От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни

  • 63 785
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 73
Бихте ли казали за поръчка от 50 лири  тегло 1кг. и доставка не до София колко ще е крайната цена която трябва да платя на някой доставчик, че не съм поръчвала до сега! newsm78


На първа страница на темата в първия пост са написани цените за килограм на превозвачите. При всеки е различно. Избираш си превозвач, при възможност с офис до твоя град, ако си от град където няма офис, ти пращат пратката с куриер, за което се плаща отделно. Всеки превозвач е написал с кои куриери праща, гледаш в сайтовете им цените. Може транспорта от Англия до България да ти излезе по-евтин отколкото транспорта от един до друг град в България. Това е в общи линии.

# 46
  • Мнения: 84
Момичета от София,които ползвате Емпреса: от къде си взимате пратките, в Павлово на посочения адрес нищо не намерих минавайки случайно оттам..а ми е толкова удобно..
3 пъти им звъня и никой не вдига, 3 пъти се регистрирам в сайта им и не ми праща мейла за активация, а така не мога да разбера и кога са курсовете...Как се информирате за това какво има за вас в идващия курс- само в сайта им ли?
И този черен сайт, така ми изморява очите, че на 5тата минута съм изгубила търпение.
Затова ползвам Габко, но новият офис в Полигона не ми е удобен:( Освен това напоследък започват да ме дразнят, но това е една много дълга тема Mr. Green

# 47
  • Мнения: 288
Здравейте,
моля за препоръка - в София кой превозвач бихте ми препоръчали /може и на лично съобщение, за да не излезе като реклама/.
Искам да направя поръчка от английски сайт, разгледах адресите на 1ва страница - бих искала да е удобен и по-близо до центъра техния офис и да са сигурни като доставчици, с добра комуникация с клиентите.
Благодаря за мненията.

# 48
  • Мнения: 98
hotday,адреса си е правилен,отстрани на сградата е помещението от където се взимат пратките.Когато има раздаване на курс, винаги има хора и ще се намери някой да те упъти.Ползвала съм Емпреса няколко пъти(следя си поръчките от сайта им) и съм нямала проблеми.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Някой да има идея какво се случва с курса на Габко?
В сайта им все още изписва, че трябва да пристигне на 21-и, а вече е 23...  Thinking

# 50
  • Мнения: 219
Мисля, че някой в темата за пазаруване от УК беше писал, че Габко не работят почивните дни  Peace

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Мисля, че някой в темата за пазаруване от УК беше писал, че Габко не работят почивните дни  Peace

Така ли?  Thinking
Ако е така, много странно, за пръв път да не работят през почивни дни.

# 52
  • Мнения: 3 589
hotday,адреса си е правилен,отстрани на сградата е помещението от където се взимат пратките.Когато има раздаване на курс, винаги има хора и ще се намери някой да те упъти.Ползвала съм Емпреса няколко пъти(следя си поръчките от сайта им) и съм нямала проблеми.

доколкото помня, по бариерата ще се ориентираш.
то май е някакъв гараж без надпис. минавайки без да го търсиш конкретно, няма как да го забележиш  Peace

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Страхотна тема, не мога да не се разпиша в нея! Grinning
Ползвам Бритс и съм много доволна от цени, бързина и най-вече комуникацията с тях.
Наскоро разбрах и за друга фирма - http://dostavkaexpress.com, но не съм ги пробвала и нищо не мога да кажа за тях. Обясниха ми, че имат около 3 курса, на десетина дни, в месеца. Ако някой ги е ползвал нека да сподели как са.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 335
Аз винаги съм използвала само Гив Транспорт. По едно време имаше теми за фирми, които преустановиха дейността си и завлякоха разни хора и от тогава много ме е шубе да си помисля за сменяне, понеже с Гив никога не съм имала проблеми и имам доверие по някакъв начин... Неудобното при тях за мен е, че минималната цена за доставка е 3 паунда (и чак след това по паунд на кг), което не ме кефи, когато искам да си поръчам някаква дреболия..
Обмислях да пробвам Габко, но на първа страница пише доставка след месец?! Сериозно ли това?

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Сериозно ли за Габко пише: доставка след месец??? Ей сега ще видя на първа страница...

Имат курсове по два пъти в седмица. Всеки курс пътува по 5-7 дни.


Редактирам се... Пише 20-25 дни. Може би се има предвид при посредничество, а не при превоз.
За този случай - не знам, не съм използвала никоя фирма като посредник, ползвам само за превоз.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 335
Да, на първа страница пише 20-25 работни дни, което си е календарен месец Simple Smile
Но ей сега погледнах на сайта им - последните им курсове са буквално през 2-3 дни.. изумително!:)
Не би трябвало да има разлика в посреническата и транспортната услуга - обикновено, когато посредничат поръчките се правят ден-два след заявката. След това като пристигне в английския им офис би трябвало да я натоварят на следващия курс към БГ.
Подозирам, че просто е станала грешка в началото на темата Peace

# 57
  • Мнения: 219
Писала съм в зависимост от наличността и доставката, т.е. точно при посредничество от поръчката, до получаването, защото самия сайт може да забави 1-2 седмици дори. Пък и не винаги има място в камиона за всички стоки и пращат със следващ курс  Peace

А на Гив, това им е големия недостатък, много са скъпи за малки поръчки. Най-изгодни са Габко, но не знаеш кога ще дойде пратката ти по принцип нямаш обратното инфо като при Гив. Доставки UK се опитват да бъдат някъде по средата, но все още прохождат.

# 58
  • София
  • Мнения: 502
Най-евтино ми се вижда при Easy2buy, обаче пък при тях тотално липсва инфо за пратките. Все аз трябва да питам и да си търся нещата. Това някакси не мога да го преживея, затова напоследък се насочих към Габко. Вярно, по-скъпо е (не много), но пък са ми на много удобно и близко място, следя си информацията на сайта им и засега нямам никакви оплаквания. Дори наскоро ги питах дали предвиждат уведомяване в кой курс е натоварена пратката за насам и ми казаха, че работят по въпроса да включат и такава услуга.   Grinning

# 59
  • Мнения: 219
Всъщност да, е2б са най-евтини от всички.

Общи условия

Активация на акаунт