Ето иде есен вече в шести месец ний сме вече - тема 9

  • 29 474
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 0
В крайна сметка май наистина си е много рязко разпъване отвън и отвътре на кожата  Peace Освен това бебчо прави някаква такава поза ,в която за секунда около пъпа ми корема се надига с доста ,сякаш си се обляга милото на корема и добива странна форма..и гледам как кожата ми се опъва  #Crazy Мажа се против стрии,мисля кожата ще издържи,обаче тези мощни ритничета и това бутане и надигане на кожата  Crazy сега щом толкова силно шава и ме ''бие'',незнам после 8ми и 9ти месец какво ще е  Crazy
Да ми е живо и все така здравичко малкото боксьорче Роки  Mr. Green (вече така си го наричам  галено Heart Eyes)

заради тези ритници аз си "кръстих" моята мома - Маратонка (по нашенски), кръстена е на Марадона...  Grinning Laughing Laughing

# 676
  • Мнения: 1 043
Ох да се разпиша и аз преди да сте изписали и тази тема.
Първо да се похваля, че си защитих дипломната работа в петък и вече съм магистър по финанси  bowuu Олекна ми, и това мина, както се казва. Чак се чудя как ще бездействам, ама като гледам как лети времето, май няма да съм дълго време без занимание  Mr. Green
Ходих си и на гости на мама...поглезих се, детето също и от вчера сме си в нас. Сега планувам следващото пътуване, този път до село  Crazy
Аз за гърло и вируси не мога да помогна, но пък ще си запиша вашите предложения, че като се знам..  ooooh!
Гледах и снимките от срещата, много сте хубави всички, пу-пу  Hug
Аз съм на консултация в петък и вече нямам търпения да си видя малкия мъж  Heart Eyes
Лека вечер от мен и хубава и усмихната нова седмица  Hug

# 677
  • Мнения: 27
HELP!!! - хваща ме грип - гърло и хрема за сега - казвайте какво мога да смуча за гърло и с какво мога да се пръскам за хремата, че вече не се издържа????  
На мен преди два дни точно за тези симптоми ми предписаха Осцилококцинум http://www.medicine.bg/lekarstva/oscillococcinum - противогрипно, бонбони Кофлет за гърлото http://www.ayurveda.bg/index.php?page_id=7&record_id=21  и витамин С - разтворим 550 мг. по една таблетка на ден. Днес вече съм доста по-добре.

Момичета, какво мислите за количките Hauck? Харесала съм този модел http://eshop.hauck.bg/index.php?main_page=product_info&cPath … p;products_id=292  

# 678
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен! Аз не пиша, защото от 1 седмица ме е хванал гаден грип, с кашлица, запушен и от дъжд на вятър течащ нос. Понеже не обичам да пия каквито и да било хапчета, карах на мед, чай и лукчета за кашлица! Simple Smile Вече се чувствам по-добре  Simple Smile, утре съм при доки да видим колко е порастнал малкият ми футболист  Laughing! Това бебе рита с пъти повече от баткото! Дали ще е палаво дете? newsm78

Пинк, честито!   bouquet

Лека вечер на всички!  Hug

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 361


заради тези ритници аз си "кръстих" моята мома - Маратонка (по нашенски), кръстена е на Марадона...  Grinning Laughing Laughing
Маратонка  Joy Joy
и аз се чудих първо моя юнак футболист ли е с тези ритници,танцьор ли е-танцува си върху корема,ама след снощи таткото го нарече Роки-то ,направихме го боксьорче  Joy Joy

# 680
  • Благоевград
  • Мнения: 9
Здравейте маминки,
[Polisia[/b]b] аз също си харесах по рано подобно возило само че беше изпълнение Esprit, http://www.slunce-bg.com/product/86/esprit-vegas-trio-set-garden-party.html
много ми допаднаха цветовете, но видях че е изчерпана наличност  Close после ми казаха че гумите били доста малки на живо и много щяло да друса, честно казано вече незнам какжо да гледам какво да мисля, но от другия месец вече няма да ходя на работа и тогава мисля да разгледам всичко възможно  Joy 
Маминки днес съм много уморена , чистих после бяхме до новия апартамент който е още карабина и имаме толкова много работа, там висях 3 часа и сега направо като легна на дивана и няма ставане, май май доста се преуморих.
Хайде лека вечер ви желая.

# 681
  • Западен парк
  • Мнения: 395
Здравейте и от мен!
Току що се връщам от пицария - е няма такива нерви, просто! Бяхме в неподходящо заведение и моето и едно друго с нас чавенца ми скъсаха нервичките. То не бе пищене, то не бяха гоненици, докато накрая не се разфучах и се кротнаха малките гаменчета. Следващият път или без дете, или в заведение с детски кът. В Стара Загора, като ходихме на гости на приятели, имат страхотна пицария с голяяям двор с катерушки и пързалки. Там изобщо не съм се ядосвала с дечурлига, хем Боян беше по-малък и по несамостоятелен от сега. Вие да се сещате за подобно нещо в София, но да е с прилични цени, а не една пица - 10 лв.
Кафенце, специално да те питам - колко е куверта за училището на "9 месеца" и колко в "Лабиринт". Че аз тази седмица ще съм последно на работа и после започвам да обикалям лекциите (и магазините!). Събирам и предложения къде да разглеждам детски мебели и по-точно двуетажни легла. Че само това си нямаме за бебето. Всичко друго ни е готово, вкл. и моят "тоалет" за изписване!

# 682
  • Мнения: 513
г-жа Монк, виждам, че питаш кафенцето, но за понеже съм на линия...
Куверта за училището на 9м. беше 4 лв, когато беше в ЦУМ. Сега пише, че е безплатно, но ако се сяда в заведение, вероятно пак ще има такса=консумация. Записването е по телефона и те ще ти кажат.

В лабиринт е напълно безплатно.

# 683
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Исках да ви питам дали има друга мама като мен дето да киха всеки ден и като започне да киха, няма спиране поне около 15 минутки?
Освен това почти всяка вечер като легна ми се запушва леко носа, но колкото и леко да е не мога да дишам през него, а правейки го през устата, тя ми съхне и положението е страшно, няма сън.Някоя друга и с такъв проблем и решение към него?
Хехе Шоки, пак имаме сходен проблем. Аз от началото на бременността кажи-речи до 4ти месец сигурно кихах по над 20 пъти на ден. Всеки път си мислех "Ей сега вече се разболях" , но после свикнах.  Laughing Сега е мааалко по-рядко, но пак ежедневно. Обяснява се с по-богато кръвоснабдените лигавици вкл. на носа. За съжаление лек не ми е известен. Нито пък за кажи-речи перманентно запушения нос след лягане. В хладните сезони съм си все така от години... въртя се в леглото като пумпал и това е  Tired

# 684
  • Мнения: 1
Благодаря на Bibiana & krasidika и аз. Хубав списък сте ни дали. На мен ще ми бъде много полезен. Мамита, с по-големи деца, каквото се сетите казвайте, ще ни е от полза. Наистина е трудно да си представиш всичко, което би било нужно, така че давайте съвети. Много са полезни .

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро от нас!

Моята дъщеря вчера цял ден ходи да си играе с близначките /племенничките на мъжа ми, които живеят на горния етаж/ и по едно време баба й я доведе и каза, че едната кака е с температура  Crazy . А на мен ми се стори, че Мимка има лош дъх от устата, а за капак на всичко още със събуждането си ми каза, че я боли коремчето около пъпа.От седмица и нещо забелязвам, че има и страшни газове, предполагам има връзка.Та чакам мъжа ми, който сега тръгна от Свиленград за насам и да я водим към обед на педиатъра.Косата ми се изправя вече, дано да не е нещо сериозно, но предполагам, че пак гърло ни мори.И това се случва поне веднъж месечно...

# 686
  • Мнения: 4
Добро утро момичета! jump
Най-после в болнични и у дома  Wink Макар да съм на крак от 6 часа сутринта...
Днес съм на преглед при д-р Даскалов и нямам търпение да видя малчо newsm32, а след това по магазините за количка, кошче... просто нямам търпение  smile3535
Да Ви питам нещо - какво използвате против стрии? До момента аз съм ползвала Перкуталфа, Мустела и олио на Hipp, но не съм убеден, че имат ефект  Thinking

# 687
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Добро утро, момичета, спорна и усмихната седмица!

За гърло може "Прополки " за смучене
Само за всеки случай проверете на опаковката какво пише. Аз ползвам Проповит, вероятно сходни съставки, но наскоро като посягах към тях се зачетох в етикета и изрично пише за бременни НЕ. Та си я изплюх..

Момичета, как разбирате, че бебто хълца? От любопитство питам..
Тичам да напазаря, че после на работа пак  Hug

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Добро утро, момичета, спорна и усмихната седмица!

За гърло може "Прополки " за смучене
Само за всеки случай проверете на опаковката какво пише. Аз ползвам Проповит, вероятно сходни съставки, но наскоро като посягах към тях се зачетох в етикета и изрично пише за бременни НЕ. Та си я изплюх..

Момичета, как разбирате, че бебто хълца? От любопитство питам..
Тичам да напазаря, че после на работа пак  Hug

За прополките, винаги тях изписват на бременни не само тук в Бургас, казват, че други лекарства не е добре да се пият, от рода на Стрепсилс примерно.А и не бих споменала такова нещо, ако не е проверено все пак  Wink
А за хълцането, ето какво :
Двадесет и трета гестационна седмица

Бебето: Твоето бебе тежи около 500-510 г и е 29 см. Започва активното натрупване на мастна тъкан, но кожата все още е набръчкана и червеникава.  Пропорциите на отделните части на тялото са почти такива, с които ще се роди бебето. Започва образуването на мекониума – първите изпражнения на бебето. То продължава да поглъща количества от околоплодната течност, което може да предизвика хълцане, което се усеща в корема като леко подскачане.

Ти: Ако решиш да предприемеш пътуване през този период, практически, няма проблем. Важното е да се правят почивки, за да се разтъпчеш малко. Прецени как ще се чувстваш най-комфортно с колана на колата. Нагласи го така, че да не минава през корема, защото при рязко спиране има опасност да навредиш на бебето.

# 689
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А и не бих споменала такова нещо, ако не е проверено все пак  Wink
Само за всеки случай, понеже и аз бях убедена в безобидността на Проповита  Peace

Значи и моето хълца  Mr. Green А като стана дума за пътуване, изобщо не си го и помислям. В един влак се измъчих за 1 час, изобщо не мога да стоя продължително седнала, така ми се "смачква" корема, все трябва да съм полулегнала или права, или изпъчена  Joy

Общи условия

Активация на акаунт