Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Мишел, горе главата! Всичко ще си дойде на мястото -- най-важното е Еми да се оправи, а пък съм сигурна, че и на мъжът ти ще му дойде акъла в главата! Искам да знаеш, че сме с теб и ще ти помогнем с каквото можем. Дай банкова сметка и аз мога да помогна с нещо скромно.

# 721
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Мишел, имаш и нашата подкрепа.
Сега или по-късно, когато се наложи. Peace

Важно е детенцето ти да е добре!

# 722
  • Мнения: 46 654
И при нас свършиха тетрадка 1 Simple Smile
Днес толкова похвали отнесе детето, че паднах  Crazy досега пишеше бавно, не се стараеше много и учителката беше обективна, затова направо  не очаквах такова развитие  Shocked и пред целия клас я дала за пример, че вече пише старателно и свършва с домашното първа  Simple Smile каза хубави думи и за двигателната й активност, дисциплината, и това, че не се забърква в конфликти, общува добре с децата Hug
Присъствах на много интересна случка - по принцип децата от 2 съседни градини са разпределени равномерно в 5 класа, целта е да не се формира познат колектив + няколко непознати деца и да бъдат отхвърлени, но като излязат навън, започват да се заиграват с познатите деца от съседните класове. Това е проблем най-вече, защото 120 деца се смесват и учителките не могат да ги наблюдават, а и се оформят групички, а другите деца се чувства отхвърлени. Затова са им обяснили, че всеки клас си е самостоятелен, не могат да ходят при другия. И какво се получава, момиче, което има приятелка от съседен клас (нашия), започва да ревнува и да се опитва да прави конфликти вътре в нашия клас  Crazy вика приятелката си и й казва, че едно дете от новия й клас я е ударило/наплюло/ритнало. Събират се учителките (нито една от 5-те не е видяла такова нещо) и питат кое е виновното дете. Тя посочва едно произволно, но се оказва, че топримерно е било на другия край на двора или е седяло при учителката и тя казва, няма как да е то, беше до мен. Детето веднага казва - да, да, обърках се, друго беше Twisted Evil та в крайна сметка са я хванали в лъжа и сега се опитват да запазят добрите отношения в групата...

Но учителката наистина е много свестна, кара ги да се извиняват, гушка ги, обяснява, в същото време е достатъчно строга, за да ги накара да я слушат  Laughing забелязах и че докато говори с родител, не гледа към него, непрекъснато наблюдава децата, ако някое се отдалечи, веднага си го прибира и има очи и на гърба си  Shocked докато говорехме, едно дете зад нея вдигна пръчка от земята, тя веднага му каза да я остави, защото може да нарани някой...

И още нещо - за прословутото плуване  Mr. Green отидохме заедно с мъжа ми, той направо влезе към басейна, а аз отидох до учителката, споделих, че отиваме да я запишем на платено плуване и се притеснявам, че няма да ходи групово (тя ги води и връща от басейна), а се налага да е сама, в др. час. Тя веднага каза да му звънна да се връща Stop беше много ядосана, треньорите искали да местят часа за плуване след стола Crazy тя обяснила, че няма да позволи децата да влязат в басейна с пълни стомаси! И още - казали й , че щели да обединяват групите, да ги свият наполовина, защото нямало желаещи  Shocked Shocked Shocked каза да й сложим банския следващия път и да оставим другото на нея, не може за едни деца да е безплатно, а за др. не. Сега чакам да видим какво ще стане Praynig

Цял роман изписах  Embarassed


Мишел, стискам палци за успешен резултат от лечението Praynig за другото виждам, че нещата се развиват добре, ако все пак има проблем, смятам че ще го решим всички заедно  bouquet

Тай, на нас ни казаха, че тениската, анцуга и екипа са САМО за часа по физическо. Децата се преобличат преди и след. Така е по-добре, защото като са изпотени, след това няма да стоят мокри.
Иначе сутрин ходи с яке и/или блуза с дълъг ръкав, но си ги съблича, по тениска я намирам следобяд. Обясни на детето, че няма проблем да свали горната дрешка, защото е топло Peace

# 723
  • София
  • Мнения: 9 908
И при нас комплекта за физическо се носи в чантичка и се ползва само за физическото. Аз съм доволна от този вариант, потят се децата, предпочитам така. Обличат се бързо.
 Човече, браво на София! Simple Smile
 Мими вчера плака горчиво, защото и е първи ден без "браво "Crazy Честно казано не съм обърнала внимание, че досега не е имало такъв ден, не и броя колко браво има, но явно тя си ги следи стриктно. Laughing Какви горчиви сълзи рони просто не е истина. а колко сме и говорили и обяснявали, че е важно да се старае, но понякога ще има и не отлични оценки в по-горните класове, не е толкова важно това, важно е да бъде старателна и да трупа знания. И всичкото ни говорене просто е било напразно като гледам. Rolling Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 1 121
О и ние нямаме време да се обличаме ooooh!. Ама аз си знам стоката, не съм и очаквала друго. Тази вечер вече е подготвен анцуга, както и тениската за утрешното физическо.
Валенцето, моята напоследък всяка вечер реве. От преумора и стрес е според мен. Преди два дена например причината беше счупена мидичка от друго дете в занималнята. Кога е била счупена ли? Ами преди няколко месеца! Обаче реве с горчиви сълзи. Днес нещо накриво съм и била казала  Crossing Arms От утре казарма въвеждам - в 8.50 не е ли в леглото... и аз не знам, ще измисля нещо  Mr. Green
И да се похваля - днес ми донесе 3 броя "Отлично". Знам, че не е хубаво, но купих лелеяния балсам за устни на Уинкс. Слаб ми е ангела, ще бера ядове. Whistling

# 725
  • Мнения: 2 037
Шунка, вчера видях до нас две майки да посрещат деца от вашето у-ще. Видях ви униформите. Сукманчетата и ризките. В тази жега сака нямаха. Grinning

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
И ние нямаме сако вече.  Twisted Evil

# 727
  • Мнения: 2 037
Забравила го е в у-ще? Дали са ви надписани някак? Винаги някъде край портиерната има куп със забравени дрехи.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Тя вече втора седмица го е забравила. Бях й залепила етикет, но падна и ме домързя да сложа нов. И всеки ден забравя да пита къде е - би трябвало да й е в гардероба, но го нямало. Или да отиде при забравените дрехи. Като не мога да отида лично да преровя и само вдигам пара вкъщи.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 287
Голяма прегръдка за МИШЕЛ и борбената Еми, дано с лечението всичко да е наред и да сте здрави всички! Hug

Моята първолачка се справя засега, усещам я, че се уморява. Тя песничката "Чакат ме 100 важни неща на ден..." е много вярна и за нея, и за мен. Бори се детето, дано да му върви. Като гледам малката каква е бясна и се хващам за главата как ще се справи след време с всичко това.

Приятно съм изненадана, че в занималнята, която посещава им дават допълнителни занимания, тестове, по-интересни упражнения, а са и малко дечица.

За физическото се преоблича, но няма много време, а и то не винаги е последен час. Не ми харесва, че часовете по физическо са само два в седмицата. Уж били 3, но единия да го водела класната и нещо ми се губи какво става с него.

# 730
  • Мнения: 2 142
Благодаря Ви, момичета!
Не може да си представите, колко много сила ми дадохте!   bouquet
Всичко е наред, вече имам достатъчно пари за да не се притеснявам за престоя в Германия. Благодаря на всички ви, които предложихте паричната си подкрепа.  Hug Непременно обаче, като се върна, ще се възползвам , от морална подкрепа или поне пиене на кафе в приятна компания. Много, ще се радвам. Този път успях да се справя сама, дано да успея и следващия, като се върна трябва да се подготвя за декември, защото пък и тогава, ще трябва да останем за две седмици Praynig Ако имам нужда, обаче непременно, ще потърся помощта ви. Бъдете много здрави, обичани  и щастливи. Много се радвам, че все още има толкова добри хора, като вас, а форума е страшна сила.  bouquet  bouquet  bouquet

# 731
  • Мнения: 327
Здравейте,
рядко пиша, но ме разчувства тази съдба- пожелавам Мишел, всичко да се оправи и да сте здравички, а другото ...всичко ще се нареди. И аз бих помогнала...ако трябва колкото мога, ще се отзова...

Моята първокласничка се справя добре, уж я били избрали за най-добра ученичка, тя наистина е много отговорна. Носи документи д фелдшера, ходи и копира материали на госпожата до библиотеката...води момичетата до тоалетна. Сама я оставям да си приготвя раницата- вече не я проверявам, сама си пише домашните, дори не винаги ги разглеждам. Сама се бори...но и това е моята цел- не да чака мен. Не и правя забележка, ако видя нещо накриво...все пак държа на правописа , а не на краснописа Wink
И аз виждам, че някои дни и натежава, но си пише домашните. Опитвам се да обяснявам и аз, че не е нужно да е най-добрата, най най най....да видим...Но защо така ги учат да се съревновават...трябвало да избират най-добър клас, най-добра ученичка...уф...вярно, че е едно от най-елитните училища, но при вас правят ли го това?

Основната цел, заради която започнах този пост е, че три дена все мисля едно момиченце. Има миличкото някакъв проблем (а и дори да нямаше, мисля че не е редна ситуацията...четете) ...и майката явно го е записала на частна занималня, но такава бездушна учителка ...толкова ме разстрои и мен...Първо милото стои при охраната, явно е свършило в 11:00, след като охраната го е приютила. Аз бях там 11:40 (детето ми свършва 11:45), та дойде въпросната възпитателка след мен и явно чакаха деца от нашия клас. Милото започна да плаче...и тази жена никаква реакция- никаква! Все едно нищо не се случва, една майка започна да му говори на детето и то обясни, че не му се ходи на занималня и плаче...и въпросната госпожа- само каза: "Ето нося и раницата, детето не е само, имат нужда да плачат децата!" И това беше...никакъв жест на успокоение, на разбиране, на някакъв елементарен опит да го успокои. Потресена съм...
Вчера сутринта видях майката да води детенцето и нещо му говореше, не знам трябва ли да и споделя за случката...тази жена плаща, а като я гледам не е с феноменални финансови възможности...но ако не съм права, ако се намеся неправомерно?
Да се намеся ли? Да разкажа ли ситуацията на майката- но все пак бях наблюдател само 10 мин?  Вие бихте ли искали да ви разкажат- аз бих искала...Но се колебая, все пак не познавам ситуацията изцяло?
Дайте мнение!

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Мишел,възхищавам се на такива борбени и силни жени и майки като теб! Hug
Желая на теб и двете ти щерки само щастие и здраве!Ще преборите проблема на Еми,ще видиш! PeaceАз също съм насреща за помощ,когато ти потрябва! Heart Eyes

# 733
  • София
  • Мнения: 6 810
el_pl, аз бих споделила на майката, че момиченцето е плачело. Поне тя да му обърне повече внимание вкъщи, да го гушка повечко, да се чувства по-спокойно. Не знам дали бих казала за възпитателката, може би съвсем дискретно, с неуловим намек може би. Rolling Eyes

Моята девойка вече си има прякор от госпожата "госпожица философ".  Mr. Green Mr. Green Mr. Green От днес на тайкуондо, имат в същия ден и физическо, а довечера ще я водя и на зумба. Мисля, че едва ще се добере до леглото след това, ако не заспи в колата още.  Joy

# 734
  • Мнения: 2 142
el_pl , Благодаря и на теб, но край с моите драми  Laughing Не ме жалете толкова и аз не съм перфектна!
Пиша по повод, другата част от поста ти, ако това се е случило с моето момиченце бих искала да го знам, независимо от ъгъла от който си видяла ситуацията. Колкото повече знам, какво се случва покрай детето ми толкова по-готова, ще бъда да реагирам във всяка една ситуация, дори и по-правилно ако щеш. Аз бих споделила, ситуацията, така, както си я видяла, без да се опитваш да влияеш на майката, нека тя сама прецени, как да реагира, дори и да не ти е благодарна...

Общи условия

Активация на акаунт