Купи,хвърли,купи...

  • 8 837
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
 Филмът не прави обстоен анализ, провокира обаче. Има и конкретно  послание - ха познайте от първия път какво е то. Коя услуга рекламира?

# 16
  • Мнения: 353
Цитат
Ха Нъс ще го строшат от глоби ако реши да направи второ дете. А с надница 2 евро, не може да си го позволи
Ок-хвана ме,китаеца ще го притиснат...А индиеца,афганистанеца,бангладешецът и т.н кой може да ги ограничи...
След земетресението в Хаити,хората ,които отидоха бяха потресени да установят,че семействата имат средно по 8 деца и на практика природа няма понеже всичко е изядени и употребено...


Пуснах темата ,за да обсъдим филма-не виждам някой да го е изгледал.Говорете по същество моля-тази част не е правилна...,онова е преувеличено...,това е точно...Нека не затъваме в общи приказки като има конкретно предложение-да се обсъди филма


Чарита-във филма изобщо не казват да се свие потреблението до 0.Никой не ти пречи да си купуваш каквото си искаш ,когато си искаш.Идеята на филма е,че програмираното лошо качество те принуждава да го правиш.И да изхвърляш ли, изхвърляш отпадъци,които не се рециклират...


Защо тогава светът е в криза в момента щом този модел е добър?

Чарита-факт е,че има хора,който трябва да теглят кредити, за да могат да си  позволят да си купят апартамент,кола или електроуреди.

Аз кредити нямам и не си търся никакво оправдание за нищо.Тук изобщо не става въпрос за моите финанси обаче!

# 17
  • Мнения: 11
анализ се прави  с отлични познания, даже и с факти за възпроизводството на китайците, което  по закон е  проблем там, а не да грешиш давайки пример за многолюдна челяд

# 18
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Количеството и бързата амортизация не са обезателни за прогреса. Качеството също може да е критерии и ако в новото се влагат по добри идеи. С други думи може да си сменяш колата, не защото след 2 години се счупила,а защото новият модел е по сигурен или по икономичен или по комфортен. Е няма да я сменяш на 2 години, а на 5.  С увеличаване скоростта на производство,много пъти се губят етопи на разработка и тестове, както и квалифицирано работно време. В кризата затвориха много творчески предприятия, за сметка на нископлатени и неквалифицирани звена отвън.
   За мен Китай си е феномен. Не знам как постигат такава гъвкава икономика.Ниско заплатена работна ръка, много развита автоматизация, но съм виждала и изключително добри решения. Явно успяват да балансират количество и качество.

# 19
  • София
  • Мнения: 971
Мен икономика и пари не ми трябват - искам да лентяйствам и да философствам.   Mr. Green Работата е робство.  Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 11
Философите, свободията срещу диктатурата, самоограничението, ограничението-ясна е работата

# 21
  • Мнения: 4 300
Наистина ли ви се струва нормална практиката да те подлъгват да вземеш кредит да си купиш вещ ,от която няма нужда?

Вижте онази част ,в която човекът откри чип програмиран да "развали" принтера му след разпечатването на определен брой страници?

Загробете се с кредити да си купувате перални на 5 години,ТВ на 4 и компютър на 3 за да движите китайската икономика  Laughing
Tака си се оплел в конспирации, че се получават излагации:)
Естествено, че в много сфери се предпочитат по евтини, респ. достъпни продукти за сметка на продължителността на употребата им. Дори и физически да са годни за експлоатация- а такива има бол, дори една пишеща машина вземи- морално са аут. При това са аут за добро, защото това, което ги е заместило дава много по висока добавена стойност.
Купуването с кредит е съвсем отделен въпрос, който няма нищо общо, а личното подлъгване- съвсем съвсем отделен.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Лабрадор-филма има 5 част по 10 минути...Предвид бързината на първият ти отговор мисля,че не си гледал дори първата част,какво остава за целият филм  ooooh!
Поправи ме,ако греша...
Пронобиис-аз защитавам правото всеки човек да има работа естествено.Ама хич вече не ми се живее в този индустриализиран и химизиран свят ,в който ресурсите са на изчерпване.

поправям те, този филм съм го гледал от момента в който се появи в колибката.
и освен него съм гледал още доста филмчета от колекцията им...
но не разбирам защо очакваш да се съглася с техните изводи.
ситуацията не е толкова апокалиптична. за какво се тревожиш не разбирам.
притесняват те само отпадъците ли? изчерпаемите ресурси?

# 23
  • Мнения: 2 865
Не съм почитателка на теориите на конспирацията. Мислех да напиша нещо подобно на Рокси, технологиите на настоящия етап се развиват толкова бързо, че това развитие на нещата изглежда съвсем логично.

Някой знае ли коя е музиката в началото на клипа?

# 24
  • Мнения: 335
...защото Ханс иска 200 евро надница...
То пък ше речеш, че верно Ханс искал 200, а не работодателят му - 200 000.

Отворена съм да чуя предложенията ти за пенсионна система, социални плащания и поощрения и т.н. в условията на нулево или близко до него потребление ...  Laughing
Комунизъм. Laughing
Ми то дошло. От всекиго според възможностите, всекиму според потребностите. На Ханс му са потребни 200: за таксата за училището на детето, за здравните "осигуровки", за лизинга на колата, за ипотеката на къщата... На работодателя му са потребни 200 бона: за количка от DiMora Motorcar, за островче от разпродажбата на Гърция, за "инвестицийка" у нас...

ПП
Отказвам да гледам филмчето днес. Вторник ми е за филмова критика.

# 25
  • Мнения: 349
Твърде вярно.

# 26
  • Мнения: X
И аз не съм привърженик на теорията на конспираията. Ако все пак тезата е вярна, мен не са успели да ме " вербуват". Купувам си техника и я ползвам, докато се скапе. В другото ми жилище имам един 17 г. телевизор, с който много се гордея, страхотна картина и звук. Ако го видите ще припаднете, колко е "дупест", задната му част стърчи половин метър сигурно. Simple Smile Единият ми телефон е на 4 г. другия на около 3, защо да ги сменям, като нищо им няма?! Винаги съм се чудила на тази консуматорска страст. За дрехи ок, и аз купувам често. Но техника, каква мода, какви пет лева. Телефонът ми свържи за връзка с хората. Не, за да го показвам, не за да гледам телевизия на него, не за да се блещя с часове в малкия му дисплей, докато ползвам нета. Доста съм практична. Отдавна съм разбрала, че е невъзможно да имаш нещо, което е " последен писък на модата". В момента, в който го купуваш, вече е излязло нещо по-ново, по-модерно и по-хубаво. Гледам да си давам парите, за нещо, което е за " душевна употреба"-театър, концерт, филм, книга...

# 27
  • Мнения: 5 710

Имам робот, на който всички приставки се държат на 1 подвижна ос. Ей тая ос да се счупи,загуби и т.н  няма резервна, а приставките на робота заемат един шкаф. Според мен тоава е направено нарочно.

# 28
  • Мнения: 335
...Гледам да си давам парите, за нещо, което е за " душевна употреба"-театър, концерт, филм, книга...
Е те на тез новите колко им е годността не е истина.  
Какво ли трябва да пише по етикетите им? Да не се употребява след: датата на производство.
И с много малки буквички: Съдържа източник на лайналин. Оцветители, подсладители и душевни киселини.


ПП
Като си представя колко е гаранционният срок на класиците, някои тъй и няма да потребят достатъчно "последните модели на духовното".

# 29
  • Мнения: 81
Не ми е много понятно това мрънкане. Като не ви харесва нещо, направете го вие - по-хубаво, по-качествено... Един производител на трактори на име Ламборджини го е направил, след като не му е харесало ферарито, което си е взел...

И още нещо - защо по примера с техниката, който се опитвате да давате, не започнете да си купувате дрехи веднъж на 10 години? Така хем ще съумявате да си купувате качествени материи, например органичен памук, хем няма да се налага на индустрията да отглежда ГМО тъкани и да ползва вредни бои, за да задоволи огромното ви търсене...

В края на краищата, ако искате да сте истински green (ей като този  Mr. Green ) и да пестите ресурси, направете един истински downshift (Холограма, прости ми чуждиците... ) - отидете в гората, до реката, вдигнете колиба без електричество и живейте от скакалци и див мед.

Все пак, за да не е докрай мракобесна темата, ето ви визия какво всъщност ще бъде бъдещето ни  Grinning

A Look Into The Future

Общи условия

Активация на акаунт