(Био) зеленчукова градина 12

  • 69 012
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 465
Дописвам след Ст.Добри.Права е за Соланума. Hug
Тук продават и от нейния вид декоративни чушлета и обикновени.
Савина 33 покажи ни фотоси,да ги разчепкаме..
Да не объркаме Баш Биото в Биоградината. Naughty
Вчера видях саксия със сорт тикви,приличащи на малки златисти камби.
Чудеса ражда Природата и ....генното инженерство.
Утре ще покажа фотоси.

# 46
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Салатките ми са поникнали, пипер и чушки - и те. Краставиците - също. Тиквичките в контейнерната градина вече кръстосват листа
Нещо доматите не ги виждам, но ще изчакам още малко.

Орехът ( онзи от орехите на бабата на съпруга ми), дето го домъкнах барабар с пръста си е пуснал нови листа. Очаквам смокините да наедреят ( за сладко догодина ще мислим, че ми е още много малко дръвчето)

Доматите не стават ли на дехидрататор - бързо и лесно е

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не, изобщо не бързам да ги обирам. Аз си ги купих за красота, не за ядене. Пасват перфектно на оранжевата ми кухня.  Mr. Green Но лелята в магазина беше толкова завеяна, че нищо не можа да ми каже за гледането и размножаването. Ето ги:

# 48
  • Мнения: 30
Подкокоросахте ме с тез сушени домати, цепих и суших черита до премала. И много вкусни са, но забравих как се съхраняват, в зехтин ли беше, Тинче? То едва ли ще има и какво да съхранявам, като мина, и си хапвам. И със сливите правя така, и с гроздето, дето няма да стане на стафиди.
Утре ще правя камбите, Веселче. Някак така- с моркови и зеле. Навън е хладно и мъгливо, есента е на прага.

# 49
  • Мнения: 803
аз съм невинен за сушените домати Stop

# 50
  • Мнения: 555
Вес, краставичките се правят със смокинови листа; с черничеви не знам рецепта, ако Дедо знае....Знам че с дървесината на последните се оцветява троянската (и не само) сливова ракийка
Савина, според мен са си ядливи чушки; скоро са били прехвърлени в нов съд и със сигурност ще се си имаш същите или поне мнооооого подобни на тези чушки; но искат много слънце и едва ли в средата на стаята ще издържат много дълго. Като цяло чушките са многогодишни; аз си имам една - чушка дърво (е моето не е дърво, но е от гъст висок многогодишен храст, от който трябва да си береш  чушлета на столче).
Ани аз съм си харесала едни камби за истински гурмани от Готварския иначе много ги тача  в царска трушия с карфиол, и каквито  зеленчуци се разполага в момента..... (Вес твоите много апетитно ми изглеждат)
И аз да се похваля с добиви от картофи - чак неприлично големи, а са само със дъжд поливани и един път копани щях да ги снимам на сутринта разстлани  - много добре изглеждаха (но немога да се сравнявам с усета и фотографските способности на Аvocett).
Специално снимах в нечии двор от онези раираните тикви (дето Ани ни зариби) за вас .... ама по- късно снимки ще качвам - утре.
Да се похваля и аз при Ани с червейчета от Амика Simple Smile  Joy

# 51
  • Мнения: 157
Ха, вижте какво ще става утре по нашия край  Grinning
Ще се сее лимец.

"Ритуалът ще се извърши на 23 септември, когато е и есенното равноденствие. Древният сорт пшеница с наименование плевест лимец е бил отглеждан от хората през ранния неолит. Фактът, че този сорт пшеница се е запазил до наши дни говори за неговата устойчивост и приспособление към природната среда."
Интересно ми е, чувала съм за тази пшеница, ще ми е любопитно да следя какво, как и кога ще поникне, и не само...

От тук
http://kozloduy-bg.info/index.php?p=news&aid=5355

# 52
  • DE
  • Мнения: 971
Абе да питам аз заЩо ги развъждате тези червеи newsm78
Предлагам се като експорт.
Моя компост е бъкан с такива жУвотни.
Направо на чепки ги вадя и хвърлям в големия компост.

Кажете ми моля кога са готови дюлите за бране.
Доста пожълтяха но нямат оЩе ароамат.
Дръвчето ми е малко, а доста отрупано и ме е страх да не се скършат клоните.

Камбите на Селма и аз ги препоръчвам. Аз правя с тия големите тумбести че няма тук камби Cry
И онези с морковче и целина запечени във фурната и после напълнени в буркан.
Тук в сръбските магазини продават едни кисели камби пълни със зеле.
Страхотни са!

# 53
  • Мнения: 30
matze, четеш ми действията днес Joy, камбите на Селма, и пълнени с морков и зеле, запечени във фурната. И бобената салата е готова, изобщо, цял ден се въртях около печката. Много обичам да си шетам на печката на дърва-на плочата напекох чушки, а във фурната приготвих вечерята, отново чушки Simple Smile
Червеите са умрели при транспорта, вече съм сигурна, Теди. Горещо им е било, и са нямали въздух.
lady_Blu, бяха писали и преди за тази древна житна култура, следи ги изкъсо и докладвай какво става. И разкажи за градината и бурканите Grinning
Дедо, Дедо, ти си най-виновен, ама я доразкажи за съхранението на сушените домати!
От утре започвам да почиствам из градината и да баберкувам. Намерих още две дини, завряни из бурените, дано са узряли.

# 54
  • DE
  • Мнения: 971
Ана, ами да Mr. Green
Само за хам-хум мисля. Лятото се занимава човек с зелении, а като дойде зимата, все разни окачени меса и подобни са ми пред очите Blush
Аха, и аз обичам около печката да се въртя, само проблема ми е после като трябва да мия хилядата неЩа които съм изпоцапала 1dishes

Ей, тъкмо бях навила мъжо за една такава печка на дърва и въглиЩа.
Голям мерак ми е но са мноооого скъпи. Нови има от 1000€ нагоре.
В eBay има, но все стари и очукани.
Сега се е навил за неЩо такова или подобно на вън.

Правя всяка година една парена трушия. Става бързо и е лесна.
Ако някой иска Ще я напиша. За хора в странство е идеална.

Мъжо отказва отдавна немските трушии които се продават в буркани.
Меки му били...Свикна и той да хрупка зеленце и морковчета hahaha

# 55
  • Мнения: 157
Маце, бързо давай рецептата, че съм назад с туршиите. Разработила съм се на друг фронт, но ще отделя време, че отдавна не сме вадили казана. Последно правих мариновани тиквички и краставици, делегирала съм дейността по печенето на чушки на мама, щото нали съм бизнес-дама hahaha

# 56
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Маце, е защо ти е такава печка.  newsm78 Ако е в къщи мислш, че голшмо чистене ще пада.

да ви кажа как бяха решили въпроса точно с чистенето на камината ни в Канада. От вътре на пода има един отвор. Избутваш всичката пепел тал. После излизаш на двора, отваряш една вратичка на стената на камината и издърпваш напълненото вече чекмедже. Много чисто и не се носи прах и сажди навсякъде.

# 57
  • Мнения: 465
Ех,Титинко как имам нужда от твоята канадска камина днес. Laughing
Дъхът ми един топъл,пара издига....
Отървах лятото аз,заминааа...7 градуса.
Ма,как ще ми узрее памукът,бре...
http://prikachi.com/images/582/3851582i.jpg
Туршията на Дедо с черничево листо понеже няма смокини помътнява.
Дали да я пробвам,дали не...
Кат не са ме поканили на Троянския фестивал на Сливовицата. Blush
Троянски мацки,вервам само на фотоси... hahaha
Лейди Блю-стегни се !
Матцето дава засуканите рецепти и се хващаме с теб.
Аз днес отивам на 100 мили да си обера зарзавата.В чужда ферма,мераклийска.Био.
У дома всички се правят на заспали.Ей,големи скътавки са моите. Joy

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 17:08 от Веселчето

# 58
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Веселчето , не сте ли на работа днес?
камина и тук имаме, ама както казжаше баба ми "само за пърлама". Нещо крастажиците ми са се разредили, та ще се налага да си подсявам.

# 59
  • Мнения: 555
ААААААААууууууу ама какви сме  ooooh!
Улисани в собствени проблеми съвсем забравих  Blush
Заповядайте на Сливовият ни празник - утре от 9.00ч започва разливането на ракията  Mr. Green
Ще има и ентусиасти, които да разпънат казаните (как си ги прибират после незнам  Joy), пресни и сушени сливи и ябълки със сигурност ще има , защото в института сушиха по нов метод; и ракийка наляха и сокчета сигурно ще има. Да не забравим и най- важното - Кметът сигурно и той ще ни е налице  Joy Joy Joy
 Ако всичко това ви омръзне, ще ни погостувате у нас или при Ани (извинявай , че каня и от твое име) да ви почерпим и да пийнете колкото душа ви поиска  chef Blush 
Маце, и теб ще те уредим с "циганска печка" за къмто 100 тина лева (50 евро) много ценен домашен уред (превоза до немско , ще е сигурно по-скъп, но едва ли повече от 100-150Е ще ти легне със всичко); и мнооооого благодаря за линка - тъкмо такова ни трябва да избираме вече  Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт