(Био) зеленчукова градина 12

  • 68 951
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Чувствам се приятно ангажирана тези дни. Пълня кутии с биотор и червеи. Пиша "Указания за употреба". И с ръце ги пипах, за да се уверя, че не са лигави, а всъщност усешането е като за бебешка кожа. Някои ще връча лично още днес, утре други ще ги получат по куриер, имам дадени обещания и за след празниците.
Чудя се защо ми са приятни тези занимания. Не е да съм играла малко с кофичка и лопатка като дете.
Може би просто е приятно да се наблюдава процесът на пречистване, обеззаразяване и как от нищо става нещо.
Кога ще направят във Варна такса смет да се плаща според количеството на отпадъка? Поне 2/3 ще спестя.

Всъщност исках да се похваля с "късмета на новака". Извадих от градината 2 дайкона - един за татко, един за нас. Знам, че е рано, но пусто нетърпение, а и изглеждаха съвсем добре, по-големият беше 25 см. Направихме салата с настъргани моркови и ... замириса на есен.

ВЕСЕЛ ГРОЗДОБЕР. Колко е хубаво да пуснеш децата да скачат в коритото с нагретите чепки с измити крачета.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2011, 09:01 от amica1

# 31
# 32
  • Мнения: 9
Много ми хареса дългия патладжан !
Аз догодина също ще отглеждам от дългите,семето скоро ще пътува към мен .

Ейй,опитах и аз пъпеш тази година .
Сериозно,цяла година не съм опитала даже,исках първия да е от градината .
Размер-на топка за тенис .
Диня също съвсем малка откъснах,изглежда атрактивно на резени и е удобна за ядене .
И все пак,догодина се надявам на по-големи .
Снимки от мен -> http://avocett.blogspot.com/2011/09/blog-post_19.html

Лека вечер и спорна работа в градината на всички,аз се отдавам на писане на резюмета по литература .
До сряда и после веднага на село : ) .

# 33
  • Русе
  • Мнения: 25
avocett,  действаш  ми толкова зареждащо! Супер си!

# 34
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
авосет  Hug  Heart Eyes Hug

ирански пъпеш,  Blush не му харесва нашия климат май. на вкус няма нищо общо с оригинала, на размер също. в последния даже има изненади  Mr. Green

# 35
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
По Димитровден, когато трънчани се връщали от гурбет, ви искам всички с по един шублер, да си премерим праза. Наградата ще бъде за ентусиаста, чиито праз е колкото молив.

Покрай avocett , катализирала стари мои мисли, и четейки всички Ви, осъзнах, че градината е чудесно нещо, но по-важен е начинът, по-който мислим за нея.

Защото това, което тя роди, оберем и мине през червото ни  - не е най-големият и дар. Не е единственият.

Днеска гледам по пазарищата ронен чесън, арпаджик за посев. Доматите вече не са лъскави, за сметка на ябълките, на зелето и морковите. Градините и плодовете им илюстрират цикъла на природата, на материята, пък и на духа.

# 36
  • Мнения: 9
Хаха,аз имам такъв праз !
И черита колкото касис .
Изобщо мини да искаш при мен : ) .
Кога последно могат да се вадят моркови ?
Моите късни уж навреме ги сях,пък още и следа няма от морков на корена .
Спорна работа !

# 37
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Чакам с нетърпение почивните дни. Ще правим голямото печене на пипер и патладжан. Не ме е срам да призная, че от малката си щерка онзи ден научих една тънкост, която ще ми улесни живота. Има едно приспособление за "избушване" на пиперки. Вчера си го купих за 2,50. Е, човек се учи докато е жив.
Другото, което наскоро ми се изясни е, че при мен ряпата добре расте. Тази зима ще се занимавам с изпробване на разни рецепти - варена на супи, печена като гарнитура на месо. За листата й също има нарочни рецепти. Интересни неща. Забравени. Някога е била една от основните храни в Стария свят.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 10:32 от amica1

# 38
  • Мнения: 8 567
Нямам търпение да отида на вилата.
Имах план-график, бях разпределила времето на половинката, така, че да успее да прекопае освободената площ. Mr. Green И да разкопае допълнителна. Но този дъжд Confused, дано спре.

Много се почуствах ...такава една радостна, в последната година много близки, а и по-далечни наши познати преоткриха земята. Семпло, ориентираха се към живот, поне в летните месеци извън София, със скромни градинки, но това е едно добро начало. Други пък две семейства, от които изобщо не съм очаквала,заминаха уж само за миналото лято на село и сега като ги видях казаха, че си идват през месец-два за по ден-два. Нямат никакво намерение да се връщат тук. Едните си продадоха и апартамента.
Мислех си, че вероятно с хората се случва нещо с възрастта, но пък avocett   (страхотна си!) е достатъчно убедителна, за да се усъмня в моите си размисли.

ПП. Успех в отглеждането на ЧКЧ, споделяйте тук как се справяте, на мен желание не ми липсва, трябва ми повечко смелост и добър пример.

Куркума
, споменаваш арпаджик, аз от семена си отгледах такъв, първият ми, мислех, че от семената ще поникне директно лук за ядене. Embarassed
Произвела съм и червен лук арпаджик, (всъщност така ли се казва онзи, лилавеещия)  той се сади напролет, нали?

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 16:33 от нова

# 39
  • Мнения: 30
Аз съм от ентусиастите, ще се запознавам с червеите на Амика. Тези дни чета усилено, поне теоретично да се подготвя. Трябва да ги внеса тайно в някое местенце, много тайно и много тихо. А напролет, живот и здраве, ще си правя сравнителни анализи с разни коренчета, отгледани в тор от ЧКЧ и без такъв.
Нова, на последния ти въпрос-да, напролет посади арпаджика.
Издирвам сполучлива рецепта за камби.

# 40
  • Варна-София
  • Мнения: 428
В града, мазата е "царството" на мъжа ми. Миналата година настанихме там ЧКЧ в едно варелче. Сега са в 3 и мисля, че това ще се окаже оптимално за нашето семейство за рециклиране на растителния отпадък. Та, като наближи септември, попитах мъжо колко ще ми позволи да настаня пак в мазата. Той ми отвърна колкото е необходимо - три - четири. Е как да не го разцелуваш такъв човек.

Само да споделя опита си с пускането на ЧКЧ в компост сред градината. До няколко месеца стават жертва на разни паяци-вълци ((Lycosa narbonensis) и стоножки. Къртици нямам.

Когато си бяхме направили площадка от насипни камъчета всъщност бяхме направили идеалното място за развъждане на паяци-вълци. Не мога да ви опиша ужаса. Каквото и да си представите все е вярно освен едно - ухапването им не е по-болезнено от ухапването на обикновен паяк. Въпреки размера си, въпреки косматия си вид - няма страшно.

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 12:33 от amica1

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Някой може ли да ме посъветва? Купих си едни декоративни люти чушки в саксия, дребни, оранжеви. В момента са почти напълно узрели. Ще им стане ли нещо, ако сега ги пресадя? И какво да го правя растението след като ги оберем? И как да си събера семе от тях, че са много красиви?

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Някой може ли да ме посъветва? Купих си едни декоративни люти чушки в саксия, дребни, оранжеви. В момента са почти напълно узрели. Ще им стане ли нещо, ако сега ги пресадя? И какво да го правя растението след като ги оберем? И как да си събера семе от тях, че са много красиви?

има ядливи декоративни чушки, които издържат много години. важно е да се "подстригват" за да не станат прекалено дълги голи пръчки, с по едно две листенца и почти без цветове.
има и нещо, което много прилича на чушка, но не се яде (може и да има видове ядливи видове, но има и отровни) - соланум
изглежда ето така

# 43
  • Мнения: 465
Здравей ,Савина 33! Hug
Не бързай да ги обираш.Порадвай им се!Жълто-оранжево-червените плодове и багри носят радост и настроение в късната есен,в мислите ни.Сложи ги на слънчево място,леко овлажнявай почвата.Може и на кухненската маса,на балкон,пред входната врата в къща.
Вероятно са хибрид и си губи смисъла да събираш семена.Но ,ако все пак се събужда ботаниста в теб,любопитството ,когато хубаво узреят и лекинко засъхне плода разкъсай и остави на слънце.За догодина.Пиперките се садят от семена.Едногодишни растения са в нашите ширини.
Аз бих изсушила,нанизани на капронов конец останалите.
Закачени под тавана до китките с чубрица,джоджен,босилек.
Ех,все не успявам да нанижа орехи,потопени в гроздов сок.Но ми е ранко.Рано е за гроздовер,нали? Thinking
.....Еха,я се нафукам със суровата туршия.Зелените доматки са моите черита,надупчени с ментова клечица за зъби.Всяко по 2 пъти.За консервант-синапено семе.И краставички с черничеви листа по на Дедо и Теди рецептата.Динята е купешка.
За цената и един фермер ще си купи 5 пакетчета семена.И като ги посади и отгледа ще нахраним една детска градина.Ех,че се радвам като видя малчугани с резен диня в двете ръце и сладък сок по брадата.След игра в парка.Уморени,щастливи...
http://prikachi.com/images/749/3843749F.jpg
Натюрморт.
http://prikachi.com/images/799/3843799X.jpg
Китайски чесън,моят чесън и на Дедо печено-сушените домати,които се оказаха трудни,но вкусни.
Врътката е в рязането-САМО ПОЛОВИНКИ ,легнали на кожата си,по гръб. Blush
И при  цвят бордо-вадене от фурната.Всяка минута в повече води до непланувани черни точки.Като във тайбрек на волейболен мач. Joy
Малее какво търкане падна на две тави...
Но,днес отново пека домати...
Ани-камби с нарязано зеле и морковки.Какво друго?! Laughing
Тъгувам по Вълка Sad

# 44
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
 Blush весе, сложи ги на хартия за печене направо на решетката  Blush мързелива работа, а? Blush

Общи условия

Активация на акаунт