Тъп таксиметър!

  • 6 540
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 430
Поли,от горчив опит знам ,че СКГТ се прикриват и нищо няма да направят,и причината е само една.Нямат изгода да глобяват шофьора,защото и без това са кът. А и много се прикриват.Тази година имах доста неприятен инцидент с автобус на грАдският транспорт,блъсна ме автобус,бях с колата,от колата остана само половината.Докато дойде КАТ,първо пристигнаха техните хора "Контрол на градският транспорт" и взеха да ме убеждават,че трябва да преместя колата от кръстовището,интересно как  ooooh! като и пътна помощ едвам я  вдигна на платформата,защото не можеха да я изтеглят.И едва ли не да ми извикал линейка,видиш ли,колко е загрижен.С идеята да ме няма и да си направят собствени интерпретации  в протокола.Единственото за което съжалявам,и ме е яд ,че не заведох дело.Но покрай целият ужас и стрес това беше последната ми мисъл.

# 16
  • Мнения: 278
Поли,настръхнах докато четях,ужасни са света им е крив на повечето,вярно че е изнервяща и изморителна работа,ама то коя не е??? Thinking

  Аз с таксиджиите си имам голям проблем,като се наложи да седна на задната седалка най-редовно нямат колани,спирам го веднага и казвам че аз не мога да се возя така,имам вече един инцидент,ако имах колан щяха да ми се разминат деветте шева на главата в Пирогов,от тогава стриктно си се закопчавам.Та гледат ме като телета до един,ами то на повечето хора не им било удобно да седят върху закопчалките затова са ги махнали ... това ми обясняват или пък развиват теории че коланите били опасни .... само не на мен тия!!! ooooh!

Тук колани нямат, а между другото досега не съм видяла катаджия да спира такси. Аз редовно не слагам колан, но и никой не ме кара да го правя. Знам, че не съм права, но винаги сядам отзад и не съм свикнала да го слагам. От друга страна пък, ако ме помолят да си сложа колан ще го сложа... от нтеудобство към човека. Една приятелка, която живее в САЩ каза, че там са длъжни да си имат в багажниците детски столчета, та ако си извикаш такси и кажеш, че си с бебе, да не влачиш ти, а те да го извадят и да го сложат. Тук явно сме аборигени.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 476

Тук колани нямат, а между другото досега не съм видяла катаджия да спира такси. Аз редовно не слагам колан, но и никой не ме кара да го правя. Знам, че не съм права, но винаги сядам отзад и не съм свикнала да го слагам. От друга страна пък, ако ме помолят да си сложа колан ще го сложа... от нтеудобство към човека. Една приятелка, която живее в САЩ каза, че там са длъжни да си имат в багажниците детски столчета, та ако си извикаш такси и кажеш, че си с бебе, да не влачиш ти, а те да го извадят и да го сложат. Тук явно сме аборигени.
Така е не само в САЩ и тук трябва да стане,ама аз не виждам изгледи това да се случи в близко бъдеще,трябва ли да стане някой инцидент за да им светне  Thinking защо все трябва да загине някой и чак тогава да се сетят да направят нещо,което отдавна е трябвало да се случи.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 481
В случая с автобуса щях да се обадя на полицията и такъв панаир щях да изиграя още докато съм вътре, че после шофьорът-терорист щеше да лежи...със сигурност... Колкото пъти съм се обаждала на Софийски градски- глас в пустиня. Колкото до такситата, според мен жалбите са безполезни, просто в краен случай шофьорът ще мине към друга фирма...

# 19
  • Мнения: X

Преди около 2 седмици се качвам на рейс 213 с рег. номер 2800....
Много опасна ситуация! Настръхна ми косата! Спомних си как като бях дете на ХМС по подобен начин загина едно детенце. Майката се качва, държи детето за ръце, шофьорът затваря вратата, детето увисва....
Трябва много да се внимава! Винаги качвайте детето преди вас по стълбите на рейса. Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
Имам чувството, че когато си с малко дете
и особено, когато кажеш, че си за болница,
поликлиника и т.н. изпозлват ситуацията, че си
изнервен и притеснен и си правят каквото искат тъпаците нещастни.
Скоро ми се случи подобно нещо. Спира таксито пред нас,
на детето му е зле, повърна /добре, че имах плик в мен, та нищо не изцапа,
виждам апарата показва 2.96, но по навик питам "Колко дължа ?", а тоя бунак
ми вика 4.00 лева. Просто издивях и му казах, че от 2.96 до 4.00 лева е бакшиша,
но в случая ще се размине с него, защото е супер нагъл.
Слизаме от колата и той ми казва "Внимателно, да не ми изцапа колата детето"  Shocked
А най-много обичам, когато съм с детето, да пушат в колата.
Ей тогава направо ми кипва всичко.

# 21
  • Мнения: 581
Слизаме от колата и той ми казва "Внимателно, да не ми изцапа колата детето"  Shocked

  Е в тоя случай щях най-демонстративно да излея съдържанието на плика върху седалката.

# 22
  • Мнения: 419
Аз като бях бременна, и сега с бебето, редовно поръчвам такси, като уточнявам да не се пуши в колата, винаги отговорът е, че в колите не се пуши така или иначе и в един от три пъти пристига шофьор с цигара. Веднъж не можах да изтърпя на мръсотията и миризмата в едно такси и слезнах след няколко метра. После се обадих да ми пратят друго и ми изпратиха най-чистото такси, в което бях сядала. Казах на шофьора, че и заради нещо съм отказала предното такси, защото не е редно някой безхаберен мърльо и този човек, който се грижи за чистотата на автомобила и комфорта на клиентите си, да имат еднаква работа и да получават едни и същи пари. Почти винаги шофьорите правят груби нарушения и говорят по телефона с ръка на телефона. Вие слизате ли от такси в такива случаи? Все аха да слезна и си казвам и какво, ще хвана друго такси, и онзи ще кара по същия начин, ще слезна, ще хвана трето и така само бакшиши и нерви.

# 23
  • Мнения: X
Идиоти! То бива, бива простотия, ама шофьорите май с конкурс за малоумие ги избират!

# 24
  • Мнения: 4 668
Е , не случайно всички мразят бакшишите  Confused Имам чувството , че щом се захванат с тази работа , дори и да са били нормални изтъпяват и подивяват до малоумност ... да не говорим , че са гадни като шофъори и правят мръсни номера .
Аз лично съм попадала и на много свестни хора и ми е мъчно , че заради разни прошляци и те го отнасят ...
И правя всичко възможно да избегна качването на такси ...

# 25
  • Мнения: 278
Аз имам един познат таксиджия. Винаги когато имам възможност го викам да ме вози, но той понякога е в почивка. Говорила съм с него за колегите му, той споделя и моето мнение и даже им се чуди защо отказват кратки курсове. Според него шофьорът винаги е на печалба и няма сметка от отказа на кратки курсове. Явно ги мързи. Предния път се оплаквах именно заради отказ на курс - защото живеех близо до офиса. Близо, ама не и много близо, защото си е поне 5 минути с такси когато няма задръстване. Та един мърльо ми отказа както си четеше вестника, докато закъснявах за работа. После и друг ми отказа, та ми падна пердето. Хем реват, че нямат работа, хем се правят на кретени.

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре де...Аз не съм много наясно, но защо трябва изри4но да се моли за шофьор-непуша4? Не ми се рови сега, но нямаше ли такова нещо като забрана по принцип за пушене в такситата и градския транспорт newsm78

# 27
  • Мнения: 1 129
Добре де...Аз не съм много наясно, но защо трябва изри4но да се моли за шофьор-непуша4? Не ми се рови сега, но нямаше ли такова нещо като забрана по принцип за пушене в такситата и градския транспорт newsm78

Дори и да има шофьорите и на такситата и на градския си пушат без притеснение. Щастие е, ако някой попита дали е удобно. Аз например съм пушач, но като се завра в малката кутийка на таксито и някой ми пуши направо ми става лошо  ooooh!

# 28
  • Мнения: 5 370
Редовен, ежедневен клиент съм на 973, признавам, че проблеми с тях нямам, ползвам ги от 3 телефона. От шофьорите знам, че при оплакване от клиенти го отнасят с глоби.

# 29
  • Мнения: 685
 #2gunfire Прочетох темата, мн нагли при вас  ooooh!
Нещо сметката обаче не ми излезе  newsm78
8 + 8 = 16 (по математическите закони) останалата част до 20 какво е?

За твое упокоение, че все пак си направила нещо, Маминка сладка, обаждай се на компанията и разкажи, пък и както др момичетата са те посъветвали повече не и бъди клиент.

Касова бележка поиска ли си?
При нас такива работи няма, возят на "твърда тарифа"  Laughing ама нашата твърда тарифа ще ви се види като дребни стИнки (2лв), въпреки всичко понякога се дразня, ама никога не съм била на кеф "да се заям".

Общи условия

Активация на акаунт