Отговори
# 735
  • Мнения: 3 818
Валенцето, моята напоследък всяка вечер реве. От преумора и стрес е според мен. Преди два дена например причината беше счупена мидичка от друго дете в занималнята. Кога е била счупена ли? Ами преди няколко месеца! Обаче реве с горчиви сълзи. Днес нещо накриво съм и била казала  Crossing Arms От утре казарма въвеждам - в 8.50 не е ли в леглото... и аз не знам, ще измисля нещо  Mr. Green
Ани, и моята дъщеря беше много крива, но сутрин. Сутрин като стане се почваше рев, не иска на училище, страдание, болка, ужас направо. Следобяд като я взема - всичко е цветя и рози, много й харесва, срахотно е на училище, утре вече няма да плаче... и така всеки ден първата седмица. От тази неделя я слагам да спи в 8.30. Тя дори не се противи, даже досега е била приспивана, а сега й казвам лека нощ, затварям вратата и излизам, тя след пет минути е заспала. Промяната беше мигновенна и огромна. Сега става сутрин без да я будя в 6.50ч., усмихната, разговорлива, не плаче, не се сърди, отива с радост на училище. Така че според мен всичко е от умора, пробвай да я слагаш възможно най-рано да ляга.

el_pl, аз понеже имам много чувствително дете, което лесно се разплаква и преживява дълбоко нещата, бих искала да знам, ако плаче и не е имало кой да я утеши, защото знам, че това ще й се отрази зле. Така че предпочитам в този случай да знам какво се е случило.  Peace

На щерката по физическо й искат платненки, но иначе не искат спортен екип, само да е облечена удобно. Така че в часовете с физическо (а те са в повечето дни от седмицата Laughing ) просто избягвам рокли, поли и т.н.

Мишел, успех с лечението, с всичко останало ще се справите, сигурна съм Hug

# 736
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз мисля, че има много майки, които не разбират колко е важно да се говори с децата, да споделят, да ги гушкат. Но все пак и аз бих се намесила

# 737
  • Мнения: 9 913
а аз се чудех защо последната седмица моят първокласник циври като бебе в ситуации, които уж сме преживели, отиграли и мислех за приключени!
хем е в тукашната образователна система трета година, сменил е сума ти училища и градини тук и в Бг и го имам за абсолютно адаптивен  ooooh!
имам много трудна седмица с него, буквално не ми оставя време да му се порадвам - глупост след глупост прави.

# 738
  • София
  • Мнения: 320
Мишел, възхищавам ти се! Само хубави нещо ти желая оттук нататък - на теб и дечицата!   bouquet

# 739
  • Мнения: 46 655
el_pl, бих й казала, има право да знае, това може да доведе до сериозни проблеми с развитието на детето.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 2 170
Здравейте, може ли мнение за г-жа М. Михайлова в ОУ"З. Стоянов" Варна? Може и на лични. Благодаря!

# 741
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Когато има физическо /три дни в седмицата/, я пускам направо с клин или анцуг. Слагам резервна тениска, да се преоблече, ако се е изпотила. В останалите два дни е особено доволна, че ходи с пола или рокля. Друг е въпросът колко съм доволна аз, че здрав чорапогащник не ни остана за две седмици...  Crazy

# 742
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
el_pl, бих й казала, има право да знае,...


 Peace И аз бих казала!

Да си похваля за пореден път госпожата от новата занималня-всеки ден се прибира детето с много настроение, написани старателно домашни и има оценени с големи цветенца(което се равнява на най-високото отличие) 3 домашни от 4 дни за тази седмица Laughing Освен всичко друго е мила и възпитана и ги учи на самостоятелност, води ги да пазаруват в близък супермаркет и проследява справят ли се с даване на парички и ресто-абе, много съм доволна, пу-пу Peace

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 14:12 от Lucky Plam

# 743
  • Мнения: 327
Благодаря за отговорите! И аз бих искала да знам и ще се боря със зъби и нокти, да не допусна подбно отношение към децата ми, а и към което и да  е друго дете. Не може такова бездушие...спрям малко и болно дете, а дори и здраво. 

Днес явно друга госпожа ги вземаше и беше отишла навреме, нашия клас беше последен и чакаха още едно детенце от него...та детето се смееше и госпожата му говореше, че трябва и да изчакат и : "Явно днес си весела, не ти се плаче."  Confused  Но пък този път го беше оставила да си нси раничката...докат предната беше събразила, че е доста слабичко и със физиологичен проблем... Направо не знам...но е факт че имаше човешко отношение тази жена, което е много важно за мен.

# 744
  • Мнения: 46 655
Да си похваля за пореден път госпожата от новата занималня-всеки ден се прибира детето с много настроение, написани старателно домашни и има оценени с големи цветенца(което се равнява на най-високото отличие) 3 домашни от 4 дни за тази седмица Laughing Освен всичко друго е мила и възпитана и ги учи на самостоятелност, води ги да пазаруват в близък супермаркет и проследява справят ли се с даване на парики и ресто-абе, много съм доволна, пу-пу Peace

Радвам се, че уцелихте занималня и браво за успехите  Hug

el_pl, може раницата да е била празна. Предполагам, че родителите са предупредили дали да я носи или не, в зависимост от проблема. Дано са по-често при тази учителка Simple Smile

# 745
  • Мнения: 4 806
Привет, първолаци!
Мишел, моите почитания за куража! Желая на Еми всичкото здраве  Hug
Моля те, при необходимост да ме/ни потърсиш.
Вчера имахме първо забравяне на дреха. Намери се няколко часа по-
късно (от персонала бе внимателно прибрана). Рожбето стреснато до
немай къде, мама запази спокойствие, на което всеки уважаващ себе
си питон би завидял.
Домашните - рожбето казва, че са ѝ малко, прави си ги, не иска да ги
гледам, но каквото съм видяла - всичко досега е с усмивка на госпожа-
та. Също така протестира, че съседните класове правят контролни, а
техния - не. Предполагам, че става дума за входното ниво. Явно иска
разнообразяване на монотонното училищно натоварване.
Иначе забавите са много, желанието за тръгване сутрин намалява, но
не много бързо, вечер умората надделява и си ляга относително рано.
Вече не ни пускат сутрин по класните стаи. Сами ще си влачат и тът-
рят раниците.
В класа имат едно много немирно дете. Често, да не кажа постоянно
нарушава дисциплината в час. Още в първия учебен ден се държа
различно от другите деца. Не е чиста проба агресия, а своеобразно
отхвърляне на всякакви правила и норми. Според вас (не че нямам
мнение, но ми се иска да чуя и вашето), какво следва да се обяснява
на децата, свидетели, а защо не и жертви, на подобно поведение?

# 746
  • София
  • Мнения: 6 810

Според вас (не че нямам
мнение, но ми се иска да чуя и вашето), какво следва да се обяснява
на децата, свидетели, а защо не и жертви, на подобно поведение?

Че хората са различни. Има и такива, които не зачитат правила. Но е хубаво все пак общоприети правила да се спазват.

# 747
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Лелеее, скоростно и тази тема стигна 50стр.  Crazy
Хайде, някой да пуска нова.

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 199
След днешния учебен ден:
1.доволен от занималня
2. с написана домашна
3. споделя как е минал учебния ден( което не правеше много често)
Доволна съм.

# 749
  • Мнения: 2 885
МИШЕЛ, едно голямо  Hug на теб и Ема. Кураж!

Да не давате домашни тази неделя на децата и да ги тормозите с писане на ченгели, ей.  Wink
Ето нещо интересно. Ще има намаление в цената на доста книжки. Да не се смята за реклама, по имейла ги получавам...жалко, че не съм в София.
Часът на "Фют" в книжарница "Пингвините"-Ректората

Общи условия

Активация на акаунт