Ето иде есен вече в шести месец ний сме вече - тема 9

  • 29 465
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
 оххх, ето ме и мене. След зацапването в сряда сутрин, три дни не бях на работа и после събота и неделя - та 5 дни почивка ми се събраха. Пътувах малко до Хасково, всичко беше ОК. Тази сутрин ставам да се оправям за работа и гледам хоп пак зацапване Sad. Дойдох до офиса, сега ще почакам още малко и ще звънна на док да ида, да видим какво е. Споделих с шефката и и обяснявам какво е - че не е като менструална кръв или съсирек, а просто зацапване - и тя ме вхърли в девета глуха - да не кръв в урината, та... уффф
 Сега ще разледам снимките да видя как хубаво сте си прекарали

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
оххх, ето ме и мене. След зацапването в сряда сутрин, три дни не бях на работа и после събота и неделя - та 5 дни почивка ми се събраха. Пътувах малко до Хасково, всичко беше ОК. Тази сутрин ставам да се оправям за работа и гледам хоп пак зацапване Sad. Дойдох до офиса, сега ще почакам още малко и ще звънна на док да ида, да видим какво е. Споделих с шефката и и обяснявам какво е - че не е като менструална кръв или съсирек, а просто зацапване - и тя ме вхърли в девета глуха - да не кръв в урината, та... уффф
 Сега ще разледам снимките да видя как хубаво сте си прекарали
Смърфиетка, ти като мен, 5 дни нищо и на шестия отново.А пиеш ли нещо?
Вземаха ли ти вагинален секрет, огледаха ли те  Simple Smile
Просто е нужно лежане.Няма ли вариант за болнични?
Аз вече не готвя, не мия чинии, не чистя, ама 3 пъти като се случва и накрая си сяда човек на дупето и си трае.Мръсно, чисто, това е.
А плацентата ти на ниско ли беше?

# 692
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 298
оххх, ето ме и мене. След зацапването в сряда сутрин, три дни не бях на работа и после събота и неделя - та 5 дни почивка ми се събраха. Пътувах малко до Хасково, всичко беше ОК. Тази сутрин ставам да се оправям за работа и гледам хоп пак зацапване Sad. Дойдох до офиса, сега ще почакам още малко и ще звънна на док да ида, да видим какво е. Споделих с шефката и и обяснявам какво е - че не е като менструална кръв или съсирек, а просто зацапване - и тя ме вхърли в девета глуха - да не кръв в урината, та... уффф
 Сега ще разледам снимките да видя как хубаво сте си прекарали
Смърфиетка, ти като мен, 5 дни нищо и на шестия отново.А пиеш ли нещо?
Вземаха ли ти вагинален секрет, огледаха ли те  Simple Smile
Просто е нужно лежане.Няма ли вариант за болнични?
Аз вече не готвя, не мия чинии, не чистя, ама 3 пъти като се случва и накрая си сяда човек на дупето и си трае.Мръсно, чисто, това е.
А плацентата ти на ниско ли беше?

предният път не отидох на лекар, защото вечерта преди това бях на ФМ и всичко беше наред. С док се разбрахме така - ако спре да си почивам, а ако продължи да му звънкам или да отивам към болницата . Спря затова и не му звъннах, сега чакам че е в болницата още, а там хич не ми се ходи - знам че веднага ще ме оставят да си изпишат някоя пътека, първо ще ида в кабинета му и вече той ако каже ще отивам към болницата. за плацентата - не съм с ниска, с предна съм

# 693
  • Мнения: 5
Gigito, това обяснява и моето постоянно кихане!! Отдавах го на всичко друго, но не и на бременността. Сега ми стана много весело как едни и същи неща спохождат всички ни (или по-голямата част). Alexandrina, аз използвам един гел на Galenic - Elancyl против стрии. Малко е скъпичък, около 35-36лв опаковката, но за сега нямам никакви стрии. То е и още рано да се каже дали действа, може в 9-тия месец да се появят. Доволна съм от гела, но като свърши опаковката вероятно ще си взема нещо по-евтино, защото в крайна сметка ако кожата предразполага - и за 100лв да си взема пак няма да помогне.
Аз искам да ви питам за витамините. Моя лекар ми изписа на prenatal, но ги няма в аптеките и ми казаха, че вноса е спрях. Ще го питам утре дали да не взема на prenacare примерно, предполагам че са горе-долу еднакви.
Иска ми се и аз вече да излизам в болнични, но уви, още месец най-малко ще съм в офиса Sad А болнични могат ли да дадат ако просто вече ми е уморено и не ми се идва на работа, или трябва да има здравословна причина да не идвам...

# 694
  • Мнения: 8
Освен това почти всяка вечер като легна ми се запушва леко носа, но колкото и леко да е не мога да дишам през него, а правейки го през устата, тя ми съхне и положението е страшно, няма сън.Някоя друга и с такъв проблем и решение към него?

Аз съм така, ужас е! От предишната бременост ми е! Тогава ползвах какво ли не, ходих на специалист - уши, нос, гърло. Резултата е, че на хормонална основа набъбват лигавиците и няма оправия, от капки ме боли носът. Защото то реално няма секрет и като сложа направо ми щипе. Единствено помага да се напариш в банята хубаво, да я наприш като сауна и да заспиш бързо и малко от тези масла за мирисане, незная дали се сещаш едни такива, дето си смъркаш през носа. Но трябва да се внимава с тях, че не са много за препоръчване за бременни ooooh!.

# 695
  • Мнения: 4
Габи, благодаря! Може и да пробвам с Елансил Wink Истината е, че това си е до кожа - използването на такива продукти може и да не предотврати появата. Аз преди малко повече от месец си купих Пренатал... мисля, че и от някой сайт можеше да се поръча... А болнични могат по всяко време да ти дадат  Wink Аз дори след малко отивам да си ги взема. Възползвай ссе  Simple Smile

# 696
  • София
  • Мнения: 6 153
Здравейте мамчета, как сте и вие и бебоците, надявам се да сте добре! Аз минавам да ви кажа какъв ужас преживях тези дни. Незнам дали има мами от Надежда/Обеля, но тук от 3 дни ужасно смърди на пушек, все едно са запалени гуми.  newsm78 И през ноща събота срещу неделя се събудих от зверски болки и между гърдите и невероятен задух.  Shocked Просто лежах и не можех да помръдна от болки и изпбщо не можех да си поема въздух. Казвам ви честно, имах чувството, че умирам. Събудих мъжо и се понесохме към втора градска, там няма да ви обяснявам колко време издирвахме лекар и как ни гледаха злобно, ама както и да е. Появи се накрая една гинеколожка, тя прегледа бебка и видя, че е добре, после извика интернист, която ме преслуша и каза, че трябва да отида на специалист, че би могло да е и астма.  Sad Снощи спахме при мама на село, там ми беше малко по-добре, въпреки че още се задушавам и ме пробожда. Сутринта ходих при мойта доки, даде ми направление за пулмолог, та ако някаой знае добър може да ми препоръча.
Иначе бебка е добре, 770 гр., отговаря на 26 г.с., не спря да рита и шава.  Heart Eyes
Сега пак съм си в Надежда, май не мирише толкова, ама вечер става непоносимо. Май пак ще си ходя да спя при мама тази вечер.  Sad

# 697
  • Мнения: 0
някой получавал ли е от силни ритници сърцебиене сутринта така ме рита бебо или се обръщаше и аз незнам но беше много силно и получих сърцебиене и още ме държи  Cry

п.с. как могат да се разглеждат снимките  Thinking

# 698
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 51
Дидка-бандитка , и аз съм от Надежда но не съм усетила,ти в коя част си
За съжаление,лекар не мога да препоръчам.Но вярвам,че всичко ще бъде наред,още повече че и бебчо е ОК  Simple Smile
Абе мамита,вие имена измислихте ли?Не съм вярвала,че е толкова трудно Simple Smile Simple Smile Simple Smile За сега сме се спряли на 2,които никой не одобрява...

# 699
  • Мнения: 5
Аз преди малко повече от месец си купих Пренатал... мисля, че и от някой сайт можеше да се поръча... А болнични могат по всяко време да ти дадат  Wink Аз дори след малко отивам да си ги взема. Възползвай ссе  Simple Smile

Чудесно, ще потърся днес и дано ги открия. А за болничните - с удоволствие ще се възползвам от ноември месец, че сега още малко ще имат нужда от мен на работа. Нямам търпение вече, искам да пазарувам и да ходя по лекции, ама коя ли от нас не го иска Simple Smile

# 700
  • Мнения: 5
t o n i 7, и ние не сме решили още, но в тази вързка да ви се оплача....Уикенда бяхме при родителите на мъжа ми и отново ни питаха дали сме избрали име. Като казахме, че не сме и свекърва ми започна да изрежда имената, които й харесват на нея. Без да ни се налага нещо, но и без да сме я питали. И аз много се издразних, защото първото име, което каза, аз също го бях харесала. И сега ако изберем него - все едно защото тя ни е го е казала и е неин избор, а не наш. Абе явно е, че се дразня за глупости, ама така ми се иска никой да не повдига тази тема, докато сами не им кажем името...Някоя приятелка да ми беше казала нейните любими имена, нямаше да се издразня, но от устата на свекървата по друг начин го тълкувам.....Иначе и ние сме се спряли на 2-3 имена , но не знам кое да бъде финалиста Simple Smile

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Сисита, сърцебиенето може да не е от ритничетата, можеш да си провериш и кръвното.Иначе доста мами получават сърцебиене в един или друг период на бременността.
Тони, относно имената, предполагам всяка от нас има някакви предположения, но чакаме "Петковците" да се родят  Laughing Иначе четох темата, която си пуснала за имената, но и аз не можах  да избера име, което да ми допада повече и затова не съм писала. Rolling Eyes
А аз пък сега разбрах, че в нашата градина има шарка - скарлатина.По-миналата година ни казаха, че я е карала, но не знам вече да вярвам ли на лекарите.Миналата карахме варицела семейно, чудо сме просто.
А за Елансил, аз съм го ползвала през първата бременност.Като цяло вземах най-добрите продукти, за които се чуваха прекрасни отзиви и се нацепих страшно в 9 месец.Ето и тук се виждат даже браздите по корема:
http://prikachi.com/images/100/3494100H.jpg
Е то аз и 90 килограма бях тогава... Shocked

# 702
  • Мнения: 0
Здравейте, мамчета!!! Отдавна не съм се включвала и реших да го направя. Бих искала да ви попитам за килограмите, как вървите с тях. Аз съм в 26 г.с. и съм с 8-9 кг. отгоре. Искам да ви попитам и за колострата от гърдите. На мен ми тече по капка коластра доста често, през нощта при натиск си става петно Simple Smile ,  казват че е нормално. Лека и спорна седмица!!!

# 703
  • Мнения: 711
Здравейте и от мен!

Сутринта бях до док да дам пак кръв. Оказа се, че липсва само ПКК, другите са готови и са ок. Взеха ми и секрет за микробиология и утре следобяд ще звъня да видя дали и там всичко ще е наред. Ние събота и неделя голямо скитане му ударихме и се чувствам чудесно. Колкото повече лежа, толкова повече чета и се притеснявам. А сега го карам много спокойно. Изместиха ми часа за 12,10 и нямам търпение да дойде да видим как са водите и дали малката няма да започне да си наваксва вече. Иначе като легнах на магарето за секрета и доки ми опипа корема и каза, че определено е малък за края на 6ти месец. Аз така бях и със сина ми обаче. Сега ще ровя да си търся документите от предната бременност да видя колко е бил той в тези седмици.С него в началото на 7ми месец изглеждах като преяла, а той даже вървеше седмица по -голям.

За кг - аз съм +4кг за сега. Коластра - нямам, не съм имала и с предната бременност.

Бонбонче, със скарлатината не се добива имунитет, тъй че и да я е карала малката файда няма.

За стриите - не се мажа с нищо. Със сина ми се мажех с някакъв крем на Мустела беше около 40лв и стрии нямам. Но дали беше от него или от това, че бях с малък корем нз. Влезнах да раждах +12кг.

За имената - не ми се говори. Нищо не мога да измисля. Много ми харесва Кристи и Кристия, но сина ми е Кристиян и заради това не искам. Исках да е с М, на майка ми, но не мога да измисля нищо интересно. Единствено ми допада Мелани, но не ме влече кой знае колко. Имаме още време дано се спрем на някое. Иначе и мъжа ми иска да е Кристи, но....ще видим.

Днес ще почивам малко повечко, че вчера излезнахме в 12,00 и се прибрахме 18,00, след това чистих и готвих и днес мъжа ми ми забрани да излизам от вкъщи  Laughing
Но към 17,00 ще карам малкия на английски, та ще използва после докато го няма да пооправя пак. Нещо ме удря манията за чистене, което не става често  Crazy

Айде стига съм писала, че стана много дълго.

П.П. Да питам и аз - как мога да разглеждам снимките и да кача мои ( след като се снимам, че още нямам снимки с корема)?

# 704
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте, преди малко пристигнах в офиса след ЖК. Вече сме 1,020 кг и 26 см. бебчо не спря да рита. Едвам записахме тонове, само го издирвахме  Laughing!
Аз съм само 5 кг отгоре и съм много щастлива! Simple Smile
За имена много се чудим, при нас всеки е с различно мнение!  Mr. Green Надявам се да решим докато се роди бебчо! Simple Smile Аз по принцип искам да е на моята майка, която е Румяна, но Румен не ми харесва много и се чудя за Радослав или Радостин! Баткото иска да е Калоян, а таткото Ивелин  ooooh!!

Хубав ден и прекрасна нова седмица!

Общи условия

Активация на акаунт