Мъжът ЛЪВ!

  • 79 808
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • Бургас
  • Мнения: 1 120
Пълни глупости. Може и да има такива екземпляри сред лъвовете, но чак да е основна характеристика за зодията - категорично НЕ. Познавам доста лъвове, включая баща ми и мъжа ми. Нищо общо с това абсурдно описание.

# 181
  • Мнения: 1 666
Пълни глупости. Може и да има такива екземпляри сред лъвовете, но чак да е основна характеристика за зодията - категорично НЕ. Познавам доста лъвове, включая баща ми и мъжа ми. Нищо общо с това абсурдно описание.
+1

# 182
  • Мнения: 1 784
Моят мъж също е лъв, аз съм козирог, но асцендентът ми е лъв и въпреки че сме доста различни, някак се допълваме. Типично лъвските неща у него, които забелязвам и у други представители на зодията са: буен темперамент, нетърпеливост, силна емоционалност, импулсивност, желание за грабене от живота с пълни шепи (бързи и скъпи коли, маркови дрехи, забавления...като цяло склонност към показност), ревнивост, склонност към харчене.

# 183
  • Мнения: 2 506
Аз имам малко по-различен въпрос, четох по диагонал и се извинявам ако е обсъждано, връщам се да дочитам, но ми е интересно - как се работи с Лъв?
За съжаление аз откровено не мога. Прекият ми ръководител е лъв и буквално ще се избием в някакви моменти, как се случват нещата с тази зодия? Аз ли не съм търпелива?
За справка - зодия рак съм аз.
В началото тръгнахме много добре да работим в екип, буквално и до днес има моменти, в които си довършваме изреченията, знаем какво мисли и какво ще направи другия, казвал е, че сме “един човек в две тела”, но всеки ден се караме и това изнервя обстановката много. Случвало се е да си викаме, да се държим непрофесионално (обръщал се е към мен с “Виж сега, моето момиче…”), което мен ме тормози, защото отивам да работя, а не да се карам с хората.
Как се процедира в подобни ситуации с лъвовете? Не обръщате внимание и оставяте нещата или си влизате в спор, за да види, че не е прав?

# 184
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Е, аз съм Раче с колежка Лъвица. Трудно е. Лъвовете се имат за пъпа на Света Joy Те са най-най-най, а другите са под нивото им. Трудно е да се проявява търпеливост, ако постоянно има мачкане от страна на Лъв. Като под мачкане имам предвид постоянно да ти се правят забележки, да не се зачита мнението, идеите ти, приносът ти и по дефолт да те смята за неспособен, особено на фона на неговото голямо раздуто его. Bowtie Лъв грешки не прави...и не признава такива Joy

# 185
  • Мнения: 2 921
А виж това е лесно! Имах колега лъв в една от предишните компании. Съвсем определено предпочиташе да работи с мен, ама аз съм също лъв и грешки не правя. Инак е вярно, че ме дразнят тези, които правят, ама гледам да се държа прилично, доколкото мога. Simple Smile

# 186
  • Мнения: 11 239
На работа сме 3 лъвици. И трите сме коренно противоположни. Едната е дива, само вика и крещи, силен глас, ехти на всякъде. Другата тиха, кротка, (и двете са на една дата родени), спокойна. А, аз....най хубавата и добра! 😂

# 187
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Винаги ми е било интересно какво става, когато на едно място се съберат само най-най-най огнени хора. Кой от тях взима приза за "още по-най" от останалите?! Joy

Нали знаете, че на Земята сме само грешници. Идеални хора няма...освен в собствените си очи Stuck Out Tongue Winking Eye

# 188
  • Мнения: 2 506
Да, Джулайче, аз това го знам и донякъде от твоите коментари се опитвах да си изградя “стратегия” как да се държа обаче тук е малко по-различно.
Първо, защото той иска да работи с мен постоянно. Няколко пъти съм го казвала, че е по-добре, поне докато не се успокоим, да не работим заедно - не, не бил съгласен, можели сме велики неща да постигнем заедно, не виждал причина да спираме да работим един с друг.
За грешките - не знам, аз вероятно правя, защото все пак съм неопитна. При нас е обратното на това, което описваш. Като трябва да се вземе решение аз съм човека с последната дума. “Кажи ти, за мен твоето мнение е достатъчно адекватно, каквото ти решиш ще направим, вярвам, че щом нещата са минали през теб са ок” и подобни   

Проблемът идва оттам, че ако стане фал топи другия, за да излезе той сух от водата. Според мен не работи толкова колкото го изкарва и т.н.

# 189
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Значи, ако заедно постигнете големи дела - заслугата ще е негова (или обща)?! Ако стане фал - ти ще си виновна?! Bowtie Много хитро. Дали наистина те оценява или те плакне, за да бачкаш на макс, ти да носиш отговорността и да обираш негативите, ако се появят?! Не даваш много подробности

# 190
  • Мнения: 2 921
Проблемът идва оттам, че ако стане фал топи другия, за да излезе той сух от водата. Според мен не работи толкова колкото го изкарва и т.н.
А това е проблем не на зодията, а на човека.
Аз обикновено си казвам, когато има фал. Мръщя се, мърморя, но не топя. Лъвовете не са задкулисници.

# 191
  • Мнения: 2 506
Значи, ако заедно постигнете големи дела - заслугата ще е негова (или обща)?! Ако стане фал - ти ще си виновна?! Bowtie Много хитро. Дали наистина те оценява или те плакне, за да бачкаш на макс, ти да носиш отговорността и да обираш негативите, ако се появят?! Не даваш много подробности
Е, второто естествено, то се е и случвало неколкократно. Това е и причината да не искам да работим заедно, защото изнасям 90% от нещата и накрая ако нещо се обърка - не стига, че съм бъхтила извънредно ами и аз го отнасям. Това е и причината да се караме ежедневно и освен един от нас да напусне има ли друг начин да се разберем?

Равена, то се отразява на начина на работа характера, но той какъв е като човек мен грам не ме интересува. Няма да се женим един за друг, въпросът е да работим и за мен има правила, които в работата е хубаво да се спазват, а там има моменти, в които ако не е на кеф ще направи и твоя ден ужасен.

Общи условия

Активация на акаунт