Пак за напикаването след 3 год., но и през деня

  • 15 615
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 446
Аз бих се консултирала и с нефролог в този случай. Но в никакъв случай не бих върнала памперса.
Съгласна  Peace
Алекс също имаше такъв проблем.След консултация със специалист нещата се нормализираха и сам се буди за пишкане. В никакъв случай не бих върнала памперса. Naughty

# 16
  • UK
  • Мнения: 1 351
Съвет от изпитал това сам на гърба си.
Не закачай детето. Ако го усетиш-усетиш, ако не преобличаш го и сънят си продължава. Не го води по-лекари това само ще изостри вниманието на детето че има проблем и е различен. Ще се стресира а може и да го подтисне. Не му слагай памперс в градината, ще го подиграват децата. Това с годините ще отшуми. Моето дете също се напишква, не правя физиономии, не казвам примерно - Пак ли се напика, или Офффф, какво ще правим така. Детето не го приема за нормално но не го правя по-трудно за него. Не ограничавай водата - като му се пие да пие. Не го буди през нощта, това няма да промени нищо. И НАЙ ВАЖНОТО НЕ ГО ВОДИ НА ЛЕКАРИ, ПРИ ХОМЕОПАТИ, НЕВРОЛОЗИ, ГАДАТЕЛИ, ЕКСТРАСЕНСИ И ДРУГИ МУ ПОДОБНИ, ТЕ НЯМА ДА ПОМОГНАТ.


 Нещо което с годините бях установила е, че правя ли някакви физически упражнения непосредствено преди лягане нямах проблем.

 Аз много добре знам как ще се почувства това дете. Не му го причинявай.   newsm17 newsm17
 
Успех  newsm10

# 17
  • Мнения: 6 446
И НАЙ ВАЖНОТО НЕ ГО ВОДИ НА ЛЕКАРИ, ПРИ ХОМЕОПАТИ, НЕВРОЛОЗИ, ГАДАТЕЛИ, ЕКСТРАСЕНСИ И ДРУГИ МУ ПОДОБНИ, ТЕ НЯМА ДА ПОМОГНАТ.

 
Да, твоето мнение е най-вярното и трябва да ни го изкрещиш.  ooooh!
Това за съвета да не го водиш никъде почти ме втрещи.Дано майката да е достатъчно разумна и да направи своя избор.

# 18
  • Мнения: 556
И синът ми се напикаваше през ноща в определен период, после отмина то самосебе си. Що м вече сте ходили на лекар, за сега не го водете по вече. Дай му време. Не е лошо да се ограничат течностите преди лягане. За буденето нощем,  за да пишка съм малко скептична, но има деца на които помага. В крайна сметка обаче ако ставаш да го будиш на 2 ч., нито ти, нито той ще се наспивате. Виж с градината положениетео е по-сложно и не мога да ти дам съвет, освен да помолиш да го проверяват и преобличат.

# 19
  • UK
  • Мнения: 1 351
И НАЙ ВАЖНОТО НЕ ГО ВОДИ НА ЛЕКАРИ, ПРИ ХОМЕОПАТИ, НЕВРОЛОЗИ, ГАДАТЕЛИ, ЕКСТРАСЕНСИ И ДРУГИ МУ ПОДОБНИ, ТЕ НЯМА ДА ПОМОГНАТ.

 
Да, твоето мнение е най-вярното и трябва да ни го изкрещиш.  ooooh!
Това за съвета да не го водиш никъде почти ме втрещи.Дано майката да е достатъчно разумна и да направи своя избор.

 Теб някой да те пита? Давам съвет не на теб а на авторката. Минала съм през всичко което изброих и мога да съветвам. Ти как реши, че детето има проблем, че да се побърква и да се вменява че е различно. Авторката си решава кое да избера за нейното дете. На мен не ми харесва твоя съвет но не ти го коментирам, защото всъщност даваме съвет. И ако обичаш се ограничи от критиките си към мен, не си ми пример с нищо за да те търпя, ОК?

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 423
Далеч не исках да се получи конфронтация. Темата я пуснах основно заради градината, защото се притеснявам, че ежедневното подмокряне там ще обостри другите хронични заболявания на детенцето ми.
Разказваха ми за някакви апаратчета, които се поставяли в бельото и с помощта на някакви импулси събуждат детето. Но това ми се стори твърде крайно и неприемливо. Crazy
Лекарката, с която го консултирах ми обясни най простичко, че до 6 години това не е проблем, колкото и да е неприятно. След това се предприема лечение.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 519
най-вероятно си опитала, но да си кажа и аз - водила ли си преговори с него? в смисъл - ще махнем памперса следобяд, опитай се да не се напишкаш, ти си вече голям? ние сме в този етап и за сега помага - от 10 дена имаме само едно напишкване  Peace
и говори с госпожите в градината да слагате памперс - не съм компетентна, но в нашата градина ни дадоха ние да решим да й слагат ли памперс или да се пробваме да го откажем, още повече че тя сама си обува и събува памперса и сама си го изхвърля, така че не виждам някакъв огромент проблем за госпожите /и те така казаха/, а пък за ХЕИ би трябвало да е по-голям проблем едни постоянно напишкани чаршифи, отколкото един изхвърлен памперс  Peace

# 22
  • Мнения: 6 446
И НАЙ ВАЖНОТО НЕ ГО ВОДИ НА ЛЕКАРИ, ПРИ ХОМЕОПАТИ, НЕВРОЛОЗИ, ГАДАТЕЛИ, ЕКСТРАСЕНСИ И ДРУГИ МУ ПОДОБНИ, ТЕ НЯМА ДА ПОМОГНАТ.

 
Да, твоето мнение е най-вярното и трябва да ни го изкрещиш.  ooooh!
Това за съвета да не го водиш никъде почти ме втрещи.Дано майката да е достатъчно разумна и да направи своя избор.

 Теб някой да те пита? Давам съвет не на теб а на авторката. Минала съм през всичко което изброих и мога да съветвам. Ти как реши, че детето има проблем, че да се побърква и да се вменява че е различно. Авторката си решава кое да избера за нейното дете. На мен не ми харесва твоя съвет но не ти го коментирам, защото всъщност даваме съвет. И ако обичаш се ограничи от критиките си към мен, не си ми пример с нищо за да те търпя, ОК?
Всъщност пита ме.Ако си искала да кажеш нещо на авторката без никой да му обърне внимание да си и писала ЛС.
И ти как реши, че детето НЯМА проблем? Това само специалист може да го заключи и то не само с няколко изнесени факта от майката, както направи ти.
Ако си забелязала написах майката да се консултира със специалист и не съм казвала, че детето има проблем.
И да, и аз съм минавала и минавам даже в момента през това.И да, при нас е проблем и не проблем, че не можем да се разберем, че не се пишка в гащите, защото това отдавна го е разбрал.Вече трета година нямаме памперс. Мисълта ми беше иланг-иланг да обърне внимание, че напишкването не е задължително да е от това, че детето е пило много течности или че не може да се събуди.
Не ми отговаряй, моля те!  Stop

# 23
  • Мнения: 2 823
На тази възраст може би детето се обслужва само и не би се затруднило да си слага сам памперс-гащи в градината, когато отиде да пишка преди сън. За да не го гледат др деца.

# 24
  • Мнения: 601
Далеч не исках да се получи конфронтация. Темата я пуснах основно заради градината, защото се притеснявам, че ежедневното подмокряне там ще обостри другите хронични заболявания на детенцето ми.
Разказваха ми за някакви апаратчета, които се поставяли в бельото и с помощта на някакви импулси събуждат детето. Но това ми се стори твърде крайно и неприемливо. Crazy
Лекарката, с която го консултирах ми обясни най простичко, че до 6 години това не е проблем, колкото и да е неприятно. След това се предприема лечение.


По време на безплатните прегледи в Токуда за детското напикаване една от лекарките предложи следния вид упражнения: те се правят с таткото в банята по време на къпането - изпишкват малко и задържат, изпишкват и задържат и т.н. Така се подпомагали именно онези процеси, които подпомагат задържането на урината по време на сън.

Мисля, че при нас това помогна за напикаването по време на обедния сън. Все пак той е само два часа. При нас слагането на памперс за дневен сън винаги има обратен ефект. В ДГ остава сух, а у дома по време на обедния сън, когато му слагам, подобно на теб, за да го предпазя от настинка - се напикава. Винаги! Няма друго обяснение освен това, че чисто психологически се настройва, че щом е с памперс - може, защото памперса е за напикаване.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 423
Мисля, че при нас това помогна за напикаването по време на обедния сън. Все пак той е само два часа. При нас слагането на памперс за дневен сън винаги има обратен ефект. В ДГ остава сух, а у дома по време на обедния сън, когато му слагам, подобно на теб, за да го предпазя от настинка - се напикава. Винаги! Няма друго обяснение освен това, че чисто психологически се настройва, че щом е с памперс - може, защото памперса е за напикаване.
Вчера се беше начишкал в градината. От снощи отново сме с памперс. И сутринта се събуди сух.  Crazy
Упражненията са добра идея. Ще се опитам да приложим тренировките в домашни условия.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 547
От моя гледна точка най-разумното е да спреш сина си от детска градина, докато не му изградиш навици за ходене до тоалетна. Може да ти отнеме месец, може и шест. Сега детето ти е поставено в патова и доста неприятна ситуация, защото и трите варианта пред него са крайно нежелателни - хипотетични подигравки заради памперса, ежедневни напикавания или пък болести. Как да си избере човек? Колкото до прегледи и доктори, аз също съм на мнението на Мегита - здравословни причини могат да се търсят едва след като са елиминирани всички останали. Та момчето е свалило памперса изцяло едва преди 3-5-6 дни и то на една преклонна възраст, нима е възможно да се очаква от него мигновено да започне да се контролира?

# 27
  • Мнения: 55 044
crazy chick ,

Този съвет за изграждане на навик и спиране от градина е , меко казано , неудачен .
Моята дъщеря се напикаваше почти до края в детската градина . Не всеки ден , но се случваше .
Нямаше установен здравословен проблем .

Напикаването през нощта пък продължи до доста по-късно . Sad

Не е въпрос на създаване на навик .

# 28
  • Мнения: 1 547
Моята дъщеря се напикаваше почти до края в детската градина . Не всеки ден , но се случваше . Нямаше установен здравословен проблем

Моята също. Не всяка вечер и не всеки ден, но се случваше с различна честота и през различни периоди от време. Само че аз не виждам общо между късното спорадично напикаване при дете, което е отказало памперсите на годинка, и дете, което до момента не е оставало без тях. Затова и съветът ми е такъв. Меко казано зловещо ми се струва да се подлага на изследвания и лекарски прегледи момче, което на практика с нищо не е показало, че има друг проблем, освен навика си да използва памперсен комфорт. Ако се напикава при всяко спане в продължение на поне 5-6 месеца, ако започне да го прави внезапно след години "сухота", ако има признаци на нервно напрежение, ако има болки, ако се изпуска не само по време на сън и прочее недвусмислени симптоми, да иде на лекар, но на 4 години да му се свали памперса, то да се напикае два пъти (естествено!) и да се праща за изследвания - ето това е според мен неудачен съвет. Но, както някой и по-назад спомена, темата е свободна за изказване на всякакви мнения, а авторката има правото да ги приема или игнорира.


П.С. При моята дъщеря най-съществен фактор беше студът - тя се отвива непрекъснато, ама буквално непрекъснато, и ходи прекалено гола и боса. Просто няма сила, която да задържи чорапите и/или пантофите връз краката й, нито да я държи облечена и завита, без оглед на сезон и температура. Спален чувал й взехме, и от него излиза. Другото е, че тя по принцип отлага тази важна нужда до последно, докато едва издържа - няма причина да го прави, просто си е такава, стиска се. Съответно постъпваше по същия начин и докато спи. Чак на шестата година явлението взе да отшумява или по-скоро, главата й поумня  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 55 044
Да , права си , че късното махане на памперса е важен фактор .
При нас дневния го махнахме на 2 , а нощния на 4 , но си имаше проблеми доста след това .

По отношение на студа , отвиването и нежеланието да се облича и обува , моята дъщеря беше същата . Peace

Общи условия

Активация на акаунт