Каква пералня

  • 848 713
  • 6 188
  •   2
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 329
Нашата е Fagor. Да чукна на дърво, от седем години един болт не сме сменили. Бачка безотказно. Пере хубаво, само че с малко вода. Confused А на мен ми се иска да е с повече и да виждам вода в барабана, но те сега всичките са такива. Наистина като съотношение качество-цена мисля, че са добри, а и са здрави.

# 1 231
  • София, България
  • Мнения: 3
Ние вчера си взехме един Electrolux EWF 1276 GD, след няколко месеца ще пиша пак с впечатления (особенно за тази функция за освежаване с пара, заради която избрахме този модел пред други), о сега искам да попитам за тези гумени антивибрационни крачета, които се продават с по-големите магазини. Кои от вас имат такива под пералнята си и има ли според вас смисъл от тях или при добре нивелирана пералня тя не трябва да се мести и сантиметър?

# 1 232
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

.. о сега искам да попитам за тези гумени антивибрационни крачета, които се продават с по-големите магазини.

за сефте чувам...
Има ли линк към това "чудо на техниката"?

И само да ти прошепна...
като й свърши гаранцията и имаш (недай си Бог) проблем с Електролукс-а, ми пиши да те свържа с майстор. Че те не са за всеки техник перални...


ФАГОР-а е екзотична марка за нашите БГ ширини. Има известни трудности с поддръжката й.
Внимавайте като ви вграждат уредите, да могат и да се разграждат.  Grinning

# 1 233
  • Мнения: 2 447
Шани, след време мога ли да се възползвам и аз от прошепа ти  Mr. Green

# 1 234
  • София, България
  • Мнения: 3

за сефте чувам...
Има ли линк към това "чудо на техниката"?

http://markita.net/kracheta-za-peralnya-antivibratsionni-4br.html

# 1 235
  • Мнения: X
ФАГОР-а е екзотична марка за нашите БГ ширини. Има известни трудности с поддръжката й.
Точно вчера се занимавах с Fagor 1F-3611IT на съседите / приятелски семейства сме/.
На Фагорите много от частите са ползвани и при  др. марки перални.
Конкретният случай беше с филтъра на помпата.
По каталожен номер на Фагор е: BNT55X9914 /трудно се намира в БГ/
Скрит текст:
http://www.4fagor.co.uk/use-bnt55x9914-cover-filter/product.pl?pid=976242
НО същият филтър с кат. номер  C00045027 , LA0934800 e 8.00 лв. и лесно се намира.
Скрит текст:
http://ekom.bg/index.php?area=catalog&id=1654

# 1 236
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Интерсервиз Узунови са си варненци, май   Laughing

Крачетата са пълно шменти-капели... по моему.

# 1 237
  • София, България
  • Мнения: 3
И аз си мисля, че ако пералните имаха толкова много проблеми с вибрацията логично е самите производители да инвестират в технологии за намалянето им вместо да се разчита на тези крачета, просто моята пералня ще е в шкаф и малко ме е страх да не избие я врата, я стена Simple Smile)

# 1 238
  • София
  • Мнения: 1 489
Каква пералня... да не се лъжете да купувате - Crown ALBA. Просто не е истина, набутахме се с две такива, иде ми да си оскубя косите.
           При първото включване, когато трябва да се пусне празна с препарат на 90 градуса, всичко беше ОК. Бързо загря водата, извъртя си цялата програма плюс центрофугата - всичко нормално, пералня като пералня. След това реших да заредя за пране един долен чаршаф за спалня, две калъфки за възглавници и една хавлиена кърпа. Избрах температура 40 градуса, включих я - нищо необичайно - и излязох да си върша други задачки. След два часа установявам, че пералнята още не е приключила с прането. Помпата за изхвърляне на водата работи, барабана завърта дрехите в едната посока и аха-аха да започне да центрофугира, но не! Казвам си, ей сега ще усили оборотите и ще започне центрофугата, обаче точно тогава спира, цялото пране пада долу и след малко поема в обратната посока. Пак аха-аха да ускори и да разпредели равномерно прането и.... отново спира. Отворих книжката с упътването и там, на последните странички пише, че ако пералнята не може да започне центрофугирането ТРЯБВА ДА ПРЕПОДРЕДЯ ПРАНЕТО И ТОВА НЕ Е ДЕФЕКТ?!! Бога ми, дърта жена съм, какви ли не перални съм използвала, като се започне от Перла 03, ама такова нещо - да подреждаш пране в пералня за първи път чувам!!!  Както и да е - отворих люка и опитах да наместя някак си чаршафа по наляво и хавлиената кърпа надясно, щото да има някакъв баланс /ще откривам нови физични закони сигурно/ и с някаква безумна надежда включих да центрофугира. Естествено, помпата заработи, барабана завъртя прането в опит да го намести и пак спря, защото проклетата хавлиена кърпа е поела повече вода и тежи. Достатъчно ускорение няма и това си е! След около час репетиции се отказах да чакам. Извадих кърпата, обаче на тази пералня наместването на чаршаф и две калъфки после отне още 45 минути! Няма да ме питате за 600-те оборота, надявам се...
         http://zora.bg/crown/alba-al-600t/17195
         
       
             
Много ти благодаря за този пост!!! Имаме същата пералня и този проблем много ми тежеше - защо понякога центрофугира, а понякога не. (Преди да ме обвинят за технически неграмотна - да кажа, че сме на квартира и не съм си избирала аз електроуредите.) Наистина и аз забелязах, че когато слагам малко дрехи, понякога не иска да центрофугира. Досега се е случвало с 1 кърпа, една тениска или 2 парцала, които сложих за проба, за да видя как да оправя центрофугата. Малко се притеснявам, защото чакаме бебе, а бебешките дрешки са малки, не тежат и едва ли ще мога да вкарам вътре няколко кг дрешки, за да пусне центрофуга.

# 1 239
  • Мнения: 781
Малко се притеснявам, защото чакаме бебе, а бебешките дрешки са малки, не тежат и едва ли ще мога да вкарам вътре няколко кг дрешки, за да пусне центрофуга.
Това най-малко трябва да те притеснява. Ще се чудиш как покрай човек 50 санта ще имаш да переш по 1 пералня на 1-2 дни  Laughing

# 1 240
  • Мнения: 705
Дами, след 12 г ползване реших да си сменим пералнята, от толкова голям избор, се спряхме на тази https://www.technomarket.bg/products/09129155/samsung-wf-70f5e0n2w, някой да има отзиви за тази марка перални?  Heart Eyes
даже цената на този модел в Техномаркета до 26.12 е 679 лв  Peace

# 1 241
  • София
  • Мнения: 1 489
Дами, след 12 г ползване реших да си сменим пералнята, от толкова голям избор, се спряхме на тази https://www.technomarket.bg/products/09129155/samsung-wf-70f5e0n2w, някой да има отзиви за тази марка перални?  Heart Eyes
даже цената на този модел в Техномаркета до 26.12 е 679 лв  Peace


нямам отзиви за пералнята, но пише, че в пакет с микровълновата е 649 лв и за двете!!!

# 1 242
  • София
  • Мнения: 178
Пише съпруга: Да споделя и аз. Имаме пералня Индезит модел WT82/ горно зареждане/ от над 10 години. Переше си, т.е. работеше перфектно до преди известно време. Започнаха да се чупят пружините. или както казаха от сервиза "пантите ???/ на капаците. След проверка на глобалния сайт на Индезит се свързах със Булсервиз /клон Дружба 2/ и казах за проблема. Обещаха реакция. След малко над две седмици се обадих отново и получих серия тиради в стил " когато дойде частта ще Ви се обадим, не ни безпокоете". Изчаках още седмица и след като нямаше никъв отзвук/ реакцията била до две седмици!!!!/ се обадих в централния им офис. Там се държаха любезно и обещаха да проверят как ще процедираме. На следващия ден звъннах да попитам има ли инфо за мен и ме препратиха към човек, който може да ми отговори. Той откри, че има заявка от мое име и обеща да се обади до няколко часа. И наистина го направи. Обаче ме осведоми, че тези пружини ги нямат в наличност, няма ги в Италия и по моя молба за проверка няма и барабан за да го подменим целия. Каза, че не могат да се ангажират със срок на изпълнение на ремонта.
Както всеки човек, който трябва да си реши проблема отидох със съпругата и купихме нова пералня, като забележете избягвах Индезит/ имаме и друга такава при майка ми/ Аристон или всяка обслужвана от този сервиз. Взехме Електролукс и дано не съжаляваме, но това е друг въпрос. Днес няколко пъти се опитвам да се свържа със сервиза за да попитам дали имат интерес да купят старата ми пералня/ всичко останало и е О'к/, която не могат да ми отремонтират и не мога да се свържа. И.......в ранния следобяд ми звъни служителка и ме пита "кога да дойде техник за да ми поправи старата пералня" от което бях изумен. Вчера един ми казва че едва ли ще ми поправят повредената пераля и не се ангажира със никакви срокове, а днес ме питат кога да дойдат да я поправят. Аз вече съм я подготвил за изхвърляне и търся къде да я отнеса, а те "милите" ми намерили часта, която съм им заявил преди почти месец. Обясних и, че вчера ми се е обадил тяхен човек, който ме е информирал за невъможността да ми се отремонтира старата пералня и съм си купил при това положение нова. В слушалката се чу как се питат кой ме е информирал за това.
Ако това е сервиз, то Аристон/Индезит трябва бързо да се отърват от тях. Всеки изпатил си от тях ще избягва марките обслужвани от тях. Не е важно да продадеш някакъв продукт на клиента /това е по-лесното/, но по-важно за всеки разумен човек и какъв сервиз предлагаш в последствие. Сервиза на Аристон/Индезит не е никакъв сервиз,а ако мога така да се изразя "антисервиз"!

# 1 243
  • Мнения: 17 987
Дами, след 12 г ползване реших да си сменим пералнята, от толкова голям избор, се спряхме на тази https://www.technomarket.bg/products/09129155/samsung-wf-70f5e0n2w, някой да има отзиви за тази марка перални?  Heart Eyes
даже цената на този модел в Техномаркета до 26.12 е 679 лв  Peace



Майка ми има същата /ако не се лъжа от снимката/, пере страхотно, ползва я от доста години и е много доволна, пу-пу, да не и я урочасам  Wink

# 1 244
  • Мнения: X
Пише съпруга: Да споделя и аз. Имаме пералня Индезит модел WT82/ горно зареждане/ от над 10 години.  Започнаха да се чупят пружините. или както казаха от сервиза "пантите ???/ на капаците. След проверка на глобалния сайт на Индезит се свързах със Булсервиз /клон Дружба 2/ и казах за проблема. Обещаха реакция. 
Е, да бяхте попитали тук!  Wink
Скрит текст:
частта е с кат. номер C00080691 /C00083895, C00252375..../ 38.37 €
http://www.brelect.fr/index.php?page=produits.inc.php&code=C00080691
96,99 EUR
http://www.ebay.fr/itm/KIT-PORTILLON-DE-TAMBOUR-C00252375-/221294602638

Общи условия

Активация на акаунт