бебе на 1 година внезапно отказва категорично да суче

  • 1 717
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
Irina_Mil, не знам какво да те посъветвам. Все пак си му дала добър старт на детенцето. Ако трябва цеди и така му давай.
  Разбирам те много добре как се чувстваш в момента. Още ме е яд, че синът ми сам се отказа, а толкова много исках поне до годинката да му давам кърма.

# 16
  • Мнения: 3 638
Irina_Mil , не знам дали си обърнала внимание в предния ми пост, че споменавах за използване на силиконово зърно за прилъгване на детето на гърдата. Хем му мирише на гума, хем суче от теб. Може да опиташ.
Кърмаческата стачка може да продължи и доста дълго, навремето бях чела за случаи на деца, стачкували дори по няколко седмици, даже 40 дни! Може би е все още просто дискомфорт от никнещите зъбки.  Thinking
Понеже сама споменаваш, че ти се е искало да кърмиш по-дълго може да опиташ да си поставиш някакъв срок (примерно месец), в който да цедиш и да продължаваш да предлагаш гърдата. Така или иначе на тази възраст ще трябва да предлагаш някакво друго мляко, защо то да не продължава да бъде твоята кърма?
Гушкай повече детенцето, не се отказвай да предлагаш гърдата при всеки по-удобен случай, когато сте самички и спокойни. Едва ли не като "ухажване". Тежко е да се чувстваш отхвърлена от собственото си кърмаче, изживяла съм го и те разбирам напълно  Hug Но ако имаш желание може да се опиташ да продължиш.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за съветите. Simple Smile
Не смеех да се похваля, но от няколко дни пак започна да суче Simple Smile
Просто така. Вече се бях отказала и мислех да продължавам да се цедя, докато има кърма и да му давам в шише. Иначе си продължавах да го пробвам всеки ден и беше все същото - щом усети и се дърпа. И една вечер се колебаех дали вече да преставам да пробвам, все пак обаче реших пак да опитаме и той си засука без никакъв проблем Simple Smile. Няколко пъти пуска, оглежда гърдата с любопитство и пак продължава. Сега дори с желание търси и като го попитам иска ли да суче, явно разбира и почва да търси. Simple Smile Върнахме се точно както беше преди - с две кърмения вечер.
Продължавам да не мога да си обясня на какво се дължеше това внезапно спиране и също така внезапно започване. Дано да продължава така и по-нататък, живот и здраве, постепенно да намаляваме кърменето и после да се отбие.

# 18
  • Мнения: 3 638
Браво! Радвам се, че си имаш отново кърмаче  Heart Eyes Точно така става, дано продължите докато харесва и на двама ви  Hug

Внезапното спиране си има име - кърмаческа стачка  Simple Smile Можеш да прочетеш за повече информация тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=705

Общи условия

Активация на акаунт