А ако не посещаваме Детската консултация?

  • 7 041
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 650
Аз го водя и при частен и при държавен - през първата година ще ти се струпват по 2 консултации на месец, но пък ако искаш да си спокойна за детето, това е начина
Ако детето не е недоносено и е принципно здраво, не мисля че има нужда от дублиране на прегледите. Все пак повечето деца точно първата годинка са здравички. После вече започва боледуването, като започнат да ходят и да си играят с други деца, да пипат всичко... Говоря в общия случай.. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 120
Не съм от Борово. От Красна поляна съм. Може и от околните квартали педиатър, и без това сегашната е в Люлин.
За да не обяснявам защо искам частен - точно това е, което е написала rika. Даже може би нямаше да мога да го обясня толкова точно...  Grinning
Нашата педиатърка е д-р Николова. Кабинетът й е в МЦ "Полимед". Близо е до Мол София и при хубаво време може и с количката да отидете. Аз съм много доволна от д-р Николова, но това не означава, че вие ще я харесате. В центъра кабинети имат няколко педиатри.


http://www.polimedad.com/semeini-lekari

32 кабинет:
Д-р Мария Димитрова - педиатър
четни: от 14 до 19 ч.
нечетни: от 8 до 13 ч.

Д-р Миглена Янева - педиатър
четни: от 8 до 13 ч.
нечетни: от 14 до 19 ч.

33 кабинет:

Д-р Пантелей Стоянов - педиатър
четни: сутрин
нечетни: следобед

34 кабинет:
Д-р Жени Воскинарян - педиатър
четни: от 8 до 13 ч.
нечетни: от 14 до 19 ч.

Д-р Йорданка Николова - педиатър - тя е нашата ЛЛ!
четни: от 14 до 19 ч.
нечетни: от 8 до 14 ч.

35 кабинет:
Д-р Стефан Заяков - педиатър
четни: от 8 до 13 ч.
нечетни: от 14 до 19 ч.


38 кабинет:
Д-р Светла Якова - педиатър
четни: от 14 до 19 ч.
нечетни: от 8 до 13 ч.  

При толкова педиатри на едно място няма начин да не си харесате някой.
Освен това в центъра денонощно има дежурен лекар.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 17:34 от miss piggy

# 17
  • София
  • Мнения: 650
miss piggy и ние сме при д-р Николова. Доволна съм, имам и доверие вече. Мъжа ми също се записа при нея. Тогава нещо си говорихме и тя каза, че има много пациенти и не приема нови. Но нищо не пречи който иска да си я пита лично  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 120
Не мисля, че би върнала бебе.
Но както писах по-горе, има и други педиатри в този център.
Миналото лято се наложи да сложа ваксина на детето, докато бях в Бургас.
Заведох я на частно при една препоръчана педиатърка. Извади ваксината от хладилника и веднага  я боцна на детето. Гледаше да ни претупа възможно най-бързо.
Когато д-р Николова извади ваксината, преди да я отвори я задържа в  ръка, за да я затопли и чак след това я поставя на бебето. А малката понякога дори не реагираше на боцкането.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 21:57 от miss piggy

# 19
  • София
  • Мнения: 1 149
miss piggy, много, много благодаря за изключително подробната информация!   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 120
MelindaD, пусни една тема за педиатрите в "Полимед".
Със сигурност ще се включат майки с информация, която да ти помогне да избереш най-подходящия за теб педиатър.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние веднъж ходихме в Полимед и попаднахме на дежурна педиатърка - не от тук изброените, името беше нещо като Барбова или подобно, с Б почваше. Разочарова ме, с досада прегледа отдалеч бебето и не помогна изобщо за проблема. Другите може и да са добри, но тази хич не ми допадна.

# 22
  • Мнения: 9
Аз го водя и при частен и при държавен - през първата година ще ти се струпват по 2 консултации на месец, но пък ако искаш да си спокойна за детето, това е начина
Ако детето не е недоносено и е принципно здраво, не мисля че има нужда от дублиране на прегледите. Все пак повечето деца точно първата годинка са здравички. После вече започва боледуването, като започнат да ходят и да си играят с други деца, да пипат всичко... Говоря в общия случай.. Peace


Да и понякога на прегледите при частния д-р се заразяват от по-големи деца, защото те нямат отделни кабинети за новородени, както в държавните поликлиники, а при тях има една обща чакалня, обикновенно препълнена  с по-големи и болни деца, а ти водиш здраво бебе за консултация.
Има си и плюсове и минуси.
Най-добре частната консултация да се прави в дома на детето, но тогава сумата е двойна.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Това пък ходене при двама лекари никога не съм го разбирала  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 1 120

Да и понякога на прегледите при частния д-р се заразяват от по-големи деца, защото те нямат отделни кабинети за новородени, както в държавните поликлиники, а при тях има една обща чакалня, обикновенно препълнена  с по-големи и болни деца, а ти водиш здраво бебе за консултация.
Точно в държавните болници педиатрите са и лични лекари.
Първоначално имах намерение да запиша дъщеря си при д-р Ваня Пиянечка в 11 поликлиника.
За нея имах невероятни отзиви. Само положителни и нито едно оплакване.
Когато пристъпих прага на поликлиниката, един поглед на огромната тълпа от цигани в коридора пред кабинета й беше достатъчен, за да се откажа от нея.

# 25
  • София
  • Мнения: 650
Това пък ходене при двама лекари никога не съм го разбирала  Crazy
Ако има някакъв проблем - разбирам да отидеш дори при трима лекари. Но за детска консултация - вижда ми се излишно усилие.  Но е нормално в началото като се роди бебето, да се шашкат повече родителите.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Това пък ходене при двама лекари никога не съм го разбирала  Crazy
Ако има някакъв проблем - разбирам да отидеш дори при трима лекари. Но за детска консултация - вижда ми се излишно усилие.  Но е нормално в началото като се роди бебето, да се шашкат повече родителите.

Работата е не толкова, че се шашкат, колкото стана модерно да имаш частен педиатър и такъв по ЗК   ooooh! Безсмислено, откъдето и да го погледна. Да, аз също водя децата си по прегледи на частно, но това е при нужда, когато са болни, не само да го претеглят.

# 27
  • София
  • Мнения: 650
Писах по-напред, че и ние първите 2-3 месеца ходихме И на частно. Причината беше (признавам си) че се бях шашнала Mr. Green След 2 прегледа на частно - които по нищо не се различаваха от тези по НЗОК, се отказахме..
А ако има хора които го правят само защото е модерно, и защото и другите го правят - проблема си е техен  Peace

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз не искам да ходя на 2 места, затова пуснах темата. Предпочитам мнението на частния лекар, на него имам доверие, а освен мерки и теглилки (които и у дома мога да правя) имам и други въпроси.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 120
Ако искаш точно определен лекар да следи детето ти и единствената възможност да си при него е частни прегледи, това е съвсем различен въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт