Писна ми! А на вас?

  • 8 114
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 623
Знаете ли, за мен въпросът е защо трябва да се стига до там,че да се оплаквам на някой-било то управител или институция? Ако всички си вършеха работата както трябва няма да има за какво да се оплаквам. Ако трябва ще назначат човек само за това да гледа годността на стоките! Защото иначе стока с изтекъл срок значи "Ако мине номера''. Вие така ли искате да се отнасят с вас?

Защото като не подадеш сигнал, този който мине след теб
и не гледа, ще си вземе.
Да не говорим пък колко добре ще ми стане, след такъв сигнал,
една проверчица от ХЕИ и следващия път ще гледат по 2 пъти,
дали на нещо му изтича срока.
Това се нарича гражданско общество и съзнание.
Докато си мълчим, ще продължават да ни правят на маймуни,
а ние ще губим по 2 часа в магазините за да разчитаме етикети
и да разгадаваме, дали пък етикетите не са подменени и т.н.

# 16
  • Мнения: 5 462
Джулиана , напълно съм съгласна с теб , че трябва да сигнализираме.
Но съгласи се и ти че контрол и то строг трябва да има от самите търговци .
Клиента нито е длъжен нито всеки път има време и физическа възможност щателно ж да се взира в етикети.Нито това ми е работата ,нито винаги разполагам с н на брой часове да го правя.

# 17
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Цитат на: jullianna
Защото като не подадеш сигнал, този който мине след теб
и не гледа, ще си вземе.
Да не говорим пък колко добре ще ми стане, след такъв сигнал,
една проверчица от ХЕИ и следващия път ще гледат по 2 пъти,
дали на нещо му изтича срока.
Това се нарича гражданско общество и съзнание.
Докато си мълчим, ще продължават да ни правят на маймуни,
а ние ще губим по 2 часа в магазините за да разчитаме етикети
и да разгадаваме, дали пък етикетите не са подменени и т.н.

 newsm10

Аз от много време не съм попадала на изтекъл срок, но доста често ми се случва като си закупя нещо /в срок...уж/ да изглежда ужасно или да мирише на...  Tired А смяната на етикета няма как да е направен, защото е сложен печат вместо това.

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
е, що ставало така! Щото на търговците целта им е да продадат всичката стока! Всяка върната стока им намалява печалбите, разправии с бракуване, с производители... Навсякъде правят така, дори и в скъпоценния Запад! Затова и там има всякакви потребителски организации, контролни органи и прочие. И сто проверки да им направят, колкото и да ги глобяват, те пак си избиват тези разходи. Представете си в един голям супермаркет какво огромно количество стока има, за колко много пари! Кой е луд да хвърля?

# 19
  • Мнения: 779
Никога, ама наистина НИКОГА не пазарувайте от СБА. Случайно познавам един от основните им доставчици. Той работи и с други магазини и беше карал някакви бройлери за друга верига. обаче по пътя се развалил температурния контрол в камиона и докарал стоката с 1-2 градуса по-ниско от допустимото. Другата верига отказала да приеме стоката и той трябваше да я заплати цялата като брак. Е познайте как си изби парите- продаде я на СБА. При това те знаеха за температурния проблем. За другите стоки, които им зарежда директно ми е казвал, че винаги са най-евтините възможни. Веригата изкупува общо взето боклуците на производителите.
Така че няма нужда да викате управителя и да му казвате, че стоките са със изтекъл срок - те много добре го знаят.

# 20
  • Мнения: 1 432
 Ако трябва да говоря за ЦБА, то ще ме баннат заради изразите ,кото трябва да употребя за тях!    Избягвайте тези магазини! Опасни са! Tired

 Миналата седмица подадохме сигнал за заразена с молци заешка храна в Карфур.
 Цялата ни къща се напълни с тях заради проядената им стока...
 Познайте дали направиха нещо. Таратанци.

# 21
  • Мнения: 419
Оооо, Карфур. Ние това лято с мъжа ми намерихме доста стоки от щанд със замразени храни с изтекъл срок на годност и то някои с повече от месец.
За съжаление за по-основните пазарувания се налага да се бавя с часове заради етикетите. Храни с изтекъл срок на годност намирам в половината случаи. Ако се заседя по-дълго време, мисля, че винаги бих открила. Понякога сигнализирам, друг път - не. За Пикадили специално ми се е случвало няколко пъти след като съм сигнализирала за даден продукт на следващия ден да си го намеря пак на същото място отново с изтекъл срок.

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен повече ме притеснява това, че могат да си го препакетират и аз изобщо да не разбера, че е извън срока. Избягвам да купувам собствени марки на веригите и големите супермаркети, защото им нямам вяра какво е в пакета.

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 835
Може да не съм по темата, но скоро гледах едно предване (за Франция мисля, че ставаше въпрос) за магазини, в които се продават само стоки с минал срок на годност. Обясняваха, че срокът на годност, който се поставя върху стоките (предполагам, че не се отнася за всички стоки), е ориентировъчен. След като мине този срок, стоките се изтеглят от "нормалните магазини"  и се продават в тези специализирани магазини на по-ниски цени.

При пазаруване чета и етикета, и срока на годност,... Абе все едно съм в читалня, не в магазин  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
на някой от дискавърските канали или на НГ имаше и филмчета за хора, които се изхранват със стоки, с изтекъл срок, които вземат направо от контейнерите на големите супермаркети. Героите там твърдяха, че до настоящия момент не са имали хранително отравяне. Принципно съм склонна да приема, че срокът на годност е ориентировъчен и че на някои стоки нищо им няма, например консервите. Но по нашенско явно започват все повече да се внасят боклуците и трябва човек да си отваря очите на четири. Нали наскоро имаше случай с помощи за социалнослаби - беше внос от Гърция.

# 25
  • Мнения: 654
И на мен ми писна...от всичко.
Но най ме дразни грамажа.Нали приеха установени бутилки и опаковки за да не се злоупотребява,а аз пак си купих олио 900гр. и мляко 380гр.
Чета,чета и пак ме прекарват  понякога...

# 26
  • Мнения: 10 547
на някой от дискавърските канали или на НГ имаше и филмчета за хора, които се изхранват със стоки, с изтекъл срок, които вземат направо от контейнерите на големите супермаркети. Героите там твърдяха, че до настоящия момент не са имали хранително отравяне. Принципно съм склонна да приема, че срокът на годност е ориентировъчен и че на някои стоки нищо им няма, например консервите. Но по нашенско явно започват все повече да се внасят боклуците и трябва човек да си отваря очите на четири. Нали наскоро имаше случай с помощи за социалнослаби - беше внос от Гърция.

По принцип- да, срокът е чисто ориентировачен и доста презастраховащ се. "Използвай преди" или "Най-добро преди", а не "Отровно след".
Друг е въпросът, че често вземам стока, за която не ми е ясно това срок на годност или дата на произвоство е, например кайма с надпис 1 януари, а днес сме 2-ри.

# 27
  • Мнения: 5 710
Срокът на годност се маха с малко ацетон и после не помня технологията точно как се пише новата цифра на месеца ( например), но е намерена цаката и в малки магазинчета се прави. В по-големи може би е по-малко вероятно някой да се занимава, защото предполагам в клаузите им  по договор има и прибиране на изтекли срокове. Но там пък имат персонал, на когото част от работата му е това - да вади напред изтичащия срок (напр. пр. мляко) и да слага новите.
Няма гаранция, обаче -
Вчера купих зелена къри паста, представлява кутийка, в която има вакуумиран плик със самата паста ( която да се прехвърли в кутийката). На кутийката има срок на годност, но на плика на пастата - не. Тоест вътре може да стои каквото и да е.

Отваряйте си очите, друго не знам какво да ви посъветвам

# 28
  • Мнения: 114
Вече два пъти попадам на развалена лютеница "Олинезко", детската, във верига 345. Прибирам се, отварям буркана, а тя вътре мухлясала. Иначе по етикет нищо и няма!!!! Явно е пропускала капачката. Друг отговор нямам. Повече не пазарувам оттам лютеници!

# 29
  • Мнения: 0
Ами братята трудови емигранти се изхранват само с такива храни - изхвърлени на боклука от големите вериги магазини. Знам го с абсолютна сигурност! Това обаче е сравнително безвредно само в някоя "бяла" държава. Там действително когато наближи крайният срок продуктът се изтегля и се изхвърля. В България когато наближи крайният срок се пуска "промоция".

 Не знам дали пазарувате от Тмаркет но там положението е меко казано трагично - пускат намалени продукти, които са откровено развалени. И хората купуват, защото просто няма как да си позволят нещо качествено. А в Европа  Shocked Close ...

А някой спомена по-горе, че нямало как като е печат срокът да не е верен - точно обратното. Въпросните дати се заличават и се "пренабиват". Особено честа практика е при бирените бутилки.

Общи условия

Активация на акаунт