Спане по корем....

  • 2 885
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Калоян се успокоявше, като спи корем, когато имаше колики, така свикна да спи по този начин и до сега ... залъгалката спря да я ползва на коло 4 м, когато започна да я хваща - да и играе с нея - а не да я лапа  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 149
Аха, значи слагам по гръб, пък като почне да се обръща да не се притеснявам, че нещо ще му стане Simple Smile

Не по гръб, а на една страна. За новородено това е препоръчителната поза.

# 17
  • София
  • Мнения: 418
Аха, значи слагам по гръб, пък като почне да се обръща да не се притеснявам, че нещо ще му стане Simple Smile

Не по гръб, а на една страна. За новородено това е препоръчителната поза.


Да бе, вярно, че така беше...  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 3 241
link=topic=611167.msg19759564#msg19759564 date=1316418980]
Не по гръб, а на една страна. За новородено това е препоръчителната поза.


По гръб, по гръб Simple Smile

Това с настрани е само на някои бг-педиатри мнението (особено гарнирано с въртене на страните) Simple Smile
Най-безопасната поза е по гръб:

http://www.netdoctor.co.uk/health_advice/facts/babysleep.htm

# 19
  • София
  • Мнения: 1 149
Може и така да е  Peace Или може би трябваше да добавя "според мен"  Wink Въпреки прочетената статия за безопасното спане по гръб, пак не бих сложила новородено бебе да спи така. Специално моето връщаше мляко всеки път след хранене. Веднъж се беше обърнал сам по гръб, върнал мляко, съответно се задави, разхъхри... Няма да го забравя никога този момент, добре, че спя леко и чувам всеки негов звук. Реагирах моментално, вдигнах го веднага, а той се отпусна в ръцете ми, целия посинял и не мърда...  Cry
Може по гръб наистина да е най-безопасно, не споря, но от моя гледна точка и впредвид тази случка... Не бих разчитала, че само ще си извърти главата... А ако не го бях чула, ако не бях реагирала на секундата? Не ми се мисли... Съжалявам само, че не му бях подпряла гръбчето достатъчно стабилно

# 20
  • Мнения: 3 241
MelindaD, права си, наистина не са еднозначни нещата понякога.   bouquet 

Има случаи, в които е допустимо и спане по корем - както и тук беше писано при колики.   Peace

# 21
  • Мнения: 6 713
Имала съм такива трудности и с двете ми деца. След определени месеци искаха да спят по корем, и същевременно като си загубят бибата в леглото и почват да плачат. От мен съвети - просто ходиш и му слагаш бибата. Също така го остави бебо да си спи по коремче, единствено не му слагай никакви възглавнички, кърпички и т.н. под главичката Peace

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Дъщеря ми започна да се завърта по корем към 4-ия месец и оттогава спи само така. Преди това предпочиташе позата по гръб. Когато я слагах на лявата или дясната страна, все си намираше начин да се завърти по гръб. Само по себе си, спането по корем не е лошо.

За бибата не знам какво да те посъветвам - малката така и не се научи какво да прави с нея, не че съм настоявала, де.  Grinning

# 23
  • Мнения: 343
Това е така при новородено. То не бива да се слага по корем.
По-големите вече почват да се въртят сами и вече няма какво да се направи Simple Smile



Аха, значи слагам по гръб, пък като почне да се обръща да не се притеснявам, че нещо ще му стане Simple Smile



Нашият като новороден спеше по коремче през деня... Това изключително много помагаше при коликите, защото иначе положението беше нетърпимо, той по принцип малко спи, а на две седмици вече правеше понякога по 11-13 часа будуване, което никак не е нормално за бебе. Вярно, че на 3 седмици вече сам си държеше главичката и ако иска да я завърти, го правеше, докато е по коремче. Но в началото непрекъснато го наблюдавах, едва към 3-тата семдица си позволявах да го оставям в другата стая и да го проверявам през десетина минутки.

# 24
  • Мнения: 3 932
Моят син откакто се научи да се върти, спи само така...Но той категорично отказва залъгалка  Tired.

И ние сmе така, гледаm да оставяm по 1-2 играчки в леглото, та като се събуди да се залъже евентуално  Praynig.

# 25
  • Мнения: 1 734
Дъщеря ми откакто се научи да се обръща спеше по корем съвсем до скоро. Не мисля, че това е проблем някакъв!

# 26
  • Мнения: 284
Ние малко късно започнахме да се завъртаме и търкаляме(5-6м), но от както се е научил спи по корем и до сега. Не виждам проблем, още повече че и аз спя така и ми е много добре Laughing, може да е наследствено незнам  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 2 231
Моята бебка откакто сме си вкъщи, спи нощем предимно по корем. Само така се чувства спокойна от гадните колики. По гръб като заспи и се събужда точно след 10 мин с рев, а по корем си спи по 3-4, даже и 5 часа. В родиното не казаха нищо, дори и там ги обръщаха да спят по корем  Rolling Eyes

# 28
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Стана ли на 1 месец започнах да я обръщам по корем. Спеше спокойно. Имахме колики и така и харесваше. Да ама тя така свикна и сега ако не я обърна по корем няма заспиване. Не знам дали е толкова полезно, но така е спокойна и си спи прекрасно.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 216
Моето дете понякога спи по корем и с вирнато нагоре дупе. Чудя се как може да се спи в такава поза, но явно е удобно

Общи условия

Активация на акаунт