Отговори
# 690
  • Мнения: 378
Добро утро, мамчета Hug

Мама Ани, да ти е здрава и усмихната малката Сианка Heart Eyes
Честити месечинки и на другите бебоци newsm67

Шунка, мерсии Hug
Записала съм си ги, но ще изчакам още малко, въпреки че знам каква съм патка - зъболекари и боцкане отлагам до последно Laughing Ноо... тази сутрин ми дойде 31 дни след предишния Crazy Ако вземат да се наместят сами най-добре ще стане Praynig
Аз миналата година цяло лято нямах никакъв цикъл и пих дуфастон, за да дойде поне веднъж да пречисти. Е, дойде ама след него 9 месеца пак нямаше Laughing До тогава "контрацепцията" ни беше - жената не може да прихване, уд'ри тая мачка не е наша Crazy
Апетит нямам, не ям много, даже по-малко от времето когато бях слаба.

Това за косопада и аз го четох, и не се затормозявам да го спирам, но при мен не е много.

Дес, и нашите ръце са така, все в устата и все ледени, а иначе си е топъл, за това се ориентирам само по нослето.

Като написах това се сетих, вчера Малчо стоеше навън в количката, аз си вършех нещо наоколо, а бабата на ММ ми вика "на детето му е студено, ръчичките са му измръзнали" - е ти как разбра бе ма**а му?!?, предупредена е да не ги пипа 'щото той после ги лапа Close , а тя се разкарва по градина, при кокошки Sick Sick

"Защо са нужни милион сперматозоиди, за да оплодят една яйцеклетка? Щото никой не спира да попита за пътя"  Laughing
Joy Joy Joy

# 691
  • Мнения: 49
АНИ2, добре дошла!

Честити много месечинки днес, страхувам се да не пропусна някои- на Сис, на Емо, на Теди, на Жожо, на Алекс и на Катето  bouquet

АНИ, как е мама днес?

ДАРКА, спокоен път, мила!

Лек ден и до скоро!

# 692
  • Мнения: 0
Честити месечинки на другите бебоци днес, ето почерпка за четвъртата на нашата Сладкишка:



И ние се чудим все с тия ръчички - все попадат в устата, колкото и да ги дърпаме, все са мокри и съответно все хладни или студени... Но и ние решихме, че те не са показателни дали й е студено или не Simple Smile

# 693
  • Мнения: 2 196
Добро утро честити месечинки на Катето на бг татти,Сиана на МамаАнелиа и на всички бебчета,които порастват с още един месец.........
ВяраВики честита месечинка на патерици и на твоето детенце.Вчера не съм се включвала,само се опитах да ви изчета,нж САМО се опитах.......Малчо беше доста лош,че и днес май такъв ще е ooooh!
Та ВяраВики,стана ми интересно как така на 3 месеца и зъбки.... newsm78Не казвам,че е невъзможно,но ти как разбра?
Стиснати палчета за майката на Ани и бабата на Кити Hug
Приятен ден.....Ники уж заспа,като започнах поста а вече е буден Thinking

# 694
  • Мнения: 14
Добро утро!
Да почерпя и аз за 4та месечинка на Теди:


Честити месечинки и на Сианка, Катето, Емо, Алекс и Жожо! Да са живи и здрави, и мнооого весели Grinning   bouquet

Аз трябва да изчезвам, защото пак имам много ангажименти за днес. Довечера ще водя и Стефи на модерен балет. Това си избра да тренира тази година. Ще гледам да пиша скоро.

Ани, дано всичко мине по най-добрият начин за майка ти и да оздравява бързо. И да намерите добри лекари във Варна Hug

Лек ден!

# 695
  • софия
  • Мнения: 1 305
Добро утро
Честито на всички мъници Heart Eyes
Дарка дано всичко е наред с пътя.
Чинче много гадно това с Нико как е днес Praynig
Анн2 много ни липсваше Hug
Вова успешен старт на модерния балет
Клавдия много усмивки за напред.
Заведох Дани в новата градина, след малко се залоствам да го шпионирам докато са на вън.
Хубав ден.  bouquet

# 696
  • Мнения: 149
Ехе пак сте изписали толкова странички - няма изчитане
та ще се включа колкото да похваля бебо - минахме първата двойна ваксина без температура и други проблеми -освен че беше малко по-кисел следобеда след ваксината. Може би и туята помогна...
Иначе след първия месец както вече си признах се предадох и бебо си спи при нас - добре че спалнята ни е достатъчно голяма - така ми беше и по-спокойно след ваксината - можех и в полусън да го докосвам и проверявам за температура. Все се каня да върна пак люлката, но ще видим дали ще стане. След опита с каката знам, че просто до около 2-3 годинки бебоците изпитвам огромна нужда да са близо до нас, а да си призная и аз искам да са близо до мен (иначе само се чудя как са).
събужда се героя - е пак не успях да ви пиша повече

# 697
  • София
  • Мнения: 142
Здравейте!

Честити месечинки, толкова са много днес!  bouquet

Ани, стискам палци майка ти да се оправи и да не се налага операция Praynig


Заведох Дани в новата градина, след малко се залоствам да го шпионирам докато са на вън.
hahaha  Знам, че и аз ще бъда същата, ама ми стана много забавно Hug

Хубав ден и от мен!

# 698
  • Мнения: 0
A Катето от първия ден вкъщи не само че не спи при нас, ами дори спи в собствената си стая Simple Smile Е, те са врата до врата и реално на 2-3 метра от нас, и ние спим на отворени врати на стаите... Но няма пряка видимост... Иначе през деня е постоянно с нас, не я оставяме самичка докато е будна. Когато не сме на разходка, сме в хола - или в шезлонгчето, или на активната гимнастика... и от време на време и на ръце де...

# 699
  • София
  • Мнения: 10 698
Нека са честити четвъртите месечинки на Сианка, Катето, Емо, Алекс, Теди и на моят Жожо Heart Eyes Да са ни живи и здрави децата,както на нас така и на всички в темата и извън темата Praynig

# 700
  • Мнения: 0
Добро утро и от мен!
Честити месечинки на порасналите бебчета!
Днес е малко облачно, но гледам слънчо се прокрадва изпод облаците така, че мисля да потеглям към парка.
Ирето и аз не обичам да пипат ръчичките на малката точно заради това че постоянно ги лапа. Опитвам се да  я залъжа с биберона, но не се получава. Вади биберона или го плюе и си лапа ръчичките
мама Анелия  вица ме разсмя  Laughing.
Хеберлеа радвам се, че всичко е минало при вас безпроблемно.
Ние утре сме на консултация така, че моля ви стискайте палци всичко да мине благополучно и да ни се размине Т и раздразненията.
Хубав ден от мен!

# 701
  • София
  • Мнения: 3 071
Здравейте  Simple Smile

Честити месечинки на всички бебоци!

Ирето, хубаво е да си направиш тези изследвания, които са ти казали момичетата, защото като се открие откъде идва проблемът може не само да се лекува, но и да отслабнеш, говоря специално за инсулинова резистентност ако има. Но и от щитовидната да има проблем лечението също влияе и на килограмите. Всъщност те нещата са много свързани помежду си.
Наскоро си мислех, че ендокринологията е много интересна материя и все още неизучена съвсем  Simple Smile

Като минат 6 месеца мисля да си направя пак обременяване (или трябва да спра да кърмя?), но този път да се види и инсулинът, като мисля да го направим заедно с мъжа ми.

Дарка, лек път и от мен!

Ани2, добре завърнала се  Simple Smile

Ние тези дни го ударихме на повече разходки, ходихме и до Борисовата градина с кумовете и тяхното бебче. Утре или вдругиден ще отидем за ваксини.

Приятен ден на всички.

# 702
  • Мнения: 925
ЛЛЛ моля ви за помощ, Симона се храни и от и двете гърди на едно хранене, но едната тече от 3 каналчета другата от едно, затова тя не иска да суче от по малко пускащата, досега някак си успявах да я залъгвам да суче, но от няколко дни е ад не иска опитва се да става и да се насочва към другата, съответно аз изцеждам пълната гърда и я давам с шише, но това е трудно, помпи изваряване и се опасявам че ще се отбие. Мога ли да отпуша  тази гърда да пуска от повече каналчета цедя с помпа и на ръка, но не става. Какво ще ме посъветвате Praynig. Благодаря  bouquet
Хубава вечер.
Надявам се утре да се включа по адекватно Heart Eyes
tzvetihc, здравей!

Често срещано е бебето да предпочита да суче от едната гърда, обикновено поради нормална физиологична особеност на майката - различни по размер гърди, различни по форма и големина зърна, различна бързина на потичане на млякото. Майките обичайно ‘убеждават’ бебето да приема и по-малко желаната гърда, като пробват следните неща:

-   стимулират потичането на млякото, преди да сложат бебето на гърдата, или капват (майката или някой, който й помага) няколко капки предварително изцедена кърма в устата му, веднага след като засуче
-   слагат бебето на предпочитаната гърда и след потичане на млякото го преместват на другата, като го приплъзнат към нея без да променят позицията на бебето
-   пробват с различни пози. Симона как се кърми обичайно?
-   предлагат по-малко предпочитаната, гърда когато бебето е сънено или спящо
-   кърмят от тази гърда, люшкайки бебето или носейки го, или вървейки, в притъмнена стая

Дали някое от тези неща би проработило при вас?

Може също да опиташ да стимулираш потичането на мляко от повече канали като правиш топли и влажни компреси на гърдите преди кърмене или си вземаш горещ душ, или се отпускаш във ваната. Масажите на гърдите по посока отгоре надолу, към ареолата и зърното също биха могли да окажат благоприятен ефект.
Някои майки приемат и хранителната добавка Лецитин, която пречи на мастните клетки да се слепват и така евентуално се подпомага потичането на мляко от повече канали.

# 703
  • Мнения: 378
Мейдънли, мисля да изчакам да видя дали няма да се оправи цикъла (това че за два месеца ми идва втори път си е напредък), тъкмо да се доизчисти организма от хормоните след бременността. Първо мислехме че са кисти, после ми бяха казали, че е възможно да е повишен тестостерон, имам там някакви симптоми Thinking Инсулиновата резистентност не предполага ли повишена кръвна захар Thinking
Сега поне съм в дълга отпуска и мога да се захвана Grinning. Преди все нямах време  Blush Crazy

Гледам, че остават 2-3 странички за темата, Чин, ако нямаш възможност, мога да пусна следващата?

Хайде да гласуваме за заглавие на новата тема, на първа страничка има предложения от Къдрокоса. Аз съм за "Златна есен тук е вече, с глас се смее ЮНСКОТО човече."   Peace

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 11:53 от иРеТо

# 704
  • София
  • Мнения: 13 206
Добро утро!  Hug

Дарка лек път!!!

Чета ви, нещо не ми се пише. Нищо особено, просто няма какво ново да напиша, освен, че вечера като седяхме на обяд аз държах Ралка в ръце и тя се надвеси над една филия и аха да я захапе...  Joy Изобщо прояви голям интерес към храната. Давам й една лъжица да си тропа по масата, ама тя не иска  Wink Сутринта, обаче откри тапетите  Wink Взех я в моето легло и тя пипна стената. Стори й се много интересна и взе да драска с пръстчета и да изучава Wink

Общи условия

Активация на акаунт