ВТОРИ клас!

  • 32 325
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Русе
  • Мнения: 11 927
  Теди, преди малко тичах до книжарницата с изобразителното изкуство на Просвета. Стават само тези,със залепящите ленти открая. Единият формат съвпадна почти точно и на дължина,около милиметър-два да не стигат, и избрах него. По големият може да се изреже.

# 271
  • София
  • Мнения: 7 673
Hug
В нашия дневник с бисери добавям този от преди малко- вместо Пабло Пикасо- Подло Пикасо. Вече е нареден до сервитюрка... Joy hahaha
Joy Joy Моя син пък вчера ми заявява сериозно, че не му се учело таблицата за уморение! Wink
Явно е чел Пипи.  Joy /с Теди сме писали едно и също.  Joy/
Ваче, ето го клипчето за подвързване с фолио.  Hug
http://www.youtube.com/watch?v=7dkGzdi7ul8

# 272
  • Мнения: 2 125
Е, не  Joy Joy Joy Наборите направо ме убиха с лафове  hahaha Joy



Подвързии не мога да намеря обаче за музиката и Изобразителното изкуство, на Просвета са, някакъв странен почти квадратен вариант...

 Rolling EyesА ние защо нямаме такива учебници по Музика и Изобр. изкуство newsm78 newsm78 И нашите са на Просвета Thinking

Моя синковец направи първото си прибиране от училище сам, но държа да отбележа, че се похвали, че паднал от едно дърво докато се прибирал, изрично подчерта "от втория клон" ( hahaha) и че само се изцапал и му нямало нищо  Shocked #Cussing out.
Ще ме умори някой ден това дете ooooh!

# 273
  • Мнения: 4 971
Ели, честит празник и от мен!  bouquet
Косьо също още не може да си връзва обувките и купуваме само с лепки, което става все по-трудно. Вече носи номер 33-34. Часовникът почти сам се научи да познава. Учили сме го с него вкъщи, но малко, основно в училище. Парите също сам си научи от зор - като иска да пазарува и да има джобни.  Laughing
При нас миналата година като бяхме втори клас също часовете по БЕЛ си бяха разпределени в програмата - БЕ, Литература, Извънкласно четене, Писмени упражнения. Винаги беше ясно какво трябва да се носи. Peace
Тетрадките си ги надписвам "за домашна работа".
От тази година реших сам да си пише домашните, само ще преглеждам и ще помагам при нужда, че две години му вися на главата - аз или баба ми. Та звъня му преди малко да видя дали се е прибрал от училище, а той пише домашни вече! Приятно изненадана останах. Ще видим довечера резултата. Laughing

# 274
  • Русе
  • Мнения: 11 927
  Стели, нали в София живеете,защо детето се прибира по клоните.   Laughing  

 А за учебниците по изобразително и музика, може да почерпиш,особено за изобразителното не ми би липсвал изобщо. Въпреки,че Светослав си обича учебниците по музика. Миналата година с помоща на форума му бях изтеглила песните за първи клас. Ще потърся за втори сега.

  Светослав сякаш е поулегнал. Днес помнеше,че трябва да даде бележника и талона от личния лекар на госпожата.Даже знаеше къде са в чантата му. Което не значи,че ще го направи до 16:30. Чак да седне доброволно да пише домашни не смея да се надявам, ама дано.

  Обувки и ние не можем да вързваме,въпреки,че ходи на скаутски сбирки,където учели възли.  Часовникът май го познава,защото от сутринта всичко ни е под час, тренировки, училище, репетиции.

# 275
  • Мнения: 4 116
Маршрута му да не минава през дървото  Joy   Joy   Joy
На моя му обясних точно откъде да мине, че си има начертан маршрут и ако мине от друго място (напряко между блоковете), ще ми докладват и ще си има проблеми. Макар че като нищо и той да е повисял на някой клон ... ooooh!
Онзи ден една съседка ми обясни как се бил качил на прозореца на детската и миел прозорците отвън (на 3 етаж сме) Диването си призна на очната ставка. Губи ми се какво казах и направих тогава... По- късно и баща му като разбра почна  да заеква на конското. Побърка ни това дете.
Отделно в събота зачезва на два пъти (предиобед и понадвечер). Обикаля съседните блокове да търси котки и не усеща как се отдалечава и как минава времето. Пък аз да си викам като ненормална и да ми побелява косата, представяйки си го разчленен в някое мазе. Втория път като зачезна вече се мръкваше. А беше предупреден, че ако се отдалечи и не го виждам, лошо му се пише. Един баща дори ми се смя на заканата.... Но мина половин час, а от Мони ни помен. Започна да става все по- тъмно! Хукнахме да го търсим няколко родителя и група деца. Появи се от един съседен блок, разочарован горкия, че не можал да хване котка  bash
Та тази седмица съм много на тръни като трябва да ходи и да се прибира сам от училище, но се старая да съм оптимист.

# 276
  • Мнения: 1 507
С началото на новата учебна година, аз също се завръщам трайно в темата Blush
Нека е успешна за всички деца!

Бих се радвала на мнения, понеже съм доста притеснена и дори обмислям да преместя детето в ново училище. Познавайки си я обаче, това ще е голям шок за нея и го оставам като най-краен вариант. За момента. Ето и тревогите ми:
- 4 стр. домашно по БЕЛ още на втория ден; стихотворение на изуст; препис от учебника; попълване на цяла страница в учебната тетрадка
- същата е хавата и по математика... домашно в три учебника и помагала общо... като това, което ме изумява истински е, че ги карат да си преписват уроците от учебника - с условията на задачите, с решението, абе - пълен препис на страницата newsm78
- по БЕЛ: тетрадки + учебни тетрадки + учебници + помагала = 9 броя общо
- снощи писа домашни до 22.30, сутринта - от 8.15 пак това прави. Няма време за нищо друго, днес буквално приключи с уроците, нахрани се и се отправихме към училището.
- за капак и книгите трябва да си вървят, тоест да намира време и за четене, защото препоръчаните заглавия за ваканцията бяха 17. Разбира се, не успя, силите й стигнаха само за 9.
 Crossing Arms Crossing Arms

Подочух днес, че и други родители недоволстват, мисля да говоря с класната според нея това не е ли прекалено натоварване за деца, които до миналата седмица по това време са махали гащи. Но ме съмнява думите ми да променят нещо

# 277
  • Мнения: 364
Поздрави и от нас! Учебната година започна, учебниците са подвързани,но още не сме купили бележник - честно казано малко се притеснявам от това...В момента доуточняваме извънкласните дейности - английски и танци са сигурни,но ни се иска и плуване и пеене,а и рисуване -ясно, че нещо ще отпадне -тя може и да издържи,но майка й не  Grinning  На училище се водим,но и с тази тежка раница не виждам кога ще започне да ходи сама...

# 278
  • Русе
  • Мнения: 11 927
 Лято,радвам се да те видя. Това си е  много работа. Говорете с класната,какви са плановете и. Децата имат и извънкласни занимания и повече от час два понякога е невъзможно да се съберат в приемливите часове.
   Как е Таня. Ходите ли в театралната школа.

   

# 279
  • Мнения: 1 507

   Как е Таня. Ходите ли в театралната школа.

Не, за хубаво или лошо, реши, че не иска да ходи и по никакъв начин не успях да повлияя на крайното й мнение.
Каза, че в момента обмисля къде да се изяви Shocked

# 280
  • София
  • Мнения: 15 281
Днес Иво ще си пише домашните в къщи. Взех го след училище, за да го водя на езда. Малко смотан час записах, ама карай.... Та, това се очертава да е едното ни извънкласно занимание. На едно никакво място ми е и няма да е лесно воденето и прибирането, особено в късния следобяд-привечер, когато трафикът стане по-натоварен, но ще видим.... Размечтала съм се някак да намирам време да го водя и на плуване. Това ще ни е второто занимание. Поне с английския няма да се моря лично, защото ще продължи по миналогодишната система с алианса-в училището, след часовете, преди занималнята.

Сега пише домашно в стаята си. Има да пише по 3 предмета. По единия-по-скоро да рисува.   Simple Smile Ще видя колко време ще му отнеме. Simple Smile

# 281
  • Мнения: 249
Здравейте! Сигурно сте ме забравили, но дребния като ме види, че започвам да пиша, ми бута ръката и край! Embarassed
Пожелавам на второкласниците учебната година да е ползотворна и изпълнена с приятни емоции. На родителите-много търпение и здрави нерви!
Честит рожден ден на Ели  bouquet
Аз още не съм успяла да обвия всички учебници и тетрадки-просто нямаше подходящи обвивки. Така, че днес сме малко нередовни.
Учебниците по математика и БЕЛ са изписани. Дори г-жата на миналия втори клас е писала с червено оценки, подписи и дори родителя се е подписал. Направо побеснях #Cussing out
Искахме да ги подменят, но разбира се няма с какво! Сега се чудя дали да купувам нови или да се опитам да заличавам с коректор. В учебника по БЕЛ ще бъде по-трудно Confused
А за купчината тетрадки -по четене, развитие на речтта и т.н. какво да кажа-изумена съм ! Shocked
На родителската среща ни беше обяснено, че трябва да имат отделни тетрадки за работа в клас , за домашно и ЗИП. После г-жата е казала на децата да пишат по всичко в една тетрадка-тепърва ще се изяснява как ще бъде...
Днес премерих раницата - тежи 5кг. Дано част от нещата да останат в училище като миналата година-учебника по изобр. изкуство, музика, бит и техника, час на класа.
Тедка, разбирам те напълно за зачезването на детето-през ваканцията подобно нещо ми беше сервирано два пъти. Направо да полудее човек #Crazy
Лято, какво е това чудо #Crazy Моето мнение е да отидете при госпожата всички родители и да поговорите сериозно.

# 282
  • Мнения: 2 125

Та тази седмица съм много на тръни като трябва да ходи и да се прибира сам от училище, но се старая да съм оптимист.

И аз съм така и дано не ги стига това, което ни минава през главите  Praynig Praynig Praynig

Маршрута ни (30 м) или минава през дърво, или през най-високата част на школската ограда  #Crazy Joy

Лято, това е ненормална работа  Shocked Те да не взимат две години за една  Naughty Thinking

# 283
  • Мнения: 4 971
Забравих да се изкажа за нашата униформа. Тя си е от първи клас, като тогава платихме само по 25 лв, останалото го пое училището. След нашия випуск обаче всичко се плаща. Имаме черен панталон, който може да се замени и с черни дънки. Не е тип официален. Риза, памучна, на бяло и лилаво райе и лилаво пуловерче без ръкави. Нямам забележки за качеството, нито за вида. Мисля, че съм пускала предишните години снимка. Но имам към цените - по 20 лв парчето. Още си караме с първите взети от първи клас, само на ризата леко удължихме при шивачка ръкавите, че бяха окъсели. Тя имаше от същия плат, че и дъщеря й учи в същото училище, но нейната риза била голяма. Laughing Иначе панталона и елечето съм ги взела достатъчно големи. За догодина ще видим колко ще порасне. При нас униформата се носи два пъти седмично и по празници, така че не е износена изобщо.

# 284
  • При децата ми
  • Мнения: 6 164
Лято, незнам какво да кажа! Shocked Без коментар съм! Rolling Eyes
Тедка, Ирина, чете вярно е, ама още не я е прочел цялата! Mr. Green Ама аз не се давам и ще настоявам книгата да се прочете до края.

Здравейте! Сигурно сте ме забравили, но дребния като ме види, че започвам да пиша, ми бута ръката и край! Embarassed

Аз добре, че съм на работа иначе няма да ме "видите" тук. Малката е същата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт