Какво да направим за жена подложена на насилие?

  • 5 633
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 345
И аз от това дълбоко се потресох , без да преувеличвам  Shocked
Според мен ,  трябва да настоява да се премести поне временно в този имот на родителите си , колкото да не е в една къща с този изрод ,  докато си стъпи на краката , намери си нещо по доходоносно като работа и отиде на квартира и да се махне  , като толкова не я милеят родителите и ...

то и аз се втрещих,но факт. Не я искат ни временно ни никак. Тя е ходила с багажа и са я изгонили да се връщала обратно имала си вече дом.

# 16
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
И аз от това дълбоко се потресох , без да преувеличвам  Shocked
Според мен ,  трябва да настоява да се премести поне временно в този имот на родителите си , колкото да не е в една къща с този изрод ,  докато си стъпи на краката , намери си нещо по доходоносно като работа и отиде на квартира и да се махне  , като толкова не я милеят родителите и ...

то и аз се втрещих,но факт. Не я искат ни временно ни никак. Тя е ходила с багажа и са я изгонили да се връщала обратно имала си вече дом.

Close
За съжаление познавам и други такива родители ooooh!

# 17
  • Мнения: 11
Родителите и са по-големи изроди от насилника, защото те са и кръв и не желаят да и подадат ръка, що за хора?! Confused
Ляля ти си Рамбо или Терминатора? Laughing Crazy

# 18
  • Мнения: 5 832
Колкото и странно да звучи с такива гадове се играе по техния начин. Не съм привърженик на насилието, но знам, че институциите не помагат никак. Я да отнесе един хубав бой, следващия път ще се замисли дали да посяга пак. Ако не разбере от веднъж, тогава пак, докато не разбере "намека " .  Тя само родители ли има, няма ли други роднини, лели, братовчеди, брат, сестра ? В крайна сметка ако никой от тях не иска или не може да я прибере за малко, няма ли някоя близка приятелка, при която да отиде временно? Абсурдно е да се казва, че понеже родителите й не я искат, няма къде да отиде. Това е човешки живот, какъв трябва да си, за да откажеш подкрепа ooooh! Няма какво да се занимава с него, направо да си обира крушите, да подава молба за развод и жалба срещу него, но с едно медицинско. Така не я чака нищо добро, утре наистина може и да я убие, макар и да не е целял точно убийство. С какъв кураж ще остави детето си с такъв човек? От кой град е жената, може някоя мама да съдейства за по-добра работа, не сме малко все пак.  " Не мога "  в случая е равно на " не искам ", изход винаги има, но той не е в институциите за жалост. Ще следя темата, може да се окаже, че има с какво да помогна.

# 19
  • Мнения: 170
Имаше такава тема в СО, помогни си сам, за да ти помогнат другите...писах достатъчно...

# 20
  • София
  • Мнения: 971
Ляля ти си Рамбо или Терминатора? Laughing Crazy

Аз съм Ляля Крофт.  Mr. Green Hug

Но наистина така бих постъпила. Такъв изрод заслужава да му се поднесе същото, което той причинява, но в още по-голяма степен за да му е за урок...

# 21
  • Мнения: 654
Може би се страхува,че няма да се справи и ако се наложи да се върни при съпруга си,ще стане още по лошо.
Мисля за една организация,,Надя"

# 22
  • Мнения: 654
Помощ за жени, жертви на насилие

Център "Надя" - София
02/986 47 10
nadja@mbox.cit.bg
Предоставя подслон за жени и деца преживели домашно насилие. Психологически, юридически и психиатрични консултации за жени, преживели насилие.

Асоциация Анимус:
Тел.: +359 2 987 3198; 981 0570
www.animusassociation.org/
animus @animusassociation.org
Център за възстановяване на жени, юноши и деца, преживели насилие

"Център Мария":
0618 / 4 21 81 от 9 до 17 часа всеки работен ден
center_maria@abv.bg
Eмоционална подкрепа за жени и деца, жертва на домашно насилие, сексуално насилие и трафик, психологическо консултиране, психотерапия, юридическо съветване и т.н.

Фондация "Джендър проект за България"
02/986 47 10
gender@bulnet.bg
Разработва кампании за борба с насилието над жени и равнопоставеността на половете. Работи за промяна на обществените нагласи по проблемите на равнопоставеността.


Асоциация "Деметра" - Бургас
056/ 84 35 91
Програми от грижи за жени и деца преживели насилие (домашно и сексуално насилие). Индивидуални консултации с психолог, социален работник, лекар и юрист. Програма за психологическа помощ на мъже имащи опит с насилие.
Безплатна юридическа защита

Асоциация "SOS семейства в немилост" - Варна
052/ 60 96 77
Програми от грижи за жени и деца преживели домашно насилие. Консултации с психолог, психиатър и юрист. Помощ за жени пострадали от сексуално насилие и оцелели от трафик. Безплатна юридическа защита.

Фондация "Равноправие" - Силистра
086/ 22 978
Правна помощ и защита за жени преживели домашно и сексуално насилие.

Център "Мария" - Горна Оряховица
0618/4 21 81
Помощ за жени, преживели домашно и сексуално насилие.Консултации с психолог, психиатър и юрист.

Център "Вела" - Враца
092/4 87 51
Помощ за деца и жени преживели насилие. Консултации с лекари и социално застъпничество.

Социално - психологически център "Св. Козма и Дамян" - Велико Търново
062/2 37 70
Помощ за деца преживели насилие. Консултации с психолог, лекар и социален работник.

Център "Отворена врата" - Плевен
064/ 800 840
Помощ за жени преживели домашно, сексуално насилие и трафик на жени.
Консултации с психолог, социален работник и юрист.

Женски клуб "Родопея" - Кърджали
0361/ 2 90 95
Кабинет за помощ на жени преживели насилие. Консултации с психолог, гинеколог и юрист.

Социално консултативен център - Самоков
0722/ 2 07 85
Помощ за жени преживели домашно насилие. Социално застъпничество и психологически консултации.

Фондация за грижи в oбщността “Дива” - Пловдив
032/642 335; 032/64 10 69
fgodiva@netvisio.net

Дамски клуб “Екатерина Каравелова”-Силистра
Ул. “Симеон Велики” 70 ПК 283
086/820 487
086/820 792

Център “Вела”- Враца
092 сл. 62 40 40; 62 62 96
факс 092/2 11 96
Vellacenter@abv.bg

“Социално-консултативен център”към ООСП - Кюстендил
Кюстендил 2500
Ул. “Ракла” 3
078/5 20 38

Асоциация “Ная”- Търговище
7700 Ул. “Пирин” 12, ап. 19, ет. 3
Naia@usa.com

Сдружение “Клуб Перспективи” - Стара Загора
6003 Ул. “Д-р Т. Стоянович” 7 Ап. 5
042/5 44 67
club_perspektives@hotmail.com

Фондация "Вита” - Добрич
058/2 95 85
vita@mail.bg

Сдружение “Алтернатива 55” - Стара Загора
042/66 33 35
---------------------------------------------------------------------------------------

# 23
  • Мнения: 12 666
Щом е споделила с теб, вече е напредък.

# 24
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Доста незначителен, обаче.

Намирането на хиляди извинения, за да не се отърве от него, не е много добър симптом.

 Ако отношението на родителите и е такова, нищо чудно и там да има насилие и тя да е отраснала с мисълта, че това е нормално. newsm78

В края на краищата ще го отнесе авторката на темата.

# 25
  • Мнения: 4 405
Изобщо не обвинявам родителите,нито парите са проблем,нито липсата на жилище...Проблема е само и единствено в главата на въпросната жена.Щом тя не иска да се отърве от насилника всеки опитал се да ''помогне'' пък бил той и родител може и с право да бъде обвинен в посегателство и намеса в личния им живот.
Тя да реши веднъж ,да си подаде молбата за развод пък тогава и подкрепа да и даде човек.А така иди ми дойди ми , ама хем боли хем сърби  ooooh!.
Не разбирам как може някой да позволява такова отношение.Не е до независимост финансова или физическа.Не е и до насилие в семейството дето са отраснали.
Има и друго ''насилника'' е насилник само към тези дето не му се опъват и докато не му се опънат.Той се страхува да носи последствията от действията си.Не изпитвам съжаление и съчувствие към хора които сами не желаят да си помогнат.Дори ги упреквам ,когато само се оплакват и така ''товарят'' с бремето си близките си и ги подтикват да връщат неща за които после дори те ги обвиняват.Какво като е споделила ,щом не желае да тегли чертата?!!А тя не иска да се разведе до колкото разбирам.Какво иска да иде у някой и той да я издържа и да и гледа детето ,а ''миличкия'' да ги навестява в качеството си на съпруг така ли?!Пък накрая хем си отделил и време и средства и си притеснил и близките си и виновен да излезеш ай сиктир #2gunfire
Да яде бой докато наистина реши ,че и е стига и тогава да занимава някого.


# 26
  • Мнения: 12 666

Дълъг е пътят. Да е жива и здрава да го извърви.  Няма начин да се помогне, докато сама не разбере.

# 27
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
На теория-лесно, но на практика е доста трудно да се отървеш от насилник, и то когато си с дете. Някои от ''съветите'' дадени тук, са въздух под налягане, само и само да си натискат буквичките, да не прашясва клавиатурата.
Уникален съвет няма, аз от моя насилник избягах в чужбина, при все, че имах подкрепа и на родители, и на полиция...до някъде. И не бях със смачкано самочувствие, не бях наплашена от него, опъвах му се, но  това да идва, да те намира на всяка смяна на адрес, на работа, да вдига панаири пред съседи и колеги, да чупи и руши собственост на комшии, само и само да те подлуди, и още и още за каквото се сетите да му роди болният мозък. И съгласете се, че полицията не може да идва при всеки панаир...даже не се води и битов скандал, нищо!

# 28
  • София
  • Мнения: 971
Джеронимо явно не си се опънала достатъчно, щом те е търсил и намирал (от къде ли е получавал информация къде си?) Номера е да се опънеш веднъж, но качествено! И повече да не се сети да те търси! А, ако се сети да му прималява от болка и безпомощност спомняйки си как ясно си му дала да разбере, че е боклук и няма място в живота ти!

# 29
  • София
  • Мнения: 10 825
ляля, някога сблъсквала ли си се с насилник?  Rolling Eyes Струва ми се, че просто си чешеш пръстите и си си избрала неподходаща тема.

Общи условия

Активация на акаунт