Кучкарска

  • 14 070
  • 230
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 573
Случвало се е 2 пъти детето ми да се изходи навън,но винаги го изхвърлям след това,толкова ли е трудно и кучкарите да правят същото!?

В интерес на истината в нашия парк много собственици наистина събират и изхвърлят след кучетата си. За мое огромно учудване това са винаги млади хора, докато възрастните, за които винаги съм мислила, че са по-възпитани тъкмо напротив - не само, че не събират ами и отговарят агресивно на забележки

# 16
  • Мнения: 2 401
Сещам се веднага за една леля, дето беше размазала прясно  изпуснатото ако върху  лицето на наперената стопанка.  Mr. Green

Диди, и мен ме амбицирА, ще принтна и аз няколко копийца.  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 1 508
Давайте, момичета, а пък ако ви се репчат, спокойно викайте полиция  Simple Smile
В края на краищата, време е и контролните органи да започнат да си вършат работата, а те със сигурност няма сами да се сетят, освен ако някой не ги побутва постоянно.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Някои от тях не само са нагли, но и абсолютни простаци.
При 50 на 20 метра зелена площ, един тъпанар се беше набутал
с кучето си /малко по-малко от теле/, в градинката ми с цветя, която
бях отделила от общата площ с ниска оградка.
На въпросът ми, дали е нормално при толкова място,
да си вкара кучето в заграденото 2 на 2, той ме
прати в аптеката за успокоителни, че явно съм имала
проблем с нервите  Shocked
Рядко падам на нивото на простака, но в случая просто
нямаше сила, която да ме спре. Може би ако бях мъж,
щях да го наритам  Crossing Arms

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Давайте, момичета, а пък ако ви се репчат, спокойно викайте полиция  Simple Smile

реалистично ли е да очакваме, че ще дойде патрулка в отговор на обаждане, че домашно куче нарушава наредбата за забрана на разходките между 9 и 18 часа??  Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 11 116
Контролните органи си "си вършат работата" само от 8.00ч. до 17.00ч., това ми беше обяснено от инспекторка в общината. По друго време не могат да установят нередност защото не е в работното им време. Обадих се защото детето ми беше нападнато от домашно куче, пуснато да се разхожда само. Написах и жалба (23.11.2010г.), още чакам отговор, дали ще доживея да го получа един Бог знае.

Току що прочетох и местата, които общината е определила за разхождане на кучета в квартала ни. Е ще ме извиняват, но е безумно да ме пратят да си разхождам кучето в сметище...
Иначе кучето си разхождам на каиша, пускам го свободно на една поляна след 21ч.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
Давайте, момичета, а пък ако ви се репчат, спокойно викайте полиция  Simple Smile

реалистично ли е да очакваме, че ще дойде патрулка в отговор на обаждане, че домашно куче нарушава наредбата за забрана на разходките между 9 и 18 часа??  Thinking
Не е реалистично. Аз преди две години подадох жалба в инспектората. Не против конкретно куче, а против това, че в даден парк се разхождат много, много кучета без каишка, домашни. Изброявала съм до 25 за един час разходка. Викнаха ме в инспектората . Казаха ми, че ...с една дума, че нищо не могат да напарвят. Дадоха ми номер, на който да им звъня, ако, видите ли, пак видя такова куче. И като звънна да им кажа къде се намирам, то те, при свободна патрулка, ще дойдат да глобяват. А аз, както се подразбира, през това време учтиво трябва да помоля стопанина на кучето да постоим два три часа в парка с псето му , за да дойдат да го глобят....евентуално.
имаше един период, в който правех забележка през два метра. На мъжа ми му писна Blush. Една баба ми каза, че от толкова злоба някой ден ще остана сама в живота. Laughing Отговорих и, че сигурно тогава ще си взема куче, както нея. Laughing
Не ми е смешно, плаче ми се заради кучетата, казвам ви честно.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 508
Давайте, момичета, а пък ако ви се репчат, спокойно викайте полиция  Simple Smile

реалистично ли е да очакваме, че ще дойде патрулка в отговор на обаждане, че домашно куче нарушава наредбата за забрана на разходките между 9 и 18 часа??  Thinking

Не особено, но е напълно реалистично да дойдат, защото някой агресивен кучкар налита на бой.
При нас са идвали на затънтеното поле, определено за разходки, защото двама собственици се сдърпали - единият напръскал кучето на другия със спрей, другият направо извикал полиция, и колкото и да е учудващо, от полицията дошли и съставили акт.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 573
Давайте, момичета, а пък ако ви се репчат, спокойно викайте полиция  Simple Smile

реалистично ли е да очакваме, че ще дойде патрулка в отговор на обаждане, че домашно куче нарушава наредбата за забрана на разходките между 9 и 18 часа??  Thinking

Да, веднъж викахме заради куче, което отмъкна гевреците от ръцете на 3 от дечицата в компанията (на по годинка и половина), въпреки, че на стопанката му й беше направена забележка още при първото. Всъщност нямаше да се стигне до там ако собственичката на животинчето не нарече една от майките "ку*ва" защото го подгони. Уточнявам - не го е била или замеряла, просто му тропна с крак за да се махне. Дойдоха двама полицаи, но въпросната вече си беше отишла. Действието се развиваше около 18.00ч.

# 24
  • Мнения: 8 567
" Забранено е разхождането на животни на територията на детски градини, на територията на здравни заведения,  на територията на детски площадки и на територията на градски паркове и градини за времето от 9  до 18 часа, съгласно.... " така е написано за район Красно село, сякаш през останалото време е разрешено навсякъде да се разхождат. Неграмотна работа.
А в заповедта на район Триадица е разрешено във всички междублокови пространства, където няма детски площадки.
Безумно.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 508
А в заповедта на район Триадица е разрешено във всички междублокови пространства, където няма детски площадки.
Безумно.

Навсякъде е разрешено за междублоковите пространства, хубаво е, че в Триадица са го уточнили в писмен вид, за да няма недоразбрали.

# 26
  • Мнения: 8 567
Да, но няма и ограничение в часовете в заповедта на Триадица. По всяко време вероятно.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 573
Това за междублоковите пространства го разбирам. Все пак не можеш да си носиш кучето на ръце до обозначените за разходка места. Трябва да имаш право да минаваш с него по улиците и между блоковете.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 508
Да, но няма и ограничение в часовете в заповедта на Триадица. По всяко време вероятно.

Ограничението за часовете е формулирано в Наредбата на Столична община (т.е. за всички райони) и важи само за паркове и градинки, където няма определени места за разходка на кучета - http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=36

Междублоковите пространства не спадат към тази категория.

# 29
  • Мнения: X
Това е пълен абсурд за междублоковите пространства. Е къде да си разхождаме кучетата? Всичко трябва да е разрешено, стига на възможни рискови места кучето да бъде на повод, както и да се събират изпражненията, а не като някои да се правим на ударени.
Не може само заради невъзпитани кучета и най-вече стопани, да се поставят безумни забрани като това да не си разхождаш кучето в парк. Айде за детски градини, да, ама за другото... освен по шосето да тръгнем ?
Що не направят паркове само за кучета?

Общи условия

Активация на акаунт