Каква пералня

  • 849 315
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 1 245
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
100 Е само за един капак  Shocked  Flutter

А иначе с повечето сервизи се работи така, както с Булсервиз.

# 1 246
  • Мнения: X
100 Е само за един капак  Shocked  Flutter
Е, има изобретателни мъже, които сами си изработват "пружините",
закупувайки пружинна тел по стандарт EN 10720 –3 за 15лв
Скрит текст:
http://www.tehcomservis.com/forum/topic.php?forum=9&topic=1140
Оф, на мен пералнята ми щеше да "събори" блока вчера. Аварирала поради мое недоглеждане-
малко дрехи, но не съм изключила центофугата. Нямаше ме в къщи.
3 часа съм се занимавала с нея докато достигна "лапите", придържащи барабана и да ги поставя
на "мястото си". Махах камъка, гътнах я на земята..., то повече от фитнес.  ooooh!
Скрит текст:

# 1 247
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аааааа, PAV1 - отдавна познавам технологията СТЕЛ. Laughing
Хората имат stelt, ние стел. Wink

Обаче, ако тази велика технология поддаде и капакът се отвори в долна позиция... Настава мазало.  Crazy

# 1 248
  • Мнения: X
Хората имат stelt, ние стел. Wink
  Peace   Joy

# 1 249
  • Мнения: 18 010
Ох, комплесирах се, какви жени сте вие бе  Wink

# 1 250
  • Мнения: 0
Здравейте дами! Първо Весели празници!
Второ, вчера се сдобих с това http://www.technopolis.bg/b2c/details/687398/P11100102/Peralnya- … OLUX-EWW-1686-HDW
Пробвах, за сега пране с сушене, като разделих прането на две. Моля, ако някой ползва тази пералня да ми даде коментар, дали е доволен. и някоя друга хитрика свързана с модела.
Благодаря ви предварително!
Весело изкарване на празниците!

# 1 251
  • Варна
  • Мнения: 448
Някой от вас има ли пералня от тази марка
http://www.technomarket.bg/products/09120841/zanussi-zwg-6120k
прекалено евтина ми се вижда , дали става за работа ?

# 1 252
  • Мнения: 0
Здравейте,

Предстои ми да закупя пералня и имам няколко въпроса, които могат да се сторят и леко малоумни, но старата ми пералня, която издъхна преди известно време, бе "социалистическа" и не съм много наясно с характеристиките и функциите на новите модели. Като цяло нямам "познанията" да боравя с такава машинка Laughing

Та питанията ми са следните:

1. За какво служи електронният програматор?
2. За какво служи дисплеят?
3. Кое е по - удачно за капацитета - 6 или 7 кг.? Ако избера, например, пералня с капацитет от 7 кг. задължително ли е да спазвам указаните килограми или мога да поставям и 4-5-6 кг., ако имам по - малко за пране?
4. Какво е значението на годишната консумация на вода - колкото е по - малко, толкова е по-икономична пералнята ли?
5. Пералнята може ли да се постави в помещение по избор, без да изисква специфично вграждане, а само свързване на маркуч към уреда и чешма, за да се напълни с вода?

Като цяло съм се насочила към пералните Беко. Някои от вас пускаха линкове към този модел http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … a-BEKO-WMB-71222M - той предизвиква и моя интерес и вероятността да го избера е голяма.

Ще се радвам като цяло на всякакъв вид информация относно значимите неща при техническите характеристики и функциите.

Благодаря предварително!

# 1 253
  • Мнения: 2 286
Дисплеят е нещо, на което много държах при избора на моята пералня. Така винаги знам кога ще ми свърши програмата. Но е глезотия, не е "необходим".
Всички нови перални са с електронен програматор.
Моята е за 6 кг., но слагам по-малко. Много рядко слагам 6 кг. памук. А и повечето програми са за по-малко кг.
По въпрос 4 - точно така.
Нашата пералня е сложена в шкаф до мивката. Важно е да има от къде да пълни вода и къде да я източва. И също така да може да се нивелира, т.е. равен под.

Беко е много добър избор. Моята е Беко и съм много, много доволна!

# 1 254
  • Мнения: 965
http://zora.bg/hotpoint-ariston/eco6l-1051-eu/18476#!prettyPhoto Момичета а някакво мнение за тази пералня,скоро се сдобихме с нея и понеже е изцяло на италиански книжката не мода да се ориентирам

# 1 255
  • Мнения: 18
Забравете за Electrolux/AEG/Zanussi групата. В момента качеството им е тотална щета. Пералнята ни Електролукс се скапа тотално 6 м след двугодишната гаранция, при това при нормално ползване. Изгоря двигателя, в резултат на което изгаря и платката. Понеже Електролукс са с претенция за качество двигател+платка=600 лв. Сега имаме пералня, която отвън и отвътре изглежда като нова, а на практика е за боклука. Никога вече няма да купя нещо от тази група. Ходих да гледам бош - имат големи претенции за високия клас, но гаранцията пак 2 г., значи и те самите им нямат вяра, въпреки Made in Germany. Сега ще тествам с Беко - ако се счупи след 2 г. поне да не ме е яд.

# 1 256
  • Мнения: 7 779
Миеле втора употреба ще ви задоволи напълно   bouquet

# 1 257
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Та питанията ми са следните:

1. За какво служи електронният програматор?

хич не ти трябва.
Всеми с5и без такъв  Joy

Lis6925 и мерлони групата не са цвете и т.н.
Затова някой по-евтин уред, че с кеф да го хвърлите след 2-3-4г.

# 1 258
  • Мнения: 1 560
Забравете за Electrolux/AEG/Zanussi групата. В момента качеството им е тотална щета. Пералнята ни Електролукс се скапа тотално 6 м след двугодишната гаранция, при това при нормално ползване.
Moята е Електролукс вече на почти 7 години, нито веднъж не съм имала проблем. Може би просто е до късмет.

# 1 259
  • Мнения: 1 351
Аз пък имам Горение  , от което хич не съм доволна - шумна , само 600 оборота на центрофугата и не пере като хората . Чакам с нетърпение да се счупи , но вече 9-та година работи без никакви проблеми . Обаче на етикета не пише маде ин Шина /неми се пише оригинал/. И все пак ако имам късмет да се счупи ще си взема БЕКО ..- ефтин вариант за екстрите си , сравнително здрави И не са Китайски /някъде четох че във Турция имали висок контрол на качеството /.
По- просветените да се изкажат  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт