Впечатления от Германи и Киндероазе?

  • 53 192
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 533
Но...все пак всичко опира и до интелекта на пишещия. Laughing
Това как да го разбираме? Значи ли че ако има родители с други по-различни от нейните впечатления са ниско интелигентни? Хайде да се въздържаме от такива коментари...

# 16
  • Мнения: 65
Интелигентното мнение винаги се отличава с яснота, конкретика, липсва дребнотемието, липсва и едностранчивото излагане на информация. Това имах в предвид. Чета темите редовно и е приятно, когато попадна на постове с наистина стойностна информация.  Нищо лично!

# 17
  • Мнения: 771
Е, е, сега трябва ли да се засягаме. Никой не ми е писал, че постовете ми са "интелигентни", ама това са.....измислици. Хайде да не се обиждаме и засягаме, момичета. Разбира се, че всеки има право на мнение и точно това е ценното, защото всеки ще си направи удобните за него изводи. Дайте по същество, просто.

# 18
  • Мнения: 24
Аз проявих интерес миналата есен към Германи. Общото ми впечатление е, че те гледат в ръцете какво ще им дадеш, но никой не изглежда заинтересован особено какво на теб ти се предлага.
Рекламата им е подвеждаща - аз исках детето ми да бъде гледано почасово/за един ден - както пише в сайта им, само в началото, за да свикне плавно с яслата. На едно изложение представителката на Германи ме излъга, че само в събота или неделя предлагат такова гледане. След няколко дни на място ме уведомиха, че и в събота/неделя няма такава услуга, понеже имало много малко деца кандидати за нея и жената, която гледала тези деца напуснала (или я уволнили).
Тъй като беше събота, там се мотаеха две жени, които бяха готвачки (или подобно от персонала), питах ги с кого да разговарям да ме осветли по въпросите ми във връзка с яслите. Казаха:"Ами ей там Гинчето(примерно)". Гинчето я потърсих между хората в момента провеждащото се детско парти на двора и не я намерих, накрая ми стана неудобно и реших да се интересувам допълнително.
В края на краищата - казах си -  поне да пробвам спа услугите. Комерсиално, повърхностно отношение - също. Ако не си наясно точно със съответната процедура, работата се претупва (нали няма как да знаеш кое как се прави първия път), не се ползват качествени материали като за този вид масаж, а крем Дъв примерно от местния супермаркет.
Изобщо - в общуването ми с всички хора в тази градина ми направи впечатление шмекеруването на дребно. Казах си, че ако се кача по по-високите нива, ще е същото, само че на едро и с това интересът ми приключи.
Да вметна и между другото - на сайта им ми направи впечатление, че търсят за детегледачки млади симпатични жени, които май трябваше да говорят немски (никъде не се споменава все пак да са завършили педагогика/психология или подобно).  Такива детегледачки имаме и в местния детски клуб, между другото.
Общото ми впечатление е, в края на краищата е - не. Аз не бих записала детето си там. Никой не се интересува от теб, но се интересуват как да ти приберат парите. Пиша това, неповлияна от писалите преди мен. Това мнение споделих на мъжа си още след посещението си там.

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен. Искам да споделя и моите впечатления, които се припокриват с тези на Angela Merkel, но ще добавя и някои допълнителни детайли. Синът ми учи там 1 година и 4 месеца.
Моят мотив да го запиша беше основно немския, и той вече го настина го говори много добре. Начинът, по който се менажира, обаче, детската градина е потресващ. Това е наистина една изключително комерсиална детска градина, дори мога да кажа, че фокусът там е промоциите на маникюр и спа център, отколкото всичко останало.
Има дневни рипорти, които са само проформа, тъй като на нас 2 пъти ни се случва детето да се прибере превързано без някой да ни се обади и да ни каже какво е станало или да го напише в рипорта. Първият път бях уверена, че няма да се повтори, но това се оказа само добри намерения. (понеже може да ви стори странно, защо не питам на място какво е станало, ползваме транспорт, който взима и прибира детето). Можете да си представите какво е да ви доведат детето превързано с бинт. Няма да коментирам изобщо как беше сложена превръзката-памук, който му беше залепнал за раната.
Сагата с организирането на транспорта ще ви я спестя, защотото има много по-важни неща и не искам да ви отегчавам.
Басейнът наистина през голяма част от времето е в ремонт. Имаше футбол, който момчето ми много харесваше, но след 2 месеца и по незнайни за нас причини отпадна.
Организираха ски училище пак мое и на мъжа ми настояване миналата година, защотото аз им казах, че е срамота дори държавните градини да организират такова, а те не. Оказа се, че учителките, които уж ходят с децата на Витоша да се грижат за тях, също се бяха записали на курс. Сега отново предстои ски училище и се оказа, че от Германи са преправили офертата на ски училището и са си добавили пари за тях, очевидно, за да могат учителките да си продължат ски курса. Такова хитреене на дребно е направо трагично, имайки пред вид, че плащаме по 700 лв такса , която си тече и по време на ски училището, когато децата всъщност са на Витоша по цял ден.
Пускат ваучери за 50% намаление в Грабо и Колектива без да предложат такова намаление на редовните им клиенти.
Мога да потвърдя 100 % и проблемът със загубата на дрехи и това, че директорката Анна Ангелова не си вдига телефона и не си връща обажданията.
Текучеството на персонал е огромно, почти всеки месец има нов учител. Директорката по учебната дейност, която беше германка се задържа 2 месеца, но още никой не ни е уведомил официално. Аз разбрах, защотото и изпратих имейл и получих отговор от сървъра, че акаунта вече е закрит.
За да обобщя: чакам резултатите от приемната процедура в немското училище към посолството, за да го преместя, защотото съм изключително разочарована от непрофесионализма на тези хора.

# 20
  • София
  • Мнения: 533
Добре де и двете пишете колко комерсиална детска градина и т.н Няма лошо да има и такива коментари. Ама нито една от вас не написа нищичко за това как се чувстват децата там, щастливи ли са, добре обгрижвани ли са, хранят ли ги добре, има ли ефект от обучението по немски език и т.н. Не е ли в крайна сметка това най-важното, а не дали мама ще получи 50% намаление за спа центъра? Мен това ме интересува, а останалото - да кофти е но няма гаранция че в други детски градини няма да е същото.
Госпожо Russ_V, без да се заяждам, но това за немското училище към посолството си го проучете добре. Имам приятелка, която работи като психолог в това училище и каза че децата толкова много ги травмират там, че никога не би си пуснала детето в това училище. Особено българчетата - дори учители си позволяват да ги нагрубяват и да им казват че са тъпи, идиотчета и т.н  Немски език може да се научи и на много други места (това го знам от опит). Но вие си знаете.

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте Аделина,

мисля че и 2те Ви отговорихме, че да- децата говорят немски и се справят с езика.

Да- хранят ги достатъчно. За да добиете представа, менюто за днес, 21 февруари,  е:

Макарони със сирене и масло,Айрян
Киви   

Градинарска супа,Свински кебап, Мляко с грис, Хляб   

Козунак,мляко с какао

Както виждате няма нищо екзотично или нетипично в менюто. Дали продуктите са био и къде е сготвено- не мога да знам.

Дали са обгрижвани- мисля че и двете с Russ_V бяхме изчерпателни колко са обгрижвани.

Колкото до въпроса дали се чувстват щастливи децата- лично моето дете се чувства точно толкова щастливо, колкото и в мизерната общинска градина за 60 лв. на месец. Това го казвам без грам сарказъм-  след повече от година в "Германи" детето ми още пита за старата си детска градина. Не казвам, че е нещастно в новата градина- просто няма разлика.

Тъй като явно тази градина Ви влече - просто идете и пробвайте- в момента наистина има прИмоция в Grabo с ваучер на половин цена.

Успех!
   

# 22
  • София
  • Мнения: 533
Първо искам да разясня че градината не ме "влече" както твърдите вие. Просто имам няколко приятелки чиито деца са от 2 години в тази градина и са ми казвали само хубави неща за там. Второ както казах и в предния пост, не оспорвам негативните мнения, всеки си е в правото да си създава сам собствените впечатления. Просто не ми се иска да се настройвам негативно предварително, само защото две майки са имали негативни впечатления. Детето ми тръгва от 01.03 в яслената група и все още горещо се надявам да ни хареса градината. И трето не съм от хората дето ще се юрнат да записват детето си в Германи само заради някакъв ваучер от Грабо, който е за 1 месец. Сключила съм договор с Германи още януари месец, специално в яслената група вхърлям всеки ден по един поглед на камерите, за да видя дали децата не са оставени на самотек - еми не са, факт. Сутрин дори има учителки дето гушкат по няколко дечица и им четат приказки докато дойде време за закуска. Надявам се това да не е само в яслената група. За мен е важно детето да се адаптира добре в градината и да се чувства щастливо в нея, всичко останало е второстепенно. На кумата ми детето ходи 6 месеца на държавна ясла и беше малтретирано и обиждано там, след което спря да говори и след 4 години още не е проговорило, а беше толкова бърборливо. Племенника ми ходи в държавна ясла и всеки ден го прибират наакан до уши и не се знае от колко време стои така. Ей такива неща не ми се иска да виждам в Германи. Ако научи и немски още по добре. А дали ще ходи на ски училище за 250лв вместо за 220лв (прочетох цялата имейл комуникация за водения спор) не ме интересува, вярно въпроса е принципен и наистина дразнещ, но не съм убедена че и в държавните градини не го правят това. А че се набляга основно на спа центъра - да и това е дразнещо, права сте, но дали това по някакъв начин засяга обгрижването на децата? Не знам, след месец ще мога да отговоря сама на този въпрос.
След всички тези писания не си мислете че съм защитник на тази градина. Но съгласете се че нещата няма да потръгнат ако още преди да сме тръгнали съм с негативни нагласи. Ако все пак нещата, които пишете се окажат верни и за яслената група - еми сори ще се наложи да сменим градината. Все пак не сме се обвързали с договори за години напред, нали? Аз се учудвам защо вие и госпожа Ангела Меркел още не сте го направили. На ваше място нямаше да се двоумя изобщо.

П.С Под "хранят ли ги достатъчно" нямах предвид с какво ги хранят. Менюто и аз го получавам всяка седмица, но ме притеснява дали следят за това децата да се нахранят добре, да ги стимулират да си изядат всичко, а не да стоят гладни. Моят син например още не може да яде сам, и ми е много притеснено да не стои гладен поради тази причина.

# 23
  • Мнения: 1
Е...понеже случайно попаднах на този пост, да спомена само (и аз в качеството си на родител, чието дете посещава Германи) няколко неща:

1) Рядко се случва човек, който плаща скъпо за някоя услуга да каже, че е недоволен от нея. По този начин ще изглежда глупаво в очите на другите - трябва да е идиот да плаща прескъпо и да тръби, че е недоволен. Така,че не очаквайте да чуете от приятелките си да признаят, че градината си има недостатъци.
2) Относно 30-те лева - ясно е, че след като плащаме високата такса за градината 30 лева няма да съборят бюджета ни. Дразнещото е, че като основание за тези допълнителни 30 лева се дава фактът, че учителите ще трябва да ходят с децата на училището. В същото време - както казват и дамите преди мен, таксата за месеца си остава непокътната. Логично е тази такса да покрива разноските на учителите, независимо дали са в басейна, в градината или през деня на ски училище. Поне аз така мисля.
3) За негативните нагласи - пожелавам Ви да имате само позитивни емоции като се запишете. Но се съмнявам.
4) За басейна - отново ще потвърдя това, което г-жа Меркел казва преди мен - отвратително е да знаеш, че в басейна, в който плува детето ти може да се къпе цяла София... Не може (поне според мен) да пускаш всеки срещнат във водата, в която се къпят децата.
5) Както казва и Алана - гледат се основно финикийските знаци, които държите в ръцете си. След като платиш и подпишеш - нещата се променят.
6) Често рипортите са наистина проформа, но ще установите това, като се запишете.
7) И това, което също е неприятно е фактът, че таксите се заплащат авансово за 3-месечие или 4-месечие. Защо?

Както и да е, градината не е чак толкова лоша, но със сигурност не е на нивото, на което се очаква да бъде за цената, която плащаме и за начина, по който се промотира и позиционира. Мен лично това много ме дразни. Когато плащате най-високата цена очаквате да получавате най-доброто. За съжаление не мисля, че тук се получава. Но пък за живущите в района на градината и за тези, които работят и нямат възможност да прибират децата си в 5 или 5.30 ч няма много опции.

Бъдете здрави

Последна редакция: вт, 21 фев 2012, 15:02 от Rosenberg

# 24
  • Мнения: 3
Уважаема Adelina_bg,
Мисля, че съвсем ясно съм написла още в началото на поста ми, че синът много е напреднал с немския. Но аз мен това не е достатъчно от детска градина толкова високи претенции да бъде най-добрата и на такава цена. Сравнението Ви, че сигурно и в държавните градини това правят е напълно неуместно- смятам, че е ясно защо. Хората имат различни очаквания и критерии за качество, моито очевидно с много високи. Целта ми не беше да влизам в дискусии, а да споделя моите впечетления и опит, всеки сам може да прецени дали за него това е приемливо или не.

# 25
  • София
  • Мнения: 533
За много от нещата, които казвате съм съгласна. Сагата със ски училището е безумна просто, наистина звучи като печалбарство, а обяснението на Ана Ангелова беше върха, но нама да коментирам повече мотивите и.
За басейна като казвате че цяла София може да плува в него, да неприятно е, но все пак промоциите са за уроци по плуване за деца, досега не съм виждала оферти за басейна за възрстни. Поне е малкото зло, ясно че ние няма да сме хората дето ще го променят това.

Г-жо Розенберг, това че който плаща висока цена го е срам да каже че е недоволен не мисля че е вярно. Трите мами, които пишат тук са типичен пример за това - те също си плащат високата такса, но все пак са недоволни от услугите, които получават насреща. Явно всеки има различни критерии за детска градина. За моите приятелки явно немският език е най важен а доколкото разбирам е на ниво.

Аз за съжаление нямам много избор, държа детето ми да е в немска градина, с това не бих направила компромис. В София немските градини се броят на пръстите на едната ми ръка. Веда и ЕК директно отпаднаха тъй като пътя ми до там с колата е час и 30 мин, с бусчето сигурно още повече. Пумукъл ми е далече а и базата е гадна. Увекинд ми е малко по близо от другите две, но там искаха таксата да се плати за цяла година и не връщат пари ако детето е болно. Освен това таксата е по-висока, с транспорта става почти с 50% по висока от Германи. В същото време от Увекинд ми обясниха че в 16.30 най късно товарят бусчетата с децата. Еми като ми го стоварят в нас в 17ч аз какво да правя, като най-рано в 18ч мога да изляза от работа? Не ми е опция това. Киндероазето не мисля че е по-добра опция, да близичко ми е, но отзивите в нета са ужасни, исвен това факта че нямат лиценз за ДГ мен ме притеснява, тъй като аз лично нямам намерение да си пращам детето в немското училище към посолството и това ще е проблем при кандидатстване в българско училище. Германи го избрах защото ми е по път за работа, работят до 19ч и нивото на немски е добро, освен това базата е хубава, имат много хубав двор, хубава детска площадка, басейн. Всичко останало не ме впечатли особено - нито спа центъра ще ползвам, нито бистрото. Та както виждате нямам много избор, и сега след вашите постове просто съм в потрес дали след 3-4 месеца (колкото е първата вноска по таксата) няма да се наложи да търся нова ДГ. А избор както виждате нямам особено голям, да не кажа никакъв. 
Някой от вас опитвал ли е да говори със собствениците, щом А.А е толкова неоткриваема?

# 26
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен,
аз също не съм писал във форума, само чета определени интересни за мен теми, но също искам да изразя впечатленията си от Германи. Детето ми ходи в Германи. Аз се присъединявам към мнението на Angela Merkel и другите подобни мнения.
Германи има много плюсове, но и много минуси като градина. За мен лично не беше водещ езика при избор на градина, беше екстра, а най- вече отношението към децата и като цяло условията( и под условия нямам предвид толкова материалната база и глезотиите, толкова колкото възпитание, обучение и цялостен поглед на тези, както се грижат за децата). Като цяло мога да кажа, че съм разочарован. Факт е, че още сме записани там, но е по- скоро защото не можем да намерим подходяща за нас градина. Аз бях със същите положителни впечатления при първоначалното си посещение там, но реално нещата не стоят така, както ви се представят. Факт е, че имат почти перфектна база- нова, басейн, на място приготвена храна(така твърдят, аз съм виждал въпросната кола отпред на детска кухня Ян Бибиян мисля, но не знам със сигурност дали им се доставя храна, тъй като готвят в бистрото, повече съм склонен да мисля, че те я готвят на място), немски език, други уроци и тренировки-пиано, танци, футбол и т.н., и за мен много важно-камери. Тук общо взето приключват плюсовете за мен. Факт е, че имат много текучество на персонал, поради една или друго причина. Не знам все още дали немската директорка е напуснала, защото е факт, че не работи и-мейла й, но те твърдят, че още е на работа, но отсъства поради лични или здравословни причини, което може и да е така, при всички положения тя е само няколко месеца била на работа и няма общо, нито може да направи чудеса за 1-2 месеца. Определено персонала не е перфектен, изключително неорганизиран и в сегашния си вид. Директорката наистина не си вдига телефона, това и аз го потвърждавам, както и други служители(така наречените "каки"). Всички оплаквания съм ги казал и споделил, но винаги са много учудени и казват, че ние сме единствените, които имат проблем, което виждам че не е така, особено от мненията тук, които се припокриват. Потвърждавам също, че всичко е цветя и рози, докато не подпишеш договор, после нещата се променят и все нещо ти не си разбрал по условията и определено нещата не са чисти и прозрачни. Дружеството наистина е изключително комерсиално и търговско, в което няма нищо лошо, разбира се, но смятам че те прекаляват и когато става въпрос за деца, все пак трябва да има граница. Басейнът наистина много често не работи, за 6 месеца- едно плуване. Както и аз не съм за, цяла София да посещава този басейн, тъй като децата ни влизат в него, те са малки, а той не се почиства всеки ден. За парти центъра е така, има много често рождени дни и други, при все че градината има работно време до 19ч., партитата започват по рано и децата от яслата се местят в друга зала, за да тече подготовка за партито и самото парти. Това е недопустимо, тъй като ние си плащаме такса за време от 8 до 19ч., а не от 8 до времето за парти. Транспорта е отделно от тези 700лв. такса и е 200лв. на месец, но не е вярно че има детски седалки, има само 2, а шофьора просто няма да го коментирам...Немски се преподава, доколко е високо нивото не мога да кажа, защото уменията ми по немски не са на високо ниво. За яслата няма немски, това го подчертавам, може да са назначили немско говореща българка от 1 месец, но тя не говори и не преподава все още на децата и не се знае от кога и дали ще го прави. Сутрешния филтър е само проформа и на практика го няма, много често има болни деца, които посещават градината и те като че ли разчитат на това за да не се събират всички деца. Яденето и храната са на добро ниво, но не е био, и никой не се занимава да храни особено децата, ако не могат сами да ядат. Много често остават без надзор, както и вечер се прибира и чисти всичко и едва ли не се обличат и чакат родителите, особено в яслата, както и не ги водят на гърне след 5ч, даже им сменят памперсите в парти центъра, защото отварят да се проветрят спалните и повече не ги водят там. Има инциденти с децата, и много често при взимане те не знаят от какво са раните, това мога да го потвърдя, както и има уволнени поради не добро държане с децата( което е много притеснително). Най- големият плюс са камерите, но трябва да стоиш и да гледаш постоянно, което е невъзможно. Децата във всяка група са към 20, яслената са 26 максимум,което е много, да, разчитат на това, че никога няма да се съберат, което е напълно погрешно. Да поправя по-горен пост, събирали са се 20 деца, факт, при което беше лудница, сега има 19 записани, едно се е отписало. Да, парите се събират за 4 месеца, което е много лошо за родителя, но добре за тях, тъй като сте "вързани" за 4 месеца. Аз не съм съгласен със събирането на парите предварително. Определено таксата и претенциите им за качество не са еквивалентни. Да, никой не е вързал там родителите, но това е единствената градина с камери. Нередни неща се случват и пред камерите, а камо ли ако няма, как може да сте сигурни как се държат с детето ви и в частна градина, а камо ли в държавни, където има много доказателства, даже клипове за лоши неща, бой и малтретиране. В Германи поне има плюс, че не ги бият и малтретират, ако това може да е някакво успокоение. Ние продължаваме да търсим и ако намерим добра градина не бих се колебал да се преместим, а мен няма значение никакво сумата или разстоянието като път, даже е второстепенен езика, защото той може да се учи на частни уроци-има и английски и немски за деца от 3 месеца, както и различни занимания, танци, както и арт центрове и спортни клубове и за най-малките. Ако някой има впечатления от Германи да ги сподели, но най-вече ако имате предложения за градина, която да е добра, с децата да се отнасят добре и да са щастливи, моля споделете. Аз съм разгледал и обиколил голям брой частни детски градини в София и още не съм попаднал на такава. Не се заяждам или искам да очерня някой, всеки иска най-доброто за детето си, особено когато си плаща и му е обещано нещо което на практика не се случва, а това е моето мнения и опит и нямам претенции да е меродавно или всеобщоважащо. Нито е лично. Добър ден.

# 27
  • Мнения: 5
Пропуснах да спомена, че както и прегледите сутрин са проформа, така и дневния отчет е много често неверен, непълен, и проформа.

# 28
  • Мнения: 19 296
Има още една градина с камери. Монтесори е, но трябва да погледна къде беше. Една мама беше писала за нея в темата за частните градини.

# 29
  • София
  • Мнения: 533
Моята съседка си даде детенцето в Монесори, която е във Витоша, каза че е голяма грешка и ще го отписват.
Ох хора направо ме потресохте с вашите истории. Все се надявах ако не друго поне да се държат добре с дечицата и да се грижат за тях, моят син дори не може да яде сам, ами ако стои по цял ден гладен заради това? Направо ме втриса като си помисля.
Добре искам да попитам всички, които се оплакахте, не е ли възможно да се подаде някакъв съдебен иск за неизпълняване на договорните задължения или нещо подобно? Не разбирам, но все си мисля че има начин да се пребори човек с такива мърляци  newsm78 Леле на какво се натресох просто не знам. А и май има някакви неустойки ако си отпишеш детето преди да е изтекла 1 година  newsm78

Господин а доколкото разбирам вашето детенце е в яслената група. Искам да ви попитам занимават ли децата с нещо конструктивно, образователно, занимателно или стоят на самотек и си играят самички?

Общи условия

Активация на акаунт