънчев ден   bouquet!

# 26
  • Мнения: 4
Добро утро и честити празници на тези които имат .
Искам да попитам мамите Simple Smile вашите бебета вечер спят ли спокойно?
Моето постоянно се превива и се върти (като главата му си остава на мястото а краката обикалят като часовникови стрелки  Simple Smile завърта се на повече от 90 градуса.
Дали е заради коремчето ??? Аз казах на личната му и тя само ми се засмя Simple Smile

# 27
  • Мнения: 386
Добро утро   bouquet
Хайде на кафенцетооо

Дани продължава да ме учудва. Снощи заспа в 10:30, тази сутрин се събуди окончателно в 06:30.Казвам окончателно, защото през нощта проплакваше от време на време заради коликите, гърчеше се, но като че ли не беше нищо кой знае колко страшно, щом не се събужда за повече от 2-3 мин.
Папка, поиграхме си и пак спи.Да видим до кога  Rolling Eyes
pospalana и Дани от време на време се върти така.Но той по-често надига краката към корема и при отпускането им някак си се завърта.От коремчето ще да е  Hug
Нещо исках да питам, но забравих  newsm78 Като се сетя пак ще се включа  Hug Crazy

# 28
  • Мнения: 206
pospalana, и ние сме така, особено след нощното/сутрешното хранене, което между 4 и 6ч. От коремчето е  Peace

# 29
  • на село
  • Мнения: 32
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт