Селска къща, поглед към малките детайли

  • 98 536
  • 251
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 296
Роси, при нас отвън е с топлозолация + мазилка. Запали ли ноември парното, вътре не се стои от горещина Simple Smile. Ето отвън как изглежда след ремонта -
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2009.397416.13394854
Аз също съм оставила натуралното дюшеме в някои стаи, но е циклено и после безиросано. В другите помещения нямаше как да се остави, беше адски износено. На мен ми харесва, лесно се чисти. Само в антрето сме сложили теракот, че все пак е входно помещение и зимно време се цапа.
Амбър, а вие мислили ли сте, когато си ходите зимата, какво отопление ще ползвате?

# 46
  • Русе
  • Мнения: 11 920
   Чудни цветя  tzarina.    bouquet  Утре когато си ида ще снимам и аз повечко тавани,врати и прозорци. Мъжът ми ги запази и само мина дървените части с някакъв немски лак на водна основа.

  Зимата в механата палим огнището и една камина и се затопля много бързо. Бяхме организирали и нещо като парно от огнището с тръби и радиатори за втория етаж, но радиаторите се спукаха. Трябвало с антифриз да ги пълним. Така,че последната зима се топлихме горе с електрически радиатори,което хич не е евтино като почти всяка събота и неделя сме там с поне още трима четирима човека.

 

# 47
  • Мнения: 10 624
Момичета, а интересувате ли се от ръчно направени неща - калъфки, ръчно тъкани кърпи (за глава или за втъкване в пояс, приличат ми на ленени), престилки, бродирани карета, китеници и т.н.
Имам пълен скрин с подобни неща от баба ми. Нямам как да ги използвам, грехота е да стоят в скрина и да ги откраднат цигани. Ако се интересувате мога да направя снимки и да ги покажа.

# 48
  • Мнения: 1 296
   .... но радиаторите се спукаха. Трябвало с антифриз да ги пълним. ....

Да, така е, нашите са с антифриз вече 7-ма година. Вероятно тази есен ще доналеем в разширителният съд за всеки случай.
Аз те попитах с какво се отоплявате, защото преди парното, ние 2 зими бяхме само на твърдо гориво. Използвахме си камина, но без водна риза, като бяхме сложили ето това, че не зная как да го нарека . Доста помагаше при загряването. Като вариант за стаите, има и по-малки камини вече, но си е голямо слугуване Laughing
С тока е по-лесно, но по-скъпо.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Точно такова имаме и ние. Освен това имаме и камина с водна риза, но още не сме подсигурили радиаторите.

  И ние си пазим доста тъкани неща от моята баба и бабата на мъжът ми. Ризи,носии и мнооого плотно. Използвам доста за масите ,но имам и още. Тази година прахме основно всичко и го сгъвах на рула с лавандула.

# 50
  • Мнения: 1 296
Доста общи неща за обсъждаме ще намерим на тази тема.
Дано само светкавица не се сърди, че поизместихме фокуса на нейното конкретното питане Peace

# 51
  • Мнения: 17 987
Кирпича държи хладно лятно време Peace

О да, даже студено, ние цяло лято спим с олекотени завивки на село  Laughing

# 52
  • Мнения: 11 919
Доста общи неща за обсъждаме ще намерим на тази тема.
Дано само светкавица не се сърди, че поизместихме фокуса на нейното конкретното питане Peace


Даже много се радвам, че се заговори за всичко около селската къща, да черпя  "от извора"!

Основните неща са ангажимент на мъжа ми, аз съм за по-дребните детайли, но  ще ми е от полза да науча  каквото и да е, защото построяването  на самата къща предстои.

zigizagi, аз се интересувам,  покажи снимки,  моля!

 

# 53
  • Мнения: 1 296
Аз от опит вече зная, че селската къща доста труд, и време, и пари гълта. Но и много любов дава Hug

# 54
  • Мнения: 17 987
Аз от опит вече зная, че селската къща доста труд, и време, и пари гълта. Но и много любов дава Hug

А какви купони стават  Wink, далеч от ушите на съседите  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 1 296
На мен ли го казваш Joy ние сме с 3 дк двор. Комшийте нищо не им пречи, нито купони, нито заря, нито гърмежи Laughing А и ние вече сме с достатъчно озеленен двор с високи туи и храсти и понякога се мотам до обяд по нощничка и гащи Laughing
Да ви покажа с каква измислена ,,каручка,, се сдобих миналата седмица в ливадата Mr. Green

# 56
  • Мнения: 10 624
Светкавица,
в понеделник ще пусна снимки на наличните ми в София неща.

# 57
  • Мнения: 11 919
Светкавица,
в понеделник ще пусна снимки на наличните ми в София неща.

О.К,  ще се радвам да ги видя.

# 58
  • София
  • Мнения: 721
Записвам се и аз  bouquet
Ние сме почти готови, ще пусна снимки следващия път.
Барбекюто обаче е за ремонт, ще следя за идеи.
А, и още нещо - имам едно чудесно малко оригинално персийско килимче, което искам да закача над камината. Някакви идеи как да го направя?

# 59
  • Мнения: 1 174
Отоплението при нас е парно с радиатори, хубавото на дървения под и мазата под цялата къща е, че тръбите на радиаторите слизат направо вертикално надолу и е много естетично.
Ето снимка:
http://media.snimka.bg/9292/024839012-big.jpg?r=0
 Ей много ме е яд на предишния собственик на къщата, купил я е в оригиналния си вид - навсякъде лакирано дърво, первази, прозорчета, бели варосани стени. И е почнал със замах да я осъвременява - в хола гредите на тавана боядисал с някаква блажна боя, всички прозорци също боядисал, махнал первазите на прозорците и пода в хола, направил лята мивка, на гредите на тавана махнал едни от каруцарските болтове и сложил отвратителни метални планки с болтове, а зидания дувар на двора на места е съборил и попълнил с тухли, а тази част която не е бутал почнал беше да замазва красивите камъни с цимент отгоре  #Cussing out
А с каква гордост се хвалеше с постиженията си.
Направо ми иде да го убия. За 2 години е направил толкова идиотщини в тая къща.
А в двора да не ви разправям - навсякъде циментови колове и посадил лозе, садил дървета през метър едно от друго, сега измисляме кои да махаме, защото са много близо и се изкривяват в усилието си да получават достатъчно слънце. Близо до дувара е садил няколко ореха, те пораснаха и сега надигат камъните и дувара се е изкривил. Не може да отрежем орехите - знаете забранено е. Ще трябва с разрешение от кмета да го правим.
Да не ви разправям за това как е прекарвал вода в къщата. Ток поне е имало.

Общи условия

Активация на акаунт