Каква пералня

  • 848 839
  • 6 188
  •   1
Отговори
# 5 160
  • Мнения: 1 354
Хора, дайте мнение, че събирам бюджета за бъдещото ново жилище.
Дилемата е следната:
В сегашното имаме много добра стара пералня Миеле, която ще оставим за наемателите на апарт., в момента имаме сушилня Горене на 6 мес. - също сме доволни.
Дали да вземем сушилнята в новото жилище или да търся вариант пералня + сушилня в едно.
За мен е малко досадно да се прехвърля, а и обичам да пускам на нощна, което е ангажимент да чакаш пералнята + прехвърляне.
Като цяло съм доволна от посочените марки. Но ако е 2 в 1 определено 5-6 хил.лв са ми много за Миеле  Stop Бих взела пералня Горене, която е на добра цена като цяло или това Миеле пералня (1200 лв.на промоция).

И другият ми въпрос: Миеле днес това ли са, което ползваме от 10 години?  Mr. Green

# 5 161
  • София
  • Мнения: 44 154
Magnifique може би този пост за Миеле на Иса ще ти е от полза.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=883618.msg34735620#msg34735620
Колкото за уредите, аз бих предпочела отделни със сигурност.

# 5 162
  • Мнения: 1 424
Привет отново!Новото ми чудене е за тази пералня http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-SA … 4305W-LE/p/681640 Какво ще кажете за нея?Също така не успях да открия дали има функциите:ръчно пране,защита от преливане и да си тегли прането?

# 5 163
  • София
  • Мнения: 12 006
Привет отново!Новото ми чудене е за тази пералня http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-SA … 4305W-LE/p/681640 Какво ще кажете за нея?Също така не успях да открия дали има функциите:ръчно пране,защита от преливане и да си тегли прането?
Тегли си прането, както и всички самсунги. Ръчно пране би следвало да е програма ежедневно пране. Ето ти повече инфо. Съдейки по съседния модел, с който се различават по това, че другата има към 30 мин. краткта програма, си е ок. Всички модели на самсунг, от които имам преки наблюдения "на живо" са чудесни.

# 5 164
  • Мнения: 926
Здравейте. Реших да си сменя пералнята / по точно ММ/ ,макар че и остава още месец гаранция. Преди три години трбяваше да я купя спешно, след като в сервиза казаха, че старата не става, и нямах никакво време за избор. пералнята е финлукс. Най- големият и проблем  е че започна да ми свива дрехите, имам чувството,  че пере на каквито градуси си иска. ММ не иска да я носим в сервиза, защото имаме лошо впечатления от него, а и не се само ние, и не е убеден че няма да я мъкнем напразно и ефект няма да има.
Та - изчетох около 150 стр., от темата. Искам пералнята да има кратка програма 30 - 40 мин, тениски от фитнес няма да пера, но ми се налага понякога да я използвам. По-финни дрехи - обличани за малко. Сегашната кратка е 15 мин,  което според мен е само изплакване. Програмата за вълна  не ми се коментира. Две блузи излизат леко влажни.Между другото и с познати съм коментирали програмата за вълна и при тях е така. Жалкото е ,че като питам  в магазина колко са дълги програмите , отговорът е като се включи , то си пише. Еми това го знам и аз. Аз искам да разбера преди да я купя. Искам и да пере с повече вода. Сегашната има доп. изплакване, но то си е отделна програма.
Молбата ми е тези който са си купили пералня последните месеци да споделят за продължителноста на програмите
Засега се ориентирам към Беко, защото май всички други марки са на гаранция при "любимия" ни майстор. но не е окончателно
Сори за дългия пост

# 5 165
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Здравейте. Реших да си сменя пералнята / по точно ММ/ ,макар че и остава още месец гаранция. Преди три години трбяваше да я купя спешно, след като в сервиза казаха, че старата не става, и нямах никакво време за избор. пералнята е финлукс. Най- големият и проблем  е че започна да ми свива дрехите, имам чувството,  че пере на каквито градуси си иска. ММ не иска да я носим в сервиза, защото имаме лошо впечатления от него, а и не се само ние, и не е убеден че няма да я мъкнем напразно и ефект няма да има.
Та - изчетох около 150 стр., от темата. Искам пералнята да има кратка програма 30 - 40 мин, тениски от фитнес няма да пера, но ми се налага понякога да я използвам. По-финни дрехи - обличани за малко. Сегашната кратка е 15 мин,  което според мен е само изплакване. Програмата за вълна  не ми се коментира. Две блузи излизат леко влажни.Между другото и с познати съм коментирали програмата за вълна и при тях е така. Жалкото е ,че като питам  в магазина колко са дълги програмите , отговорът е като се включи , то си пише. Еми това го знам и аз. Аз искам да разбера преди да я купя. Искам и да пере с повече вода. Сегашната има доп. изплакване, но то си е отделна програма.
Молбата ми е тези който са си купили пералня последните месеци да споделят за продължителноста на програмите
Засега се ориентирам към Беко, защото май всички други марки са на гаранция при "любимия" ни майстор. но не е окончателно
Сори за дългия пост
Виж тази и тук.

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 22:18 от ₪₪₪ Afrodita ₪₪₪

# 5 166
  • Мнения: 140
мама_съни / Не сте споменали ценовата граница.

# 5 167
  • София
  • Мнения: 44 154
мама_съни - не знам кой ви е бил сервиза, съмнявам се всички марки освен беко да са при един и същи сервиз. От моята съм доволна и от сервиза на ЛГ също. Има няколко по-кратки прогрми, вкл. 30 мин.

# 5 168
  • Мнения: X
пералнята е финлукс.
 имам чувството,  че пере на каквито градуси си иска.
Финлукса е NEO.
Предполагам, че е дефектирало NTC-то (променени стойности), което на място лесно се подменя.
http://nikelectric.com/index.php?cPath=21_154&sort=2a&page=1
Предполагам, че съпругът Ви би се справил, ако не извикайте техник на място.

# 5 169
  • София
  • Мнения: 2 296
След като машината е в гаранция, защо вие ще я носите в сервиза?

# 5 170
  • Мнения: X
ММ не иска да я носим в сервиза, защото имаме лошо впечатления от него, а и не се само ние, и не е убеден че няма да я мъкнем напразно и ефект няма да има.
Транспортът не е за сметка на сервиза, даже и да е в гаранционен срок уреда.

# 5 171
  • Варна
  • Мнения: 987
То и за Беко няма гаранция,че няма да виси нон-стоп в сервиза  Peace

Аз бих ви препоръчала Миеле,Бош,Аег/долу-горе към тези марки съм се ориентирала/ : )

# 5 172
  • Мнения: X
То и за Беко няма гаранция,че няма да виси нон-стоп в сервиза  Peace
мама_съни е написала, че на Беко е друг сервиз, обслужващ гаранциите.
Явно в населеното място има два сервиза.

# 5 173
  • София
  • Мнения: 2 296
ММ не иска да я носим в сервиза, защото имаме лошо впечатления от него, а и не се само ние, и не е убеден че няма да я мъкнем напразно и ефект няма да има.
Транспортът не е за сметка на сервиза, даже и да е в гаранционен срок уреда.

Старият ми Аристон 2 пъти ходи в сервиз по време на гаранцията и определено не го носихме или връщахме ние  Peace
Старата ми миялна машина Мидея също веднъж ходи в сервиз - отново по същата схема.
Никога не съм чувала някой да мята на гръб едър уред в гаранция. Така е в София, ако в други градове сервизите практикуват наказание над клиентите - заслужават бой.    

Изобщо да не говорим, че е незаконно - справка чл. 113, ал. 4 Закона за защита на потребателите.

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 20:20 от Ev_e

# 5 174
  • Мнения: X
 Ev_e, не заплащахте ли транспорта?
Може да има някаква политика в някои населени места.
Не "виждам" както е при мен-пети етаж без асансьор техник от сервиз да се преобрази в шерп и да сваля/дига по стъпалата пералня (хладилник).

Общи условия

Активация на акаунт