кърмите ли на обществени места?

  • 1 307
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • на Север
  • Мнения: 503
Не Naughty
След 5 годишен брак с ревнив мъж, вече започвам да мисля като него. Ами то с какъвто се събереш, такъв ставаш. Зависи обаче, ако няма никой в радиус от 1 км., що не?! Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Навсякъде по света,без арабския част,е прието за обсолютно нормално една майка да нахрани гладното си бебе било то с биба било то с кърмене без значение къде се намира......

Дори и в арабския свят.С фередже , но повдигнала блузка и храни детето си, майката Grinning

По въпроса - кърмех ,да! Навсякъде ,където ни свареше момента.На пейка , в офис, в ресторант....и т.н. Wink

# 17
  • Мнения: 313
Кърмя навън без никакви проблеми и задръжки,а от както просълзих една възрастна жена...вече кърмя с гордост Laughing.Миналата година по това време дори кърмех сред преспите...незабравими моменти

# 18
  • Мнения: 1 999
Да, случвало ми се е няколко пъти и със сигурност ще има още като се постопли. Човек веднъж като се отприщи, хич не му пука. Grinning По-добре да накърмиш бебето навън, отколкото да се прибереш в къщи само заради това!

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Кърмила съм в автобуса, в кола, в кафене, в парка, в поликлиниката, на плажа изобщо навсякъде, където искаше Теди. Вярно че ме гледаха някои странно  проходило дете да суче, ама на мен не ми пукаше.
Повече от две години излизах само с ризки и шалчета, за да мога дискретно да я накърмя без да смущавам особено хората.  Laughing
И да първия път се притеснявах, но после вече е повече от лесно. Няма да си оставя детето да плаче от глад до у дома я. Close

# 20
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
biah pritesnena ot psevdomoralistite,no go napravih!V parka -dve babi se vazmu6tavaha-nali bebeto ne triabva da se vijda do 40den i drugi takiva glupusti,a biberonka be6e na 10 i niakolko dni..Taka 4e ,derzai..i mnogo usmivki

# 21
  • Мнения: 603
За първи път се наложи да го накърмя на обществено място във фоайето на една болница. От родилното ни бяха завели при специалист Rolling Eyes
След това сме се кърмили в морската, на плажа, на събиране на приятели... Чесно казано, понякога съм се притеснявала. И винаги съм се опитвала да търся по-усамотени места. В морската градина си имаше едни пейки, където се събираха майки кърмачки. Таб ми беше по-спокойно.
Веднъж го кърмих на един вълнолом в КК СВ Константин и Елена. На една тераса излезе някакъв турист и изкара една камера. Определено ни снимаше. Но бях вече "старо куче" и не се притесних. Само дето се почувствах като някаква месна забележителност Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 88
Да и аз кърмя където и когато се наложи, не се притеснявам, но и смятам, че това е нормално, а и никой досега не ме е гледал странно, ако трябва да си призная, така че учудените погледи според мен са преувеличени

# 23
  • Мнения: 2 467
Добре де, аз хамбургера/пицата/дюнера и т.н. си ги ям навън, а беба да я крия като яде! Като е гладно - кърмя. Не си махам циците на показ, и не виждам нищо срамно в това да накърмиш бебока като е гладен. Че то си е супер картина майка как кърми детето си и не виждам нищо срамно/неприятно/грозно. А на гадните псевдоморалисти: я си.... (пиуууууууууу) аааа ма ха!
Пък то и едни цици кво толкова и да ги види някой  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 10 825
Навсакъде съм кърмила Wink Цялото лято изкарахме с кърмене по градинки и кафенета

# 25
  • Мнения: 1 586
Да, кърмя навъън Simple Smile

А по отношение на кърменето на публично място в арабските страни, знам един случай, но не помня въобще виц ли беше, истински случай ли беше... Звучи доста автентично, де Simple Smile
Значи събрали се няколко кърмачки арабки някъде, седнали и си кърмят бебетата. Приближава се към тях някакъв чужденец да пита нещо и първото нещо, което те правят е да си скрият лицата  Laughing. Циците никоя не посяга да скрие  Laughing

# 26
  • Мнения: 35 993
да, не ми пука, ако преча на някого - да не гледа Simple Smile

# 27
  • непостоянно
  • Мнения: 981
Разбира се! Grinning Стига бебка да е гладна Wink се кърмим където ни свари Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 737
Не за съжаление, защото детето яде само от шише! Ще взема назаем някой път нечие чуждо да накърмя, че и аз да си покажа циците веднъж поне!!!  smile3508

# 29
  • Мнения: 4 915
Да. В градинки, в магазини, на заведения. Кърмя дискретно и често хората наоколо не разбират. Смятам, че не скандализирам никого, пък ако съм го сторила неволно - негов проблем.

Общи условия

Активация на акаунт