име на момченце, което да е кръстено на дядо Иван

  • 8 747
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Разград
  • Мнения: 518
Напълно съм съгласна с теб Ева!
Когато се родиха близнаците ги кръстихме точно на двамата им дядовци Тома и Пламена. Беше финала на Мюзик айдъл (02.06.2008) и тогава всички си мислеха, че бебетата са кръстени на финалиста и на една от участничките в конкурса-беше много забавно. На следвашият ден викат: Хайде третото-Нора  Wink

# 46
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

що?

# 47
# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
 Whistling


Ами да допълня вариантите с Жуан и Ханс.
Иначе аз на дядо Иван кръстих Иван Simple Smile
Аууу, колко е отдалечено от името на дядото. Confused
Много ли време го мислихте?  Mr. Green
 Hug bouquet

Ми ... изобщо не сме го мислили. Просто се знаеше предварително, че ще е такова, дори не сме го и обсъждали. Аз съм от старото поколение, когато кръщавахме първото на свекитата, второто на другата страна Simple Smile
Но в интерес на истината името винаги ми е харесвало Simple Smile

# 49
  • Мнения: 510
На дядо Иван аз бих кръстила Иван.
Иначе Иво ми харесва.


 Peace

# 50
  • Мнения: 1 027
Шон,Джовани,Иън,Айвън,Йохан,Янис,Йонас и Jens
За мен това са най- подходящите имена. Дядо Иван ще е истински щастлив. Как се казва детето? Шон. Ау, вие на дядо Иван сте го кръстили, браво.
Joy Joy hahaha Peace съгласна!
Иван, Йоан и Калоян- мн хубави имена. Единствено умалителните малко ме притесняват, покрай познатите ми с тези имена Simple Smile ( Ваньо, Йонко, Коко...) Не ме разбирайте погрешно- не са лоши, просто на тези хубави имена, умалителни не им отиват май...

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Иво.
Йоан.
Ивайло.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
Бебето е родено и се казва Ивайла Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 569
Да е жива и здрава малката Ивайла!  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 15 379
Честито!
Името е много хубаво!

# 55
  • София
  • Мнения: 291
Честито!    bouquet
Орисвам я да бъде безкрайно щастлива.   Grinning

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Честито и от мен! Много здраве за бебчето и майката!!! Късмет и щастие!  bouquet

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 768

Аз съм Станислава, ако някой ден ми кръстят внучето Стейси и твърдят, че е на мен, ще го приема като подигравка. Честно.


Станислава , а твоята баба или дядо на когото си кръстена, как  се казват? едва ли баба ти се казва Станислава?

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 014

Аз съм Станислава, ако някой ден ми кръстят внучето Стейси и твърдят, че е на мен, ще го приема като подигравка. Честно.


Станислава , а твоята баба или дядо на когото си кръстена, как  се казват? едва ли баба ти се казва Станислава?
Едната ми баба се казва Павлина, другата Димитрина. Дядовците са Пенко и Здравко. Аз е трябвало да се казвам Михаела - на съвсем друг човек, но когато майка е родила на другия ден са й казали, че това име не съществува в именика в България и не мога да се казвам така /нали тогава такива са били времената/. Тогава тя като го е чела, тъй като е трябвало да реши бързо, просто е харесала името Станислава.
Между другото това, което аз мисля за начина на кръщаване не е следствие от традиции в рода ми. Просто си е мое виждане. За това се изказах според собствения си мироглед.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Питах те понеже ми прозвуча малко като дядо ми навремето. Майка ми кръстила брат ми Илиян, на баща си- Илия, а другия ми дядо свекър ѝ "Какво било това име, не Илия, че Илиян" Laughing

а иначе и аз съм като теб- нямало го това име, което майка ми иска  в именника и трябвало на момента да решава.

Общи условия

Активация на акаунт