Кой може да изпише хапчета за спиране на кърма?

  • 5 813
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 481
Отбих го вече без хапчета. Другия път ще знам.

# 16
  • Мнения: 84
Здравейте,

до вчера мислех и аз да потърся от лекаря си някакво решение за спиране на "кърмата",но се поразрових из форумите и реших да оставя процеса да протече от самосебе си.
При мен обаче особеното е че родих секцио на 10.01.12 и до днес мляко няма....изцеждах се с помпа докатато имаше коластра в количества,но тя вече намаля до 20 мл. на цедене и вече не ми се иска да преживявам този ужас по няколко пъти дневно...знам че звучи егоистично спрямо бебчо  Cry

Последна редакция: нд, 22 яну 2012, 12:41 от GiuliettaBg

# 17
  • Мнения: 1 001
знам че звучи егоистично спрямо бебчо  Cry

Хей, недей така!  Hug
Почти всички хранили с АМ сме минавали през това - опитай се да не си го причиняваш - не изпитвай вина. Радвай се, че имаш това прекрасно бебче и не си губи времето с подобни мисли.  Hug

# 18
  • Мнения: 74
Според мен е по-добре, ако се справиш с проблема без хапчета..

# 19
  • Мнения: X
Авторката вече се е справила.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 350
Аз искам да питам с Лецитин и зелеви листа за колко дни трябва да спре кърмата.
Отбих малкия преди седмица ,уж плавно и безболезнено.Но от вчера ме болят гърдите ,без да има някакво напрежение.Свързах се с консултант,казаха ми Лецитин и компреси.СЛед колко дни трябва да потърся лекар ,ако все още има болки?

# 21
  • Мнения: 273
Аз си я спрях за 4 дни по този начин.
Лицетин-1 200милиграма,по3-4 хапчета на ден и постоянно слагаш нови зелеви листа,през около час-два  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 11 091
Данчето,
лецитинът не е средство за намаляване и спиране на кърмата - той е мастен емулгатор, който намалява риска от запушване. Разбира се, можеш да си го пиеш, безвреден е като цяло. Зелето ще ти свърши работа, то има лек антилактогонен ефект и освен това облекчава топлината и отока (ако имаш); по принцип би могла да пиеш и чай от салвия - известна още като градински чай.
Как по-точно би описала е болката в гърдите си, след като не усещаш напълване и напрежение? Да си пред цикъл случайно?

По принцип ако имаш притеснения, еднократно изцеждане - до облекчение, не напълно - не е проблем!

# 23
  • Мнения: 1 350
Параход,благодаря за включването Hug
Точно след като ми дойде цикълът и нещата се нормализираха.Нямам бучки ,няма напрежение ,само някаква тъпа болка,която с идването на МЦ премина.Слагах зелеви компреси 2 ,3 дни ,Лецитин и 2 вечери изцедих по малко .Сега нямам абсолютно никакви проблеми с гърдите,намалих Лецитина и ще го пия още известно време.
Друго трябва ли да предприема ?

# 24
  • Мнения: 11 091
Не, вероятно нищо повече не е необходимо да правиш.
Възможно е и през следващите месеци да изпитваш лека болка в гърдите през менструацията (някои жени имат болезнени гърди по време на цикъла, без никога да са раждали и кърмили - хормонално е), но ако гърдите са спокойни като цяло, усещаш ги празни, нямаш спонтанно прокапване и т.н. - всичко е наред.
Между другото капка при стискане може да имаш още 6 месеца, година или дори повече - това не е притеснително и всъщност не ги стискай, ако можеш да удържиш на любопитството Simple Smile

Профилактичен преглед при мамолог с ехограф (различно от мамографа, който се прави общо взето след 35-годишна възраст) се препоръчва около 6 месеца след отбиването, ако нямаш проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт