Как да се разделя като той не ми дава свобода?!

  • 37 186
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ако действително си го решила, можеш да получиш и развод, и родителските права върху детето. Няма да стане за месец, вероятно и за три- но накрая ще бъдеш свободна Simple Smile
Основанията за развода, който те съветвам да заведеш с адвокат /и по негова вина/ са именно описаните дотук от теб- липса на принос и грижа за материалното обезпечаване на семейството, поставяне на теб и детето в затруднено положение поради необосновани харчове и т.н.
Хем да видим като го осъдят да плаща издръжка.... Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 349
Наистина клонингите са навсякъде. Определено не трябва да се вярва на обещания, а само на действия. Това с обещанията май много народ се е опарил. Днес във толкова много теми четох за такива БНДта, които не се грижат, не плащат и т.н. И пак ще задам въпроса - какви са индикациите към тези последици? Ние ли сме толкова наивни, те ли са толкова изкустни лъжци или има неща, които ние в началото не забелязваме или не искаме да забележим, а след това ни излиза солено.. и то много.

# 17
  • Мнения: 54 460
Наистина клонингите са навсякъде. Определено не трябва да се вярва на обещания, а само на действия. Това с обещанията май много народ се е опарил. Днес във толкова много теми четох за такива БНДта, които не се грижат, не плащат и т.н. И пак ще задам въпроса - какви са индикациите към тези последици? Ние ли сме толкова наивни, те ли са толкова изкустни лъжци или има неща, които ние в началото не забелязваме или не искаме да забележим, а след това ни излиза солено.. и то много.

Прикриват се в началото .
Пък и ние , като сме влюбени и заблудени , не сме толкова бдителни и не разчитаме правилно сигналите .

# 18
  • Мнения: 50
Вчера той се прибра и си говорихме и той каза: "Под черна звезда съм се родил. Не мога да ти опиша колко те обичам, а ти все се държиш студено с мен и не оценяваш нещо. Все съм сам във всичко, никога не си до мен, все еднно не сме семейство. Всичко това, което правя е за теб."
В такива моменти цялата се разтапям и започвам да преосмислям всичко, става ми мъчно за него, замислям се дали не греша, но колкото и да мисля... тази негова разнеженост продължава час, два... и после сякаш слиза в реалността и си става пак същия, кара се на детето, недоволства, тръшка вратите, не ми оставя пари, държи се гадно с нашите и т.н. Явно той си има някакво свое гледище за нещата, което аз не бих могла да разбера. Ако подам молба за развод той как и с какво може да оспорва? Може ли да ми вземе детето?

# 19
  • Мнения: 7 325
Мъжът ти е сладкодумен като моя бивш. На него най-му се отдаваше философстването и лежането ( правенето на нищо ), а, и харченето на чужди пари също. От опит ти казвам, че в един момент тези му приказки няма да ти действат разнежващо, а изнервящо. Любовта не се казва а се доказва, но не с гадно държание и то към хората които го гледат, не с тръшкане на врати и недоволство, а с адекватно поведение на мъж и глава на семейство. Не съм на ясно как може да оспорва молба за развод, но съм почти сигурна че няма как да ти вземе детето. Така че давай смело, не чакай като мен 10 год. защото ще съжаляваш за загубеното време и нерви.

# 20
  • Мнения: 306
Цитат
Вчера той се прибра и си говорихме и той каза: "Под черна звезда съм се родил. Не мога да ти опиша колко те обичам, а ти все се държиш студено с мен и не оценяваш нещо. Все съм сам във всичко, никога не си до мен, все еднно не сме семейство. Всичко това, което правя е за теб."

Клонинги, та клонинги.... Mr. Green
Мъжът ти го играе "жертвата", вечно неразбран и недооценен, и все другите му виновни.Целта е да го съжалиш, да се размекнеш, да се почувстваш виновна, да го носиш на гръб, защото видите ли той е мноооооооооооооого самотен, пък всичко за тебе прави.....

Всеки път когато си по-решителна, той ще ти вади тоя коз, и си готова! Замотал ти е главата...до следващия път!На него думите не му струват нищо.Най-евтиния начин да остане закачен за теб. Трудния е наистина да се вземе в ръце и да промени живота си.

Да, правилно си разбрала, че той живее в свой свят където всички се грижат за него и поемат неговите отговорности, защото е "горкичък".И ще паразитира върху всеки, склонен да му позволи.

# 21
  • Мнения: 54 460
Всеки път когато си по-решителна, той ще ти вади тоя коз, и си готова! Замотал ти е главата...до следващия път!На него думите не му струват нищо.Най-евтиния начин да остане закачен за теб. Трудния е наистина да се вземе в ръце и да промени живота си.

Да, правилно си разбрала, че той живее в свой свят където всички се грижат за него и поемат неговите отговорности, защото е "горкичък".И ще паразитира върху всеки, склонен да му позволи.


Много точно !  Peace
Нашия БНД също се опитва да играе ролята на жертва , та дано се смиля да го приема отново .
Но аз вече си научих урока !  bowuu

# 22
  • Мнения: 15 608
Естествено, че не само той трябва да издържа семейството, но ние откакто сме заедно той е купил на детето само една играчка и един комплект бебешки чаршафи, общо за 40 лв. е дал за детето дотук, един памперс не е взел, едно мляко, всички други разходи за отопление, за храна, абе всичко плащам аз от моето майчинство, на всичко отгоре отделям пари и за него, пак от моето майчинство, защото той обещава да ги върне еди кога си, заблуждава ме, а после не връща нито стотинка и задлъжнява и към други хора. В тези трудни времена защо ми е на мен камък на шията?
Майка ми и баща ми са ми незаменима помощ на този етап, сама не бих се справяла така добре, ако не беше майка ми, той дори раждането не можеше да ми плати, въпреки че обеща, така че като каква неомъжена мома да се чувствам? Аз се чувствам използвана и предадена. Сключих брак, защото обеща, че нещата ще тръгнат по друг начин, а то стана още по-зле, не съм очаквала това от него, дори баща ми успя да подведе - и при това ни обрича на глад и мизерия, ако не бяха нашите незнам къде щях да съм.

Това все едно съм го писала аз. Моят БНД беше същия. С тази разлика, че той имаше пари, но просто си ги пазеше за себе си /в последствие се оказа, че и за любовниците му/ и харчеше моите. А аз си гледах и издържах детето, работех вкъщи, за да му купя ядене, памперси и т.н.

Мила, бягай колкото можеш по-бързо. Няма значение, че сте женени само от 2 месеца. Това няма да се промени и след 10 години брак повярвай ми. Ще ти се кълне, че ще се промени, ще те моли да му дадеш още един шанс, ти ще му го дадеш и след 2 месеца пак ще е същото. И после пак и пак и пак.....
Няма смисъл - този тип мъже никога не се променят.

п.п. Ако решиш да пускаш молба за развод  не е нужно да ползваш услугите на адвокат. Стига да имаш някой, който да ти помогне с исковата молба и с набора от документи.
Желая ти успех  Hug

# 23
  • Мнения: 50
Днес сутринта стана и тръгна с колата нанякъде, без никой да го усети, без да се обади и да каже нищо.
Не ми се говори, искам да се разделим. Знаете ли дали трябва да живеем отделно преди да подам молба за развод исъм чувала за двойки, които с години се влачат по съдилищата, знаете ли кога се получава това и как да се държа, за да приключим бързо с всичко?
Каква е исковата молба и кой би могъл да ми помогне?

# 24
  • Мнения: 700
Ти нали живееш при родителите си? И той ли е дошъл да живее при вас?

Най-лесния начин е по взаимно съгласие, ако той се съгласи. Всичко приключва с 1 дело.

# 25
  • Мнения: 700
Ето тук има описано какво е искова молба. Нужно е да се чете задълбочено, тази искова молба съдържа определени реквизити.

http://www.djure.net/feature.php?id=27

Ако наистина си решила да се развеждаш, по-добре го убеди да е по взаимно съгласие, че иначе е голям тормоз.

# 26
  • Мнения: 54 460
Най-лесния начин е по взаимно съгласие, ако той се съгласи. Всичко приключва с 1 дело.

Това е идеалния вариант , стига да е съгласен ! Peace

# 27
  • Мнения: 50
Е, да, ама по взаимно съгласие трябвало да минат 3 години, доколкото разбрах.
Защо казваш, че е голям тормоз, какво се прави?

# 28
  • Мнения: 54 460
Мисля , че вече отпадна това ограничение за 3-те години .
Може да попиташ в адвокатската тема на Таис . Peace

Иначе , по вина , става по-бавно .
Може да се крие , за да не му връчат призовката и така да те мотае 5-6 месеца .

Но , едно ще ти кажа - почне ли се дело за развод , все ще свърши . Peace

# 29
  • Мнения: 4 458
И аз се присъединявам към мнението, че този човек няма да се промени. Съжелявам само, че не намина тук преди да сключите брак за да ти помогнем да разбереш с какъв човек си имаш работа.
Според мен той просто е търсил начин да те върже и да си имам нова майка. На такива им се казва паразит. Щом до сега ти си човека който потдържа семейството и плаща сметки и прочие, не виждам защо да не се справиш и сама. Даже смятам, че ще ти е по-лесно без един дразнител или както ти го наричаш 'камък на шията'.
Успех  Peace

Общи условия

Активация на акаунт