Въпроси към Класически хомеопати 17

  • 49 165
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 765
 Мече, благодаря за вниманието   bouquet

 Лекарството е Туберкулинум Кох 1М. Пихме го на капки пет дена по три пъти на ден. Мисля, че то ни е конституцията, причината да го взимаме е хрема, кашлица слизаща надолу и плачливост и лека агресия, а по принцип детето има и трета сливица и стафилококи в гърлото.  Tired

# 61
  • София
  • Мнения: 873
Привет и от мене.
Записвам се в новата тема и да попитам отново всички вас, възрастните дето се лекувате с хомеопатия - как са ви зъбите и по-специално зъбния камък? Забелязах че моят се е увеличил многократно и ще се наложи да го чистя.
Кажете при вас как е? Забелязвали ли сте такова нещо?

# 62
  • Мнения: 534
Здравейте, синът ми от около 6 м е записан при хомеопат, но досега не се е разболявал сериозно и не се е налагало да ползване услугите му, имал е хрема, леко зачервено гърло, разтройство и дотам.
Знам, че при такива симптоми не е нужно да се обаждам на хомепата, но ме интересува при първи симптоми нужно ли е да давам нещо за да пресека болестта Rolling Eyes напр при хрема капки с клеева тинктура или сребърна вода Thinking давала съм и има ефект при детето ми.
За разтройството Биогая или друг вид пробиотик.

Моля ви и за препоръки за добър хомеопат в Бургас.

# 63
  • Мнения: 19 373
Днес цял ден звъня на хомеопата и не вдига. Вече трети дене с температура. Да продължавам ли да давам предното лекарство или да го спра?

# 64
  • Мнения: 3 499
Бъни, при мен лично не съм забелязала промяна. Аз принципно не образувам и камък. Е, мия си зъбите с паста веднъж-два пъти седмично, в останалото време разчитам само на четката и парче ябълка.

simpatiuh4e, не мога да коментирам лечението, питах просто за себе си.

Soleil, няма кой да ти каже тук да спреш лекарството. Нямаме право. Само Т ли има детето? Кое е това "предно" лекарство - последното, което е повлияло миналото заболяване ли? (ако е така, аз лично, пък и не само аз, съм против този метод "при ново остро даваме лекарството, което е пило последно детето за остро състояние.)

lusia_ , лично мнение. Аз си давам понякога сребърна вода и клеева тинктура, също и пробиотици. Когато се налага. В смисъл ползвам ги при леки заболявания, когато още не сме стигнали до хомеопатия. Не вярвам, че точно чак ще пресечем болестта, но примерно при разстройство съм забелязала, че пробиотиците наистина действат добре за нормализиране на чревната флора. Имай предвид, че в клеевата тинктура се съдържа и спирт - в смисъл ако се дава паралелно с хом.лекарство.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Имам въпрос, тиковете по лицето...към кое ниво се отнасят Rolling Eyes...., умствено, емоционално...или пък физично newsm78?
И още нещо....новоотключили се алергии(към цветя, животни...) тях като какво ниво разглежда хомеопатията Rolling Eyes. Става въпрос за дете, което до този момент..не е имало кой знае какви здравословни проблеми, лекува се с хомеопатия от около година, и от около 6м се отключиха алергия към котки, по-силни ароматни цветя....(от интерес питам, знам, че само лекуващият хомеопат може да коментира промяната, но все пак какво ще кажете)?

# 66
  • Мнения: 3 499
Не съм убедена в отговора.
Но според мен тиковете са соматизиран проблем от умствено ниво. Все пак са намесени нерви.
(за алергиите също не мога да коментирам, но определено не би ми харесал пътя, по който се върви с това "отключване". Може и да греша, ама....)

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 351
Благодаря Мече!

# 68
  • Мнения: 2 765
simpatiuh4e, не мога да коментирам лечението, питах просто за себе си.

 Аз не исках коментар на лечението, а само отговор дали е възможно по- обилно потене вследствие на лекарство, който и получих . Simple Smile

 Не намирам почти никакво инфо за това лекарство в нет-а, а ми е интересно да прочета...

 Благодаря все пак   bouquet

# 69
  • Мнения: 534
lusia_ , лично мнение. Аз си давам понякога сребърна вода и клеева тинктура, също и пробиотици. Когато се налага. В смисъл ползвам ги при леки заболявания, когато още не сме стигнали до хомеопатия. Не вярвам, че точно чак ще пресечем болестта, но примерно при разстройство съм забелязала, че пробиотиците наистина действат добре за нормализиране на чревната флора. Имай предвид, че в клеевата тинктура се съдържа и спирт - в смисъл ако се дава паралелно с хом.лекарство.

мерси за отговора   bouquet да и аз действам така! Не съм комбинирала с хомеопатично л-во понеже не се е налагало приема му, оправя се бързо с клеевата и сребърна вода.
Хомеопата определи конституционното лекарство за типа на синът ми Туберкулин, всъщност не съм много сигурна дали го "уцели" точно, каза, че се двоуми и между друг вид....
Само, че неразбрах кога се дава това лекарство, а и нямам вкъщи от него. При какви симптоми и при всякакви болести ли трябва да пие това ХЛ, как действа веднага или се появават и други реакции от него newsm78

# 70
  • Мнения: 0
Имам въпрос, тиковете по лицето...към кое ниво се отнасят Rolling Eyes...., умствено, емоционално...или пък физично newsm78?
И още нещо....новоотключили се алергии(към цветя, животни...) тях като какво ниво разглежда хомеопатията Rolling Eyes. Става въпрос за дете, което до този момент..не е имало кой знае какви здравословни проблеми, лекува се с хомеопатия от около година, и от около 6м се отключиха алергия към котки, по-силни ароматни цветя....(от интерес питам, знам, че само лекуващият хомеопат може да коментира промяната, но все пак какво ще кажете)?


Детето е било здраво, лекува се с хомеопатия и го е хванала алергия  Twisted Evil  Twisted Evil Twisted Evil

Лекува се с хомеопатия и станал алергичен   Shocked  Shocked  Shocked Това е оксиморон, като млад старец и като дървен камък.  

Егати и хомеопата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И вие какво правите още при него?

Виждате ли колко е безопасна хомеопатията, колко е безвредна и нежна?

Хомеопатията в ръцете на необразован човек, който не работи съгласно принципите й е като атомна бомба.  Peace

Тиковете са соматична изява на процеси протичащи на умствено или емоционално ниво, или и на двете.

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 10:20 от Lavander

# 71
  • София
  • Мнения: 873
Днес цял ден звъня на хомеопата и не вдига. Вече трети дене с температура. Да продължавам ли да давам предното лекарство или да го спра?

е, пусни му един смс да знае че е спешно де!

хехе мече. Кефи ме как си миеш зъбите 1-2 пъти седмично. Браво че са здрави:)

# 72
  • Пловдив/София
  • Мнения: 92
Здравейте,имам въпросче,значи дъщеря ми беше болна - течащ нос - кашлица - Т,такава е поредността при нея.
За острото състояние приема Allium sativum 200C, иначе е Pulsatila. В момента,в който беше почти здрава,обаче хомеопатичката ни не беше в страната и аз от чудене какво да давам и дали да спра,продължих да й давам лекарството за остро състояние. Но оздравителния процес май нещо ми се провали и пак започнаха едни сополи и кашлица. Когато се върна хомеопатичката ми каза веднага да спра да й давам лекарството,но без много обяснения.
Може ли да е започнало доказване при удължения от мен  Embarassed прием?

# 73
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имам въпрос, тиковете по лицето...към кое ниво се отнасят Rolling Eyes...., умствено, емоционално...или пък физично newsm78?
И още нещо....новоотключили се алергии(към цветя, животни...) тях като какво ниво разглежда хомеопатията Rolling Eyes. Става въпрос за дете, което до този момент..не е имало кой знае какви здравословни проблеми, лекува се с хомеопатия от около година, и от около 6м се отключиха алергия към котки, по-силни ароматни цветя....(от интерес питам, знам, че само лекуващият хомеопат може да коментира промяната, но все пак какво ще кажете)?

  Отключване на определена алергия може да стане, дори при тестване за алергии. Затова и на малки деца такъв тест не се прави!
  А за да му определят алергията, явно е правен, но дали тогава е отключена...
   Все пак не при всеки се "отключва" а това е така когато има подлежаща причина, предиспозиция, в хомеопатията се нарича Миазъм.

 мамаден, по принцип в основата на тикове по лицето, т.н. "играене" на окото, при което народа казва че не е на добро - и е прав, лежи основно Карцинозиновия миазъм, а при алергия към космите на котките главният заподозрян е Туберкулиновия миазъм.


samuelhahnemannbg

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 11:28 от Aleksander

# 74
  • София
  • Мнения: 873
можете ли да ми кажете как се пише точно Карцинозин но на латиница?

Общи условия

Активация на акаунт