Въпроси към Класически хомеопати 17

  • 49 098
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 3 256
Да, благодаря ви   bouquet Понеже досега забелязвах такова влияние само при малката, затова се зачудих.

# 31
  • Мнения: 1 460
Здравейте  Grinning
Искам да попитам с хомеопатия е ли възможно да се излекува подагра и заболяване на очите/ някаква форма на късогледство/
Благодаря предварително Hug

# 32
  • Мнения: 3 491
Dulcamara само при реакции на времето ли се предписва, т.е. задължително ли е промените /разболяването/ да са под влияние на атмосферните условия? Досега се е случвало да го давам само на малката ми дъщеря, която реагира на такива промени, но в момента е изписано на голямата, която пък има някои от "симптомите" без да мога да твърдя, че са последица от промяна във времето  newsm78 Дано се разбра какво питам Embarassed

Не само Dulcamara реагира на промяна на времето. Много, много други лекарства го имат като черта. Това е просто модалност. И меркурий, и вератрум албум, и каустикум, и рус токс, и силика, и още доста се влошават от топло към студено време...
Предполагам, че лекарството е предписано върху по-важните характеристики - силна волева личност, доминираща, с чувство за собственост, особено към близките, подозрителност, недоверие, опит да наложи своя път като най-правилен и прочие. Прилича си с калкареа карбоника, калий карбоникум, с арсеникум албум също има общо....
Ключът обаче определено не е просто в тази модалност влошаване в прехода от топло към студено.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 256
Благодаря и на теб Мече, тази втората част ми беше много полезна, разбирам защо това е основното лекарство, което се изписва на малката  Laughing

# 34
  • Мнения: 19 338
Тандонова, какво стана с вашата Т? Оздравяхте ли?

# 35
  • Мнения: 4 370
Записвам се при вас!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Тандонова, какво стана с вашата Т? Оздравяхте ли?


Благодаря,че попита! Peace
Да,добре е детето... след 4 дни “никаква“ Т и на 5-я ходихме при хом. изписа ни ново ХЛ и така.Тя го определи за остро.
Дано сега да има малко зотишие,че ми писна...

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Здравейте  Grinning
Искам да попитам с хомеопатия е ли възможно да се излекува подагра и заболяване на очите/ някаква форма на късогледство/
Благодаря предварително Hug

   Подагра - да, паралелно със строга диета. Късогледство, ако е при дете и не е носило очила прогнозата е по-добра, отколкото при възрастен.

# 38
  • Мнения: 13
Здравейте, записвам се при вас.
Чета ви отдавна, защото решихме да се лекуваме с хомеопатия, но до сега не съм писала. Постовете ви са ми много интересни и полезни. В повечето случаи намирам отговор на всичките си въпроси в тази тема.
Сега обаче имам въпрос - при лека хрема (бистър секрет) и кашлица (само сутрин след ставане от сън) - храчки, без други симтоми обаждате ли се на хомеопа си? Иначе детето е добре, активно, няма температура. Така е от няколко дни.

# 39
  • Мнения: 1 460
Здравейте  Grinning
Искам да попитам с хомеопатия е ли възможно да се излекува подагра и заболяване на очите/ някаква форма на късогледство/
Благодаря предварително Hug

   Подагра - да, паралелно със строга диета. Късогледство, ако е при дете и не е носило очила прогнозата е по-добра, отколкото при възрастен.

Благодаря за отговора Александър. Тогава ще опитаме, а за очния проблем се касае за възрастен човек и за съжаление съм сбъркала и проблема е регенарация на ретината Wink

# 40
  • Мнения: 656
Добре дошли на новите!  Grinning

Меримоли, при такава ситуация не звъня на хом. Но всяка майка си знае детето и някои се стряскат при първите сополи, защото за тях това значи влошаване и мъки, докато при нас сополите и кашлицата най-често не са състояние, което пречи на нормалния начин на живот и не го безпокоя. Ако зачести кашлицата може и да звънна, преценявам на момента - ако ме притесни по някакъв начин  Peace.

Тандонова, браво на вас Simple Smile. Стискам палци да си починете малко от болестите и да вземат да се разредят вече Hug. И аз помня как ми беше писнало.. Сега се разболява май през около 2 месеца, което си е супер. А и не кара тежко, което е още по-супер  Grinning. Очаквам да става още по-добре де  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 42
Меримоли, при такава ситуация не звъня на хом. Но всяка майка си знае детето и някои се стряскат при първите сополи, защото за тях това значи влошаване и мъки, докато при нас сополите и кашлицата най-често не са състояние, което пречи на нормалния начин на живот и не го безпокоя. Ако зачести кашлицата може и да звънна, преценявам на момента - ако ме притесни по някакъв начин  Peace.

[/quote]При нас пък всичко се развива за часове, затова веднага звъня, за да пресичаме овреме. Вие сте късметлии, браво на вас! Party

# 42
  • Мнения: 42
Еех, Усмихнатото, къде беше като имах проблеми с кърмата? dontknow Чак сега обърнах внимание, че си консултант.  smile3555

# 43
  • Мнения: 3 491
Аз се убедих, че трябва да чакам да развие картина на болестта, защото понякога не се стига дотам, а предварително взето лекарство, при това предписано само на базата на няколко симптома, може да замаже. Ако не се пребори самичко детето, ще развие пълна картина на болестта, тогава се реагира по-адекватно в смисъл снемането на случая. А и ако за всяка хрема давам ХЛ, кога ще се научи да се бори само. Не е редно тази ЖС да бъде постоянно побутвана, трябва да се научи и сама да се "вдига".
Е, това при остри състояния.
Когато правилно лекуваме и хроничните състояния, тогава според мен няма да се изпада толкова често в остро, или когато това стане, борбата ще е по-лека.

# 44
  • Мнения: 42
Аз се убедих, че трябва да чакам да развие картина на болестта, защото понякога не се стига дотам, а предварително взето лекарство, при това предписано само на базата на няколко симптома, може да замаже. Ако не се пребори самичко детето, ще развие пълна картина на болестта, тогава се реагира по-адекватно в смисъл снемането на случая. А и ако за всяка хрема давам ХЛ, кога ще се научи да се бори само. Не е редно тази ЖС да бъде постоянно побутвана, трябва да се научи и сама да се "вдига".
Е, това при остри състояния.
Когато правилно лекуваме и хроничните състояния, тогава според мен няма да се изпада толкова често в остро, или когато това стане, борбата ще е по-лека.
Искаш да кажеш да не пресичам, а да изчакам да се разболее хубаво ли  Grinning ? Кашлица, хрема и кихане не са ли достатъчно?

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 16:48 от kali_ina

Общи условия

Активация на акаунт