Мечтаните 2 черти и дългоочакваната работа

  • 1 826
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 59
благодаря ти. И аз мисля да поработя без да им казвам поне за сега, защото не знам какво да очаквам, а и ще ми трябват парички за бебчето  Wink

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Правилно ти е казала Дидолина .Има всякакви хора . Не бързай да казваш ,че си бременна!!

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 59
Момичета знаете ли как стоят работите с майчинството и тн. Чух от позната че трябва да имаш 18 месеца стаж за майчинство или 10 месеца без прекъсване.
Аз имам 9 и половина месеца стаж (общо) и в момента работя от две седмици насам...
май нямам никакъв шанс... Sad

# 18
# 19
  • Мнения: 6 395
Трябва да имаш минимум една година СУМАРНО трудов стаж и в момента в който трябва да излезеш в майчинство да си на трудов договор. Понякога момичетата сключват договор един ден преди 45 дни болничен и на другият ден пускат болничният.

Относно това как се изчислява сумата, която получаваш се гледа 18 месеца-назад и това е базата която се изчислява. Като минималната сума, която ще получаваш е минималната работна заплата- в момента-270 лева...При раждане имаш еднократна помощ за живородено детенце, а ако си студентка, редовна форма(бакалавър или магистър)- имаш и допълнителна сума от 2800 лева-помощ. Това е най общо казано

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 59
значи още няколко месеца и ще имам достатъчно стаж  Praynig благодаря ви много  Hug Hug Hug

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Привет, първо честито за двете чертички и второ, с което мисля че ще те разочаровам, но мисля че до края на 9-те месеца ще влезеш в "нормата" - за да ползваш платен отпуск по майчинство трябва да имаш 18 месеца осигурителен стаж, ако не - взимаш социалното, което да е най-много минималната заплата, за това не съм сигурна. 135 дни са болничните, като 45 от тях се дават преди термина, след 135 дни за остатъка до  410 дни,или навърщване на 1г. на детето, майчинството е 90% от размера на заплатата, а от 1-та до 2-рата год е минималната раб. заплата. Дано да съм била полезна. Grinning.

# 22
  • Мнения: 32
Искам да питам, сега щях да съм студентка четвърти курс но ще се наложи тази година да прекъсна поради невзети изпити. След като съм прекъснала получавам ли пак тази помощ от 2800лв или трябва да съм записала. И преди 5 месеца работих на друга работа (година и два месеца) на която ме осигуряваха на 4 часа. За 7 месеца ли се счита това или 14? Ние все още правим опити, двете черти не сме ги видели, но ще е добре да знам Simple Smile Някой ако знае ще съм благодарна Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 59
roxana25 Много съм объркана, всеки казва различно и не знам в крайна сметка на кого да вярвам   33uu
AngelHeart Една моя приятелка продаваше дрехи в магазин 6 месеца и я осигуряваха на 4 часа и за жалост и го считат като 3 месеца стаж  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 6 395
Най-лесният вариант е да да прочете кодекса за социално осигуряване или да попитате някой от Дирекцията, но като цяло е ясно това, че за да излезеш в болничен по майчинство и да получаваш 90 процента от заплатата си( ТУК ВЕЧЕ ИГРАЯТ 18 МЕСЕЦА, тъй като се взима дохода 18 месеца назад смята се средно и се изчислява  90 процента от тази сума) или ако е по- малко от минималната работна заплата- се получава сумата от 270 лева. Трябва да имаш СУМАРНО 1 година ТРУДОВ стаж.  


По вторият въпрос, за еднократна сума, която се получава накуп- 2880 лева, като студент- редовна форма
Ако си прекъснал, си с прекъснати студентски права и университета няма да ти даде бележка че си с редовни права, която е необходима да си вземеш социалните помощи. Ако към момента в който родиш или 6 месеца след това си вземеш изпитите и си възстановил правата, можеш да си подадеш документите и да получиш помощта.

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
roxana25 Много съм объркана, всеки казва различно и не знам в крайна сметка на кого да вярвам   33uu
AngelHeart Една моя приятелка продаваше дрехи в магазин 6 месеца и я осигуряваха на 4 часа и за жалост и го считат като 3 месеца стаж  #2gunfire
Повярвай ми - тази година съм носила(работата ми е такава) на две майки и болнични и документи за майчинство до 01.07.2011г. търсиха 12м. осигурителен стаж, но след това 18м., така че мисля че за това съм права - карат ме да го пиша на документите - "Лицето има 18м. осигурителен стаж" - дали на болничния, или на декларацията, която се подава, служителките от Нои ме карат да го пиша, ако случайно забравя.

# 26
  • Мнения: 32
Мерси Пух

Общи условия

Активация на акаунт