Професионални серии за коса - 22

  • 55 149
  • 729
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 4 195
Бихте ли ми препоръчали нещо за много сухи и цъфтящи краища?..
http://zlatnaribka.com/izglajdasht-i-podhranvasht-krem-za-suha-k … -ml-252-1639.html
 Heart Eyes
Обожавам го  Heart Eyes , вчера го получих- напоена коса, перфектен за естествени вълни.
Това е наистина много хубав продукт Hug, и аз го харесвам, но го ползвам при изправяне с сешоар, за къдрици(вълни), как точно го ползваш newsm78? Създава усещане за плътност и обем на косъма, без да лепне Peace, косата стои много естествено сякаш няма нищо по нея.
Но не знам, за по-фина коса как ще се отрази.....струва ми се по-подходящ за плътен косъм..
Пускам я да съхне без сешоар, тя ми е чуплива или я връзвам на нещо като кок, тогава става по-начупена.

# 466
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
в последните дни си мислех за протеина и тънките прави коси (които не са с равномерна структура)  Mr. Green специално за Анч   bouquet и който има интерес да прочете  Mr. Green

предлагам, ако занапред ще се обменя информация по темата - да се предвидят следнит емоменти:

1.) дали косата е третирана (боядисване), защото ако е люспите ще са били "отваряни/затрваряни", има по-голяма вероятност да са по-отворени и възможност на протеина да се мужне под тях  Peace ; предполагам, че по-слаб успех ще има на нетретирани коси, но тези терапии и не са предназчени за нетретирани коси

2.) какъв протеин е включен в продукта - имаше хубав обзор (един линк от дачита) - как точно действат различните протеини, т.е. не всички втвърдяват

3.) кой точно продукт е ползван  Peace - имам предвид това, че някои продукти са двуфазни - примерно форсинтенс - едната ампула е протеин - за сърцето на косъма, а дригата липиди за кутикулата

това, което си мисля е, че ако се ползва продукт, в който двете фази са смесени (примерно цимента, ...но и доста други мерки композирт продуктите си така - протеин + липиди) при един тънък прав косъм със затворени люспи – протеинът няма да проникне към сърцето, а липидите – ще обвият косъма и ще се получи „маслен ефект”

важен момент е и шампоанът – да отвори косъма;

при мен, макар, че косата ми е тънка, права, мека – протеинът си действа, като стой та гледай; но първия път ударно ползвах вита цимент концентрат, което си е добра основа – и цялата циментова серия – направо косата ми беше бетонирана



ако някой, който към момента не успява да усети протеина има желание – може да опита само с вита цимент – концентрат – след като е ползвал и бейн де форс – за да отвори косъма и постави основа протеин „за захващане”; след концентрата – протеинов реконструктор (с минимум масла) и накрая кератинов финиш  newsm78



и в допълнение още нещо Mr. Green

преди – продуктите на серията резистанс на керастаз – бяха разделени на 2 групи – според дебелината на косъма; пишеше една дама Ла Мадмоазел, тя бе с права коса и тънък косъм и успешно ползваше цимента в продължение на месеци Peace пускала е снимки, аз не съм ги виждала, но съм срещала възхитителните коментари за косата й Peace

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 22:49 от a.l.e.n.a

# 467
  • Мнения: 3 675
a.l.e.n.a, не искам да се заяждам с теб, но за една година аз лично не успях да разбера каква точно ти е косата.  Crazy
Ту пишеш, че си с чуплива коса, ту с права, ту косъмът ти бил фин, ту не чак толкова фин.  Rolling Eyes

макар, че косата ми е тънка, права, мека – протеинът си действа

Последно каква ти е косата?

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
Да дам и тук отзиви  за шампоана, балсама /от копринената серия/ и "мъглата" на Джовани. След първата употреба, много ми допадат Peace Чакам и реконструктора, който беше изчерпан при първата ми поръчка.
Благодаря на a.l.e.n.a. за насоките при избор на продукти. Hug

# 469
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
ехееее, честито Лара1  Heart Eyes кое наричаш "мъгла"  Rolling Eyes



В&С, като бях малка беше доста къдрава, с времето стана на вълни и накрая се поизправи ... така е било и при майка ми  Peace

има някаква склонност да се начупи, но в никаъв случай не е къдрава, не бих казала дори чуплива  newsm78, по-скоро косъмът не стои прав, като струна  Peace

за дебелината на косъма - също мисля, че е много субективно, дълго време аз самата съм я определяла за тънка, вкл. фризьори, напоследък обаче .... започнах да я определям като по-скоро нормална, видях доста по-тънки коси  newsm78

преди седмица и нещо я гледаха с камера и казаха, че косъмът е плътен, т.е не изтънял, с добра структура и порьозност, леко увредена от третирането

заключението беше, че е в много добро състояне, заради грижите - и вътрешно и външно

във всички случаи не бих казала, че косъмът е плътен, твърд; твърд никога не е бил

от разговорите, които съм имала с лекари и специалисти - косъмът тръгва с генетично заложена дебелина - тя може да намалява - в резултат на вътрешни и външни фактори, както и да се възстанови по същия начин, но няма да стане много по-дебел, от колкото генът допуска ... или по-твърд ...

с въздействие може да се постигне - възстановяване на това, което природата е предвидила + много малко отгоре (нищожно малко)

мисля, че когато не полагах толко вагрижи - косъмът ми беше доста по-изтънял, от колкото е сега  Peace

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
ехееее, честито Лара1  Heart Eyes кое наричаш "мъгла"  Rolling Eyes

Ами това  Blush http://www.iherb.com/Giovanni-Shine-of-the-Times-Finishing-Mist- … -100-ml/6410?at=0
Така са го кръстили романтично в сайта, че не се сдържах да го избера за завършващ продукт Laughing На моята коса добре пасва за преди преса например или само за блясък...

# 471
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
 Mr. Green ще се пробва  Mr. Green

# 472
  • Мнения: 1 282
И пак не става ясно какъв е косъмът- пишеш, че е тънък в последния си пост, а всъщност го определяш като по- скоро нормален.  После пък изведнъж плътен. И аз не се заяждам. Както и да е.

Аз от протеиновите терапии се отказах. Бях споделила, че ползвам фиксиращ флуид на Saphir и вече имам плътността, за която така дълго мечтах.  bowuu
Сега наблягам на подхранващи, овлажняващи грижи за косата.  Party

Последна редакция: нд, 02 окт 2011, 23:20 от Анч

# 473
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
нормален, по-скоро към тънък, от колкото към плътен

бил е и по-изтънял, пради третиране, по-плътен от сеге не е бил, не е и възможно  Peace

# 474
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ботоксът може ли да се ползва самостоятелно?
http://zlatnaribka.com/botoks-za-kosa-loreal-fiberceutic-15-ml-230-1564.html

# 475
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
аз лично бих го ползвала със запечатката, реално не мога да кажа, какво в нея запечатва серума в косъма, но допускам, че има какво  Peace

ако не ти се дават пари за запечатка или няма с кого да споделиш количество - ползвай маска след това (каквато имаш  Peace )

предполагам ефектът ще е по-дълготраен и качествен със запечатката след това, но може и да греша  newsm78

# 476
  • Мнения: 293
Аз съм го ползвала без запечатката. След това съм слагала друга маска. Хареса ми ефектът, но не знам дали със запечатката няма да е по-добре.

На Ла Мадмоазел аз съм виждала снимки. Има впечатлителна руса коса! И ползва само цимента, доколкото помня. Но, ако случайно чете, най-добре тя да се включи  Wink

B & C, твоята коса какъв цвят е, помня, че към 9-ка, 10-ка беше.

За мен е важно да ми е щадящо боядисването и ако може цветът да е хубав без да боядисвам косата после с нищо, само корените. Ще го видим дали ще се получи.

Но 12 % оксидант върху косата ми - никога повече. Ако можеш пробвай Мажирел

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 09:54 от Люляковa

# 477
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
ползваше циментовата серия по 3-4 месеца, но шампоана, маската и т.н.

една от последните ни дискусии беше именно за двете групи продукти - предназначени са фин или плътен косъм; по памет косата й не беше от плътните  newsm78

не съм я срещала и в други теми  newsm78

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Здравейте!!!  Hug
Не съм писала от много време, но ви следя. Относно ботокса, тези дни попитах в един салон, който работи с продукти на лореал и керастаз за самата процедура. Те слагат само ампулата. Попитах ги дали слагат запечатка след това и те ми казаха, че НЕ. То в такъв случай не си заслужава да се правя в салон, да платя 34 лв. (в тази цена са вкл. 2 ампули, защото ми казаха, че една няма да ми стигне). Ще си взема ботокса, без запечатка, защото 500 мл ми е много.
Аз последно време не си правя нищо на косата-никакви маски, ампули и т.н Все по-малко време ми остава за нея.

# 479
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 446
според мен е добре да сложиш нещо след нея  Peace дори да не е запечатката  Mr. Green

иначе аз с 1 ампула се оправям Peace мисля, че у дома - е възможно да ти стигне  Peace

Общи условия

Активация на акаунт