Диагноза болен от.......Да или не?!

  • 19 457
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 114
Бояна, ок, не става въпрос за това да не се ходи на лекар. Не коментирам дори и вечната тема за кадърни и некадърни лекари. Там нещата са ясни. Обаче за мен това е съвсем ново явление!
Да се лъже масово за диагноза, за да се източват пари.
До колкото си спомням имаше напоследък бум на ампутирани крайници след някави интервенции....май пак свързано с темата.
Това явление за мен е ново, но може да изоставам, но е фрапиращо и поради факта, че в рамките на две седмици тези неща се случват пред очите ми, дето е приказката!
Това е ужасно.
Източването на касата става и без плашене на пациенти. Правят го по цял свят. У нас има бум на болните от какво ли не. 300 000 болни от рак как ти звучи? И това си е самата истина, за съжаление.

А бум на ампутирани крайници няма, но има бум на новините против лекари. така ще бъде и занапред, за да мразят хората лекарите, а не политиците създаващи здравна система, която е престъпна, която убива всички ни.

Минз Един лекар е казал, че сестрите /които той познава предполагам/ застрашават пациентите с лошия си английски, не с друго. Защо са ги наели ако не знаят английски? Явно не ги бива да подбират персонал. Но новината е така изсмукана от пръстите, че само потвърждава тезата ми.

# 16
  • Мнения: 2 401
Боянке, ама продължаваш да се правиш на "дръж ми шапката", значи. Британския лекар намеква (да не кажа натвърдва) за комуникационните умения на сестрите, не просто за лошия инглиш. Във всички статии се споменава за липсата на такива дори на родния им език. Което не е  и нужно да ни се казва от  чужденец, защото всички ние прекрасно си го знаем.

# 17
  • Мнения: 1 446
Поне две. Или да ходи при наистина само доверени лекари.
Личен, челен опит.

И аз така, иначе е някакъв ад.

# 18
  • Мнения: 2 448
Ужасно е наистина, но обратния вариант с успокояването, когато има проблем е по лош. Казвам го защото съм преживяла и двата варианта, и двата пъти за детето. Единия път като бременна, наблюдаващия ме гинеколог постоянно повтаряше, че всичко е ОК, въпреки моето настояване, че не се чувствам ОК.Обяснението му беше, ами всички бременни изпитват дискомфорт.  Crazy Накрая за мой късмет ( по късно го разбрах ) той ме изостави и отиде на почивка, когато трябваше да раждам и друг лекар ме спаси и мен и бебето ми. Но до последно не вярваше, че лекар е следял бременността ми и е твърдял, че всичко е нормално.
Другия случай беше с бебето на месец и консултация с ортопед, който директно ме заплаши, че ако не си купя специалните гащи от точно определен магазин!, детето ми ще е куцо и ще идвам да рева после при него за операция. ( цитирам го)  Shocked Е на детето ми нищо му няма, но моментния шок от тази категоричност беше голям.

# 19
  • Мнения: X
Във всички статии се споменава за липсата на такива дори на родния им език. Което не е  и нужно да ни се казва от  чужденец, защото всички ние прекрасно си го знаем.


Не е нужно британец да ни казва какво става у дома. Всеки който е имал сериозно вземане-даване със здравната система у нас, знае за какво става въпрос.
Аз не разбирам за какво е драмата в темата. От доста вече години е ясно, че човек трябва много да разпитва за препоръчани лекари и да не се доверява не на две, а даже на три мнения. И много, ама много старателно да се избягват местните "светила".  Sick
Не ми се пишат примери, защото няма да спра дълго, а и всеки има поне един такъв, но вече почвам да си мисля че лекарите ни са на най-ниското ниво на професионалната стълбица и дори политиците и въобще бюрократите ги задминават. И не ми е трябвала нито една статия за да стигна до това мнение. В общи линии това ми е най-големият страх - да имам каквито и да е отношения с български лекари. Не че подкрепям максимата "всичко чуждо е по-добро", но имам и база за сравнение с чужди.

# 20
  • Мнения: X
Ужасно е наистина, но обратния вариант с успокояването, когато има проблем е по лош. Казвам го защото съм преживяла и двата варианта, и двата пъти за детето. Единия път като бременна, наблюдаващия ме гинеколог постоянно повтаряше, че всичко е ОК, въпреки моето настояване, че не се чувствам ОК.

Това не е обратният вариант, а просто друг вид некадърност/непрофесионализъм/идиотия.

# 21
  • Мнения: 4 300
Какво касателство имат нелюбезните сестри в Англия към диагностицирането на пациенти в България? И Надинка лекувала ли се е в чужбина и има ли база за сравнение на лекарската компетентност там?

# 22
  • Мнения: 3 214
Надинка, няма как да разбереш за какво е драмата в темата, докато не ти опре яйцето до г..а  Peace

# 23
  • Мнения: 517
Да беее, щото натурализираните сестри индийки в Англия са супер в комуникацията. Вие имате ли идея колко време е нужно, за да схванете, че искат да ви вземат кръв?  Laughing
Не е в комуникацията проблема. И ако не са българки, ще са румънки, полякини и пр. източно-европейки. Хич да не захващаме темата за болното британско самочувствие.

# 24
  • Мнения: 4 892
Искам пак да уточня, макар, че всеки е свободен да пише и разбира както си иска - не ме вълнува компетентността на лекарите. Има добри, лоши, компетентни, некомпетентни. Аз уважавам лекари.
Вълнува ме това, което чух и видях с ушите си, а то не касае точно компетентността.
Надинка, драмата ми е да речем лична. Едни пускат теми, че ги е страх от мишки, други, че виждат странни неща, аз пускам тема щото ми се налага операция....евентуално и не знам какво ми предстои. Разбира се си уговорих и второ и трето мнение, предвид обстоятелствата около мен. И впрочем второто мнение настоятелно ми го предложи близък в тези среди....
И драмата ми е лична, понеже виждам колко изтормозени са хората около мен.

Бояна, тотално не мисля, че има заговор срещу лекарите, за да бъдат мразени. Дори съм склонна понякога да оправдая когато се касае за грешка, аз лично. Аз не мразя лекарите.
Страхувам се, обаче.


За ампутираните крайници:
http://www.chernomore.bg/index.php?option=com_content&view=a … 09-03-18-08-35-18

# 25
  • Мнения: 2 070
Мнения, поне три, и задължително две да съвпадат
Преди година ми махаха липом от гърдата.Операцията беше с местна упойка и трая точно пет минути.Да, обаче висях три дни в болница, и познайте каква украсена епикриза имам ooooh!
Пълна упойка, седмица лечение с АБ заради инфекция и диагноза-флегмон на гръдна стена.Тоест-оправдано източване на  здравна каса
На всичкото отгоре, три месеца след интервенцията липома се появи отново и сега трябва да го махам пак.Преди три години пък, при преглед при гинеколог ми беше назначена конизация, като-превенция за борба с рака на м. шийка.Без никакви допълнителни изследвания ми назначиха дата  и час за операцията.Отивам, взимат кръв за кр. картина  и ме оперират.Итук е момента да вметна, че в паниката се бях навила.Добре че е форума с безценната си информация.Само аз си знам какво изживях докато ме прегледа друг лекар и дойдат резултатите от цитонамазката.
Иначе, когато диагнозата е ясна, по-добре да се знае, лично мое мнение

# 26
  • Мнения: 3 214
Пали, не махай нищо. Пак ще се появи. От личен опит. Щом не расте, не е наложително отстраняването - компетентно докторско мнение  Peace
НиноТино, каква операция ти предстои, освен ако не е твърде личен въпроса ми?

# 27
  • Мнения: 5 710
Имам приятели, които серизно бръмнаха от тази реалност, нон стоп някакви болести, изследвания, хиляди мнения се търсят, ако не е достатъчно убедителен един лекар се ходи при друг, искат се изследвания до откат, ако лекарят не им даде, се тропа с крак. Ако ги изпратят с аспририн се тича на друг, който да изпише нещо ново ( и скъпо), демек надеждно ... Масово е това.
Що народ го диагностицираха с Хашимото, това е някква епидемия, всяка трета моя приятелка е с Хашимото. Друсат ги с някакви хормони, едната я предозираха ( на 2 пъти), щеше да умре
Доверието е най-големият проблем .. а диагнозата колко е вярна един господ знае.

# 28
  • Мнения: 4 892
Ve4ePetya, diagnozata e to4no lipom, no e goljam, na opashkata i me boli, krasta sa6to me boli, nai-verojatno pritiska nervi... Teparva mi predstoiat izsledvania.   10c', tova na priatelite moze da e hipohondria?

# 29
  • Мнения: 4 300
Нино, струва ми се, че се объркват нещата.
Фалшиви диагнози според мен значи да те приемат с едни оплаквания, да те лекуват от тях, но документите да не съответстват на истината. Прим. да те лекуват от отит, а в документите да пише че имаш пневмония и лекуват нея.
Другото, за което иде реч, е лекарска грешка, евентуално. Т.е. имаш заболяване и поради некомпетентност, недоглеждане или неспазена процедура лекарят неумишлено допуска грешка, без да има разминаване в документацията и действително приложеното лечение.
Съвсем отделен е въпросът, че медицината наистина не е точна наука и не всяко неуспешно предположение или лечение е лекарска грешка или немарливост.

Общи условия

Активация на акаунт