Помогнете пак! Ситуацията през нощта вече е критична...

  • 2 116
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 068
Тъкмо и аз това щях да пиша. Колкото и гадно да звучи пробвай да даваш АМ. Поне вечер. Все пак и ти имаш нужда от почивка а и от време да обърнеш внимание на мъж ти и баткото. Аз само като те чета и ми се изправя косата, а не знам ти как издържаш. Дори и в началото да не и хареса адаптето лека по-лека ще свикне. Можеш Милумил примерно да даваш. Казват, че бил сладичък и с аромат на ванилия.

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За тези, които не знаят, пробвала съм адапте - и с бисквитки, и без бисквитки, не става. Буди се пак на същия интервал...  Sad Наистина не става въпрос за глад, а за вреден навик, но не знам как да я отуча...  Rolling Eyes Разстройва се ужасно, изпада в истерия направо, не става и тая работа с оставянето да реве...  Close

# 17
  • Мнения: 3 777
Искаш да каже, че ако я гуши таткото пак изпада в истерия?
Т.е. ако е различен човек от теб или изпада ако не е на гърдата.

# 18
  • Мнения: 815
Зъхи,а пробвала ли си да не я приспиваш в 20 часа, а да я я оставиш да си лудува-да си играе с вас, докато не се изтощи-ние така правим-моя дЗвер (на мама сладкия) заспива чак в 23, но как спи после..буди се веднъж нощем, но след минута цокане заспива пак, но до мен и така си караме до 8.30-9

# 19
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами снощи я оставих точно до 23 ч. и така се преумори и пренави, че и на гърдата не искаше да заспи и се почна едно люшкане от мен, от таткото, на гърдата... Беше кошмар! Ох, не знам...

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Искаш да каже, че ако я гуши таткото пак изпада в истерия?
Т.е. ако е различен човек от теб или изпада ако не е на гърдата.

Ако я гушне друг, а й се спи, откача направо... Ако съм до нея и не я кърмя, пак плаче, но не чак истерично... Не може обаче да заспи... Патова ситуация отвсякъде!  Confused

# 21
  • Мнения: 7 106
Тук изобщо не става въпрос за незасищане или замяна на кърменето с нещо друго, за да спи по този начин повече. Бебето не се буди от глад, в това съм убедена на 100%. Естествено и ние сме минали през този период и аз съм се чудила каква магия да забъркам, та поне една нощ да поспя три часа поне непрекъснато Laughing. И наистина сега ми е смешно като си спомня как я оставям уж заспала в кревата след едночасово сукане вечер, измъъъквам се на пръсти, сядам на масата пред вкочанената порция мусака, която съм притопляла поне 3-4 пъти и от стаята се чува - уаааааа #Cussing out. Айде пак обратно #2gunfire. А съпружеството пие трета чаша винце, гледа втори филм и загрижено цъка с език. Ама нали той няма цици и не можел да ми помогне #2gunfire.
Зъхи, съчувствам ти и те разбирам прекрасно. Неприятен е най-вече факта, че баткото страда от липса на внимание. Таткото ще чака  Wink, децата растат и отлитат от гнездото, тогава времето ви ще е само един за друг Laughing.
Мисля си, дали през деня сладуранката не спи повечко и затова вечер да прави въртели. Някъде около тази възраст Евката придремваше три пъти дневно за по час. Третото спане беше около 18,00-18,30 и вечер ми правеше магарии. махнах това късноследобедно спане, имаше много мрънкане, но вечер заспиваше по-бързо и започна да не се буди до към 2-3 часа през ноща (с много малко изключения). Ако и при вас има дремване след 17,00 часа, помисли си как да го издърпаш по-рано или да го махнеш, за да може да се измори до вечерта и поне да заспива по-бързо.
Другия, по-сложният вариант е да оставиш приспиването на бебето на таткото. Няколко вечери ще има объркване и от двете страни, но постепенно ще намерят общ език.
Само да ти кажа, че имахме период (тука няколко мами знаят за него и ще потвърдят) в който около месец и малко повече приспивахме Ева вечер, като я возехме в колата и на всичко отгоре я кърмя. Само така заспиваше. Трябва да ти кажа, че ми се отели вола. Обиколихме целият Видински регион и се запознах със всички селца и паланки. После излизане на пръсти от колата, качване по тъмното стълбище във входа, щото светлината може да я събуди, вмъкване на пръсти и леееко полагане в кревата . А кажи, лесно ли ми е било? И това повече от месец! Обаче сега няма и помен от тези изпълнения. Явно си беше някакъв период, който дружно го изтърпяхме. Така че, опитайте всички възможни методи на приспиване (без реването до писиняване, защото макар и ефикасен за някои, за мен е жестоко) без да се притасняваш, че може да привикне към него. Това не е вярно! С малко повече упоритост и изобретателност човек се справя!
Пожелавам ти го от сърце!

# 22
  • Мнения: 515
Знам че го знаеш, но когато човек е преуморен "забравя".

По твоите думи ми прави впечатление че спи леко детето. Явно си отхвърлила здравословни причини, значи може да са ?психологически?: Аз съм забелязала че ако съм преуморена Йоана започва да мрънка и да се нерви и тя (може би усеща по резките ми движения).

За нощното кърмене - нали стомахчето трябва да си почива? Аз самата обаче до скоро я хранех и през нощта (само че с адаптирано), докато педиатър не ми обясни колко е важно да се спре нощното хранене. Напикава се - памперса пропуска- мокри я и наистина кръгът се затваря...Отне ни 1 седмица- с ужасни нощи, не искаше нито вода нито биберон залъгалка, нищо само рев и рев.

Може би няма да лошо да опиташ да я приспиваш с шише вода- тя сама да си го държи.

Успех  Simple SmileА за кураж мога да ти кажа, че всяко чудо е за 3 дни. Наистина може да й е такъв периода.

# 23
  • Мнения: 815
аз като чета Зъхи май всичко е пробвала- миличка стискам ти палци скоро да отмине, че аз страшно се изнервям като не ще да заспи това дете! Дано и мен не ме чака същото, че Ран е почти с месец по- малък от Емата и не се знае..

# 24
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
На мен все още не ми е писнало толкова това постоянно кърмене нощем, но се отчайвам пред переспективата това да продължи неопределено дълко време.  Crazy
Аз вече не вярвам на теорията че виновници са зъбите – на Благовест дори не са му подути венците, а точеше лиги откак беше на 2-3 месеца. Ако има нещо генетично в тая работа с никненето на зъбите скоро може и да не се сдобие със зъб – на мен първият ми зъб е избил на 11 месеца.
Всичко това е един навик който сме създали /хайде ще говоря в първо лице/, значи съм създала на дребния терорист в желанието си да го приспивам лесно – цицата в устата и скоро в света на сънищата. Казваше ми майка ми че му създавам лош навик, ама кой да я слуша тогава. И сега – от около месец два някъде като започна да се буди нощем  очаква да бъде приспан така както е свикнал – на цица, а не защото го мъчат зъбите. А защо се буди по 100 пъти на нощ – ами може и да е заради зъби, а може и да е защото са много впечатлителни вече, и от многото вълнения през деня, а може да е от сухия въздух. Но едва ли е от глад - много мами са писали че бебета които спят при тях само промеряват дали цицата под ръка.  Все едно, важното е че иска цица и от два месеца на практика спи при нас. Успокоявам се с това че поне не се налага да го нося или да вися до него с шишето с вода например.

А на теб Зъхи направо ти съчувствам – не си представям как щях да се оправя ако имах още едно дете.... ами тези с близнаците как се оправят. А когато вечеря ме е при нас в кухнята и си играе - няма как инъче, ако спи се събужда и надава вой точно когато седна да се храня, така чи си лягаме всички по едно и също време - към 11 -12 часа  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
Нямам много опит, но да кажа при нас как се отказахме от нощното хранене.Най-напред, когато започнах да замествам дневните хранения и да кърмя по-рядко реших да го отуча денем да заспива на цица и се приспиваме с гушкане. Верно че и това не е най-добрия вариант,но все пак е по-добре от нищо, така могат да го приспиват и други хора, а не само майчицата-приспивателка Mr. Green . След като усвоихме това упражнение направихме няколко бегли опита дане му давам цица нощем, а тати да го гушка и да го приспива и .... пълен неуспех. Продължихме да се кърмим още няколко седмици и след това отново опитахме и се получи. Просто нощем ако се събуди аз НЕ отивам при него, само таткото и като не ме вижда мен, много бързо се успокоява и заспива пак

# 26
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Мерси на всички!  Hug Ще започна една full програма, съвкупност от всичко изброено, та дано нещо помогне.  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 5 228
Зъхи, ние сме имали подобен период, направо откачах от това непрестанно кърмене и приспиване само и единствено на гърда. Сега се опитвам да си спомня, и просто не мога да се сетя как се оправиха нещата - явно е станало много постепенно и от само себе си. Пожелавам ти още малко търпение и нещата да се уталожат.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 823
Няма смисъл от разни води или адаптирано мляко.Както писах вече,това е период и с малко повече търпение всичко ще отмине,че и чак забрави.Радвай се сега на тези мили моменти,които никога няма да се повторят.Опитайте се да обясните на баткото,че сега сестричката му има нужда повече от мама и нека тати да чете книга,а пък после ще наваксвате.А през деня не можеш ли да му обръщаш внимание,за да не се чувства ощететен?Сигурно ти е много трудно,но пък е за доброто на дребосъчка.Това,че не са подути венците,не означава,че не растат.Както описваш ситуацията,ми изглежда точно на зъбоникнене.А на татито мисля,че няма нужда да му обясняваш,би трябвало да ти влезе в положение и дори да ти помага с каквото може.Успех и не се отчайвай.

# 29
  • Мнения: 1 071
И ние сме на този хал.Опитах какво ли не-давам каша преди лягане,после го кърмя,но той пак се буди.Оставяла съм ги с таткото и изпадам в същата ситуация.при нас излизат наведнъж по 2-3 зъба и с това сиобяснявам причината,но от друга страна ми се струва че на маймуните просто им харесва д асе гушкат и затова се будят.Не помня от кога не съм спала цяла нощ.
 
Зори,ти обаче направо ме разби.

Общи условия

Активация на акаунт