Отговори
# 45
  • Мнения: 5 985
Значи да не се тревожа,няма напрежение,просто капки изтичат.
Зори това за кариесите съм го пропуснала,милата  аз само с един се разминах...
А за килограмите не ми се говори моя снажен батко е малко над 14 кг последно 14,5кг беше преди месец,та догодина в първи клас ще е като Ники на iveeeta,не ми се мисли как ще му стои най малкия размер униформа,сигурно до 3 клас няма да трябва да я сменяме.

# 46
  • Мнения: 4 358
Само на пюрета и каши сме...но при нас е по различно...нали уж алергични ни водят и затова.Внимателно избирам съставките и така Shocked
Малее малко ядем бе ooooh!..освен да почвам да го гъча още.Като прочетох Марк на Ивета какво яде Rolling Eyes Hug

# 47
  • Мнения: 38
ehooo,priwet,mami:)))
Sparkling Eyes,4ЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН с голяяямо закъснение!!!![/color]Но шредният път съм пропуснала  Crazy
  bouquet  bouquet  bouquet
Нурий  Hug Ех,то съвсем не останало!ти си ми куражът,4е не всеки път децата се раждат рано,ако се е слу4вало ве4е! много се радвам! Hug да ни информираш за хубавата вест! Hug
Благодаря на вси4ки 4е сте  загрижени за нас  Hug ве4е сме добре,мина вируса,сега един обрив й се полу4и на Ивето по корем4ето,водихме я днес на лекар ,но не е нищо тревожно,изписаха ни крем4е ,или е от нещо,или дори ми казаха 4е може да е  в следствие на вируса ...не знам,но минава ве4е!по-скоро се притеснявам малко,4е все около усти4ката й излизат малки пап4ици,понякога отминават и е 4исти4ко,а понякога 4ервенеят..и не мога да разбера от какво то4но е,мислих си 4е е от лигавенето?или от вси4ките тези пръ4ици,бисквитки и т.н..но незнам ?
при нас времето е страхотно!Лято направо  29 градуса!навън сме постояно! Hug
силве,радвам се,4е Али е ве4е по-добре и сте махнали колан4етата!добре 4е каката се е отървала само с подутина  Whistling
на вси4ки болни ,да оздравявате!!!
бъни,всяко дете се храни разли4но,според мен не го тъп4и Коко!колкото му се яде,толкова!те са ве4е големи деца,на сила не става...и Ивет не яде колкото Марк например,не мисля 4е това е проблем  Peace
Прегръдки за вси4ки!Лека ве4ер!  Heart Eyes

# 48
  • последна надежда
  • Мнения: 243
бъни,всяко дете се храни разли4но,според мен не го тъп4и Коко!колкото му се яде,толкова!те са ве4е големи деца,на сила не става...и Ивет не яде колкото Марк например,не мисля 4е това е проблем  :peace
Подкрепям  Peace
Аз се притеснявам, че Марк яде много. Яде повече от батко си, който е почти на 10. Добре, че постоянно е в движение и щурее иначе щеше да е топчест hahaha.  

J_M_M Униформите ги шият по поръчка с предварително по мерките за всяко дете. Проблема е в намирането на дънки. Избирам все такива с регулиращ се с копчета ластик. Сега Ники ще прави 10г и качи няколко килограма. Направи широк гръден кош и плочки на корема от тренировките... Има надежда  Peace.

Бъни
Марк имаше атопичен дерматит. Маного внимавам. Защо не предложиш на Коко по едри храни. Например вместо оризова каша, да му свариш ориз - без мляко и подправки. Марк много го харесва така. За обяд може да предложиш печен цял картоф - много е вкусен и без подправки. Нарязана краставица, морков, домат и/или накъсано варено месо. Печената тиква, също може на парченца да я предложиш. Така ще може да се храни сам с вилица или пръсти и ще му е интересно.  Peace

# 49
  • Мнения: 351
iveeeta, честно казано нямам снимка на зъбките и, а и не знам дали бих успяла да направя. Тя все стиска устата като искам да огледам, а какво оства за снимка... Д-рката каза, че най-вероятно петната ще изчезнат на постоянните зъби. А и да не е така няма много какво да се направи - единственото е да избягвам готови храни с добавен флуор. Но тя яде предимно домашни неща + солети и вода от купешките. Може би трябва да я пробвам с преварена вода?  newsm78
Браво на Марк, че е свикнал вече! А лелите определено се радват на усмихнати деца! Ели също вече не плаче, но чак пък с радост да ходи... не мога да го кажа... Дано скоро и това стане!
Бъни, и аз бих ти препоръчала да яде по-едри храни вече. Иначе има опасност после дълго време да трябва да пюрираш всичко.  Hug
anni2002, Жорко като бебе имаше разни такива участъци с пъпчици, предимно около устичката и по гушката. На моменти много се зачервяваше и даже го сърбеше. Ходех на сумати доктори и накрая се оказа, че е от никненето на зъбките - в момента в който му избиха всичко се изчисти. Проблема беше, че от лигите много го дразнеше и гледах да го забърсвам възможно по-често. Нали Ивето е с по-малко зъбки засега, та може и от това да е.  newsm78 Дано скоро и мине.

# 50
  • Мнения: 1 981
Nurii  Hug, на 5ти ще има за теб още едни стиснати палчета и в не толкова далечния североизток! Успешно и безпроблемно да мине всичко! Praynig
Бъни, и докога ще трябва да яде такава храна само? Не трябва ли да се прави плавен преход към нормалните храни? Теа има 4-ри основни хранения+АМ в 23.30 ( ooooh!), но между тях непрекъснато яде плодове или разни други дребни нещица. Общо взето, ако някой яде, тя е строена до него.
zar4e, Тулумбичка си е тук, но с тези стомашни проблеми тумбачето й спадна и сега започвам да наваксвам, че чак вчера й мина. Отслабнала е с 1/2 кг...милата ми  Laughing
Звездичка!, благодаря, че питаш за Сашко - учудващо добре и бързо се адаптира, предвид чепатия му и див характер. Напоследък само го хвалят и снощи ни изненада с ново стихче на руски и кратичко на английски. Явно им обръщат доста внимание, защото в БГ градината така и не разбрахме какво учеше по английски. Надявам се така и да продължи занапред.
anni2002, радвам се, че сте по-добре. Сашко също имаше такива червени точици около устата си, но аз също мисля, че беше от зъбоникненето и лапането на де що свари!
Като оставим течните изпълнения от последната седмица, Теа е добре, но я мъчи първия кучешки и е малко по-раздразнителна. Последните няколко дни, даже не иска баща й да я къпе, а само с мен влиза в банята, а досега винаги той ги е къпал. Дано да й мине, че като се наведа, после се разгъвам 1/2 час...старост-нерадост!
sparkling eyes, на голяма патерица, 
Тук леко застудя, но продължавам да я извеждам, защото после като се затворим вътре в тези дъъълги студени дни...
Хубав ден на вас и приятни разходки!

# 51
  • Мнения: 5 985
J_M_M Униформите ги шият по поръчка с предварително по мерките за всяко дете. Проблема е в намирането на дънки. Избирам все такива с регулиращ се с копчета ластик. Сега Ники ще прави 10г и качи няколко килограма. Направи широк гръден кош и плочки на корема от тренировките... Има надежда  Peace.

ами те са елек и вратовръзка - официална и  тениска с къс ръкави  и суитчър - всекидневна и определено не ги шият по поръчка .А иначе и аз дънки му взимам с регулиращ ластик,

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Привет!
На нас ни остана още само една реимунизация Пентаксим, но дали това е последната ваксина до 6г не мога да разбера от новия страшно омотан календар  newsm78
Емо вече не дава нищо да се занимавам с каката, иска във всичко да участва... а пък и тя е предучилищна и даже тетрадка за домашни си имат...
Иначе и той яде 2 пъти колкото кака си, двамата са пълна противоположност на тема ядене...

# 53
  • Мнения: 1 350
Или,мисля ,че след последния пентаксим няма друга имунизация до 6 години Thinking
Нури,стискаме палци всичко да мине добре  PraynigДа ти призная ,много ти завуждам  BlushТака искам и аз да гушкам новородено Blush
Бъни ,дано да започне да яде твоя юнак.Да ти кажа Петранчо беше влязъл в релси и си хапваше всичко по едно време ,но с никненето на кучешките зъби всичко си е пак по старо му LaughingСядаме да ядем с книжки ,играчки и с много зор успявам да му набутам 3 ,4 лъжици манджа в устата LaughingАко ходеше на ясли сигурно щеше да е кошмарът на всяка лелка Crazy
Петьо снощи за първи път цяла нощ повръща,вирус някакъв казват Tired Преди малко имаше 39,8 температура ,а аз спокойно си пийвах кафенце докато той спеше следобеден сън.Като го пипнах и лошо ми стана ooooh!Сега уж я смъкнах и спи ,а после какво ще го правя като ми спи за трети път днес #Crazy Дано да мине скоро! Цял ден сме си вкъщи,за да не заразяваме другите деца ConfusedСега ще го водя у майка малко да играе ,че му омръзна у нас Confused
Хайде ,хубав уикенд от нас! И да сте здравички Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 122
Данче вирусът е много кофти. Али три дни поддържа температура и още не можем да оправим стамахчето. Дано Петето го изкара по- леко. За толкова висока температура от бърза помощ ми казаха боди натопено във вода с оцет и върху него пижамка. Това комбинирах с 8 капки течен аналгин и за 40 мин слезе от 39,5 на 38,5.
Нурии ще стискам палци всичко да е наред с Везничката  Flutter Нацелувай Сузуки и от нас  Heart Eyes
Зори браво на Ели, скоро ще се успокои и ще ходи с удоволствие  Hug
Живе, не е лесно с учениците, дано му върви леко в училище на баткото Ви  Hug
Ивета браво на Марк, хубаво е, че си хапва и че е свикнал в градината. А, че е люимец на лелките не се и съмнявам с тази грееща усмивка  Mr. Green
Ани и аз знам, че около зъбоникненето може да излизат пъпчици, все пак кожата е много нежна, а ръчичките им непрестанно са в устата, точат се лиги  Wink
marini браво на Сашето, а и на госпожите му. Дано Тулумбичка скоро си върне изгубеното половин килце  Heart Eyes
Ами не смея да кажа как сме, че нещо все става. Още сме с разтройство, но поне Али яде и пие. Лекарствата хич не ги иска, но се мъчим някак. Откри филмчетата за Чебурашка и Гена и така я накарахме да яде  Mr. Green Слагам стола пред компа и пускам  Wink В аптеката ми казаха за разтройството да и дам 5 капки йод с малко вода  newsm78 Някой правил ли е нещо такова?

# 55
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте, момичета!

Време е и аз да се включа в новата тема, то се е видяло, че още няма да се спи....

marini, благодарско за хубавата ни нова тема - както винаги на ниво.  Hug

metchopooh, айде стига с тези лошотии. Дано Али бързо се оправи. За йод с малко вода сефте чувам, но знам със сигурност, че компотът от дренки върши добра работа за разтройство и си мисля, че няма проблем да се дава и на малчовците, дори и само сокът. Ако не помогне, то поне няма да навреди, а и ще помогне организмът да навакса с течностите, които губи при разтройство. Ако нямаш дренки, обади ми се, ще ти дам. Имам вкъщи няколко буркана от миналата година. Дренките са екологично чисти от нашата градина, а компотите - лично съм ги правила  Grinning

Nuriii, и от мен имаш силно стискане на палците. Дано всичко мине безпроблемно и леко и съвсем скоро да си припомним покрай теб вече отминали прекрасни емоции и вълнения  Praynig Hug

Бъни, и аз мисля, че е време да преминете към храна на парченца. Децата са достатъчно големи и трябва да се научат и да могат вече активно да използват зъбките си  Grinning И така като гледам количествата, които споменаваш, си мисля, че детето си се храни нормално.
Али обикновено изяжда доста по-малки количества на ден, но пък почти изцяло яде това, което е и за останалите членове на фамилията. Аз от самото начало почти не съм давала гладко пасирана храна, а каши - въобще не съм давала. Детето обожава плодове - всякакви, всъщност досега не ми е отказвала плод. Също така краставици, домати. Цяло лято та до сега яде таратор на поразия. Хлябът обаче вече не й е толкова любим.

От понеделник и моята мома е "ученичка". Ние миналата седмица се отчетохме също с нещо вирусно - хрема + малко температура, но се справихме без излишни усложнения и сравнително бързо.... Получи се нещо като част от подготовката за ясла, ама ха да видим как ще бъде по-нататък.

# 56
  • Мнения: 39
Или_,
ето тук са доста ясно дадени нещата в календара:
http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Даже се оказа, че съм забравила една ваксина (priorix), но и без туй сме 1 synflorics назад, че все няма наличен.

Момичета, ако някой има опит с тези ясли/ ДГ, моля да пише някой ред:
вила вилекула
камелини монтесори
джани родари
доверие
Ще трябва да записвам малкия, че ми идват в повече упражненията с него...

Горкият Петьо! Дано да мине бързо. Ние сваляхме темп. с панадол (като бяме с розеа на няколко месеца още).

И Ивчо е с разстройство и не ще да папка. Сега ще сготвя една оризова вода и сокче от моркови. Ябълките дали стават и те за нашия проблем?

Последна редакция: сб, 01 окт 2011, 15:52 от alice62

# 57
  • Мнения: 30
Ехооо !!!! Привет  Flutter

Nuriii мила,върна ме назад във времето и ми стана много хубаво Hug Едно леко раждане ти желая и едно здраво бебче  Hug
И ние се присъединяваме към групата на болните.Цяла седмица сме с ужасна хрема и поради тази причина си изпуснахме часът за венозна ренгенография  ooooh! Напрежението е голямо, защото от резултатите зависи дали ще имаме втора операция  Tired Няма да ви казвам как съм си изяла ноктите от притеснение  ooooh!
За ваксините -ние сме много назад .Миналият месец ни биха третият пентаксим  Crazy
За храненето-Яде всичко,на всякакви парчета  Joy
Дани в момента и ние се храним точно като вас  Crossing Arms едно гонене,едно занимаване с разни неща -само и само да хапне малко.
Иначе Марти вече е горд притежател на първият си кучешки зъб. smile3501 Измъчиха го направо, а останалите три кучешки се виждат но не боцкат все още.Значи си представете за какво става на въпрос вкъщи-болна мама,хремаво дете с три кучешки на път и един тъкмо излязъл ooooh!
Хайде че стана дългооооо
На всички болни бързо оздравяване

# 58
  • Мнения: 1 758
Nurii, леко раждане Hug здраво и спокойно бебче Hug  bouquet

Момичета,да ви кажа почнах да пръскам в нослето за тия пусти сополи с едно хомеопатично Еуфорбиум,доста бързо и добре подейства Praynig пупупу
Дано бързо да се оправяме всички ,че ...ужас!

# 59
  • Мнения: 2 401
Здравейте!
Първо всички болни дечица да оздравяват! Hug
Nurii, много вълнуващо, дано всичко да мине леко!
alice62, на една позната момичето ходи в ДГ Монтесори и само хубави неща ми е споделяла, дават самостоятелност на всяко дете и индивидуален подход, имат много разнообразни занимания и други такива хубави неща! Ти как си добре ли върви бремеността?
froh, от все сърце ти пожелавам малката ученичка да се адаптира възможно най-добре и бързо!
Марини, радвам се за Сашко, явно си е оправно момчето, а в детската градина на какъв език си комуникират с него?

Общи условия

Активация на акаунт