Болката от загуба спира ли някога...

  • 5 371
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
 cry cry cry съжалявам за загубата ти  Hug те силно

# 16
  • Мнения: 3 016
joli24,знаеш ли колко са сходни съдбите ни?С тази разлика, че при мен беше втора бременност. Hug те мило момиче и се моля скоро да бъдеш щастлива......

# 17
  • Мнения: 410
Благодаря ви мили майки  Hug дано наистина скоро да имам шанс за нова надежда, която да запълни живота ми. В момента всичко което правя, ми е толкова безразлично и едва ли не го правя защото така трябва, защото всички това очакват от мен. Мислих си, че като мине малко време болката ще намалее, но мисля че става точно обратното. Има дни в които се държа учудващо добре и тъкмо си мисля че успявам да се адаптирам към живота отново и изведнъж се сривам и ми се иска и на мен да умра, за да бъда вечно с моето момиченце. Как ми се иска да върна времето назад и да направя всичко което зависеше от мен за да предпазя моята Йоанка, за да бъде с мен сега и да й дам цялата си любов, тази която няма на кого да дам в момента. Помня деня в който ми казаха че ще си имам момиченце, беше най-щастливия ден за мен, аз летях защото мечтата ми се сбъдваше. А сега чувствам се толкова празна...Липсва ми ужасно. Няма по-голямо наказание от това да изгубиш детето си.

# 18
  • Мнения: 98
joli24   Hug  Толкова ми е мъчно за теб миличка. Всички сме с ужасна съдба, а дечицата ни... те са на по-добро място.

# 19
  • София
  • Мнения: 314
joli24, мила...безкрайно съжалявам за това, което ти се е случило.
За жалост и ние сме жертва на лекарска грешка...която погуби малкото ни момченце, което живя само 4 дни....болката е огромна, смазваща, неописуема, но трябва да продължиш напред, за да имаш ново бебче, аз живея с тази мисъл всеки ден, макар да минаха 4 месеца, болката е притъпена, но горчилката в сърцата ни си остава. Аз минах 3 фетални морфологии,  2 пъти лежах в прословутата болница Шейново, шефката на отделението ми следеше бременността, един лев не сме жалили, прегледи 2 пъти месечно, кръвни изследвания един куп, включително и от седмицата, в която родих, запис на тонове и преглед ден преди да родя, според Светилото....няма никакъв проблем...и ще чакам 01.06 за планово секцио, да....ама не. На 20.05 започнаха адските контракции за моя изненада вдигнах Т 38,4 направо се шашнах от къде стана това нито бях болна нито се чувствах зле и....отложиха секциото с 5 часа...оставиха ме в една стая и започнаха да ми вливат разни системи както и да е, родих малкия с показатели под необходимите за живот...никой не обясни какво се е случило и защо ми бяха зелени водите, уж инфекция, а няма никакви данни за такава. Детето се нагълтало със зелени околоплодни води, страдало и акало миличкото, но никой не видя че тоновете падат, било нормално.... Съмнения за преносено дете....това мен не ме топли искам само да знам как така едно здраво доносено бебе /според патолога/ умря....А аз вярвам, че всичко в живота се връща и вярвам че тези бездушни лекари ще ги застигне това което са ни причинили по един или друг начин. Бъди силна и знай, че ние сме тук, за да те подкрепяме и безкрайно добре знаем как се чувстваш!!!!

# 20
  • Мнения: 410
joli24, мила...безкрайно съжалявам за това, което ти се е случило.
За жалост и ние сме жертва на лекарска грешка...която погуби малкото ни момченце, което живя само 4 дни....болката е огромна, смазваща, неописуема, но трябва да продължиш напред, за да имаш ново бебче, аз живея с тази мисъл всеки ден, макар да минаха 4 месеца, болката е притъпена, но горчилката в сърцата ни си остава. Аз минах 3 фетални морфологии,  2 пъти лежах в прословутата болница Шейново, шефката на отделението ми следеше бременността, един лев не сме жалили, прегледи 2 пъти месечно, кръвни изследвания един куп, включително и от седмицата, в която родих, запис на тонове и преглед ден преди да родя, според Светилото....няма никакъв проблем...и ще чакам 01.06 за планово секцио, да....ама не. На 20.05 започнаха адските контракции за моя изненада вдигнах Т 38,4 направо се шашнах от къде стана това нито бях болна нито се чувствах зле и....отложиха секциото с 5 часа...оставиха ме в една стая и започнаха да ми вливат разни системи както и да е, родих малкия с показатели под необходимите за живот...никой не обясни какво се е случило и защо ми бяха зелени водите, уж инфекция, а няма никакви данни за такава. Детето се нагълтало със зелени околоплодни води, страдало и акало миличкото, но никой не видя че тоновете падат, било нормално.... Съмнения за преносено дете....това мен не ме топли искам само да знам как така едно здраво доносено бебе /според патолога/ умря....А аз вярвам, че всичко в живота се връща и вярвам че тези бездушни лекари ще ги застигне това което са ни причинили по един или друг начин. Бъди силна и знай, че ние сме тук, за да те подкрепяме и безкрайно добре знаем как се чувстваш!!!!

Мила mundi благодаря за подкрепата и знам че майките пишещи в този подфорум единствено те могат да разберат как се чувствам. Именно за това и с вас споделям болката и мъката си, защото дори вкъщи не се чувствам толкова разбрана. Благодаря ви много  Hug. Моето момиченце е било по същия начин, по същия начин съм имала зелени води и то в огромно количество (имах такъв корем че всички ме питаха дали имам близнаци), тя също е страдала, акала е (казаха че това е от бактерията ешерихия коли която имала, но която няма нищо общо с известната ни на нас от медиите), риташе ужасно силно по 5-6 часа. При нас обаче тоновете си бяха добре и то благодарение на здравото сърце което е имала, което й помогна да живее 44 дена. В момента чакам резултати от аутопсията, но знаеш ли аз не разчитам на тях да разбера истината защото никой няма да допусна да я разбера. Макар че аз за себе си вече я разбрах, но.... това по никакъв начин няма да върне моята Йоанка. Аз също вярвам в това, че всичко се връща, но това не ме топли защото с болката на някой друг моята никога няма да намалее. Просто искам правосъдие, искам да ме погледнат в очите и да ми кажат "да аз сгреших", но знам че това никога няма да стане.

# 21
  • София
  • Мнения: 314
Мила joli24,
Ако смяташ, че има лекарска грешка съветвам те да си търсиш правата, омръзна ми по ТВ да им гледам мазните физиономии на сгрешилите лекари, това  е УЖАСНО! Как живеят, как спят спокойно, при условие, че техните грешки са под земята, особено за дечицата...не мога да си обесня, толкова ли е сложно да бъдеш професионалист в работата си, както аз се старая в моята, не може и някой лекар да го прави.. Ние започнахме досъдебно производство да видим докъде ще стигнем, надявам се, поне ГОСПОЖАТА да каже каква е причината за всичко, а не да ми казва, че не знае.
Исках да те попитам при твоето ангелче как са разбрали, че има ешерихиа коли, защото при мен, не изолираха нищо от детето, а и много удобно ми казаха, че не са правили анализ на околоплодните води и плацентата, защото това не се поемало от ЗК!
А по отношение на аутопсията ... нямам думи....патолога в нашия случай ми каза, че детето се задушило и е починало.....нищо каза той, случвало се, всичко му било наред, така че да не сме се притеснявали щели сме да си направим друго, млади сме били....все едно така се прежалва дете и 9 месеца износване.... нямам думи просто...

# 22
  • Мнения: 410
Мила joli24,
Ако смяташ, че има лекарска грешка съветвам те да си търсиш правата, омръзна ми по ТВ да им гледам мазните физиономии на сгрешилите лекари, това  е УЖАСНО! Как живеят, как спят спокойно, при условие, че техните грешки са под земята, особено за дечицата...не мога да си обесня, толкова ли е сложно да бъдеш професионалист в работата си, както аз се старая в моята, не може и някой лекар да го прави.. Ние започнахме досъдебно производство да видим докъде ще стигнем, надявам се, поне ГОСПОЖАТА да каже каква е причината за всичко, а не да ми казва, че не знае.
Исках да те попитам при твоето ангелче как са разбрали, че има ешерихиа коли, защото при мен, не изолираха нищо от детето, а и много удобно ми казаха, че не са правили анализ на околоплодните води и плацентата, защото това не се поемало от ЗК!
А по отношение на аутопсията ... нямам думи....патолога в нашия случай ми каза, че детето се задушило и е починало.....нищо каза той, случвало се, всичко му било наред, така че да не сме се притеснявали щели сме да си направим друго, млади сме били....все едно така се прежалва дете и 9 месеца износване.... нямам думи просто...

Мила, на мен така ми казаха от неонатологичното отделение а това колко е вярно и аз не мога да ти кажа. Не знам по какъв начин са установили защото за 44 дена сигурно кръвата й бе сменяна 44 пъти. На мен също не са ми правили анализ на околоплодните води и плацентата макар че мисля че трябваше защото очевидно е имало проблем. А тази здравна каса е такава пародия и така си измиват ръцете в нея че просто не ми се говори. На мен ми беше казано че епикризата ми е фалшива защото здравната каса така ги принуждавала да пишат.... При нас резултатите от аутопсията все още не са излезли вчера се обаждахме, когато имат готовност ще ни звъннат. Аз също искам да говоря с патолога да видя какво ще каже той. Много съжалявам за загубата ви.  Hug  Повярвай ми знам колко ти е тежко и колко в момента търсиш отговори и искаш да знаеш цялата истина. Дано имаш успех с делото, аз просто не се наемам да го направя защото с фалшиви документи и изследвания не знам изобщо дали си струва да се захващам.

# 23
  • Мнения: 2
Аз съм от тези с лошия шанс да получаят спонтанен аборт след амниоцинтеза. Докторите ме уверяваха, че много отдавна в България не се е случвало това, но аз изтеглих късата клечка. После се оказа, че детето е било без увруждания. Много ми е тежко. Лекарите в клиниката не ми препоръчаха други изследвания преди това, въпреки, че нямах други показатели освен, че съм на 35 години. Бременноста беше след инвитро.

# 24
  • Мнения: 410
Аз съм от тези с лошия шанс да получаят спонтанен аборт след амниоцинтеза. Докторите ме уверяваха, че много отдавна в България не се е случвало това, но аз изтеглих късата клечка. После се оказа, че детето е било без увруждания. Много ми е тежко. Лекарите в клиниката не ми препоръчаха други изследвания преди това, въпреки, че нямах други показатели освен, че съм на 35 години. Бременноста беше след инвитро.

Много съжалявам миличка за загубата ви. Знам че е много тежко, но трябва да бъдеш силна. Ако имаш нужда с поговориш с някой пиши на лични, аз съм насреща  Hug

# 25
  • Мнения: 646
тп съжалявам искренно ,знам до болка ,колко боли .Прегръщам те силно  Hug

# 26
  • Мнения: 1 574
На тази дата преди три години родих моето ангелче ,много ми е тежко ,че детето ми дойде на тази земя да опознае само болката ,така 62 дни един път не ми я дадоха да я подържа в ръце ,толкова ми е тежко ,че я родих болна ,толкова ме боли че детето ми не си е при мен ,но съдба нищо не мога да направя  smile3518
Винаги ще обичаме и помним дечицата си ,колкото и деца да имаш след тях ,но знам че ако не бях родила синът си никога нямаше да намеря покой ,сега като го погледна на моменти все едно виждам час от нея ,той и тя много си приличат ,ох как ми се иска и тя да е при нас  smile3518.....
 като си прегръщам и целувам децата винаги се сещам за нея  и как ми се иска да можеше и нея така да прегръщам и целувам ,но  newsm45 newsm45 newsm45.... липсва ми много ,а на тези дати когато я родих и когато си отиде  най много ми е тежко ,тогава всичко е пред очите ми . Sad

# 27
  • Мнения: 259
Мила kroelahai за твоето детенце  Flowers Rose Flowers Rose

Преглъщам ти силно!!!

# 28
  • Мнения: 646
kroelahai  Flowers Rose Flowers Rose за твоето ангелче

 Hug Hug Hug

# 29
  • Мнения: 309
 smile3518 Kroelka за малката Никол Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Една голяма  Hug Hug Hug за теб

Общи условия

Активация на акаунт