Въпроси към Класически хомеопати 17

  • 49 101
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 256
Мече, това което казваш, мисля че е възможно, когато вече има изградено доверие в хомеопата, и в работата му. Аз в началото се обаждах още при първите кихания и протичания на носа, после я оставях първия ден и звънях при започване на кашлицата, сега вече някои кашлици си минават и от само себе си, нищо че пак са от онези пристъпните. Ето в момента съм в дилема, понеже хомеопата е извън страната, дали детето се е влошило толкова, че да му дам другото му лекарство  newsm78 И докато се чудя и мая, или ще дойде времето за това лекарство, или ще почне да се оправя.

# 46
  • Мнения: 13
Благодаря на тези, които ми отговориха. И на мен ми се иска да се оправими само детето и затова изчаквах до сега. Дано наистина се оправи самичък, защото миналата зима беше ужасна. Разбира се, страх ме е да не изпускам нещо, затова реших да попитам и вас за съвет Simple Smile

За съжаление обаче сега стана по-зле. Вдигна температура 37.9 и вече няма какво да чакаме Sad

# 47
  • Мнения: 19 338
Моето дете от вчера е с Т освен болките в корема, за които ходим при хомеопата. Сега като ви чета май трябваше днес да му се обадя, но вече стана късно. Явно прави някакво възпаление в корема или на друго място, но нямаме диагноза още. Може ли да се лекува такова нещо с хомеопатия?
Моля ви за малко мнения. Да уточня няма разстройство, по-скоро запек и болки от месец (всъщност от година, но имаше затишие).На хомеопатия сме от 2седмици. В началото имаше подобрение с болките, потенето нощем понамаля, детето живна малко. На втората седмица обаче болките пак се засилиха и запекът се влоши, въпреки разхлабващите храни, пак стана уморена. На Нукс Вомика сме.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Моето дете от вчера е с Т освен болките в корема, за които ходим при хомеопата. Сега като ви чета май трябваше днес да му се обадя, но вече стана късно. Явно прави някакво възпаление в корема или на друго място, но нямаме диагноза още. Може ли да се лекува такова нещо с хомеопатия?
Моля ви за малко мнения. Да уточня няма разстройство, по-скоро запек и болки от месец (всъщност от година, но имаше затишие).На хомеопатия сме от 2седмици. В началото имаше подобрение с болките, потенето нощем понамаля, детето живна малко. На втората седмица обаче болките пак се засилиха и запекът се влоши, въпреки разхлабващите храни, пак стана уморена. На Нукс Вомика сме.

Вероятно ще е нужно повече време...Но хом.ще ви помогне! Peace
А кога са болките?като се храни(от определени храни ли),като се свива,като ходи по г.нужда или...Всичко това и още куп др. неща са от значение?Да не е някакъв гастрит Rolling Eyes Аз имам спомени като малка се спуквах от болки в корема...какво ли не пих,къде ли не ме водиха ooooh! Но след това си отшумя...и даже не помня как.

п.п. Аз забравих да добавя,че имаме остатъчна кашлица(влажна),понякога с изплюване на храчка.Рядко кашля,напр. сега от 16.30 до сега 18.30-веднъж...По различно време на деня е.Нощем-не!

# 49
  • Мнения: 19 338
Болките са след като се нахрани. От всякакви храни. Като че ли сурови зеленчуци най-добре й понасят, но пак я боли. Обиколихме една камара лекари. Казват, че не е гастрит. Била малка (на 4г и 7мес). А и аз толкова следя за здравословно хранене. Пускахме фецес, урина, кръв.
Мисля си да не е жлъчка или панкреас. Тест за алергии не сме правили.
Тя по принцип има проблеми с корема отдавна (след като ни поставиха наведнъж Инфанрикс Хекса и Превенар). Хомеопатът смята, че там са я ударили.

Забравих да пиша, че днес излезе и една малка афта в устата.

# 50
  • Мнения: 3 491
- при лека хрема (бистър секрет) и кашлица (само сутрин след ставане от сън) - храчки, без други симтоми обаждате ли се на хомеопа си? Иначе детето е добре, активно, няма температура. Така е от няколко дни.


Отговорът ми беше главно за мен и моя опит с децата ми. По този цитат обаче , особено маркираното в червено - знаем колко лекарства имат хрема, имат кашлица. Много.
Именно другите симптоми са по-важните в случая, за да се направи диференциална диагноза между лекарствата. Ти си писала, че такива липсват. За какво да се хванем тогава? Да стреляме напосоки, та само да замажем нещата....Ами после?

И точно работата на хомеопата е да открие тези други симптоми, защото често пъти те остават неуловими от майката.

# 51
  • Мнения: 13
Съгласна съм Мече, че това не е достатъчно
- при лека хрема (бистър секрет) и кашлица (само сутрин след ставане от сън) - храчки, без други симтоми обаждате ли се на хомеопа си? Иначе детето е добре, активно, няма температура. Така е от няколко дни.


Отговорът ми беше главно за мен и моя опит с децата ми. По този цитат обаче , особено маркираното в червено - знаем колко лекарства имат хрема, имат кашлица. Много.
Именно другите симптоми са по-важните в случая, за да се направи диференциална диагноза между лекарствата. Ти си писала, че такива липсват. За какво да се хванем тогава? Да стреляме напосоки, та само да замажем нещата....Ами после?

И точно работата на хомеопата е да открие тези други симптоми, защото често пъти те остават неуловими от майката.

Съгласна съм Мече, че картината не беше ясна и затова се чудех дали изобщо да звъня на хомеопата. Сега обаче взе да се развива - температура, апатичност. Сънлив е. Малко по-късно ще се говорим пак с хомеопата и ако той прецени ще предпише нещо.

# 52
  • Мнения: 656
Ох, Солей, силно се надявам скоро да се повлияе дъщеричката ти, много е неприятно да гледаш детето да се измъчва и да не можеш нищо да направиш, дори и да не знаеш откъде идва...  Sad. Все пак и аз предполагам, че просто ще е нужно малко повече време. Кураж и успех ти желая  Hug

Кали_ина, неприятно е, че в момент на трудности не си намерила към когоо да се обърнеш... ако все пак мислиш, че мога да съм ти полезна с нещо - пиши ми на лични  Hug

Меримоли, след време дори и при Т няма да звъниш или пък ще чакаш поне да мине някой и друг ден с Т Wink. Хубавото е, че става все по-лесно и по-лесно Simple Smile. И по-спокойно, съответно  Grinning. И да, когато не съм сигурна дали е време да звъня на хом., обикновено звъня. Доста често се случва точно така, че наличните симптоми са твърде малко и общи още и няма как да бъде предписано някакво ХЛ и хом. ми казва да наблюдавам и да звъня, ако се влоши  Laughing  Peace

Мече, и аз до този извод съм стигнала - за чакането - понякога като са само сополи, кашлица и леко повишена Т например... самата аз виждам, че тръгва да се разболява, ама не е като да е болен.. Тогава определено не намирам смисъл и нужда да звъня на хом., а и какво ще обяснявам - болен е, ама не съвсем, има сополи, ама не съвсем, кашля, ама едно такова...  Laughing

Тандонова, аз гледам на храчките като на хубаво нещо - изкарват каквато гадост има вътре и организмът не се тормози повече  Peace

# 53
  • Мнения: 3 491
Да, ето така вече е друго - сънлив, апатичен или капризен, температура, цвят на лицето и прочие. Сега вече всеки родител преценява дали да се свърже с хомеопата си, или да изчака.
Бързо оздравяване на всички болнички. Heart Eyes

# 54
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте, записвам се при вас.
Чета ви отдавна, защото решихме да се лекуваме с хомеопатия, но до сега не съм писала. Постовете ви са ми много интересни и полезни. В повечето случаи намирам отговор на всичките си въпроси в тази тема.
Сега обаче имам въпрос - при лека хрема (бистър секрет) и кашлица (само сутрин след ставане от сън) - храчки, без други симтоми обаждате ли се на хомеопа си? Иначе детето е добре, активно, няма температура. Така е от няколко дни.


 Добре дошла Merymoly,

Не бива да се безпокои хомеопата за нещо естествено като лека хрема и сутрешно прочистване на гърлото.
  Peace

# 55
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Arven
Цитат
Благодаря за отговора Александър. Тогава ще опитаме, а за очния проблем се касае за възрастен човек и за съжаление съм сбъркала и проблема е регенарация на ретината Wink

 Регенерация на ретина? За съжаление хомеопатията лекува само до там, докъдето патологията е обратима.
 В микрохирургията сега започват опити в това направление, дано успеят!
Peace

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 5 028
Мече, и аз действам така: изчаквам до последно, като всичко зависи и от състоянието на детето, наблюдавам и събирам инфо... Wink
И в повечето случай, пу- пу, докато реша, че трябва да се обадя на хом. и детето само се е справило, не се налага да пие нищо и съм изключително доволна от това. Не смятам, че ако има шанс да се справи само, трябва да " побутваме" с нещо ЖС... Flutter
Но аз си познавам децата и знам как протичат нещата при тях конкретно...

# 57
  • Мнения: 2 762
 Благодаря за новата тема   bouquet

 В предишната тема една мама беше питала дали е възможно да се получи обилно потене вследствие на ХЛ. Сега и аз влизам със същия въпрос. Спряхме лекарството преди два дни и от днес следобед детето не спира да се поти, няма Т, а е постоянно мокра. Thinking

 Иначе ние се лекуваме сравнително отскоро с хомеопатия и честно казано и при най- малкото нещо звъня на хомеопата  Blush

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
 Hug

# 59
  • Мнения: 3 491
Благодаря за новата тема   bouquet

 В предишната тема една мама беше питала дали е възможно да се получи обилно потене вследствие на ХЛ. Сега и аз влизам със същия въпрос. Спряхме лекарството преди два дни и от днес следобед детето не спира да се поти, няма Т, а е постоянно мокра. Thinking

 Иначе ние се лекуваме сравнително отскоро с хомеопатия и честно казано и при най- малкото нещо звъня на хомеопата  Blush

Можеш ли да споделиш какво, колко и в каква потенция?
(по въпроса ти, може, що да не може. Аз започнах да се потя след моето, а не се потях. Потя се когато трябва, в смисъл при натоварване, и това ми действа облекчаващо. Така, както се предполага да е едно нормално тяло, в смисъл да се охлажда когато е необходимо.)

Общи условия

Активация на акаунт