Отговори
# 555
  • Мнения: 5 821
Не съм гледала ''Доза щастие''.Вчера просто видях,че свърши.Ако бях попаднала,щях да му хвърлям по едно око.Темата ми е страшно омразна.Весела Тотева много я харесвах.Само не ми е ясно,как изведнъж я взимат в телевизията.Сигурно е имала някакво рамо.Дъщеря и не ми харесва.Гледала съм я само в интервюта,не ми е симпатично това момиче.Късмет,че не е увредена.
 
Цитат
Много любим също ми е Голата истина за група Жигули
Къде може да се гледа?
За Жигули аз го гледах на кино, но точно вчера когато писах поста се присетих и си пусках песни от филма, исках да го пусна отново и потърсих, но никъде не го намерих. Все пак е от миналата година, явно затова.

На мен темата в доза щастие също ми е твърде тежка, затова не ми се гледа филма.

Други филми, които са прекрасни (от по-новите) според мен са - Източни пиеси, макар и от 2009 го слагам към новите. Иначе ''от едно време'' филмите също доста са прекрасни, като дете вкъщи постоянно гледахме стари филми, не ми е пречело че са черно бели. По едно време бяха пуснали стари български филми на диск с някакъв вестник мисля, всичките ги имахме и постоянно ги гледахме.

Много харесвам Хитър Петър, От нищо нещо, Матриархат.

Май се сещам само за три български филма, които не ми допадат особено - Воевода, Левски и последният за Шибил.

Гледа ми се някоя добра комедия, ако може нова.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 22:24 от T.Valcheva

# 556
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
За "Голата истина за група Жигули" - скоро във Фейсбук профила им гледах, че са го пуснали срещу заплащане в nettera.bg - тук

# 557
  • Мнения: 14 710
Благодаря DamaPika!
''От нищо нещо'' е велик!

# 558
  • София
  • Мнения: 2 241
Да, "Доза щастие" е доста тежък, особено толкова късно гледан, както вчера го даваха. Признавам си, че ми повлия на съня. Няма как да останеш равнодушен. Аз пък съм възхитена от играта на Валентина Каролева. Особено като историята е основата на нейния живот... През цялото време ми беше страшно мъчно за емоционалните травми върху детето. Ясно е, че има и художествена измислица в сценария, но като цяло филмът показва действителността на наркозависимите през 90-те, отхвърлянето от обществото и неадекватното поведение на родителите, които изобщо не знаят как да се справят с проблема и сякаш стоят отстрани и наблюдават как децата им се убиват... Весела Тотева се е спасила, за съжаление много други не са успели.

"Голата истина за група Жигули" го гледах кято го пуснаха по кината. Много добър филм. Рачков там направо ми скри шапката, не го бях гледала в такава роля. Изобщо целият каст е много силен. Задължително ще го гледам отново.

# 559
  • София
  • Мнения: 62 595
Много се радвам, че открих темата, харесвам български филми.
Доза щастие има добра идея, като цяло ми хареса. И тук следва "но"- и той показва една за мен неприятна тенденция актьорите някак да рецитират репликите, всичко звучи по един и същ начин, разкадровката е някаква странна. И като цяло нещата не вървят гладко, не е като да ги загледам и да не ме дразнят.

Попадна ми и Диви и щастливи - опитали са да направят нашенски романтичен екшън, но пак не са го докарали. Кадрите с гонитбата с подлеза пак са и те някак дървени, все едно са снимани и монтирани от любител, а не от професионалисти.

И накрая се оказва, че гласувам за старите филми. От няколко месеца следя рубриката Черно-бяло кино на БНТ2. Интересни попадения, те са вече класики, вижда се кога е влиянието на италианското кино, на френското кино.
От любимите ми е Щурец в ухото, Равновесие, Вилна зона и още много други. Снощи отново даваха Лавина. Откакто научих повече за историята на самия филм, а не само за литературното произведение, гледах по-внимателно.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 07:25 от Andariel

# 560
  • Мнения: 1 708
Ще повтарят "Порталът", БНТ от 8 януари, 19 ч. - май всяка събота и неделя ще го дават.
Също така отново ще излъчат и "Денят на бащата", но тук вече не запомних точно кога.

Много ми се иска да гледам пак "Като за последно", но е нов филм също като този за група Жигули, и не се знае кога ще го завъртят по телевизиите. Препоръчвам ви го, лек, с хумор и забавни ситуации.

# 561
  • Мнения: 5 821
От днес от 17 часа повтарят също Английският съсед, ако някой не го е гледал, или му се гледа отново (и има възможност заради часа). Само 4-и епизода.

Порталът ще го гледам отново непременно, въпреки че успях да го изтегля преди да са го изтрили. Много харесвам Мария Илиева и Велислав Павлов. Чудесна последна роля на Татяна Лолова.
Музиката към филма също много ми харесва. И като си помисля, че са го правили с минимален бюджет какво ли щеше да стане, ако разполагаха с повече финансиране.

Не съм живяла по време на комунизма, но така романтично ми се стори пресъздаването му във филма, че чак ми се прииска да се върна назад във времето за малко Grinning

# 562
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Явно не съм гледала достатъчно внимателно трейлъра на Петя на моята Петя. Алена се появява в него, но съмсем за кратко.

Сега хвърлих един поглед върху българските филми, които могат да се гледат в nettera.bg. Има интересни заглавия - Маймуна, Възвишение, Писма от Антарктида, Дъвка за балончета, Привличане, Завръщане, Посоки, В кръг, Събирач на трупове. Има и заглавия, които сега виждам, че са пуснати там и които ми е било мерак да гледам - Ага, Снимка с Юки. Да видим кога ще им дойде редът Blush

Много рано е повторението на Англйиският съсед. Ако си бях вкъщи, със сигурност щях да го гледам. Но в YouTube го има, все някога и за него ще ми остане време.

# 563
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
"Дъвка за балончета" е много, много хубав.

# 564
  • Мнения: 6 994
Аз много харесах "Събирач на трупове", Стоян Радев в съвършено различна роля.
Снимка с Юко ще гледам обезателно, разказите на Мирослав Пенков ми бяха любими.

# 565
  • Мнения: 5 821
Тази неделя (9.01) по БНТ 1 от 21.00 часа ще дават снимка с Юки

# 566
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Ооо, много ти благодаря за информацията!

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 2 403
Благодаря, че споделихте за "Снимка с Юки". Бях си го набелязала, но не знаех, че ще го дават и случайно прочетох тук.
Снощи си го пуснахме у дома и филмът определено си заслужава. Мъжът ми, който не е най-големият почитател на бг филми, ме поздрави за избора. Хваща те и те държи, дори и след края. Продължаваш да разсъждаваш над него, над изборите, над вината. И някак не актьорите правят филма, а историята. Стойностно кино. Хареса ми много.

# 568
  • Мнения: 18 014
Кога започват сериалите по Нова и Бтв? Знам, че и двете телевизии снимаха

# 569
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
С началото на пролетния сезон. Все още телевизиите не са обявили кога ще е за всяка от тях, но през последните 2-3 години вече е към края на февруари.
"Съни бийч", например, ако започне в петъка, след като приключи повторението на първи сезон, то това се пада да е на 18 февруари. Което означава, че даже е и по-рано. Но ще видим какво ще решат. То за началото на всеки сезон пада едно велико дебнене между двете телевизии. Особено пък за пролетните.

Общи условия

Активация на акаунт