Как да се разделя като той не ми дава свобода?!

  • 37 192
  • 303
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 569
Събери смелост и действай!Такъв човек няма да се промени.

# 31
  • Мнения: 358
happymom,

Мъжът който описваш не прави нищо друго освен да те обсебва физически,
психически, финансово по всевъзможни начини. По този начин волю-неволю
ти все по-малко мислиш за себе си и детето. Много егоистично от негова страна.
За съжаление с течение на времето този тип хора стават все по-взискателни, все по-
безотговорни и по-подтискащи, влиза се в един порочен кръг.
Най-важното е да се погрижиш за себе си и детето, т.е. да си осигуриш доколкото
може спокойствие и да не даваш повод да те манипулира.
Трябва да си уверена в себе си и увереността и твърдостта ще ти осигурят излизане
от тази ситуация. Може би ти трябва време за да свикнеш с предстоящата промяна,
но повярвай че не си нито първата, нито последната в подобно положение и на никоя
жена не й е било лесно.

# 32
  • Мнения: 50
е, след като целта му е била да ме върже и ва има втора майка в мое лице тогава как мога да очаквам от него да се откаже от мен и да ме освободи? Той сякаш не разбира за какво му говоря и как се чувствам, защото днес ми предложи дори да сключим и църковен брак, за да скрепим съюза си още повече от досега?!?!  Whistling Аз си замълчах, защото усещам, че той никак няма да приеме лесно раздялата и отсега се чудя какъв подход да предприема.  Thinking
той вечно ще иска да ме притиска и да сме заедно, и най-страшното, от което най-много се страхувам е, че може да използва детето, за да постигне това, а срещу това няма да мога да направя нищо, защото той ще има също родителски права над него и ще го вижда и взима при себе си, както обикновено става след разводите.

# 33
  • Мнения: 36
Аз също искам да добавя, че тези мъже се променят изключително трудно (да не кажа невъзможно). Почти съм убедена, че с теб ни делят доста години, но бих искала да ти кажа от личен опит, че твоят мъж в момента вижда, че винаги му прощаваш, готов е веднага да те "разтопи" (както ти сама казваш) и знае, че ситуацията между вас двамата ще бъде винаги "оправена".
Като споменах "разтапяне", бих искала да ти споделя за едно мое бивше гадже, което, всеки път, когато му кажех по телефона, че искам вече да си лягам или имам друга работа, той казваше: "Омръзнах ли ти вече? ... Еми, след като искаш да затваряме, хубаво. Лека вечер!" След което, мисля, че се досещаш, аз също се "разтапях", защото той за мен беше "горкичкия" и "жертвата". Не исках да си мисли, че не ми се говори с него, не исках да се натъжава Joy Хаха, толкова ми е смешно в момента вече! И на следващия ден се притеснявах дали няма да ми е сърдит, а той въобще не помнел, че сме затворили по този "жертвен" начин  Mr. Green

Той също прекалено много навлизаше в личното ми пространство, но спрях цялата тази глупост! Казах му, че аз не мога да седя 24/7 на телефона и аз също имам мои задължения. Но, той, когато имаше свои такива, не позволяваше и дума да се каже - "Съжалявам, аз сега трябва да правя еди-какво-си. ... Чао!"

Сама си направи изводите Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 4 349

Като споменах "разтапяне", бих искала да ти споделя за едно мое бивше гадже, което, всеки път, когато му кажех по телефона, че искам вече да си лягам или имам друга работа, той казваше: "Омръзнах ли ти вече? ... Еми, след като искаш да затваряме, хубаво. Лека вечер!" След което, мисля, че се досещаш, аз също се "разтапях", защото той за мен беше "горкичкия" и "жертвата". Не исках да си мисли, че не ми се говори с него, не исках да се натъжава Joy Хаха, толкова ми е смешно в момента вече! И на следващия ден се притеснявах дали няма да ми е сърдит, а той въобще не помнел, че сме затворили по този "жертвен" начин  Mr. Green





А това не означавали най-вече, че всеки сам влага смисъл и емоции в дадена ситуация. Единият мисли, че е пренебрегнал другия и го приема за "жертва" и "горкичък", а другият въобще не помни. Значи според мен всичко е въпрос на лични чувства и начин на тълкуване.

# 35
  • Мнения: 863
Какво значи " да се откаже от теб и да те освободи"? newsm78Ако не искаш да си с него, сама трябва да се освободиш.

# 36
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 141
е, след като целта му е била да ме върже и ва има втора майка в мое лице тогава как мога да очаквам от него да се откаже от мен и да ме освободи? Той сякаш не разбира за какво му говоря и как се чувствам, защото днес ми предложи дори да сключим и църковен брак, за да скрепим съюза си още повече от досега?!?!  Whistling Аз си замълчах, защото усещам, че той никак няма да приеме лесно раздялата и отсега се чудя какъв подход да предприема.  Thinking
той вечно ще иска да ме притиска и да сме заедно, и най-страшното, от което най-много се страхувам е, че може да използва детето, за да постигне това, а срещу това няма да мога да направя нищо, защото той ще има също родителски права над него и ще го вижда и взима при себе си, както обикновено става след разводите.
Няма подход-казваш му искам развод,моля да се изнесеш до еди кога си и това е.
Сестра ми в момента е омъжена за подобен индивид..Просто не мога да я позная-тотално се е променила.Всичко стана много бързо,за 2 месеца вдигнаха сватба.Опитахме се да я предупредим,но тя настояваше.Не стига,че има 30 хиляди лева заем,защото е потънал с едно заведение преди време,ами продължава да задлъжнява.Постоянно говори за себе си,не оставя сестра ми и за 5 мин сама(не преувеличавам!).Откак са женени,изобщо не сме си говорили насаме,винаги е около нея.Настоява да работят заедно.Имам чувството,че подобен род хора се опитват да ти промият мозъка до Н-та степен.Аз лично на такова обсебване не бих издържала.Добре,че още нямат дете.
Не разрешава на сестра ми да започне работа,защото как щяла да работи за 400лв.,при положение,че нямат пукната стотинка и постоянно просят пари от майка ми.В момента отново са безработни и кроят планове да отваряли заведение(та да затънат още в заеми..)  ooooh! Само приказките му големи,а реално е един търтей и мързел до нема и къде...
Абе излях си мъката...  #Cussing out  #2gunfire

# 37
  • Мнения: 50
Pupitka, същата ситуация е и при нас, дори се страхувам да не стане така, че под негово влияние да започна и аз да затъвам, защото хората ни възприемат като двойка и очакват от мен да дам обяснение на неговите постъпки. Един вид се счита, че той като е такъв значи и аз съм такава. Въобще връзката не върви нормално. Майка му не си поддържа отношенията с мен по никакъв начин и преди ден ми звъни и ми крещи по телефона, че синът й не бил готов за брак, какво съм искала аз от него, на него това детет било най-хубавото нещо, което му се е случвало, аз не съм го гледала както трябва, да сме си ходили да живеем при нея, при условие, че като бяхме у тях те не правеха нищо за нас. Той все нямаше пари и броеше стотинките, да не говорим за отопление и всичко друго, което е от основна необходимост.
Но засега още не правя нищо, изчаквам докато детето стане на годинка, според мен това ще му помогне да бъде по-емоционално ангажиран с детето и да съхрани връзката си с него и след раздялата. А тези ддни трябваше да се купуват разни неща на детето, той веднага отиде, взе всичко, първо се сърдеше, че няма да отида с него, но после отиде, тогава си помислих, че всъщност той ни обича и иска да ни е от полза, явно просто животът му е труден и нещата му не вървят, в противен случай би направил всичко за нас. Постоянно повтаря колко ни обича. Помислих си, че в крайна сметка не всичко е пари и животът е тежък, следователно не мога да очаквам всичко от всички, вероятно прави максималното, което е по силите му, незнам, но със сигурност тази ситуация на постоянни конфликти, създадени от майка му и постоянното безпаричие, в което той ни поставя не може да продължи до безкрайност. Питам се ако аз не вземах майчинството и ако ги нямаше моите родители да покрият разходите около раждането къде щяхме да сме сега, и аз, и детето.

Последна редакция: пн, 24 окт 2011, 11:25 от happymom

# 38
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 141
Ами права си,че животът е труден,но в край на сметка хората правят всичко възможно за да си го улеснят-работят,ангажират се и не са легнали на тая кълка,че видиш ли няма пари и нищо не може да се направи.На мен ми се струва,по това което разказваш,а и от примера на сестра ми,че се опитва да събуди съжаление,за да забави края.Да го съжалиш,че няма пари и уж иска всичко да направи за семейството си,но ей на,финансите не позволяват.Не се подвеждай по такива думи,защото той цял живот ще играе ролята на жертва и ще оправдава мързела си с нещо,я с кризата,я с връзкарството на други,как на него няма кой да му помогне и т.н.. Stop
Ясни са ми тия приказки и те не водят до нищо добро.След като с появата на детето,той не се е променил,не мисля че тепърва ще го направи.А майка му чисто и просто злобее,че синчето не е при нея,а живеете с вашите родители.Ако не беше писала,че имате дете,щях наистина да си помисля,че това го е писала сестра ми.И те живеят в града,в който живее майка ми,а не са при неговите родители.Свекърва й по същия начин разсъждава. Rolling Eyes Само мога да те посъветвам да не отлагаш много момента на раздялата.Не виждам защо трябва да чакаш до годинката на детето. Wink
Недопустимо е родителите му да те притискат.  Naughty
И друг въпрос имам-ти обичаш ли този човек?  Thinking Ако отговорът ти е не,просто не виждам какво има да се чака.  Peace

# 39
  • Мнения: 7 325
Десет години живях с мъж, който вечно беше неоценен, неразбран, пренебрегнат. Задържаше се на работа месец, два и напускаше с мотива че за 500 лв. не може да работи ( преди 6-7 год. ). Нямаше фирма достойна за неговите умения. Създаде собствена фирма, но и там нещата се забатачиха - работата била сезонна, а истинския проблем беше непреодолимия му мързел. Иначе с детето се държеше добре, водеше го навсякъде, купуваше му всичко от каквото има нужда ( с мой пари или пари на мама ), непрекъснато казваше колко много ни обича, но .. думи, думи ... Аз знаех, че можем да сме добре финансово, той беше много добър и търсен в професията си, но по лесно беше да лежи, спи и филосовства по цял ден. За съжаление изгубих цели 10 години в това да му търся оправдания за несериозността и мързела. След като се разделихме той се амбицира да ми доказва колко греша. Изкарваше много пари и непрекъснато ми го демонстрираше, но всичко беше до време. Мързела му излезе по силен и отново се върна към старите си навици.
Както казах в една съседна тема - човек може да се промени ако иска - не иска ли никой и нищо не могат да го накарат.     

# 40
  • Мнения: 54 671
Публикувам по молба на приятелка :


Мила, happymom,
Това, което си описала Е поведение на индивид/50г/, с какъвто имах
„честта да се запозная и опозная” през м.02.2011г.
Налични при мен бяха:
-Син, отгледан и живеещ с мен.
-Жилище, което е вече по документи за собственост е на синът ми.
/от м.08.2010г./

Индивида се опита по най лицемерния начин да се „нанесе”
в жилището, с обосновката, че живее с майка си, която е
„изтрещяла” и провалила предишните МУ 3/три/ брака,
от които има  4 /четири/ деца !!!
ОБИЧАЛ МЕН!  /явно безплатен терен и безплатна слугиня/

Първо беше молба, после изискване и най накрая заповед
да го ИНФОРМИРАМ какво ще е разпределението ми за ДЕНЯ
по секунди-никога не съм имала такива изисквания даже от
мъжът ми от проваления брак,заради неговите прегрешения с
дами-„балерини” ,упражняващи професията през периода 1988г-1992г!!!
Такива индивиди са като ОКТОПОД-
психологически,физически и материално ТЕ „обгръщат и изсмукват”!

Следенето МУ спрямо мен беше навсякъде –комп.,GSM,магазини....,
даже до изхвърлянето на боклук!!!

Имам над 7 000 обекта /гаранционни и извънгаранционни/.
Имам поне 20 фирми с които осъществяваме съвместна дейност.
Имам съученици,колеги,приятелки по местоживеене,на които
24/7 разчитам и те на мен!

Той НЯМА 1/едно/ такова лице!

Предполагам, че :
- неосъзнато иска да елиминира поведението на майка си,
оставила го 70-те години на «отглеждане и възпитание»  от баба му.
- необходимост от консултация с психоаналитик
- енергиен вампиризъм 
 
И защо живеем?
Би трябвало заради НАС самите!



 
happymom ,

Надявам се , че сме ти полезни с различни гледни точки и истории .
Ти сама ще вземеш решение за себе си . Peace
 

# 41
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Но засега още не правя нищо, изчаквам докато детето стане на годинка, според мен това ще му помогне да бъде по-емоционално ангажиран с детето и да съхрани връзката си с него и след раздялата.
Това пък защо?!  newsm78
Ти изобщо сигурна ли си,че искаш да го оставяш?
Почти съм убедена,че отговора ще ти е отрицателен....
Е,няма такова търпеливо същество като жената,убедена съм. Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 54 671
Но засега още не правя нищо, изчаквам докато детето стане на годинка, според мен това ще му помогне да бъде по-емоционално ангажиран с детето и да съхрани връзката си с него и след раздялата.

Това пък защо?!  newsm78
Ти изобщо сигурна ли си,че искаш да го оставяш?
Почти съм убедена,че отговора ще ти е отрицателен....
Е,няма такова търпеливо същество като жената,убедена съм. Rolling Eyes


Когато се разделяхме с БНД , приоритет ми беше детето .
Прецених , че колкото е по-малко , толкова ще е по-нетравмираща раздялата .
Затова и на мен ми е странна тази позиция . newsm78

# 43
  • Мнения: 863
Не е странно.Авторката си търси причини да отлага, вероятно с надеждата той все пак да се промени.

# 44
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Не е странно.Авторката си търси причини да отлага, вероятно с надеждата той все пак да се промени.
Познато. Rolling Eyes Някои сме се заблуждавали само месеци,че промяна може да има,а други години наред.
Пожелавам й при нея събуждането да не е като при Спящата красавица-след сто години....ама то като има глава да пАти...напразно наливаме акъл. Whistling
П.С....тъжна съм някоя мама да ни обори относно промяната,ама за толкова години из форума нямаше такъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт