Отговори
# 675
  • Мнения: 445
Здравейте, момичета и момче Simple Smile
днес цял ден размотаване, разходки и той деня свършил Simple Smile
Бъни, много неприятно това с бучките. Аз не съм специалист, но според мен каквито и да са все не е добре  Thinking. Мисля, че трябва повече изцеждане, нищо, че не пуска... Дано се оправиш скоро  Hug
Деси, много кофти това със съседите. Доколкото помня май и преди време пак имаше някакъв проблем. Аз също живея в блок и все има някакъв проблем - кой прави ремонт по никое време, кой крещи така, че се чува навсякъде, хлопане, блъскане на вратата на асансьора  ooooh! #Cussing out, абе ужас... Ама и аз гледам да трая, че да мога да запазя добрия тон, че изпусна ли се  #2gunfire #Cussing out, чудо ще стане. Но категорично бих направила скромна забележка за тая случка... Simple Smile
Ани, силно стискам палци за майчето ти  Praynig Peace
Чинче, Къдрокоске, къде сте днес  Hug
Какво стана със Симпли, къде се изгуби... Днес се сетих за нея...

# 676
  • Мнения: 722
Бъни,  ще ти кажа как е при мен:
 Понякога когато цедя повече от обикновено кърмата ми се увеличава /разбираемо/. Преди да стане време за цедене, а и ако се забавя примерно с половин час, си усещам целите гърди като буци. След като се изцедя добре имам леки болки там, където са били по-големите бучки. Температура обаче до момента не съм вдигала /а в началото имах наистина голяма хиперлактация, която регулирах с помощта на Ана2  Hug/. Може би тя не е фактор.
 За цеденето на ръка- тоя номер не го мога Blush Гледах клипчета как става, но моите зърна са неподходящи за този начин.
 Сега си мисля друго- а ако имате вана може да си полежиш в нея /като е пълна с по-топла вода/. Предполагам, че по този начин и гърдите ти ще се отпуснат по-добре и ще можеш да ги премахнеш по-лесно тези бучки. Но това са си само мои размисли...
 А каква ти е помпата? Да не би тя да не ти прави достатъчен вакуум? Първата ми помпа беше Дисни. Доволна си бях от нея, но мембраната се скъса /докато разбера, че е скъсана си мислех, че ми спира кърмата и се бях отчаяла  Confused/. После си взех на Авент. Заслужава си всяко левче.

# 677
  • софия
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Аз съм в клуба на капещите коси, нещо страшно цели кичури,  Shockedкакво е това чудо.
Утре пускам Дани на градина и ми е много притеснено, дано върви без да боледува Praynig
Ани радвам се за добрите новини Hug
Бъни Hug
ЛЛЛ моля ви за помощ, Симона се храни и от и двете гърди на едно хранене, но едната тече от 3 каналчета другата от едно, затова тя не иска да суче от по малко пускащата, досега някак си успявах да я залъгвам да суче, но от няколко дни е ад не иска опитва се да става и да се насочва към другата, съответно аз изцеждам пълната гърда и я давам с шише, но това е трудно, помпи изваряване и се опасявам че ще се отбие. Мога ли да отпуша  тази гърда да пуска от повече каналчета цедя с помпа и на ръка, но не става. Какво ще ме посъветвате Praynig. Благодаря  bouquet
Хубава вечер.
Надявам се утре да се включа по адекватно Heart Eyes

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Кити, Деска, много ми се иска да не ги знаех тия работи, но... такъв ми бил късметът.  Confused

# 679
  • Мнения: 4 420
Хелън, ние сме на първия етаж. Всичко се чува у нас ама това не ме дразни. Все пак не може да живеем в пълна тишина, но да лееш вода през прозорците и да си мяташ боклука от там ме дразни. Градниката ни е ужасна. Марти на пролет я чисти, ама след 1 ден нямаше и помен от това. Предните, за които писах, си пускаха котките да пишкат във входа. Явно някой им каза преди мен, вече не мирише така. Абе ужас е.

Шунка, за съжаление на някои неща се научаваме от горчив опит.  Hug

Чин ми се губи днес. А и не само тя де. Уж захладня и викам темата ще се напълни, но уви.

Аз днес изкарвах Йоана по къс ръкав. Много ми се чудят всички. Вечерта пък излезе с баща си по боди с дълъг ръкав и дънки. Само ръчичките й бяха студени, ама то е щото са й все в устата и мокри. Цялото тяло беше топло. С тия ръце не знам зимата какво ще правим на вън  newsm78

# 680
  • Мнения: 379
Аз да се похваля,че днес Владичка за пръв път се изсмя с глас  Heart Eyes Heart Eyes

# 681
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Цвети,много неприятно,може би ако пробваш с компресия ще усилиш струята,аз имах период,в който се налагаше да цедя и наистина с компресия,струйките се увеличаваха  Rolling Eyes

# 682
  • Мнения: 2 456
Здравейте
Не пиша, защото нямам компютър, а на айпода му пада батерията и няма къде да го Заредя.
Ири, шунка вече ти е казала в допълнение само ще кажа да направиш ИР - обременяване с глюкоза . Mоже да пълнееш от хормонален дисбаланс,  но дали дисбаланса е от щитовидната жлеза или от надбъбречната ще се разбере след изследванията. Изчакай още малко обаче.

Днес Нико повърна като преди това имаше позиви, като голям човек, много се изплаших, но преди това се бяхме люляли на люлката в бояна, дано е било заради това.
Лека и съжалявам за бързото включване.

# 683
  • Мнения: 26
Здравейте,

аз какво запомних, че докато ви изчета и вече много ми се спи  newsm78

Чинче, дано да е от люлката и да няма повече позиви Нико!
Не съм се пробвала досега, ама да помагаме със следващата тема?

Цветич, Бъни, много неприятно! Не мога да помогна, но стискам палци всичко да се оправи скоро.  Praynig

Деска, аман от несъобразителни съседи. До гуша са ми дошли вече  #2gunfire
И Сиана беше по къс ръкав днес.  Laughing Обаче със сукман и чорапогащник  Mr. Green Е, по-късно и облякох жилетката, де.  Laughing Зимата - с космонавт и ръкавички - те до тогава се надявам да не си завират ръцете в устата повече.

Понеже Сиана утре навършва 4 месеца, майка ми днес накупила сума ти пюренца и ми ги тръсна в една торба. Аз ги прибрах в шкафа - да отлежават  Mr. Green От една страна много се изкушавам да я захраня, обаче всячески се опитвам да устоя на изкушението. Ще реша след консултацията другата седмица.

Момичета, да ви предупредя - НЕ изварявайте чесалките за венци, които са с гел - ММ извари една чисто нова на Нуби (или на Нук - не помня) - разпадна се. Тази на Чико на 3-тия път само леко се деформира  Laughing


Сиана си спи в нейното креватче отначалото. Преди я взимах сутрин, но след като се наядеше, я връщах. От известно време обаче, като заспи в 9, се събужда чак към 7. През деня обаче почти не спи - само сутрин и през цялото време иска да гледа - вече изобщо не я возя пълно легнала - тя продължава с коремните преси. Активно гимнастика и аз не смятам да взимам. Слагам я на едно одеало в средата на спалнята, заобиколена от играчки и се върти на всички посоки и ги сграбчва.

Много дълго стана и ми пада батерията... Лека и спокойна нощ на всички.   bouquet

# 684
  • Мнения: 0
Бъни както е написала Елина не може бебе по 6 месеца да се отбие само. Така че наистина се обърни към консултантите!
Преди 2 седмици и моята щерка не искаше да суче тогава поразгледах в нета и прочетох за така наречената кърмаческа стачка. Отдадох го на това и за това и продължих да настоявам. Беше ми много трудно.  Но  след около два дена отново я кърмех. Самата стачка можело да продължи от 2 до 10 дена. Аз също давам от шише само, че чайче още от първия месец. Така, че няма да е от шишето. Споеред мен щом имаш кърма и даже ти се образуват бучки по-добре не се отказвай! Пробвай да кърмиш детето докато е сънено. Примерно нощното кърмене ако има такова, ако ли не първото за деня. Идеята е детето да е гладно и в същото време сънено. Аз така направих и имаше ефект. но все пак се посъветвай и с консултант!
А относно бучките изобщо не чакай да вдигнеш Т за да се притесняваш. Явно имаш запушено каналче.Като ми се беше образувала бучка цедях по-често и по-продължително. А преди това под душа правех леки масажи върху мястото. Съвсем леки кръгови движения без да натискам. Дори и да не съм под душа пак масажирах. И така за няколко дена отшумя и всичко си беше наред. От тогава се цедя редовно.
За косата дано не е нещо лошо и да ти предпишат витамини. Стискам палци.

# 685
  • Мнения: 4 420
Мама Ани, на самите чесалки по принцип пише да не се изваряват. Аз винаги чета описанието на опаковките  Peace

# 686
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Добро утро!Личи си кой го очаква дълъг път днес  Grinning (не че другите дни не се будим отново в 6:00 де  Mr. Green )
Мога да кажа,че сме готови от към приготвяне,стискайте палци на Яни-Калпазани да му понесе първия му полет извън корема на мама,да не плаче много,за да не побърка хората вътре  Laughing
Мама Ани,мерси за инфото,като нищо щях да си я изваря първия път Simple Smile
Лек,слънчев и спокоен ден  Hug
Честита месечинка на бебчетата днес Simple Smile

Последна редакция: пн, 03 окт 2011, 10:15 от darka_

# 687
  • Мнения: 26
Добрутро,

предлагам кафенце и лека почерпка за порасналото ми детенце



Честита месечинка и на Емо, Теди, Катето, Алекс и Жожи!   bouquet

Деска, то и аз чета, ама мъжо взел инициативата в свои ръце, а нали знаете вица: "Защо са нужни милион сперматозоиди, за да оплодят една яйцеклетка? Щото никой не спира да попита за пътя"  Laughing Та така и той - все знае всичко. Като толкоз знае, ще купува нови  Mr. Green
Обаче тази на Чико й отне 3 пъти докато се деформира леко  Wink

Дарка, лек път!

Хубав ден!

# 688
  • Мнения: 2 837
Здравейте! Прибрахме се Simple Smile Ще се опитам да ви прочета и ще пиша пак  Hug

# 689
  • Мнения: 4 420
Добро утро.

Дарка, лек път.

Мама Ани, разсмя ме със сперматозоидите  Hug

Ани2, добре дошла.

Ставам да храня Йо, после ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт