Отговори
# 660
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 762

Моля, казвайте тук, ако ще дават някой бг филм по тв...

Войната на буквите Simple Smile

# 661
  • Мнения: 5 940
Ще дават български филм по тв Cinemania - БЕЗКРАЙНАТА ГРАДИНА https://www.imdb.com/title/tt3817198/ на 22 Януари (неделя) от 12:00 часа и 25 януари (сряда) от 08:00 часа.

# 662
  • Мнения: 7 061
Днес гледах "Майка".
Честно...каквото и да кажа, ще е неподходящо. Смазващ филм, който след първия половин час те стиска за гърлото и тъкмо усетиш, че започва да те отпуска и те стиска още по-силно. И така вече няколко часа след прожекцията.
Дария Симеонова е страхотна в тази роля, не можах да си представя друг да я изиграе.
Единствено не успях да възприема партньора й, не разбрах защо е избран такъв тип мъж(ако някой го е гледал, може да заформим дискусия по въпроса).

Не успях също така да разбера как се хрупат пуканки на такъв филм, като аз едва преглъщах слюнката си.

Гледайте го непременно:)

# 663
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Мен още ме държи емоцията, а го гледах миналата събота. След прожекцията имаше среща със Зорница София и Дария. На сцената при тях за първи път (по техни думи) се показа и съпругът на Зорница, който е монтажист и продуцент на филма от българска страна. След въпросите и отговорите, имаше време за снимки и възможност да се говори лично с тях. Ами... аз нищо друго не можех да им кажа, освен многократното "Благодаря" и че емоцията е много силна, а сълзите в очите ми сигурно са и им го показали. Не се снимах, но получих прегръдка и от двете. Това беше много повече...

Изключително много съжалявам, че не допуснаха филма да бъде българското предложение за "Оскар"-ите. Не че "В сърцето на машината" е слаб филм и че не заслужава, но героинята на "Майка" Елена Панайотова е съществуващ, жив човек, чиято история и кауза трябваше да станат достояние на много по-широка публика.
А Дария наистина е великолепна.
Г-жа Шантал, и мен ме изненада изпълнителят на ролята на съпруга. Той е Леон и в реалния живот - Леон Лучев, хърватски актьор. Може пък да е предложение на хърватските продуценти, защото филмът все пак е ко-продукция между България, Хърватска и Германия. Чета, че бил звезда там. Реално за истинския Леон не мога да намеря нищо, възможно е да е търсено нещо характерно, което няма как да знаем какво е.

Гостуването на Елена Панайотова в "Преди обед" преди няколко дни.

Допълвам: и мен супер много ме издразни като гледах как влизаха разни пуканконосещи. Още повече, че бях чела това - Зорница София: "Майка" не е филм, който се гледа с пуканки. Дано не са им приседнали наистина.

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 23:42 от DamaPika

# 664
  • Мнения: 7 061
Наистина ли са избрали "В сърцето на машината" пред "Майка"?! Поразена съм.

# 665
  • София
  • Мнения: 11 755
Майка е отпаднал, защото не отговаря на условията за Оскар, слушах Дария да обяснява, че са надвишили с 5 минути разрешените за реплики на английски език.

# 666
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Да, някакви безумни изисквания на Академията. И минутите даже не са 5, а 3.

# 667
  • Мнения: 5 940
Защо да са безумни, в крайна сметка категорията е чуждоезичен филм, а не английски. Филмът, който пратиха ''в сърцето на машината'' е много хубав.

# 668
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
То по логиката на тия правила може филмът да е изцяло американски, но ако си говорят на български, да речем, ще спазят изискванията. Е, не е ли безумие?
Още повече, че доста години вече английският е универсален на международно ниво. Екипът на "Майка" е международен, така че е съвсем логично да говорят на английски. Всъщност, това второто беше и отговорът на Зорница София на въпроса защо се говори на английски дори и в сцените в България. А и едва ли някой е очаквал, че Елена още с отиването си в Кения ще проговори на суахили, пък историята там е почти половината от филма.

Само за протокола - гледах "В сърцето нан машината", също в премиерната му седмица миналата година. Очарована бях. "Залепи" ме на седалката, дето се казва. И както вече написах - не че не заслужава да е нашето предложение. За мен е един от най-добрите български филми.
Но и доводите си защо съжалявам, че не е "Майка", също написах. Няма нужда да се повтарям.

# 669
  • Мнения: 5 940
За мен не е безумие, затова се казва чуждоезичен, а не английски. Безумие е да се говори само на английски дори в България, дори е абсурдно. Няма никакъв шанс американски или какъвто и да е филм да се говори на български, при нас се говори предимно на английски, защото сме по-големи католици и от папата. Но затова и филмът отпадна. Не вярвам да има друга държава, която да си направи филма основно на английски Joy
В Сърцето на машината е един от най-добрите нови филми и трябваше да бъде избран той още първия път.

# 670
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 762
Тия дни ще гледам МАЙКА и нямам търпение. Но за Сърцето на машината мога да кажа само: силен, та силен! Много, изключително добър!

# 671
  • Мнения: 7 061
Аз очаквам "Васил", а междувременно ми изникна и този
https://ladyzone.bg/laifstail/lica/luiza-grigorova-s-igra-na-dov … a-na-nasilie.html

Ама аман вече от Макариев и Яна Маринова!

# 672
  • Мнения: 4 094
Да, някакви безумни изисквания на Академията. И минутите даже не са 5, а 3.
Нищо безумно няма в изискванията.
Има изисквания, ако искаш да се бориш за номинация, ги спазваш.
Моите уважения към Зорница - София и филма й, но тя се показва като непрофесионалист. Нормално е, правейки филма, да мисли, че би искала да се бори да бъде включена в селекцията. Изискванията ги знаят всички кинаджии. Еми като ги знае, да се беше съобразила. Не съм гледала филма, но от това, което прочетох, е абсолютен oscar material - по действителен случай, главен герой жена, африкански сирачета - като по учебник, бе хора! С повече реклама имаше шанс за номинация. Не е допуснат заради ГЛУПОСТ на създателите му. Нали не си мислите, че оскаровите филми си ги снимат и изведнъж - А, глей ти, номинация!

Малко със закъснение да се включа по последните обсъждани филми:
Дяволо, много ме зарадва положителното ти мнение за Жигули. За мен е хубав филм - лек, весел, без претенции да е нещо супер арт и жизнеутвърждаващо, но не всеки филм трябва да е такъв. Изненадах се, че много хора не го харесаха.

Двете продукции на Ивайло Пенчев. За Чичо Коледа се радвам, че най-после имаме наш готин коледен филм. Пуснахме го на Коледа от няма какво да гледаме и в началото започна мудно, обаче след 15 минути ни увлече. Забавни персонажи, забавни лафчета и хепи енд - не ти трябва повече за коледно кино.

Мнението ми за Като за последно обаче се различава от това на масата тук. Първо авторът май обича похвата - показваме няколко различни героя, които се оказват свързани един с друг. Няма лошо, но когато го видиш два пъти в рамките на седмица, става досадно . И второто...сори, но за мен имаше леко педофилски вайб цялата работа...просто възрастния мъж, младото момиче...знам, че  нямаше реално любовна история между тях, но ми беше некомфортно да ги гледам. Гледах го основно заради Мария - харесвам я и я подкрепям.

Нещото на Яна Маринова и Луиза Макариев изобщо няма да го гледам. Виж, Васил и аз го чакам с нетърпение.

# 673
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 762
Копирам си поста от другата тема:

Преди малко се прибрахме от кино, гледахме МАЙКА. Да ви кажа, отидох с голямата кошница. Ама най-голямата. Четох навсякъде за този филм и бях супер надъхана. Избутах си Вавилон, като приоритет, за да гледам първо МАЙКА.
Филмът е хубав. Като се замисля за тази истинска история, тя е всъщност много силна. Истинска, силна и наситена с тежест.
Обаче ... филмът ми беше слаб. Не усетих вълнение, не ме разтресе. Очаквах много повече от кадрите в Африка, пък те само в една постройка снимали малко, честно казано, не зная къде е сниман филма. Но и това няма значение. Това, което МИ ЛИПСВА е нещо в отношенията на героинята с останалите - децата, изживяванията и там и т.н. ПРосто даваха една пътуваща жена, един СМСи по телефона с мъжа и и тръгването, връщането , приятелките и ... На мен ми липсваше концентрация в отношенията и с хората там. Много набързо ми беше този филм, не ме задържа никак.

Това е мое мнение и не задължавам никого с него. Казах вече, че филмът е хубав, но за мен не беше нещо УАУ.

Сравняван беше  със Сърцето на машината. Ами онзи е в пъти, в много пъти повече.

# 674
  • Мнения: 7 061
Аз пък мога да кажа обратното.
Харесвам и другия филм, но не го почувствах така силно и от двата със сигурност "Майка" заслужаваше да ни представя на наградите.

Нещото на Макариев и аз ще го пропусна, но се замислих, че на Зомбори добре му е тръгнало с филмите. А като се сетя, че се "запознах" с него в онова нелепо нещо "Пътят на честта" Grinning

Общи условия

Активация на акаунт